Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

jamika
23. mar 2011

@silvie101 Ja som tam bola na posledy pred troma rokmi a nemala som zazmluvneneho nikoho. Vecer som prisla, dali ma na 45 minut na monitor. Potom prisiel nejaky doktor vypisat papiere, tak som diktovala udaje, vysetrili ma. Vvyholena som bola( keby nie-tak by ma vyholili) Poslali ma osprchovat Dali mi 2 čípky, nech ma prezenie. A potom ked este nie si moc otvorená, tak ta dajú na cakacku pospat si. Ale kazdu pol hodinku pridu a pýtajú sa ako casto mas kontrakcie a ako dlho trvaju. Potom ked uz je cas, pojdes na salu a na monitor. A tam uz ako inde, cakas a predýchavas🙂))) kym sa to zlaticko dostane von.
Bola som v Ruzinove trikrát nezazmluvnene a vzdy to prebiehalo podobne (len este pred tým davali klistýr, ale naposledy len tie glycerinove cipky)

jankaslamka
23. mar 2011

@tara2 no tak to je uz slusneee 😀 to si tam uz aj ako doma 🙂

silvie101
23. mar 2011

@tara2
@jankaslamka aj tak vám ďakujem za odpoveď 🙂
@jamika ďakujem, pýtala som sa len na predpôrodnú prípravu(prednášky), ale aj táto informácia prišla vhod 🙂 dík

tara2
24. mar 2011

@jankaslamka - no skoro...

danka86
24. mar 2011

@jankaslamka ahoj, buduci tyzden mam ist do poradne do ruzinova. Vies mi prosim ta povedat, ci si tam mam predtym zavolat, do ktorych dveri ist a na ake cislo?
A co sa tyka toho streptokoka, doktor mi ziaden papier nedal, ani mi nic nepovedal, zapisuje to aj do knizky? Ze ci to tam najdu.. Dakujem pekne

jankaslamka
24. mar 2011

@danka86 ahoj, ak ides do vseobecnej poradne nemusis si tam volat..len tam chod, zober si na recepcii cislo a potom uz len cakat kym prides na rad.. vseobecna poradna je stvrtok od 8,00 do 12,00 č.d 53 a 41..
co sa tyka streptokoka neviem..mne brala stery este moja dr. a ta mi dala komplet papier s vysledkami a zapisala mi to aj do knizky..pozri ci to tam nemas zapisane..tam kde sa zapisuju vysledky z krvy tak uplne dole ... A ak tam nic nemas a nevies vysledky tak si zavolaj svojmu dr. pre istotu

vriend
24. mar 2011

@maropoko @ mimave @danka86no to zalezi aj od doktora aky je rychly, raz som sla neskor inokedy na 08:00 no tu hodinku som tam vzdy stravila cakanim, sestricky beru este pred poradnou tehulky na zmeranie tlaku, skontroluju Vam moc a potom idete znovu cakat na chodbu, vzdy su dve tehulky dnu v ordinacii jedna caka v kabinke a druhu doktor vysetruje, 2 krat som mala ml. Krizka je super a velmi mily a naposledy Fulopovu ci ako sa vola no nekomentujem, neviem aka je ako porodnicka no ako clovek 😖

vriend
24. mar 2011

@elllla sestricka ti zmeria tlak, skontroluje moc ktory si prinesies a opita sa ta na vahu (takze odvazit sa musis doma), zapise Ti vsetko do tehotenskej knizky a potom ides este cakat na chodbu pokial neprides na rad podla poradoveho cisla do poradne, doktor ta vysetruje podla toho ake vysetrenia este mas absolvovat cize podla tyzdna tehu

vriend
24. mar 2011

@danka86 vysledky streptokoka budu od teba pitat to si chod zobrat este k tvojmu doktorovi da ti papier s vysledkami, mne ho odobrali na poslednej poradni a o tyzden som sa este pred Ruzinovom zastavila pre vysledky u mojho doktora

milka2008
24. mar 2011

Ahojte,
ak dovolíte sa pripojím. Plánujem rodiť v ružinove a aj si zazmluvniť lekára. Viem, že ešte mám času dosť, chodím do rizikovej poradne v Ružinove k dr. feriancovi a pravdepodobne o ňom aj uvažujem. Má niektorá z Vás s ním skúsenosti pri pôrode ?
Alebo koho by ste odporučili?
Ćítala som aj staršie príspevky, na oddelení je to asi ako na každom inom , ja však nie som náročná, hlavne nech pôrod prebehne v poriadku a ja i bábätko budeme tiež v poriadku. S ostatným si snáď už nejako poradíme a pár dní to vydržíme.
Ďakujem za všetky informácie.

jankaslamka
25. mar 2011

@milka2008 ahoj, ja som povodne chcela unho rodit (velmi prijemny a mily), ale rozmyslela som si to..vyzadoval, aby som k nemu chodila od 24tt sukromne a za kazdu poradnu si pekne platila a potom by sme isli rodit priamo do porodnice plus zazmluvnenie, takze dalsie prachy..tak som sa na to vykaslala a teraz veru nelutujem ..budem u dr. Krizka a som maximalne spokojna..nemenila by som za nic 🙂

milka2008
25. mar 2011

@jankaslamka - ďakujem, ja k nemu chodím, som už asi spomínala, do ružinova do rizikovej poradne a zatiaľ nič také nespomínal, že chodiť súkromne, iba to zazmluvnenie. No veď uvidím. TAk držím palce pri pôrode, nech všetko dobre dopadne a už sa ti to pekne kráti 😉

jankaslamka
25. mar 2011

@milka2008 ja som unho bola v Gynaex na morfologickom a tam sme sa o tom bavili..a mal taku podmienku, tak som pekne odmietla 🙂 Ved uvidis co ti povie..sa ho na to opytaj 🙂
dakujem..no uvidime ako dlho este vydrzime 2v1 😀

ajkask
27. mar 2011

Ahojte dievcata,chcela by som sa opytat ohladne doktorov v Ruzinove.Rodila som tam pred 14timy rokmi prvu dcerku,dalsie dve sa narodili v Trnave.Kedze,sme prisli byvat spät do bratilsavy planujem rodit znova v Ruzinove.Chodim ku gynekologicke s ktorou nie som az tak velmi spokojna.Preto by som sa rada opytala ako to funguje v Ruzinove,su tam sukromny lekari,alebo aj statny? Chcela by som zmenit doktora,kedze tam na 99% pojdem rodit chcela by som ist teda uz rovno tam,aby som nemusela hladat dakde inde a potom pred porodom budem musiet chodit aj tak na poradne do ruzinova... vedli by ste mi niektora poradit,resp.niekoho odporucit? Dakujem za kazdu radu.

andysok
27. mar 2011

@milka2008 ahoj zdá sa,že sa tam stretneme mame pri sebe termín ;)

milka2008
27. mar 2011

@andysok - ahoj, 🙂 to by bolo fajn 😉vyzerá to tak, že tam bude v lete plno .

andysok
27. mar 2011

@milka2008 fuuuu no ja si tam polezim uz od dakeho 36tyzdna predpokladam, robili mi serklaz a cakam dvojicky 😉 takze ja uz budem mat teplucku vyhriatu postielku...........joj ked si to predstavim......leto , +29°c.......

milka2008
27. mar 2011

@andysok a možno sa ja k tebe pridám, keďže prvý syn sa mi narodil v 31+0 tt, tentokrát by som chcela, aby drobček vydržal u mňa čo najdlhšie, trebárs aj za cenu polohe ležmo s vyvýšenými nohami 😉 A to je úžasné -- dvojičky až teraz som si všimla v pase, to je nádherné , gratulujem, ja som tiež snívala po dvojičkách 😉 A uvidíš, určite vydržia a kde ti robili serkláž? Ja chodím do poradne tiež s jednou žienkou s dvojičkami a po serkláži - máme termín deň po sebe.

andysok
27. mar 2011

@milka2008 no od 10.3 som lezala uz v Ruzinove, kde mi serkláž (dr. Suchanek) robili, takže som mala premieru 🙂 ...a ty poradnu mas v Ruzinove?

milka2008
27. mar 2011

@andysok - áno, chodím do rizikovej poradne k feriancovi, on máva ambulancie po suchánkovi 😉 a už si objednaná na uzv 30, resp. 31 tt? Ja by som mala ísť 19.4.

andysok
27. mar 2011

@milka2008 ahoj moja dr. je Petrova, dr.Suchanek robil len zákrok, na sono idem 12.4 ale niekam do petrzalky, tam je vraj lepsie sono 🙂

milka2008
27. mar 2011

@andysok - ja som bola v petržalke na morfolotickom uzv. a poznám aj dr. petrovú - tiež chodíš do ružinova?

andysok
27. mar 2011

@milka2008 aj do ruzinova aj do petrzalky aj do iscaru ale vsade k dr.petrovej 😉

mijatkova
28. mar 2011

ahojte tehuľky,
nám sa v utorok 22.3. narodil synček Tobias 3800g 52cm v ružinovskej nemocnici.chcem sa s vami podeliť o skúsenosť.bola som nadmieru spokojná so všetkými sestričkami a doktormi,pôrodnicu môžem len vrelo odporúčať,pri pôrode mi bol doc.primár Hollý,ktorý je úplne úžasný človek a gynekolog...
jedine čo by som vytkla je hygiena v kúpeľni,bola som na nadštandarde,ale pani upratovačky nevenovali vôbec pozornosť sprche,umývadlu...to bola fakt katastrofa 😠

jankaslamka
28. mar 2011

@mijatkova jeeej gratulujem 🙂 som rada, ze mas dobre skusenosti a aj vsetko...teda az na tu hygienu..skoda 😒 no to je asi v kazdej nemocnici problem

tara2
28. mar 2011

@mijatkova - gratulujem 🙂 , Tobiasko ma krasne miery

ninus272
28. mar 2011

@ajkask ahoj,ja ti viem odporucit Dr. Mareka Draba. Je perfektny. Tiez som sa prestahovala do BA,odporucili mi jeho a je naozaj skvely. Malo toho napovie, ale zodpovie ti vsetky otazky, ktore mu das a pristupuje k tebe svedomito a milo. NIe si pre neho iba poradove cislo pacienta. A co je hlavne, svoju pracu ma rad.

zaira301
28. mar 2011

....ja som zažila toho p. Draba a ku mne sa teda choval veľmi zle.....asi čakal úplatok, alebo niečo.....bol odmeraný a neprišiel sa za mnou pozrieť, keď som mala potrat....asi to bral tak, že čo po matke, keď dieťa tak, či tak sa narodí mrtve....tak mi to aspoň pripadalo a nebola som jediná, ktorá na tohto doktora mala zlú mienku, keď sme spolu ležali v tejto nemocnici....tá pani mala inú diagnózu než ja a ona bola rómskeho pôvodu, takže asi preto sa tak choval....každý má iný názor....ale mal by byť rovnako milý aj ku žene, ktorá nie z vlastnej viny prichádza o dieťa a trpí nielen nad stratou dieťatka, ktoré tak túžobne očakávala a ktorá má ukrutné bolesti, pri ktorých by aspoň milé slovo prišlo vhod......

zaira301
28. mar 2011

...ešte som chcela dodať, že to je len môj názor.....každý má nárok na vlastný názor 🙂

tara2
28. mar 2011

@jankaslamka - Ahoj dnes som absolvovala ARO ambulanciu kvoli epiduralu a dokina bola v pohode (neviem ci si ty mala tu istu ako ja), prisla som tam 12:58 😅 a v pohode ma este zobrali, uz som cakala, ze ma otocia v dverach...
A dnes som mala aj poradnu, najskor CTG potom USG a poradnu - vsetko o.k. a rodit este nejdem, krcok drzi takze ty ma mozno este aj predbehnes 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre