Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

lienka2
16. aug 2012

@lucianka222 mali sme problemy s dojcenim s oboma detmi, k tomu zltacka, po prvom som uz bola poucena.. teda aspon som si to myslela.. skratka si myslim ze su vsetci mili pokial nemas problem a neotravujes.. 😖 az na vynimky teda..

slniecko510
17. aug 2012

@lucianka222 pri Urdzikovi

slniecko510
17. aug 2012

@lienka2 ja som tiez mala neskutocne problemy s dojcenim, bola som v nemocke 14 dni lebo maly mal zltacku,ale nemala som problem ze by mi nechceli pomoct s dojcenim alebo vziat maleho ked som bola velmi unavena. a ver mi,ja som ich otravovala strasne casto,par krat na den a aj v noci.a nikdy mi neodmietli

lienka2
17. aug 2012

@slniecko510 asi si mala viac stastia.. ked ti poviem ze som nemala mlieko, maly sa ledva prisaval a plakal mi od hladu a sestricka mi uprostred noci povie ze take male deti sa neprikrmuju.. nakoniec som ale zobrala no aj to ju hrozne obtazovalo.. to bolo pri prvom.. a teraz pri druhom nebyt mamy mojej kamaratky ktora tam pracuje tak tiez mi dieta hladuje.. poznamky typu.. mate mlieko ? tak ho nakojte.. co na tom ze dieta sa neprisava na prsnik.. alebo aha vy este nemate mlieko.. asi mi neverili, tak si to museli vyskusat rovno na mne..

slniecko510
17. aug 2012

@lienka2 ani mne sa maly nevedel prisat a tiez som nemala mlieko. ja som ich tam chodila proste otravovat,nemali inu sancu. a ked nieco tak som zasla rovno za primarkou a nebol problem

linuska1
18. aug 2012

@lienka2 to iste robili so mnou..🙂 ja som po sekcii dostala mlieko az na 8 den.. u mna sa laktacia rozbiehala velmi dlho.. ked som isla malu odniest na novorodenecke ze nech mi ju dokrmia.. ze nemam mlieko.. a mala mi vrestala na rukach.. tak si sestricka overovala ze fakt nemam. 🙂 a jej odpoved.. no nemate mlieko..🙂) tak som jej povedala ze ja to viem. ze to vie uz aj ona. ci uz mi moze malu dokrmit lebo je hladna.🙂 som sa rozosmiala ze ci si miysli ze mlieko mam a nechcem dat malej..🙂)

keksicek20
2. sep 2012

Baby, koľko sa platí za nadštandardnú izbu? Niekde som čítala, že 8 EUR a ak máte niekoho so sebou, tak 24 EUR... Je to pravda? A dá sa nejako objednať dopredu? Vďaka...

lenka.s
3. sep 2012

@keksicek20 izba sa objednat neda, da sa len zapisat do poradovnika, ale izbu dostanes, len ak je volna ... a plati sa 24 eur

keksicek20
4. sep 2012

@lenka.s Ďakujem Ti... Ešte by som sa chcela opýtať, ako je to s pôrodníkom. Ak si vybavím nejakého svojho (kt. tam pracuje), tak sa "odvďačím" po pôrode priamo jemu, alebo musím platiť tých 165 EUR nemocnici?

lenka.s
5. sep 2012

@keksicek20 s porodnikom je to tak, ze ak porodis v case, kedy ma sluzbu, neplatis nemocnici nic, a ak pride porodnik k porodu mimo sluzby, platis nemocnici

keksicek20
5. sep 2012

@lenka.s A prosím Ťa, to potom (ak nebude v službe) platím nemocnici a ešte aj jemu do vrecka? Lebo bohvie koľko dá nemocnica z toho pôrodníkovi... A zasa platiť aj nemocnici 165 a ešte aj pôrodníkovi (?), to už sa mi zdá pridrahé...

lenka.s
5. sep 2012

@keksicek20 neviem o tom, ze by existovala povinnost davat lekarovi peniaze naviac ...

keksicek20
5. sep 2012

@lenka.s Tak nie je to povinnosť, ale podľa mňa každý niečo ešte čaká. Veď koľko z tých 165 EUR môže dať nemocnica lekárovi? A chudák, on musí prísť napr. v noci (keď to na Teba príde) a dostane len nejaký pomer zo 165 EUR. A ak má službu a odrodí Ťa, tak mu dáš napr. do vrecka 150 Eur a ani nikam nechodí. No, trošku pritiahnuté za vlasy...

lenka.s
5. sep 2012

@keksicek20 to je uz vec nazoru, ja by som nedala "do vrecka" ani, keby mal lekar sluzbu

mravvcek
8. sep 2012

baby u koho ste rodili v starej nemocnici?Idem na cisarak,poloha KP kto je dobry a hlavne ludsky?
Su tam nadstandardne izby?Kolko sa plati,neviem nikde na stranke najst...

zuziatko
10. sep 2012

Baby prepichujú ušká deťom už v pôrodnici ak by som chcela ??

slniecko510
11. sep 2012

@keksicek20 da sa dohodnut s porodnikom, ze nebudete mat ziadnu zmluvu a tym padom ty neplatis nic nemocnici ale rovno das peniaze jemu,kolko chces.oni ani velmi zmluvu neuzatvaraju, obchadzaju nemocnicu 🙂

lenka.s
11. sep 2012

@zuziatko ano, ale vraj iba jedna sestricka a napr ja som na nu stastie nemala, ale takmer kazdy detsky lekar prepichuje, tak das prepichnut po prichode z porodnice 😉

keksicek20
11. sep 2012

@slniecko510 ďakujem veľmi pekne, to si ma potešila 🙂

keksicek20
12. sep 2012

@slniecko510 tak som dnes bola u svojej porodnicky, som sa jej pytala, ze ked to na mna pride, ci dojde aj v noci a ona, ze ano, ale ze musim platit nemocnici 165 E :( Ze sa pokusi v sluzbe ma odrodit, ale to je o 2 tyzdne skor ako je termin a mne sa to zda dost este - nechcem babo tak skoro "vytahovat von". Tak uz som teraz fakt salena z toho, ci sa to da nejako obijst a zaplatit len porodnikovi...

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 a koho mas za porodnika?

keksicek20
12. sep 2012

@slniecko510 Dr. Staškovú

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 ona je tvoja aj normalne lekarka ale len tak si si ju dala na odporucanie niekoho?... tak ti poviem,pokial chce lekar tak sa da vsetko,moj so mnou take caviky nerobil ze dajaka zmluva alebo nieco...mozno sa to zmenilo po zmeneni primara,neviem

keksicek20
12. sep 2012

@slniecko510 Ano, k nej chodim aj do poradne a je aj porodnik. Nehovorila o ziadnej zmluve, len to, ze keby musela prist, tak musim platit nemocnici... Hmmmm, tak fakt neviem... A Ty mas koho? Alebo si mala?

zuziatko
12. sep 2012

@lenka.s ďakujem 😉 😉

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 ja som mala Doc. Urdzika. Tak ked pride tak zaplatis nemocnici a oni sa s nou uz vyrovnaju. Ja osobne by som uz nic naviac neplatila.ale je to na tebe 🙂

keksicek20
12. sep 2012

@slniecko510 No tak Doc. Urdzik uz tam nie je pekne dlho, ved je v Novej nemocke. Jasne, ze viac ani nechcem dat, tych 165 Eur je uz dost. Len ked si predstavim, ze Dr. dostane z toho napr. 15%, tak je to zalostne malo a to musi prist do prace v ramci svojho volna... No nic, dako poriesime... Alebo nechame na nahodu... Aj tak dakujem

lenka.s
12. sep 2012

@keksicek20 neboj, lekar nedostane len 15% ... kedysi to bolo 70% tej sumy, ale kolko je to dnes netusim ... urcite vsak viac ako 15% .. a Urdzik je v novej nemocke ? to asi nie velmi dlho

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 no on nieje v novej nemocke,ved v novembri ma odrodil 🙂

slniecko510
12. sep 2012

@keksicek20 on uci v novej nemocke resp. na LF ale pracuje v starej 🙂trosku si si to poplietla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre