Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

henrike
21. feb 2011

@viki81, ani v novej som nikoho nepoznala, ale pristup bol profesionalnejsi ... Ja by som nemenila. Ale jasne, ze kazdy ma svoj nazor a naroky. V starej napr. nemoze byt manzel pri celom porode (myslim aj 1. dobu porodnu) - iba ak rodi zena sama. V novej byt moze, takze aj to u mna zavazilo. Nechcela by som manzela mat uz iba pri tlaceni - tam by mi uz asi velmi nepomohol ... 😀 Krasne porody a vela radosti z deticiek vam vsetkym prajem!!!

mam4
21. feb 2011

@eviku61 ak mas svojho lekara-porodnika ku ktoremu mas doveru a bude aj pri porode tak sa nemas coho bat, ten ti pomoze, podpori ta aby si ostala kludna a bude ta instruovat ako dychat a samozrejme sa postara aby vsetko prebehlo ako ma... Ja som pred tydnom porodila druhe babo a bola som veeeelmi spokojna, tiez som sa este doma bala ale akonahle som v porodnici zbadala svoju lekarku tak zo mna vsetko opadlo 🙂 potom prisiel na sal aj manzel ten ma tiez hladkal a pomahal psychicky 😉 mam krasny zazitok, verim ze taky pozitivny bude aj tvoj !!

mam4
21. feb 2011

@eviku61 inak fryvaldsku mala pri porode aj "kolegyna" z izby a bola velmi spokojna, bola ju po porode pozriet aj na izbu a aj mne sa zdala mila 🙂 budes v dobrych rukach 😉

eviku61
21. feb 2011

@mam4 dakujem ti pekne, ani nevies ako si mi pomohla 🙂 ! Zelam tebe aj Kristinke vela, vela zdravicka! Budem mysliet nato ako si povedala!

tigrica182
21. feb 2011

@majulienka27 tak ak tam uvidis prestrasenu maminu - tak to budem asi ja :D xixi... si prvorodicka?

majulienka27
21. feb 2011

@tigrica182 no vystrašených tam bude viacero 😉 vrátane mňa, aj keď jedno dieťatko už máme ale strach tam bude, prvé som rodila v šaci takže potom budem vedieť porovnať

mandy29
22. feb 2011

ahojte kočky...je tu niektorá kto bude rodiť koniec apríla alebo začiatok mája?

mirusa30
23. feb 2011

januliatko 1985,,skoda ze to takto tam funguje s izbami, asi nebudem nic rezervovat a bude dobre ked budem mat spolocnost na izbe..mas pravdu ze rychlejsie to zbehne aspon potom..dakujem za info

mandy29
24. feb 2011

ako to je v tejto nemocke s priložením bábetka na telo tesne po pôrode?

ssstanka
24. feb 2011

@mandy29 Ahoj,ja som rodila minuleho roku v decembri a hned mi dali malickeho na prsnik.Uzasny pocit to je.

mandy29
25. feb 2011

@ssstanka oj, veľmi sa teším...a aký je tamn personál? či záleží na akú smenu natrafím?

ssstanka
25. feb 2011

@mandy29 presne jak pises,jedna smena je uplne v pohode a druha kde su starie sestricky o nieco menej,zalezi aj od toho aku maju naladu...ale inak sa v celku dalo..,

mandy29
25. feb 2011

@ssstanka a jak je to tam, prídeš nahlásiš sa že ideš rodiť, dajú ti izbu, či sa len tak zložíš niekde? a keď si dobre pamätám z tejto diskusie netreba tam nosiť žiadne pyžamo ani župan, či? a potom po pôrode ako to prebieha? ideš rovno na izbu kde ty malé donesú, či ako?a ty si rodila prirodzene? dávala si si epidurálku?

ssstanka
26. feb 2011

@mandy29 ja som sa nestihla nahlasit,ze idem rodit.Bola som na poradni a na druhy den som isla vecer rodit.Bola som prichystna na epiduralku ale nestihly mi ju pichnut.Rodila som prirodzene.Koselu ti tam daju oni a aj ten krasny komunisticky modry zupan.Mne sa narodil syn rano o 1,55 a nechavaju rodicky este na sale pre istotu,pre kontrolu zhruba 2hodky.Potom ta prevezu na izbu a babatko ti daju o den neskor aby si si odychla.Ale ked sa na to citis ti ho mozu nechat skor,potom je babatko stebou na izbe pokial nepojdete domov.

mirusa30
28. feb 2011

ahojte ako je to s poradnami dole na prizemi na ambulancii mi neviete povedat kocky? da sa to tam prezit? myslim pristup a tak..aj ci treba dlho cakat..dakujem pekne

mandy29
1. mar 2011

@mirusa30 to sa kde chodí na poradne keď chcem rodiť v starej nemocke, na poschodie či dole jak píšeš?

mirusa30
2. mar 2011

mandy29, ahoj ja som nakonies isla do novej nem. ale viem ze na juhu su poradne dole na prizemi...treba to tam najst...

viki81
2. mar 2011

@mandy29 do poradne sa chodi dole na prizemi, bud sa hlasis pri kartoteke, alebo ides rovno na monitoring 🙂 tiez sa to nachadza tam len trocha dalej hned dvere vedla schodov 🙂

viki81
2. mar 2011

Inak bola som tam v pondelok a pytala som zoznam do porodnice keby mal niekto zaujem:

zoznam nutnych veci do porodnice na porod pre buducu mamicku:
- tehotenska knizka
- karticka poistenca
- sobasny list
- obciansky preukaz
- podprsenka pre dojciace mamicky a vlozky do podprsenky - dostat v lekarni
- veci osobnej hygieny (uterak, mydlo, zubna kefka a pasta)
- papuce a obuv do sprchy
- podla uvazenia aj vodu na pitie

O zozname veci potrebnych pre novorodenca sa informujte na novorodeneckom oddeleni - 4.poschodie monobloku alebo na telefonnom cisle 615 2416

januliatko1985
2. mar 2011

doplnam viki81, ze pre novorodenca vam treba len jednorazove plienky, vlhke utierky a masticku na zpareninky, a este ked tak obycajnu latkovu plienku a az pri odchode z nemocky vam mopzu doniest oblecko v com pojde babo domov 😉 🙂

sisi0211
2. mar 2011

Ahojte,
som tu nova a chcela by som sa spytat ohladom nemocnice na Rastislavovej ul. nasl.:
1. Citala som, ze dietatko po narodeni hned ukazu mamicke. Moja otazka je vsak, ako dlho moze male zostat so mnou na sale? Ci ho daju na brusko po narodeni a nechaju nech sa samo 1. krat prisaje?
2. Po porode a prelozeni na sestonedelie mozem vyziadat dietatko hned, alebo si kazdeho novorodenca nechavaju urcity cas na novorodeneckom. Zaujima ma aj pripad ak ide o sekciu....
Vopred dakujem za odpovede 😉

sisi0211
2. mar 2011

3. Dokrmuju novorodencov na novorodeneckom oddeleni alebo respektuju poziadavku mamicky nedokrmovat a prinesu podla potreby (aj castejsie) na kojenie???

viki81
2. mar 2011

@januliatko1985 diky za rady 🙂 a vies poradit aj ake plienky su najlepsie ? je ich tak vela, tak fakt neviem, kt. bude dobre, viem, ze casom na to pridem sama...

januliatko1985
2. mar 2011

@sisi0211 na tu prvu otazocku ti neviem odpovedat, lebo mne maleho brali do inkubatora, lebo som dlho tlacila hlavicku a tak ho dali na kylsik.k druhej otazocke: ja som rodila o pol siedmej vecer a okolo deviatej mi ho priniesli na kojenie a sa spytali , ze ci ho chcem hned pri sebe v izbe alebo az od dalsieho dna, tak ja som bola vycerpana tak na prvu noc nebo, pri mne, aa potom bol na izbe az kym sme nelsidomov.a ked je sekcia tak je to iste.a pokial ide o kojenie, tak ak pekne papka materske mliecko tak isto nedokrmuju. 🙂

januliatko1985
2. mar 2011

@viki81 ja som zo zaciatku pouzivala pampersy ale teraz uz len huggies, s tymi som velmi spokojna.

deny3
2. mar 2011

@sisi0211 na požiadanie dokrmia, no ako som zažila ja, tak dokrmujú aj medzi kojeniami.

viki81
3. mar 2011

@januliatko1985 diky tiez som tak myslela, za na zaciatok kupim pampersy a potom sa uvidi co sa osvedci...

eviku61
3. mar 2011

@viki81 ahoj, tak ako si natom! Kedy ti povedali, ze to bude?! Ja som dnes bola pri dr. a ta mi povedala, ze to bude pred terminom! Tak teraz neviem! A nevies ci su tam len 1 postelove izby na nadstandartke, alebo aj 2 postelove! Dakujem.

mau
3. mar 2011

@sisi0211 nakoľko je zavedený rooming, tak ja som sa nestretla s tým, že by prikrmovali... Malého som mala na izbe, mliečko sa začalo poriadne tvoriť až na tretí deň a bol pri mne bez toho aby mu dávali UM. S tým, že som pravidelne prikladala.

sisi0211
3. mar 2011

@mau
Co vsak papa babatko, ak sa mliecko spusti az na 3. den? Prve dni hladuje? 😨
Pocula som, ze na novorodeneckom oddeleni velmi nerespektuju to, ze mamicka chce kojit a ked dieta place tak mu daju nejaku cukrovu vodu a potom moze byt problem s laktaciou ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre