Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
27. mar 2009

No moj to ma aj v hlavicke a dnes som mu obajvila dve tri uz aj na hrudi ☹

bublinka34
27. mar 2009

ahoj,
mám dotaz ohľadom prepichovania ušiek dievčatkám ešte v pôrodnici.. ako to funguje v Ružinove??? niekde odporúčajú prepichovať hneď, niekde po mesiaci a pod.. takže zisťujem ako to je tu.. 🙂

nikollette
27. mar 2009

Bublinka neviem ako to je, ale ked som bola v ruzinove ja , nikdo to tam ani len nspomenul, ani mamicky to nedavali, nikdo.. vobec to tam nik neriesil.. tak neviem ci sa to tam dá..

patricia1971
27. mar 2009

ahojte baby,nejak vás nestíham ☹

bublinka ja som rodila v júni a povedali mi,že tam ušká neprepichujú,ale treba to zistiť,zober si naušničky v liehu a uvidíš...nejaká múdra mamina mi napísala,že vraj čo tu baby zavádzam,že veď prepichujú...no ja som sa na to pýtala a vtedy mi jej prepichnúť nechceli,že to nerobia....aj som tej mamine písala,ale už neodpovedala 😠...ako vidím si ešte celá 🙂

bublinka34
27. mar 2009

ja mám pocit, že krpulka čaká na 1.4.09.. 🙂
neviem odhadnúť či je dobré s prepichovaním počkať, alebo to mať jedným vrzom za sebou.. 😒 niekto s prikláňa k názoru, že v pôrodnici sú predsa len odborníci a niekto tvrdí, že počkať mesiac.. pri Barborke sme nemali na výber a v nemocniciach sa neprepichovalo (a to sme rodili v súkromnej)..
ani netušíš ako sa už nevieme dočkať malej.. to nám už pred vyše mesiacom tvrdili, že termínu sa nedočkáme lebo sme väčší a som druhorodička, nuž ale.. my sa jednoducho vždy musíme vymykať pravidlám.. 🙂 🙂

patricia1971
27. mar 2009

to je krásny dátum 🙂

mojej straršej dcére som dala prepichnúť u lekárky asi v 3 týždňoch,revala ako pavián,jej to dosť hnisalo....pri Lili sme dali nastreliť v 6 mes. a bolo to super,rýchle,trochu plakala,ale to sa len zľakla tej pištole,ke´d to strelilo a ušká vôbec nehnisali...takže ja by som dala už len nastreliť,ale to robia až po pol roku....alebo uršite by som jej ich dala prepichnúť ešte v pôrodnici,to áno,ale potom už nie,potom len nastreliť 🙂

a ja som prevé dve deti prenášala 14 dní,takže.....a Lili 2dni pred termínom a to mi hovorili,že ju budm zase prenášať 😀

bublinka34
27. mar 2009

no s prenášaním už rátať musíme keďže už prenášame.. len som zvedavá na tie miery.. Barborku mi vyvolali po týždni prenášania a mala 53 cm a 3,800 kg.. bolo to dosť problematické dostať ju na svet - prirodzene ale podarilo sa.. 🙂
pri Simonke nám v podľa utz skonštatovali v 30tom týždni, že sme podľa rozmerov väčší o 1týždeň a 5 dní, takže netuším v akých rozmeroch sa teraz hýbeme, keďže téme veľkosť mimča sme sa potom už nevenovali (iba prietokom a polohe v brušku).. nuž bude "sranda".. len aby to už bolo.. 🙂

zoldy
27. mar 2009

Sa tu teda dozvedam novinky...V Ruzinove sa prepichujum uska???to su novinky...a poviete kto ich prepichuje????za ten cas co som tam bola,sme neprepichni nikomu....tak ma to velmi zaujima.... 😀

Niky,skus obycajnu kalciovku,alebo infadolan,alebo klasicky aviril olejcek.... 😉 sa na vas uz tesim 😉 🙂 😀

a.d.r.i.k.a
27. mar 2009

Zoldy,teba som sa chcela spýtať,či si pamatáš niekoho z biochémie,z labáku.Alebo vy ste tam nenosili material?

zabka1003
27. mar 2009

Čaute baby..
čo nové? nikto neporodil a nemá čerstvé info?

My nemáme stále na nič čas a idú nám zuby, tak je to des..ale inak pohoda 😉

zoldy
27. mar 2009

a.d.r.i.k.a ked ti mam pravdu povedat,ani neviem kde su tam labaky... ☹

zoldy
27. mar 2009

ahoj zabka...dakujem mooooc pekne,som si az dnes nasla sms...nebolo casu...mala poslucha?Davas aj ten gelik na zubky??

a.d.r.i.k.a
27. mar 2009

Tak nič.... 🙂

zoldy
27. mar 2009

poznas tam niekoho???

a.d.r.i.k.a
27. mar 2009

Ja som tam robila.

zoldy
27. mar 2009

a kedy si rodila Leu???

a.d.r.i.k.a
27. mar 2009

Leu som rodila r.2005,ale na Antolskej.Takže teba som nezažila 😀 :-

zoldy
27. mar 2009

to som este makala na detskej onko 😉 nam aj tak nosili do labaku materialy sanitarky...

a.d.r.i.k.a
27. mar 2009

Ja som tam robila do 2004....sa mi to zda strašne davno

nikollette
27. mar 2009

ajoj Zoldy 🙂
no aj ja sa teším 😀 😀
inak kolko máš rockov, ak to neni tajne 🙂
že kto prepichuje ušká??? hned ma napadla jedna "milá" sestrička 😀 😀 😀 😝 ved ty vies ktorá,heh 😀
ale to len akože, to ci sa prepichujú skor pochybujem...

zoldy
28. mar 2009

Niki,ja som mlade ucho-mam 24.
V Ruzinove sa uska nikdy neprepchovali a ani nebudu...sestricky maju dost svojej roboty a keby mali este aj usi prepichovat,tak sa tam nacisto zblaznia 😀

zoldy
28. mar 2009

Mile mamicky,kedze je dnes mimoriadne pekne uvidime sa vecer...idem vyvencit svoje dve lasky,moje steniatko Buffy a mojho priatela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ...pekny slnecny den vam prajem... 😉

patricia1971
28. mar 2009

ahojte,
tak zoldy,k tým naušničkám,no niektoré maminy sú múdre,že tam prepichujú a ja zavádzam maminy,že nie....ale aspoň to viem na sto percent,ja som sa na to pýtala a tiež mi povedali,že neprepichujú ☹....takže to neriešim a kašlemm na niektoré múdre,ktoré ťa len sfúknu,ale keď im napíšeš nech poskytnú info,tak sa radšej vyparia 😠

dnes je fakt krásne aj my pôjdeme von 🙂

pekný deň všetkých 🙂 🙂 🙂 🙂

livika
28. mar 2009

Ahojte kocky!!!
My sme kooonecne doprerabali a Simi uz mam doma!!!
Zoldy,tak to sme dve mlade ucha,mam rovnako 😀
Fakt je dnes krasne,ale tu sa dost rozfukalo 😒
Simi teraz zaspala,tak si idem vylozit nohy 😉

zoldy
28. mar 2009

Tak uz sme doma,kedze nase stena ma iba 4 mesiace,stacilo jej 30 minut na uz nevladala...tak sme to otocili domov,ale este sa chystame na snezienky...tak uvidim ci to vydrzi....ale ludi je vonku vela...vyslo slnko a ludia tiez...

Pati.take mamicky mudrlantky ja "moc milujem"... 😉

bublinka34
28. mar 2009

Ahoj,
..ja som sa pýtala na tie naušničky pretože jednu "múdru" som stretla.. a tiež sa mi to nezdalo, lebo tá čo so mnou sedela a čakala na monitor mi hovorila, že je to blbosť, ale tiež ju počula osobne.. to preto som sa opýtala na MK.. zatiaľ som toto s DR neriešila, momentálne sa mi to nezdá dôležité..
..naďalej držíme pokope a netrpezlivo čakáme na ocka až sa vráti zo služobky..
Zoldy, Ty ako niekto kto je z "oboru" by si kedy odporúčala prepichovať ušká???

zoldy
28. mar 2009

ja som za to,aby to bolo co najskor..ja som napriklad mala nausnicky uz v porodnici,mne ich pichala sestricka kamoska...tak si ma mamina priniesla uz s nausnickami...

bublinka34
28. mar 2009

🙂.. takže je to viac menej na ochote a čase.. no uvidíme.. možno ak sa tam s niekým bude dať dohodnúť, tak ich dám dodatočne priniesť do nemocnici..
a ak máš ešte chvíľku čas, tak ešte jeden "odborný" dotaz.. 🙂 ako sa dá vyvolať pôrod ak je krčok uzatvorený? a dá sa?

zoldy
28. mar 2009

neviem ci to je o ochote,mne to robila byvala vrchna,takze to bolo v pohode...standardne sa to nerobi,ani to navyse nerobia,lebo nie su chranene keby nieco...Mozno vyvolavackou...neviem,zavisi to od lekara,bud bude cakat,ak to nezaberie tak vyvolavacku...je to zlozite,kazdy lekar si to riadi po svojom...

nikollette
28. mar 2009

bublinka napríklad čípkami.. mne tak vyvolávali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre