Pôrodnica Prahe - Bulovka

ladymum
30. jan 2013

Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s pôrodom na Pražskej Bulovke, poprípade akú inú pôrodnicu by ste mi odporučili?
Požadujem najmä ľudský prístup s príslušnou dávkou profesionality, perfektnú starostlivosť ako o dieťaťko tak o seba a veľmi sa v Pražských pôrodniciach nevyznám. Nasmerovala ma tam moja gynekologička, stále ale je možnosť zmeny.

Za Váš názor ďakujem! 🙂

dadushe
30. jan 2013

Hlavně ne Vinohrady!!! Tam mi přímo gynekoložka zákázala, hrůza ve všem. V Podolí je to spíš o štěstí, někdo chválí, někdo nadává. Razí tam názor, že porod až do poslední chvíle co nejpřirozeněji, což je fajn, pokud nerodíš dlouho, pak tě nadopují oxytocínem jako všude, nebo v případě že je průser, to tě pak nechají pěkně vydusit. Navíc je tam příšerné oddělení šestinedělí (teda ve 4. patře, 2. patro je lepší). Ani moc nedoporučuju Krč, jako jediná porodnice v Praze vyžaduje poplatek za epidural (5 000 Kč), ale průšvih to tam není🙂 Za mě bych rodila (když teda Prahu) buď u Apolináře nebo v Motole ( i když v Motole je to oddělovaný zástěnou, ale zase je to tam teď vynovený). Bulovku neznám. Příště teda jedu rodit mimo Prahu, protože už nehodlám stát v 14 tt frontu na zápis do porodnice a předbíhat se s těhotnýma, jestli mě vůbec vezmou s tím, že když má porodnice pak stop stav, beztak tě nemusí vzít. Pravděpodobně zvolím Neratovice. Tak přeji rychlý a co nejhezčí porod🙂

gemini255
30. jan 2013

@ladymum ahoj, ja som sa registrovala tiež na Bulovku, teda zatiaľ cez net, musím tam ísť osobne čo najskôr... moja sesternica tam rodila obe deti, bola som ju tam aj pozrieť zakaždým a aj gynekologička mi ju odporučila. My bývame 35km od Prahy, tiež som premýšlala, ale nakoniec keď je nejaký problém aj tak posielajú do Prahy. Ty premýšľaš ešte nad akou?

gemini255
30. jan 2013

@dadushe fakt sú Neratovice také super? Na Bulovke sa už registruje cez internet a potom tam je potrebné prísť osobne do 2 mesiacov doplniť info.

dadushe
30. jan 2013

Já vždycky říkám, že pokud někdo má bezproblémový porod, dá se porodit i na schodech a s krásným pocitem 😀 Všechny pražské porodnice jsou ve své podstatě "výrobny na děti", protože se prostě nestíhá. Do Prahy se sjíždí rodičky z celých středních Čech a bohužel porodnice praskají ve švech a tomu odpovídá i kvalita služeb. Kvalitní doktoři se soustřeďují na atypické případy, nebo jsou často předplacení. Je to prostě o štěstí na lidi. Zase je fakt, že pokud předpokládáš komplikace, tak je Praha jasná volba. Každopádně já měla nečekaně těžký porod, rodila jsem v Podolí, šla jsem tam hlavně proto, že jsou nejlepší v péči o novorozence s jakýmkoli problémem, vozí se tam děti z celé ČR. Kdyby všechno probíhalo jak má, určitě bych byla spokojená, bohužel neprobíhalo, nezvládla jsem se "odbavit" do požadovaného času a bylo potřeba uvolnit porodní sál...no každopádně já bych šla rodit do Neratovic, protože tam máme známou, jinak v Praze bych asi vzala Motol nebo toho Apolináře i když tam je mega tlačenice.

ladymum
autor
31. jan 2013

@gemini255
A kedy sa tam chystas osobne? Ja mam II.screening 18.2. tak vtedy tam pojdem a dovtedy sa chcem v priebehu buduceho tyzdna rozhodnut napevno, premyslam nad Apolinarom, ale je to take...... niekto Ti povie, ze uzasna porodnica, niekto, ze prepadak a nikdy by tam nesiel. Aj mna varovali pred Vinohradmi aj ked to mam najblizsie, od zaciatku som bola smerovana na Bulovku, tak som to nejak neriesila, registrovala som sa ale v 17tt., co bolo asi pred 2 tyzdnami cca, znama to takisto tak spravila tu v Prahe, tak snad mi to prejde 😕 😕 ...

@dadushe
s tymi tlacenicami mas pravdu teda... je to narocne dostat sa na dobru porodnicu a najma zabezpecit si dobru starostlivost, nikdy clovek nevie, co sa pritrafi, kto pride, kto zo sluzby vypadne, aky pristup bude mat doktor,sestricka, ci nebudu po nocnej, podrazdeni, ludia su nevyspytatelni. Ja len ze som citala mnohe pribehy kde sa k rodickam spravaju dost sprosto doslova, protivne,kricia po nich, robia chybu v instruktazi o prvom dojceni a to ma potom nasledky na tvorby mlieka a pohodlie maminy, tak len kvoli tomu, ci ma niekto vyslovene negativnu skusenost podlozenu niecim, aby som sa takymto veciam vyhla, pretoze ked raz niekto pracuje ako porodnik, sestra na sestonedeli, vyzaduje si to aj urcity pristup predsa 😎

barbora111
31. jan 2013

@ladymum ahoj,ja som mala porod v Bulovke pred 4 rokmi.Chcela som normalne do nemocnice motol ale tam uz bolo plno a tiez som mala zajednanu moju gynekologicku pri porode a ona chodila na porodi len do Bulovky.Musim povedat vsetko bolo v poriadku,lekari,sestricky,starostlivost o maleho,nebol tam snicim problem,mozem ty len odporucat.

petrisorka
28. feb 2013

Ahojte, ja som od 14. tyzdna zaregistrovana v porodnici na Bulovke. Byvame v Brandysi nad Labem. Pozerali sme aj Neratovice, ale nakoniec sme sa rozhodli pre Bulovku 🙂 V 30. tyzdni sa tam mam hlasit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre