Pôrodnica Partizánske

zuzanka.j
10. feb 2007

Ahojte. Aké máte skúsenosti , alebo informácie o pôrodnici v partizánskom? Dakujem

lucy56
19. sep 2011

@nikolka4 tak on je isto zvyknuty,aj mne sa ten system nepaci ale uz neriesim, ja si nohavicky necham v kabinke a mam dlhsie tricko co mi zakryje aj predok aj zadok a mam po probleme, vraj tie merania su len orientacne, takze mozno zmeral kost ale nemusel ju uz ani celu vidiet , predsa len uz su velke tie nase deticky, ak je to ok tak mu treba verit on je odbornik

nikolka4
19. sep 2011

@lucy56 no ja som nevedela tak na buduce som mudrejšia vziať si suknu krátku a hotovo,hm verím mu že je to ok už nech ležíme na izbe s malými joj už sa neviem dočkať 🙂

zuzanka.j
autor
19. sep 2011

@nikolka4 ty sa mas, ze ti povedal ze to bude aj skor 😉 on velmi rad vyvolava porody, mozno ti nabuduce povie aby si si doniesla tasku 😀 to on tak zvykne.

@lucy56 aj ja som uz strasne dlho na spicku prsta otvorena a stale sa nalez nemeni. 😒 tak som dufala ze sa to uz troska pohlo a nic ☹ inak v predchadzajucom tehu som aj ja mala cukrovku aj zvyseny tlak a nakoniec sa dr rozhodol porod vyvolat o 6 dni skor ako bol termin. a nemam veru pocit, ze som bola na 1,5cm otvorena. tiez to bolo len na spicku prsta.

nikolka4
19. sep 2011

@zuzanka.j coooooooooo ?nemyslíš vážne 😕 ja toho bojím

zuzanka.j
autor
19. sep 2011

@nikolka4 no zatial kazda kamoska co u neho rodila pocula tu vetu - ze doneste si tasku 😀 a slo sa na vec. ( 3 baby ) aj mne porod vyvolal. a trval len 4hod - intenzivnejsie bolesti boli 2 hod. snazil sa to co najviac urychlit co sa zjavne v celku podarilo 😉 ak by bol aj tento porod takyto, budem spokojna. a baby sa tiez na tu vyvolavacku nestazovali...

lucita79
19. sep 2011

ahojte,ja som mala tiež vyvolavačku a bolo to ok. porodila som za pat hodin a poslednu hodinu som mala intenzivnejšie bolesti.ja som bola velmi spokojna každy ma strašil že prvorodička rodi až dvanast hodin no to si neviem predstavit,ked sa to da urychlit ja som za.

sestrickazdko
19. sep 2011

baby,ja som po vyvolacke porodila do pol hodiny.Ako druhorodicka som mala bolesti necelu pol hodinu.Porod bol super takto by som rodila kazdy den len potom som krvacala ale to robili moje myomy.

lucy56
20. sep 2011

@nikolka4 joj ja by som tiez uz prijala drobca v naruci, sa mi to uz zda len ako predlzovanie, uz su pekne vyvinuty podla mna tak sup s nimi von
@zuzanka.j no tiez neviem preco tam dal tu podmienku ze na 1,5cm, asi preto ze ja ho presviedcam ze uz chcem ist rodit, ale urcite si je vedomy ze do terminu ma nemoze nechat, a nechapem preco som uz 3 tt len nas spicku, vsak robime vsetko aby sa to rozbehlo a nezabera a je zaujimave ze teraz nemas cukrovku, som myslela ze je to auto maticke aj pri druhom

lucy56
20. sep 2011

@zuzanka.j ja som tiez pocula ze rad vyvolava ale nikto nevravel ze by sa nejako dlho trapil, skor ze sa snazi to urychlit co najviac, aj mne to stale na poradniach hovori,nebojte sa pomozeme vam ako vieme a vy ste sikovna, vy to porodite raz dva

zuzanka.j
autor
20. sep 2011

@lucy56 aj ja som myslela ze budem mat zas cukrovku a v ysledok bol vyborny. ani z tlakom nemam problemy ako predtym. tak asi to nebude automaticke 😉

lucy56
20. sep 2011

@zuzanka.j no zaujimave, vsade som citala ze aj u druheho sa to zvykne prejavit,ale zas je lepsie ked sa neprejavi, mozno je toto menej narocne babo alebo si uz organizmus zvykol tvoj, no tlak suvisi s cukrovkou, ja som ho mala vzdy nizky,a aj teraz ho mam vysoky len v ordinacii a v poslednych tt, blbne mi skor z nervov z porodu

veverka84
20. sep 2011

ja som zase nemala pri prvom cukrovku a pri druhom ano ktovie od coho to zalezi...

zuzanka.j
autor
21. sep 2011

@lucy56
@nikolka4 baby kedy mate dalsiu poradnu? az pondelok tak ako ja? a co noveho mate, k porodu sa neschyluje? 🙂 ...u mna nic, ani naznak...

nikolka4
21. sep 2011

@zuzanka.j ahoj moja hej v pondelok,no neviem dnes mam divný výtok cely den tak či vydržím neviem,zatiaľ žiadne bolesti ani nič 🙂 a ty si tedan vpohodke aj lucy je v poho písali sme si dnes 🙂

merikac
21. sep 2011

ahojte dievcata,,teraz trosku od temy "porodnica"- ale isto to ma suvislost s nasimi deturencami,,,ako ste spokojne s detskymi pediatrickami- tie ktore uz mate, poppripade ak cakate prve mimi,,na zaklade coho padla volba na pediatra ku ktoremu budete chodit?

nikolka4
22. sep 2011

Ahojte baby odchádzam do porodnice odtiekla mi plodova voda držte nám palce!

lucy56
22. sep 2011

@zuzanka.j no ja mam az v pondelok poradnu a tiez to u mna nevyzera na porod, stale ten isty nalez, iba spicka prsta a nic sa nedeje, ziadne bolesti, vsetko drzi, co je smiesne teraz ku koncu sa to nechce pohnut a to ma cele tehotenstvo strasi s predcasnym porodom a vsetky baby uz rodia v oktobrovkach
@nikolka4 tak ako vidim dalsia,ktorej sa to pekne rozbehlo, aj ja chcem...nech je vsetko ok

lucy56
22. sep 2011

@merikac ja som prvorodicka a nie som odtialto,povodne som z pd a prestahovali sme sa len nedavno do Oslian ale zas mam tu rodinu celu skoro tak som sa pytala na nazor na pediatricku ich, budem chodit k Peniazkovej,lebo aj sesternica ma dvojicky, zije v Blave a chodi s nimi sem k Peniazkovej, vraj je mila a predpisuje vsetko co sa ma, ale neviem posudit ,iny nazor som este nepocula, tak ak vies kto je aky rada sa aj ja dozviem

zuzanka.j
autor
22. sep 2011

@nikolka4 drz sa!!! Boze az ma zamrazilo, ze uz to vypuklo! budem na teba mysliet 🙂 potom napis ake to bolo 😉

zuzanka.j
autor
22. sep 2011

@merikac aj ja chodim k peniazkovej. preto som tam sla lebo to bola moja detska doktorka. aj som bola trocha s nejakymi vecami nespokojna, no ked mala par krat dovolenku a vyskusala som vsetky dr co su v tej budove, nakoniec som rada, ze chodim k nej. 😉

sante81
22. sep 2011

@merikac odporučam pani dr. Peniaskovu, chodíme k nej 2 roky a som maximálne spokojna, bola som raz vedla , tuším u dr. Murčekovej, ked mala nasa doktorka dovolenka a ten prístup, no neviem. maly nechcel kakať, tak som chcela nech nám predpíse nejaky sirup a ona na mna vyletela, že a čo ma byt, vraj je to normálne že dieta pár dni nekaka a že načo mu dávam to a to, čo mi pred tym poradili v lekárni. že dietatu dat jogurt aktivia, že to ona neodporuča. neviem, možno som len natrafila na jej špatnu náladu, ale mne tá jedna návšteva u nej s malym stačila

sante81
22. sep 2011

@nikolka4 ahoj, ja som rodila u primara presne pred 2 rokmi a vyvolávačku mi nedali, lebo som rodila presne na den, ale v bolestiach vyše 12hod, a to nerátam kontrakcie ešte doma celé poobedie. maly sa narodil o pol 4 ráno a ak by som si pri druhom pôrode mohla pôrod urychliť aspon o polovicu, tak jedine s vyvolávačkou, nemyslím že by tá bolesť čo sa tyka kontrakcii bola ešte vačšia, viac to bolieť už nešlo 😉

lucy56
22. sep 2011

@sante81 na murcekovu som aj ja pocula ze je nevrla, a ja nemam rada ked sa sprava lekar zo svojej pozicie nadradeno, oni su tiez ludia a maju byt slusni, zatial som bola u Peniazkovej len sa opytat ci mi maleho zoberie a bola mila, tak uvidim

sante81
22. sep 2011

@lucy56 ona je taká pohodáčka, jediné čo mi na nej vadilo bolo to, že ked niečo predpísala tak aj 3 balenia, a bolo to zbytočné, kvapky pri kolike espumisan, 3 balenia to som mala aj na rok, potom som to riešila tak že som lekárničke povedala že chcem len jeden kus. Inak maly sa stále bojí ked ideme okolo, a len čo vstupime do lekárne, tak začne plakať. zle spomienky na očkovanie 😎

sante81
22. sep 2011

malo tam byt do čakárne, a nie do lekárne

zuzanka.j
autor
22. sep 2011

@sante81 ale pred dvoma rokmi bol primar dr majercik nie? teraz je dr abutaima a on to vsemozne urychluje, aby sa zena netrapila 😉 ...neviem vlastne ani o nijakej babe, ze by mala take nejake strasne bolesti dlhsie ako par hodin. (max tak 3) - tie jemne bolesti neratam...

....ktovie ako je na tom @nikolka4. urcite to uz ma za sebou 😵

sante81
22. sep 2011

@zuzanka.j myslela som terajšieho primára, dr abutaima, ja som s ním velmi spokojna aj teraz,

lucy56
22. sep 2011

@zuzanka.j tiez si myslim ze uz to ma za sebou, my sme mali rovnaky termin a ona uz ma babo a ja stale len v brusku toho mojho, volako sa mu nechce za nami

lucy56
22. sep 2011

@sante81 no to je najmenej ked predpisuje vela,horsie by bolo keby malo predpisovala, a chodi k babatkam na tu prvu poradnu aj domov alebo budem musiet hned k nej, vlastne kedy po presteni sa chodi k pediatrovi

sante81
22. sep 2011

@lucy56 tak my sme sa na prvu prehliadku objednali resp ona dala termín presne na hodinu, aby sme nečakali, takto sme len prišli, zaklopali a hneh sme šli dovnutra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre