Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

mato_zuzka
16. nov 2012

@adka22 ja som najskôr brala len 3x denne magnézium, a teraz keď sa mi spodný tlak priblíži k 100 tak beriem dopegyt.

eejuska
16. nov 2012

Na klasickom netusim ako je...a uplne som rozculena za ten televizor koki tomu a wc som em isla....ze aspon cas ujde no ale ako vidim ...

zuzuz1
16. nov 2012

@adka22 nie napisane to tam nemam... len ze kontrola o 7 dni a ze mam si vybavit utz...

barunka
16. nov 2012

@adka22 @zuzuz1 no mne tam napísala, že kontrola o 7 dní + CTG a objednať na UZV a telefonne číslo...

adka22
16. nov 2012

@barunka
@zuzuz1 😀 😀 si pripadam ako keby sme boli kazda u inej dr ja tam mam pre zmenu napisany len utv ze si mam zavolat a nemam tam to ze mam prist o 7 dni na kontrolu a ctg. 🙂

zuzuz1
16. nov 2012

@adka22 no ja som bola na 53 🙂 pokial viem tak ty si bola na 41 tusim si pisala...takze sme boli kazda u inej.. ale postup by mohli mat aspon priblizne rovnaky nie? :D inak mi to tam pripadalo take... akoby som to popisala spravne... neosobne..jak na beziacom pase...ja viem ze toho maju vela...ale zlaty moj gynekolog... ten este somnou aj zartoval a bolo to cele take uvolnene,,, tu... no budem si musiet asi zvyknut...

adka22
16. nov 2012

nie nie ja som bola na 53 😉

adka22
16. nov 2012

@zuzuz1 toto som aj ja hovorila kamoske ze zlaty Andel.Toto presne ako hovoris neosobne.No ale tych par krat nejak vydrzime.

barunka
16. nov 2012

no, ona nič ani nepovedala, nevysvetlila, aj som sa bála spýtať, lebo ešte som len prišla a už ma posielala späť... a keď ma vyšetrovala, celú dobu si brblala voľačo, neviem či to vravela mne, alebo sebe... a najlepšie bolo, aha, problém, bábetko je koncom panvovým a potom zapla prístroj, aha nie, to je hlavička, zaujímavé teda... neviem či mi tým chcela niečo povedať....

zlatá moja doktorka čo mi všetko vysvetlila a ukázala...

vám aj niečo povedala k tomu cervikálnemu skóre čo zapisovala? či len bachla údaj???

adka22
16. nov 2012

@barunka bachla udaj a najlepsie ze to po nej neviem ani precitat.

barunka
16. nov 2012

@adka22 tak ja som to už nejako prelúštila, ale hodila tam ešte niečo, čo keď som si dala do googla, tak mi vygooglilo akurát tak nejaké hokejové výsledky... tak neviem že čo to vôbec znamená...
čo som si pamätala, keď som tam chodila so simi, bol tam taký doktor a ten aj vysvetlil, povedal, či je to o.k. a tak... 🤐

adka22
16. nov 2012

@barunka tak to by si mi to mohla desifrovat ze co toje pravdepodobne to mame podobne ako pochopila som CS a body pri tom a potom to dalej neviem co je. 😉

barunka
16. nov 2012

@adka22 no tak ja dosť dobre nechápem ani tým bodom, že čo to znamená, ale dobre, som sa snažila googliť, ale nič moc mi to nehovorí... no a za tým je nejaké RI (toto neviem či je veľké i alebo malé L) a.u. 0,49 a za tým ešte nejaké ko a potom už len čmáranice, ktoré neprečíta nikto asi.. pochybujem, že vôbec ona to po sebe prečíta...

adka22
16. nov 2012

@barunka tie body mi pisal aj moj gyndos tak to viem,hodnotia podla tej tabulky hore cervikalne skore ale ako tie body rozdelia to neviem.A to ostatne vidim ze sme na tom podobne lebo tiez som desifrovala KO a potom uz len cmaranice.No nic nebuduce sa budem asi pytat len teraz som bola taka vyhukana z toho este. 🙂

kubkatka
18. nov 2012

@adka22
@barunka
baby skuste si tuto pozriet tie skratky, mozno sa cohosi dopatrate:
http://najmama.aktuality.sk/clanok/224660/tehot...

kubkatka
18. nov 2012

aj tu su skratky:
http://www.nasarodina.sk/article.php?sid=739
a RI su hodnoty prietokov, pokial viem

adka22
18. nov 2012

@kubkatka dakujem pokukam 😉

barunka
19. nov 2012

@kubkatka ďakujem, už som googlila cez víkend, tak som popozerala, čo som nevedela...

škoda, že vo štvrtok sa mi tam vôbec nechce chodiť, mňa už tak strašne nebaví behať po tých lekároch. už by som to najradšej mala za sebou... 😒

kubkatka
19. nov 2012

@barunka neboj, nie si sama, ja som sa nevedela dockat, kedy mi skoncia poradne u mojej gynek. a teraz lutujem, ze som si to nalezie nevychutnala, lebo teraz je to este horsie. kazdy tyzden nieco, viem, ze musia sledovat, ale ved mi za vsetky tie poradne povedali jednu vetu! hlavne ze davaju podpisovat, ze nas nalezite poucili a ze tomu rozumieme, teraz vo stvrtok sa chystam, ze ak mi nieco nepovie o mojom stave lekar/ka co tam bude, tak jej to odmietnem pospisat!!! ved o com to je? vopchaju do teba dva prsty a vacsinou je to vsetko. maleho som nevidela od 25.10.!!! ani na uzv mi nic nepovedali, keby ze neviem rozlustit tu biometriu na fotke, tak ani neviem kolko vazi!!!
musime to vydrzat, ine nam neostava. viem, ze nas maju vela a tie stvrtky im nezavidim, ale je to ich praca a povgedat nam o nasom stave aspon jednu vetu by sa patrilo, takze vo stvrtok sa uz ozvem. 🙂

barunka
19. nov 2012

@kubkatka presne mi z duše hovoríš... sa k nám správajú ako k rožkom, ochytajú a vybavené... ani pol slova nepovedala táto doktorka... ja keď som tam chodila, keď som čakala simi, tak tam býval chlap, doktor a ten bol veľmi zlatý, aj sa spýtal, či sa nechcem o niečom informovať a podobne. vysvetlil, čo zapisoval a povedal vždy pár slov...
táto doktorka tam býva vždy???

ja som navyše okrem gynekologičky chodila aj na hematologiu, už ma objednávala každé dva týždne, tak som jej naposledy povedala, že už nevládzem chodiť... tak sa zľutovala a mám sa ohlásiť až po pôrode... 😀 😀

kubkatka
19. nov 2012

@barunka nie, nebyva tam vzdy, oni sa striedaju, po jednom monitore som dovnutra dokonca ani nesla, len mi vzala sestra knizku a nejaka lekarka tam napisala volake hodnoty (nastastie som z toho papiera z monitoru vedela vycitat, ze maly bol ok) a sla som prec. este sa manzel ktory bol so mnou cudoval, ze to im nestojis ani za to, aby ta ten lekar videl? a ja ze no asi nie....!

barunka
19. nov 2012

@kubkatka tak to hádam nie... to len tak zapísala a ani nekukla??? toto už čo je?? ako áno, dobre, je nás tam veľa, ale tak hádam by bolo dobré aspoň si nás poriadne pozrieť a vyšetriť...však takto pred koncom, keď máme chodiť každý týždeň, tak to asi aj má nejaké opodstatnenie, tak nech vyšetrujú. a keď netreba vyšetrovať, tak načo chodíme každý týždeň. si viem aj lepšiu zábavu predstaviť...

adka22
19. nov 2012

@barunka
@kubkatka tiez si hovorim ze taketo poradne ani nemusim mat.No a to aj na ult takto funguje? ako mna zarazilo aj to ze ho budem mat az tyzden pred porodom co oficialne uz mozem porodit a este mi tam aj nic nepovedia no tak to dik.

kubkatka
19. nov 2012

@adka22
@barunka
utesujem sa tym, ze keby bolo nieco zle, tak mi to hadam povedia, ale fakt ku tomu uzv mi nepovedala ta lekarka co ho robila ani makke f!!! a ani ku tomu jednemu monitoru. tak dufam, ze sme ok obaja. maly sa hybe, brucho mam na prasknutie, cervikalne skore niekedy 2 body, niekedy 3, neviem co to znamena, ale pokial viem, tak sa neotvaram a ten cervix=krcok asi este drzi, ked ho boduju.

adka22
19. nov 2012

@kubkatka ja som mala to Cs naposledy 4b tak ale tiez nic nepovedala takze neviem nic viac len to.Ako hovoris tiez si hovorim ze keby bolo nieco zle tak hadam povedia.Ale tak uz to nejako dobojujeme.

Ozaj baby a epi si davate?

kubkatka
19. nov 2012

@adka22 prednasku s podpisanym suhlasom od anesteziologicky mam pre istotu, uvidime, to sa mozem rozhodnut aj pocas kontrakcii v porodnici, manzel bude so mnou, tak nebude problem zbehnut do pokladne. ale dufam, ze sa zaobidem bez. i ked tvrdia zeny, ze ak ta zasivaju po nastrihu ci natrhu, tak je to velmi bolestive...tak uvidime.

adka22
19. nov 2012

@kubkatka no ja som nemala pri prvej teraz som vahala este ma to niekedy prepadne ze vaham ale budem zase bez.Mna sitie vobec nebolelo,to uz bolo najmenej akurat ked zatahoval som citila ale nie nejaka hrozna bolest.ja so bojim ze ked si ju vybavim tak uz si ju dam aj ked by som to zvladla aj bez nej 😀

barunka
20. nov 2012

@adka22 @kubkatka kočky ja mám to CS 6b... neviem čo to má byť, čo to vlastne znamená, ale však dobre... brucho mám pocit, že mi praskne, že krpec sa mi tam už ani nezmestí, čo ma všetko tak príšerne bolí... nehovoriac o bolesti v krížoch, panve a bedrových kostiach...

kubkatka to zašívanie je bolestivé, ale oni to to predtým najprv lokálne umrtvia. Ja som Simonku rodila bez EPI a čakala som milionkrát horšie... Je pravda že šitie ma bolelo, ale keď som povedala doktorovi že ma to bolí a cítim to, tak mi pichol ešte jednu injekciu a bolo v pohode...
horší bol ten smiech na druhý deň, prv než si si uvedomila, že takto to nepôjde 😀 😀 😀 ale tuším po týždni po pôrode som sedela na bicykli, a prežila som 😀 😀

a hlavne, ja už neverím tomu, ako to druhý opisujú, ako to bolí, aký to je pocit a pod... pri Simonke som dostávala také katastrofické opisy pôrodu, kontrakcií a pod. že keby som nebola v ten deň s mojím otcom, ani neviem, že rodím a porodím Simku doma do záchoda 😀 😀 😀

amexa
20. nov 2012

@mato_zuzka ahoj, pozeram ze mavas vysoky tlak... kedy sa ti zacal zvysovat a presadila si z magnezka na dopegyt? a budes rodit cisarskym alebo nromalne? dakujem 🙂

mato_zuzka
20. nov 2012

@amexa ahoj....zvyšovať sa začal od 36týždňa. Beriem magnezium 3x denne a 2xdenne dopegyt ☹ báli sme sa, že to bude preklampsia, ale vraj len kolísavá hypertenzia.Napr.dnes som mala skoro ukážkový tlak a včera 160/107 ☹. Mala by som rodiť normálne, ak nenastanú komplikácie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre