Pôrodnica Piešťany

misa5
7. aug 2006

Ahoj.Nema niekto skusenosti s porodnicou v Piestanoch.Mam termin v septembri, tak dufam, ze dovtedy mi niekto napise.

silvuskaa
18. nov 2009

mima presne aj to je vyhoda ze baby ti postrazia babo pokial si na wc alebo v sprche.
deyna ano je tam aj jedna 2lozkova izba ...bola som v nej 🙂

nattou
18. nov 2009

Ak ma pamat neklame, 5 lozkove izby tam nie su, a ta 4 lozkova je pre tehotne maminy, ktorym hrozi predcasny porod, nie pre rodicky (jedine ak by nemali kam ukladat). Nadstandard je jeden, tam je jedno lozko, vedla je tropostelova izba, na druhej strane zlava doprava 3, 2, 3 lozkova. Potom ta 4 lozkova, tehotenska. Takze tak.

kessy11
20. nov 2009

Ahojte babule, tak mam chvilu čas tak popíšem niečo, Samko poslúcha je zlatunky, akurát sme sa dokočíkovali, moc sa mu to páči, už sme výlučne iba na UM-Nutrilon Comfort a v pohode, papká pekné aj kakame pekne, zatial tfuj tfuj ani nejaké koliky neboli tak dufam že ani nebudú, ale espumisan dávame pre istotu, v stredu sme mali 3t a 1 den a vážili sme 3750g, od polnoci do rana spinkáme v kuse ani na papanie sa nezobudime sem tam a ked aj tak sa polospiačky prebalujeme, krmime aj odgrgávame a potom spinkáme do tej 8, podla toho ako nam vychádza 4hod interval, takže pohodička, klop klop zatial

s tými izbami je to presne ako nattou pisala, ja som bola na tej tehu lebo v ten den bolo plno na druhý sa to uvolnilo ale už ma neprehadzovali ale tehule boli ok, tiež mi malého postražili ked bolo treba 😉 😉

ste tu niekto z HC, ja tam chodím k našim aj na víkend tak by sme mohli dat nejaké stretko????? 😀 s kočíkmi

deyna
20. nov 2009

Kessy ja sice niesom z HC, ale obcas tam chodievame svokrovcom cez vikend, hlavne v nedelu, ale ja si na kocik este par dni pockam.

mima1708
20. nov 2009

kessy tak to ste na tom super... 🙂 moj maly zacal takto spinkavat az ked mal nejake 2 mesiace,mozno viac.... inak my sme z hlohovca.... kde byvaju tvoji rodicia? my byvame uuuuuplne hore pri hasicoch na tej malej bytovke....

jumca
20. nov 2009

akojte maminy ako??,
kessy paradicka, inak ako??

corasone
21. nov 2009

ahojte baby, tak sme doma, dopadlo to v celku dobre, chvala Bohu nemame reflux mocu co bolo najdolezitejsie.
kessy, klobuk dolu, malinky je super ked ti uz tak spinka, mne zacal viacmenej az teraz spinkat tak ze sa nebudi na papanie v noci ale zatial takychto noci nebolo vela 🙂 ale tak ci tak raz v noci je OK.
moj malinky drobcek vazi 5400g 🙂 a ma 60cm teda ak ho dobre pomerala sestricka, my sme namerali 61cm🙂

zusika
21. nov 2009

kocky, vdaka za info....

jumca
22. nov 2009

no musim sa poxvalit....nas maly zacal v noci spinkavat uplne super....vecer o pol 9 zaspinka a spi az do 5tej 🙂
konecne nexa maminku trosku vyspat.... 😀 🙂

kessy11
22. nov 2009

ahojte, tak mm krmi malého tak ja na chvilu konikujem 😀 😀 😀
mima naši bývajú na čínskom , takže to sme dosť daleko od seba ale to neva tak sa môžme niekedy dohodnuť ja dám vedieť kedy budem v HC pošlem ti čislo a môžme pobrázdiť mesto ak sa bude dať 😀 😀 😀 😀 😀
Deyna my si počkáme 😉 😉 😉
My sme už druhý den nekakali ale bolenky nemáme ani nevyzerá že s tým má problém, tvári sa že to je ok, ale ked ja som spokojnejšia keby pekne kakal, no uvidíme zajtra, trošku mame niekedy problém s odgrgnutím, niekedy to ide hned a pekne a niekedy nachodime km 😀 😀 😀 😀
že vraj je na to nejaký sirup, poznáte to????

silvuskaa
23. nov 2009

corasone takze super 🙂 pekne priberate, my by sme mali ist tento tyzden do poradne, este sa musime objednat, tak uvidime ako rastieme a priberame🙂
jumca parada...my sme dnes tiez prespali dost, sice maly zaspal az o 22.15 ale spinka do pol 7, to je zatial rekord.
kessy s kakanim ma aj nas drobec problemy, vcera sa konecne vykakal a to bol uz 5ty den co nekakal.

mima1708
23. nov 2009

baby o tom kakani som citala... babo nemusi kakat kazdy den, ked nema bolesti to ze nekaka nieje znak toho,ze ma zapchu,ale toho ze jeho telicko stravi vsetko co spapa alebo nestravi len minimum a kym sa to nazbiera na to,aby sa vykakal moze to trvat aj par dni... 🙂

kessy mi sme s tym odgrgnutim na tom tak isto, kolkokrat si adrianko grgne ako stary chlap po pive a kolkokrat ho musim natriasat aj pol hodinu a nic... tak ho potom necham, fungujeme dalej a on si grgne hocikedy sam... 🙂

corasone
23. nov 2009

my sme mali s grganim tiez problemy, naucil sa mi Samko grgat asi len posledne 3-4 tyzdne, ale ked si neodgrgne necham ho tak, cakam max 5minut potom ho dam lahnut. niekedy si odgrgne ked mu davam znovu papat 🙂) inac mame trosku sopliky, mam dojem ze v nemocnici sa trochu prechladil. ani neviem ci nato je nieco co by mu pomohlo, poradnu mame v stredu. ak by ste o niecom vedeli napiste.

mima1708
24. nov 2009

corasone aj my sme chytili soplik... v lekarni mi na to dala nasivin pre kojencov a dojcata a po 2 dnom sme mali po sopliku....

corasone
24. nov 2009

zajtra ideme k nasej lekarke, mame poradnu tak som zvedava co ona nato. ku komu chodite a ste spokojne?

silvuskaa
25. nov 2009

My mame tiez soplik, ale len troska, tak zatial mu ani nic nedavam. Chodime k Dr. Gabrielovej...

jumca
25. nov 2009

ahojte,
v pondelok ideme na poradnu a na ockovanie mimi ako to Adko zniesol to ockovanie??? nebol potom nekludny??? od buduceho tyzdna xcem zacat s mrkvou lebo uz ma len to mlieko nebavi mu davat 🙂
tak v pondelok uzaj odstavujem mrkvicku 😀

corasone
25. nov 2009

silvuska ako si spokojna s doky? je dobra, sama ti vysvetluje co a ako alebo sa jej musis pytat a tahat ako s chlpatej deky??
baby a vy? ku komu chodite a ako ste spokojne?

mima1708
25. nov 2009

jumci nad ocakavania... trosku plackal,ale vyzeralo to,ze len kvoli tomu,ze dlho lezal a musel mu atino drzat nozicku,aby sa nemikol... potom bol trosku uplakany,ale inak v pohode... a boli sme aj na kontrolu sklbikmi... uz nemusime nosit ortopedicku plienku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

corasone
25. nov 2009

mima tu plienku ti zavidim, je to hrozne, ja mam dojem ze malinkemu to prekaza ale co uz. hlavne pri pukani ked si nemoze skrcit nozicky, tesim sa ked pojdeme aj my, ale az za 2 mesiace ☹

jumca
26. nov 2009

mimi aj my ideme na nozicky okolo 15teho decembra, tak som zvedava...od pondelka zaciname s mrkvickou 🙂 😉

mima1708
26. nov 2009

corasone vcera ked sme mu dali dole plienuned saaau nasih am prevalil a bok... snazil aj dovtedy,ale ako ty hovoris,prekazalo mu to... a tieto posledne tyzdne to bol boj zapinat mu ju...

jumci nieje nejako skoro na mrkvicku?

silvuskaa
26. nov 2009

mima aj ja zavidim...ale len v dobrom🙂
corasone my sme zatial s doky spokojni, sama nam radi a ak potrebujem nieco navyse vediet, tak sa spytam.

deyna
26. nov 2009

no tak uz to mam jasne, 3/12 nastupujem do porodnice a 4/12 sekcia, asi s Karabom. tak nam drzte potom palce, uz sa neviem dockat.

silvuskaa
26. nov 2009

deyna budeme drzat silno palce...potom sa ozvi 🙂

corasone
26. nov 2009

deyna drzim palce, presla som si tym pred 2mi mesiacmi 🙂 tiez som mala cisarak. zelam vela sil a zdravia.
silvuska chodievas do Piestan?

silvuskaa
27. nov 2009

corasone, chodievam, ale vacsinou na nakupy do tesca, kauflandu a tak. Teraz v pondelok ideme do poradne.
Ako sa mi mate?

corasone
27. nov 2009

ja idem v pondelok s maly akoze na rehabilitaciu, uklada si hlavicku casto na jednu stranu a tak mi ide nejaka pani ukazat par cvikov ako ho naucit spinkat aj na strane druhej aby si nevylezal hlavicku.
baby ako cistite nostek malinkym? mne doky poradila tu odsavacku na vysavac, no pocula som aj negativa nato, ja to sice robim no nechcem mu tym uskodit, ake mate s tym skusenosti?

silvuskaa
27. nov 2009

corasone, aj moj maly dava hlavicku do jednej strany, tak sa ho snazim v postielke davat raz na jednu stranu a raz na druhu. Potom daj vediet ako to prebiehalo🙂
Ja zatial cistim len s vatovymi tycinkami, ale to len ked ma soplik nie hlboko. Na tu odsavacku na vysavac som pocula len pozitiva,ma ju svagrina aj kamoska a chvalia si, vraj je lepsia ako tie rucne, ale este to nemam odskusane....nastastie🙂

kessy11
27. nov 2009

Ahojte babulky, kolko važili vaše babatka okolo mesiaca, ako často ste dávali papať a kolko ml, teda aspon tie čo ste boli už na UM.
my sme prišli z pôrodnice s váhou 3400g, papame každé 4 hod, prvé dni 60 ml, po týždni 90, zhruba takých 5-6 dávok, niekedy jednu prespi, negrckáme a teraz v stredu sme mali 3850 g, prvý týžden z pôrodnice sme sa skúšali kojiť a doplnali UM a ked sme išli na preváženie tak sa malý akurát vykakal po 3 dnoch tak sme mali prírastok len 50g, o týžden a dva dni už iba na UM sme mali 300 g, že vraj moc nemám ho tolko prekrmovať, a presne o týžden prírastok 100g že málo mám dávať každé 3 hod, tak ja som z toho somár, neviem či sa mám báť alebo si myslieť že si maly sám povie kolko mu je treba, ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre