Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

ellisabet
7. jan 2011

@zade to ani ja som nedostala už glukozu, lebo mi začala tiecť mimo,sestrička mmi povedala že ak chcem mi napichne druhu ruku, ale už som toho všetkeho pichania mala dost, tak som ju už nedostala 😢

ellisabet
7. jan 2011

@buburka ak by si potrebovala odsavačku v nemocnici, oni ti požičaju. Ja mam ručnu medelu, ale ked budeš potrebovat často odsavat, tak by som určite volila nejaku elektricku, ked som potrebovala častejšie odsat ma išlo porazit

viki81
7. jan 2011

Má niekto skúsenosti s Dr. Saksunom na Rastislavke? Rodil už niekto pri ňom?

ellisabet
7. jan 2011

ešte k tým plienkam, pokial nemáš dieta ešte naizbe, tak novorodeneckemu vracias plienky za dni ktore tam bolo, počitaju si 8 plienok na den. na som mala so sebou 1 balenie DM plienok pre novorodencov, take žlté a potom mi podla potreby doniesli dalšie

buburka
7. jan 2011

Dakujem baby za odpovede.

@zade - Musim ja zajst do DMka a poriadne sa uz poobzerat v castiach pre deticky a mamicky 🙂 Tie jednorazove nohavicky zakupim tiez v drogerii, alebo len v lekarni ci specializovanom obchode?
Inac vlozky som aj doteraz kupovala take obycajnejsie , ale tenke samozrejme...a nie alwaysky, pretoze ta dry vrstva sa mi akosi az taka dry ani nezdala...akoby mali klzavy povrch ci co... 😕
Mne je tiez akosi sympatickejsia rucna odsavacka a asi si ju naozaj zakupim skor...nepaci sa mi myslienka pouzivat odsavacku po niekom inom...a este v nemocnici...nie som nejaka fajnovka, ale predsa len materske mliecko, prsniky....budem kludnejsia so svojou. Dufam, ze budem mat mliecko..rada by som kojila 🙂
Uz si po malej vedela na co si dat pozor ze? Vacsinou sa hovori, ze zeny si vychutnaju 2 tehotenstvo a dietatko v zaciatkoch vzdy lepsie ako ked mali 1 a boli este neskusene a vyplasne....tak si malinku teda uzivajte...no a ty vlastne uz mas teraz aj pomocnicku Emku...no ty sa teda mas 😀

@ellisabet - super. Dakujem. myslim, ze aj ja ak pribalim 1 svoje pyzamko + tak to nebude zly napad 🙂

buburka
7. jan 2011

@ellisabet a pouzivala si tie novorodenecke dm plienky aj doma? bola si s nimi spokojna? Ja len ze keby bola akcia ci mozem vziat aj viac 😀

ellisabet
7. jan 2011

@buburka maly mal pri porode 3470g bol dost velky, moj drahy mi do porodnice potom dokupil namiesto 1 balenia 2, takže som ich už minula, ale inak by som hned presla na tie DM jednotky, teraz použivam pampers su omnoho tensie ako DM alebo happy. ja som bola sokojna so všetkými

buburka
7. jan 2011

@ellisabet -jeeej..pekna vaha 🙂

ellisabet
7. jan 2011

dik 😉

zade
7. jan 2011

@buburka som rada, ze aspon troska poradim, ved predsa viac informacii nie je na skodu. Popordne nohavicky kupis v lekarni, resp. lekarenskych potrebach. K tomu DM-ku .... ja z ich znacky pouzivam vela veci. Plienky Babylove (presli sme si snad vsetkymi znackami) a vyhovuju mi najviac. Potom pouzivam babylove vlhcene utierky - biele, podlozky pod babatko, zlcove mydlo na pranie skvrn od mliecka, mali sme prve zubne kefky, cumliky, lyzicky umelohmotne.... no kopec veci... mam rada dmko 🙂 🙂 🙂

k tej odsavacke: ja ma takuto - https://www.modrykonik.sk/bazar/potreby-pre-doj... Nova stoji cca 42€.

zade
7. jan 2011

Jaj a aby som nezabudla - DM Babybonus - prihlasis dietatko do ich databazy a mas knizocku s vyhodami. Ked mala dcerka rok, resp. aj druhy rok prisiel jej maly darcek. Knizocka vyhod je celkom fajn, na niektore veci mas zlavy. 😉

buburka
7. jan 2011

@zade a do ktoreho Dm ka chodis? do velkeho na hlavnej ci v galerke ci....? je to v podstate jedno, ale niekde maju detskych veci asi lepsi vyber a niekde zrejme menej.so vsetkym je to tak, hoc je to jeden sortiment a jedna znacka 🙂 Inac nasla som v rovnakej cene aj elektronicku odsavacku http://shop.babetkovo.sk/index.php/vselico-aj-p...
Budem musiet este asi lepsie posondovat ... najlepsie bude ked sa mliecko nedostavy vobec a ja sa nan tak chystam 😒

zade
8. jan 2011

@buburka neboj, mliecko pride 🙂 Budes si babanko prikladat v nemocke pojde to. vraj voda Lucka je na to dobra, ja ju pijem nakolko je makka a dobre sa po nej ..... chodi na WC 🙂 .

Inac DM-ko... ja som Presovcanka 🙂 . Len som rodila v KE 😉

izira
8. jan 2011

@buburka Ahoj 🙂 mne velmi pomohol caj pre kojacie zeny. Denne som ho vypila aj 5 - 6 davok...a chuti celkom dobre okrem toho pomahaju aj homeopatika

buburka
8. jan 2011

@zade no ked sa po Lucke dobre chodi na Wc tak to mozem asi zacat uz teraz 😝
ja som myslela, ze si KE...ale tak necudujem sa , ze si rodila tu v KE, aj ked mate v PO velku nemocnicu, ale v poslednom case sa o nej akosi dost popisalo.......inac ja som do PO chodila na vysku 😅 pekne mesto a fajne lacne cinaky som tam furt obehala 😀
@izira -myslis leros? ja teraz pijem ich caj pre tehotne a na obale pisu, ze maju aj pre kojace matky...inak mi velmi chuti 😉

izira
8. jan 2011

@buburka nielen leros, je ich viac druhov - mne najviac chuti teekane pre kojacie matky 🙂 niektore mamicky odporucaju aj vyvetranu vineu (bublinky nie su dobre pre babatko - nafukuju), ale mne nechutila - to uz radsej hroznovy dzus - alebo jablkovy
po porode si treba davat pozor aj na stravu - kvoli babatku. Mna najviac nazlostilo, ked nam na Rastislavke priniesli raz na obed francuzske zemiaky - ale okorenene az strach...alebo pikantne parky - fakt katastrofa... 😒

izira
8. jan 2011

@buburka inak odporucam ako @zade pliemky babylove...aj my vela veci kupujeme v DM. Ma pokozku po kupani sa nam osvedcilo nechtikove mlieko, alebo olej weleda

deny3
8. jan 2011

ahojte 🙂 som síce už "dávno" po pôrode, ale chodím to tu čítať.
z mojich skúsenosti, plienky babylove nikdy viac, nám sa teda vôbec neosvedčili, od začiatku sme na pamperskách, jednu dobu sme používali happy bella, tie malé čísla boli fajn, ale väčšie nám nesedeli. Je to veľmi individuálne, čo jednému bábu sedí, druhému nemusí, preto si netreba spočiatku robiť žiadne zásoby a kupovať mega balenia.

ja veľmi odporúčam budúcim maminám, aby hned na prvej návšteve u svojej pediatričky si vypýtali olej do kúpeľa oilatum, malé bábetká sa poriadne šúpu a tento olej bol skvelý, po kúpeli už nebolo nutné krémovať, lebo aj tieto krémy nemusia sadnúť, zvlášť na citlivú pokožku novorodencov.
a krém na bradavky , tak ja som mala bepanthen, bola som spokojná, je zároveň aj na riťku., takže isto sa nejak spotrebuje. 🙂

zade
8. jan 2011

@deny3 bepanthen vzorku teraz davaju v klink boxe v porodnici.

domitobi
8. jan 2011

@viki81 mam s nim osobnu skusenost velmi mili clovek mala som sice dohodnutu inu dr.ale vyslo to tak,ze bola mimo SR a rodila som urgentne sekciou zachranil mi vdaka bohu maleho zacala som krvacat odlupovala sa mi placenta v 37tt .Dokonca ma chodil navstevovat na izbu kedze dala som im zabrat.Drzim palce aby vsetko prebehlo ok

buburka
8. jan 2011

Baby:
@ellisabet
@zade
@izira
@deny3
@domitobi a vsetky co ste rodili na Rastislavke 🙂 Stale sa zabudnem opytat..ale teraz ma konecne napadlo...neviete ci sa da v tejto porodnici vypozicat aj monitor dychu a kolko stoji, pripadne aku mate s nim skusenost?? 🙂

domitobi
8. jan 2011

@buburka neviem sice ako to s pozicanim monitora chodi neriesila som nakolko sme malinkemu kupili uplne novy. pre pokoj duse....velmi som s nim bola spokojna mal aj vysielacku a aj dobre som ho predala kedze bol este cca rok v zaruke skor by som preferovala kupit ....

izira
9. jan 2011

@buburka ahoj 🙂 my sme monitor dychu nemali ani pri prvom, ani teraz pri druhom. V podstate sme ho nepotrebovali, malinky vzdy spinkali v postielke hned vedla mna (vedla nasej postele, takze som ich dych bud pocula, alebo som im drzala v noci rucku...tak to bolo v pohode. Uprimne, cim menej elektroniky je okolo dietata - tym lepsie, navyse som ho kojila plne, takze sme boli beztak pravidelne hore (este aj teraz). Ale ak je niekto rozhodnuty kupit si ho, aby mal istotu - je to v pohode - kazdy sme iny...Takze neviem ako je to so zapocicanim na Rastislavke - nepytala som si ho ani o tom neviem, zeby ho tam nejaka mamicka pouzivala

viki81
9. jan 2011

@domitobi Ďakujem pekne za odpoveď, som rada, že máš dobrú skúsenosť 🙂

eviku61
10. jan 2011

@viki81 ahoj ja okolo 20.3.2011, mozno sa stretneme :D

andiekens
10. jan 2011

@zade ahooj 🙂 velmi dobre sa citaju tvoje pozitivne skusenosti a preto ti aj pisem.. 🙂 mna caka sekcia cca po 20.2.februari a zacianam pomaly ale isto stresovat. preto sa chcem spytat ako si to zvladla, ci to bola planovana sekcia a ake boli bolesti ?ako casto ti ho nosili drobca na kojenie a kedy ti ho dali na izbu ? po akom case sa ti spustilo mlieko ?

dj788
10. jan 2011

ahojte mamky chcela by som vas poprosit o radu som v 30t chcela by som rodit v rastislavke v ke no neviem ako je to ak chcem oslovit koknkretneho porodnika,ako je to s peniaskami kolko sa dava jemu a kolko porodnici,je to lepsie mat niekoho vybaveneho?....

zuziq8
10. jan 2011

@dj788 ahoj neviem presne kolko sa dava ked ho mas zazmluvneneho cez nemocnicu, ale cca polovica ide nemocnici, takze podla mna je lepsie sa s nim dohodnut mimo nemocnice... vsetci lekari su tam fajn, takze pokial nemas specialnu poziadavku na nejakeho konkretneho, tak ani nie je potrebne si ho vybavovat....

smska1979
10. jan 2011

ahojte, chcem sa spýtať mamičiek, ktoré rodili na Rastislavovej, ako je to s návštevami, návštevy môžu chodiť i každý deň, keďže zrejme prebiehajú na chodbe? a sú možné aj návštevy s deťmi cca 3r. ?
ďalšia vec, bábätko návštevám ukazuje len sestrička alebo si ho môžem zobrať z izby a ukázať návšteve?
ďakujem..

andiekens
11. jan 2011

@smska1979 z info, ked kamoska rodila ti viem povedat.. navstevy prebiehaju na chodbe a kto tam pride a v akom veku, to je im jedno. pokial mas zaplateny nadstandart, tak navsteva moze k tebe na izbu. a deticky z izieb nosia ukazovat vyhradne sestricky, ale nie na chodbu, ale do takeho predchodbia, ci ako to nazvat.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre