Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

zuzanka.j
autor
8. aug 2010

@lenorka_ch ahoj. mne v tu vyvolavali porod, pre vyssi tlak. bolo to v pohode, bolesti nejake 3 hod a maly bol na svete. a ak budes rodit u dr. abutaimu, tak ten sa bude snazit aby bol porod co najskor, aby si sa dlho netrapila.a on robi nastrih len ked musi. kamosku prvorodicku vobec nenastrihol. a pocula som viac takych pripadov 🙂

mirka_80
8. aug 2010

@veverka84 Dakujem pekne za odpoved. Bodaj by si mala pravdu s tym rychlym porodom. Chcela by som mat aspon na jeden pekne spomienky. Dufam, ze sa mi ujde ta VIP-ka, ale keby aj nie, najdolezitejsi bude pristup personalu.
@zuzanka.j Mne praveze tiez vyvolavali porod, pred nocnou mi zase dali "protiinjekciu", vraj aby som sa vyspala- poslali ma na izbu. 😀 Asi sa chcel vyspat skor personal na nocnej zmene. 😒 Ale po hodine bolesti ma museli zobrat nazad na vzdycharen, lebo aj tak by som nespala a zacala som panikarit. Ved rodim a oni ma nechaju bez dozoru!!! Tie tovje 3 hodiny mi pripadaju ako sen. 😝 Urcite budem rada, ked dostanem Dr. Abutaimu. Da sa nejako zajednat dopredu? Nemam chut davat niekomu uplatky, to nie je moj styl. Ale aj tomu nastrihu sa chcem vyhnut...

zuzanka.j
autor
8. aug 2010

@mirka_80 mne dali vecer tabletku na vyvolanie porodu. to bolo o 21.15. okolo 2.00 mi odisla zatka a trocha vody. potom som mala len jemne krce, take nepravidelne. do rana ustali. o 7.00 som bola uz na 3 cm, v podstate bezbolestne. nasledovala druha tabletka. od 8.00 zacali uz bolesti, ze som si povedala, tak toto su kontrakcie. od 9.oo to bolo nic moc a o 11.03 sa maly narodil 🙂 hodnotim to v celku dobre, az na tie bolestive vysetrenia - dost caste. /dr mi asi roztahoval krcek aby to slo rychlejsie - zakazdym ked to urobil bola som o 1 cm viac otvorena/ takze asi aj preto to slo tak rychlo. drzim palce aby si mala z porodu taky dobry zazitok ako ja 🙂
...ja som si dr abutaimu nezajednavala. ale vraj sa to da. ak budes rodit doobeda,/do 15.00/ tak najpravdepodobnejsie ti bude pri porode on.

mirka_80
8. aug 2010

@zuzanka.j Ahoj. Pozerám, že tvoj synček má dnes presne 4 mesiace. Gratulujem, je krásny. 🙂
Chodila si pred pôrodom na poradňu už do nemocnice? Mám síce ešte čas, ale snažím sa zistiť, čo sa dá.
Ďakujem.

zuzanka.j
autor
8. aug 2010

@mirka_80 ano od 37tt som tam chodila na poradnu. najprv si zazvonis pri oddeleni na porodnu salu a povies ze ides na zaznam najlepsie okolo 7.00. poslu ta prezliect do satne ktora je hned pri oddeleni. /vyzlecies sa do spodneho pradla a oblecies si modry zupan a ich prezuvky/ ja som sa na dalsie poradne rovno prezliekla / ta satna je otvorena/ a potom som zvonila 😉 oni to tu takto robia denne. ja som sa k tomu najprv stavala nedvovercivo a vahala som ci mam ten 1x len tak zazvonit a zahlasit , ze idem na ctg. ale spravila som podla rad kamosiek co sem chodili predomnou a vypatilo sa 😀. tu ti natocia ctg - cize srdiecko a pripadne stahy maternice. je to super pocuvat srdiecko, bolo to krasne - 10 minut v kuse ho pocuvat 😵 potom sa zas prezlecies a ides do ambulancie, ked na teba pride rad. ja som na poradne chodila k dr. majercikovi. uzasny pristup, len som cumela. dokonca mi podal ruku, ked som schadzala z kozy. normalne som nechapala. 😀 no proste perfektny pristup.

mirka_80
9. aug 2010

@zuzanka.j Ahoj. Dakujem za odpovede. To s tym pristupom normalne cumim. 😕 Asi tiez budem chodit ku koncu do nemocnice, hoci moj doktor si zvykne druhorodicky nechavat do konca tehu u seba... Ale takto to mam aj blizsie. A ked tak citam prispevky v tejto diskusii, nenasla som zatial negativnu skusenost. 🙂
Este raz diky. 😉

gabika41
9. aug 2010

suhlasim s tym,co tu bolo napisane.Tie vysetrenia na stole mi prisli asi zo vsetkeho najhorsie,ale na druhej strane ked som po nom bola otvorena o 2 cm viacej za par minut,tak to asi ma zmysel....
Z Bojnickou nemocnicou nam ziadnu skusenost,tazko hovorit,ale pokial si z blizkeho okolia PE,tak niet co riesit.
Moja osobna skusenost skusenost s dr.Abutaimom je taka,ze kedze som k nemu chodila na rizikovu poradnu,tak som som ho poziadala o odrodenie a kedze sa malej nechcelo von nacas pocas jeho sluzby,tak ostal na oddeleni po sluzbe.Je uplne super a nechcel za to nc,aj ked som bola rozhodnuta normalne zaplatit vid. oficilanu stranku porodnice,pokal chcete porodnika podla Vasho zelania.Takze klobuk dolu.

andzi
9. aug 2010

@gabika41 prosím ťa kde je uvedený ten cenník, koľko sa platí za dojednanie pôrodníka? Dík

gabika41
10. aug 2010

to nie je cennik.Je to na oficialnej stranke porodnice v partizanskom.Ja by som to najprv skusila sa dohodnut,lebo pokial sa bude co i len trochu dat,tak sa budu snazit vyhoviet...

suszi
11. aug 2010

Ja som rodila v Partizánskom, mala som vybaveného pôrodníka dr. Abuduaima... Aj keď to bolo s komplikáciami, veľmi mi pomohol. Ako píše gabika41, aj mne zostal na oddelení aj po svojej službe, aby ma mohol kontrolovať a aby sme to nejako dotiahli do konca. Nič si za to nezobral...Trápil sa s nami ☹ , ale nakoniec sme to zvládli. Je to človek s neskutočným charakterom a veľký odborník 😉 🙂 . Hovorím zo svojej skúsenosti. 😉 🙂

lenorka_ch
12. aug 2010

@zuzanka.j ahoj, to si ma potesila, ze to netrvalo az tak dlho a bolesti sa dali zvladnut. toho nastrihu sa az tak nebojim, aspon zatial. ja som sa dohodla s dr. majercikom, tak dufam, ze to zvladneme. fakt je super, ako si pisala, chodim k nemu na poradnu a tiez mi vzdy poda ruku, ked schadzam z kozy🙂 tak verim, ze to dobre dopadne, aj ked to cakanie je dost stresujuce - aspon pre mna. ak vydrzime do utorka, dohodneme sa na konkretny termin. no som zvedava.

zuzanka.j
autor
12. aug 2010

@lenorka_ch tak drzim palce, nech to uz mas rychlo a co najbezbolestnejsie za sebou. 😉 ja na nastrih nemam moc dobre spomienky, ale uz je to vsetko zabudnute a tesim sa na dalsi porod 🙂

lenorka_ch
14. aug 2010

@zuzanka.j ahoj, dakujem za drzanie palcov, budem to potrebovat. ale hlavne nech vsetko dobre dopadne, nejako to hadam zvladnem, len nech je mala v poriadku. drzim palce pri dalsiom babatku, aby si sa rychlo tesila🙂 maly je velmi zlatucky🙂🙂🙂

zuzanka.j
autor
2. sep 2010

@lenorka_ch tak ako, babo je uz na svete? ake boli zazitky z porodnice?

miia
3. sep 2010

ahojte,neviete mi niekto poradit v ktory den ordinuje dr.Abutaima?

gabika41
4. sep 2010

gabika41@miia Dr.Abutaim ordimuje v pondelok a v utorok od 10 do 12:30.Je ale nutne pocitat s tym,ze niekedy zacina neskor,lebo to zalezi od toho,kedy skonci Majercik ale myslim,ze potom ordinuje dlhsie

betatka
6. sep 2010

Ahojte baby
keby ste niektorá mali záujem o kaše Nutrilon HA tak mam ryžovú a viaczrnnú (všetky po 3ks) za dobrú cenu. Pište do IP 🙂

mihinka2
20. sep 2010

@miia
ahoj je tam v pondelok od 10,00 - 12.30. v utorok tak isto, v piatok .7 -9

lenorka_ch
20. sep 2010

@zuzanka.j ahoj, akurat som si uchmatla chvilocku casu. mala kristinka je uz na svete - narodila sa 20.8. s mierami 3570g a 52cm - riadne ma prekvapila svojou velkostou🙂 je velmi chutnucka. a zazitky? vsetko dobre dopadlo, nakoniec ma rodil dr. Abutaima a fakt klobuk dolu, je to clovek na svojom mieste - je proste skvely. ani ma nenastrihol, iba kozmeticke upravy🙂 mala som EPI, nastastie, lebo inak neviem, neviem - asi by som to ovela horsie znasala. potom som sice mala trosku problemy, pravdepodobne z tej epiduralky, ale tie som prezila a uz su zabudnute. aj sestricky su moc mile - hlavne jedna bola uplne super🙂 takze som spokojna a hadam o tri roky si to zopakujem🙂

zuzanka.j
autor
20. sep 2010

@lenorka_ch dakujem za spravy 🙂 som rada ze vsetko dobre dopadlo 🙂 inak obcas chodim na kolacno, byva tam starka. minule sme boli kocikovat po dedine 🙂

susika
30. sep 2010

tiež hodnotím prístup a celikvo porodnicu na milion percent, aspon čo som tam tých par dní ležala...
prave riešim dilemu, Dr. abutaima mi navrhuje vyvolať porod, levbo mam dosť otvorený krčok 4cm, mäkký a boji sa, asi aj za mna, aby ma to nechytilo niekedy v noci aelbo ked to budem najmenej čakať...robí sa to tam často? myslím to vyvolavanie,prede viac ako týždnom som bola u mojho gyn a ten mi nedaval viac ako 10 dní. v utorok min. týžden som nastupila teda do nemocky a v paitok ma v nezmenenom stave pustili domov, v pondelok som bola v proadni a DR. abutaima tiež mi dava čas do paitku..že do pondelku asi nie🙂))tak tam idem zajtra. riadne sa bojim,ale bol zlatý, že ak sa budem bát, tak niečo vymyslíme....tak enviem, čo mam spraviť...som zvedavá, čo povie azjtra v poradni...už sa mu to nejako nevidí..ja by osm to potiahla ešte aspon do pondelku..hrozne sa bojím bolesti.....

merikac
3. okt 2010

@susika niet sa coho bat,,,a istotne to uz mas stastne za sebou,,,,,,a ak nie,,tak drzim palceky,,ja som bola na vyvolavacke popredu 14 dni,pocity pred nastupom boli rozne,,ale hned ako som prisla,,,to slo akosi prirodzene, ze som nemala ani cas sa bat 😉

cica28
6. okt 2010

@suszi ahoj aj si platila za to ze si si dohola porodnika???ja bi som tiez isla tam rodit ale neviem sa rozhodnut tak prosim o radu.

suszi
6. okt 2010

@cica28 ja som si neplatila pôrodníka nakoľko sa poznáme. Neviem či sú nejaké poplatky za to, určite v niektorých pôrodniciach určite, ale či aj tam, neviem.
Ja keby sa mám rozhodnúť kam ísť rodiť, opäť by som bez okolkov šla tam. Aj keď ta nemocnica neni nejaká vynovená, ale mne nešlo o to, ako to tam vyzerá, ale ako sa tam k tebe chovajú, aký majú k tebe prístup, ako sa postarajú o bábo... Už mesiac pred termínom som tam chodila k svojmu pôrodníkovi na poradne, takže som mala možnosť, omrknúť si to tam.
Majú tam aj krásne VIP izby ( chcela som ju využiť, ale nedalo sa, nakoľko som bola po cisárskom ) , ale na oddelení je fajn. Boli sme 3 mamičky na izbe, aspoň bolo veselo, čo to sme si poradili,pomohli...

Je to na tebe, máš nárok pozrieť si pôrodnicu, oddelenie... Ak premýšľaš ešte nad inou, pozri si obe a porovnaj...

Ja z vlastnej skúsenosti na Partizánske nedám dopustiť... 🙂
Ak máš nejaké otázky a budem vedieť poradiť, pomôžem, kľudne sa pýtaj. 🙂

mirka_80
6. okt 2010

neviete, ake su ordinacne hodiny na vysetrovanie prietokov???

katuska01
6. okt 2010

Myslim ze to su take iste ordinacne hodiny ako aj ked sa ide na sono....takze myslim ze to bolo v utorok a vo stvrtok od 14,00...ak sa to od juna nezmenilo

mirka_80
6. okt 2010

@katuska01 ano, je to ako na sono... dakujem za odpoved, ja som si pamatala od 13:00 priblizne... pojdem radsej neskorsie

katuska01
6. okt 2010

@mirka_80 no ved to presne neviem ten cas alebo od 13,00 ??to si prosim ta este zisti lebo volako fakt neviem presne ale ano bude to asi od 13,00.....

mirka_80
7. okt 2010

@katuska01 Tak som tam dnes bola a je to od jednej do druhej poobede. (Skoro by sme nestihli kvoli tej havarii pri Horizonte. Museli sme to dosiroka obchadzat cez Pazit. 😒 ) Mala som prvykrat tu cest s dr. Abutuaimom a zda sa mi mlady. Cakala som starsieho. Ale je to prijemny clovek. 🙂

katuska01
7. okt 2010

@mirka_80 No tak som rada fakt som nevedela presne ten cas.....a dr.Abutaima je uplne skvely doktor on dokaze aj nemozne kedze ja som mala prve dieta cisarskym a druhe som porodila prirodzene....a za to vdacim hlavne nemu lebo ani som nikdy nedufala ze druhe sa mi moze podarit porodit prirodzene a takto to mozem porovnat... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre