Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

maruskaaaa
30. apr 2013

@putney Ja väčšinou chodím od 13:00 do 15.00 podľa toho, na akú ma hodinu objedná...predtým hodinku idem ešte na monitor....to sú dvere na konci, také biele...tam sa už vstupuje do časti nemocnice 😉

adalbert111
30. apr 2013

ahojte baby ,
zaujimalo by ma ako vam prebiehal teraz v poslednom obdobi porod v ruzinove ?
lekar? prijem? kolko zien ? co vsetko ste museli alebo mohlipodstupit ? sestricky? a vsetko , ja sa chystam o mesiac tak by som rada vedela co najnovsie info ...
mate teraz niekto skusenosti s dr Divekym?

dakujem

kivinka
30. apr 2013

@maruskaaaa tak super, este to teda chvilu vydrz... ale uz to vyzera nadejne 🙂
@putney cislo dveri neviem, ale do 10h je tam poradna pre mamicky, co si nechcu zazmluvnit porodnika. po tej 10h su tam uz mamicky ku konkretnym doktorom.. inak podla mna staci, ked prides tak na 8 - pol 9. ak sa teda nechces vybavit hned ako prva. ja som tam bola len raz, za hodinu som bola hotova aj ked som prisla medzi poslednymi. len ma este poslali na monitor a to trvalo skoro do obeda...

agalka
30. apr 2013

@adalbert111 - ja som mala v porodnici Ruzinov zlu skusenost, ale rodila som pred 1,5 rokom. Odvtedy sa uz aj oni mohli dopocut ze v roznych hodnoteniach skoncili na konci, takze ziadna slava. Prijem bol v pohode, prijimaci lekar vsetko dobre, sestricky boli v porodnici mile, ale nejako im dosli nervy kedze ja som rodila celu noc. Lekarka sa snazila, ale (podla mojho nazoru) 'mlada' lekarka ktora mala sluzbu nemohla rozhodnut ani o tom, ci porod postupuje alebo je nutna sekcia. Ja som skoncila akutnym cisarskym, ale az po tom, co ma videli asi 4 lekari a vlastne az po tom, co prisiel do prace rano prof. Holoman, prednosta kliniky. Uplna pecka bola, ze lekarka ktora robila sono, kym som bola na cakacke, prehliadla nieco (kedze telefonovala cely cas co mi robila sono) a kludne ma mohli usetrit celej tejto parady. Novorodenecke oddelenie tiez nemozem chvalit, s vynimkou 2 sestriciek ... moj dojem z Ruzinova bol naozaj velmi zly. Ako prvorodicka som si naivne myslela, ze 'predsa to nemoze byt az take zle a lekar mi urcite pomoze' bohuzial, konstatujem - dokaze to byt velmi zle a lekar ... nuz , asi to zavisi od lekara. Kazdopadne, drzim palce a dufam, ze sa tam pomery zlepsili. Ja tu pisem asi 1. prispevok - nezapajam sa do diskusii, a nemala som v plane Ta nijako vystrasit ani odradit, ale teda v Ruzinove...by som urcite nesla rodit bez zazmluvneneho lekara (ktory mne k porodu neprisiel, mimochodom). Este raz, drzim palce!

magimary
30. apr 2013

@adalbert111 ja len skopírujem, čo som písala nedávno + doplním to, čo ťa konkrétne zaujíma,
rodila som tam PRESNE pred tromi týždňami ( 🙂 ),

tak dievčatá, chcem len podať najčerstvejšie info z môjho pobytu v pôrodnici (aj na desiatom poschodí, aj na deviatom) v Ružinove emoticon
chcem len pochváliť všetko a všetkých, s čím a s kým sme tam počas týždňa prišli do styku; všetko tam bolo OK, nikdy nám nič materiálne nechýbalo (vložiek, podložiek, nočných košieľ, oblečenie pre miminká, plienok...všetkého bolo nadostač, strava na nadštandarde bola na výber zo 4 druhov), personál bol tiež výborný-ak je človek k nim normálne ľudský a slušný, oni všetci sú takí istí-postarajú sa aj v ťažkostiach a kompikáciách, majú záujem, neodpinkajú vás (je jedno, či lekári, či sestry-teda aspoň ja som mala šťastie len na takýchto výborných ľudí... a to všade, či to bolo na štandarde, nadštandarde, na pôrodnici...fakt sme sa nestretli so žiadnym zlým prístupom, či neochotou, práve naopak-boli empatickí a nápomocní)...
16. apr o 11:03 4

a teraz odpovede na tvoje konkr. otázky-s tým, že ja môžem porovnať úroveň starostlivosti aj pred desiatimi, aj pred ôsmimi rokmi, keďže som tam vtedy tiež rodila 😉

-lekar? mala som zazmluvneného "svojho", ale to čisto z dôvodu mojich zdravotných obmedzení by som nikdy ani inak neriešila, takže v tomto smere-u mňa- spokojnosť, lekár, ktorý sa o mňa /o nás/ staral 9 mesiacov ma potom aj odrodil... pre mňa ideálne riešenie
-prijem? prijímali ma deň pred plánovaným pôrodom úplne štandardným postupom, nebolo to nič netradičné, postupovala som podľa inštrukcií sestričky z prijímajúcej ambulancie a všetko šlo ako po masle-najprv ambulancia-potom príjmová kancelária-potom šaťňa na centrálnom prijme-potom odchod na 10.poschodie=príjem-hneď po vstupe-základné vyšetrenia+monitor a ubytovanie na izbu, následne ešte vyšetrenie službukonajúcim lekárom... toť vsio /v mojom prípade/
-kolko zien ? ráno bolo viacero žien-väčší frmol, myslím, že asi 4-5 mamičiek, poobede som rodila ja a po mne ešte jedna mamička inak klídek, pohoda-najmä v tých poobedných hodinách...v prevádzke sú tri pôrodné stoly, takž väčšinou všetko stíhali /spred rokov si pamätám, aké boli nátresky a ako ženy rodili aj na vyšetrovni 😉/
- co vsetko ste museli alebo mohli podstupit ? klyzmu už nerobia /pred rokmi bola povinná/, dávajú čípky (glycerínové) na vyčistenie, oholenie bolo tiež, sprcha, lopta k dispozícii, epiziotómia tiež bola /ale u mňa nevyhnutná=veľké deti/; ja osobne som pôrodný plán nemala, ale ženy, ktoré mali-tak u tých sa snažili postupovať podľa, po pôrode malého len narýchlo ošetrili a potom mi ho priniesli a už bol dve hodiny len s nami /so mnou a s mužíkom/, sem-tam prišla sestrička malého, premerala mu okysličenie krvi a nejaké pulzy, priložila mi ho, aby cuckal a zase nás nechala samých 😵
- sestricky? aj vyššie som písala, že boli všetky skvelé-nápomocné, chápavé, empatické, povzbudzujúce... ja som rodila takmer celý deň, a aj tak sme si celkom dobre vychádzali...

a ešte zopár rozdielov, ktoré vtedy -pred rokmi- boli inak /pre mňa horšie/, ako teraz,
ja som celkovo veľmi ocenila, že v tejto porodke konečne pochopili, čo je pre miminko a maminku dôležité...
že ho netreba hneď po pôrode takmer "vysterilizovať" (a že ani nekúpu každý deň, nevážia), ale stačí len zotrieť a priniesť /také voňavé po plodovej vode/ k mame, lebo to je 1000000x dôležitejšie (pre oboch, aj mamu, aj babulinko) ako čiistota...a že ho tam nechajú celý čas s nami a nepchajú ho do inkubátora /ak to nie je nevyhnutné/, že pôrodné stoly sú mäkké, tapacírované a široké... /predtým boli tvrdé, studené, úzke-na to, že som tam ležala vyše 16hod. to bolo ozaj des/, že mi nevyviazali nohy remeňmi atd...

maruskaaaa
1. máj 2013

@kivinka Už mi to skôr príde ako nekonečný príbeh...v noci silné kontrakcie....potom to ustáli a znova...už od nedele rána to mám....jaaaaj, kedy už porodím 😉

kivinka
1. máj 2013

@maruskaaaa tak zostáva už len dúfať, že keď si to odtrpíš teraz, pôrod budeš mať rýchlo za sebou. drž sa 🙂

kivinka
1. máj 2013

@adalbert111 ahoj! ja som rodila pred 2 týždňami.. na centrálnom príjme nás vybavili expresne, sestrička čosi vypísala ešte na vrátnici ale väčšinu sa pýtala manžela a poslala nás rovno na deviate s tým, že im ide volať, aby nás čakali (asi som vyzerala že porodím vo výťahu 🙂 ) na deviatom nás už čakala sestra, vzala ma rovno do pôrodného boxu. vtedy tam zrovna nikto nerodil. sestra sa ma začala pýtať tie ich štandardné odveci otázky, ale keď som povedala, že idem tlačiť, tak to nechala tak a bežala po lekárku. doktora som zazmluvneného nemala. zvyšok tých múdrych tlačív sa snažila vyplniť s manželom. vraj dávajú glycerínové čípky, mne nestihli a nikto z toho nerobil vedu. oholila som sa doma, ale len narýchlo pomedzi kontrakcie. nastrihávať nechceli, ale neviem ako to robia u prvorodičiek. pokiaľ viem, do žily mi dávali len antibiotiká, lebo som mala pozitívny ster na streptokoka. hneď po pôrode som dostala bábo na brucho. neviem ale kedy prestrihli pupočník. potom syna vzali, pomerali a zabalili a doniesli nám ho na tie dve hoďky, čo som tam musela ostať ležať. vzali mi ho až keď ma prevážali na izbu. znova mi ho dali až po 2hodinách, ale ostatným deti väčšinou do pol hodiny priniesli. na nadštandarde som nebola takže neviem ako tam, ale my sme príliš plné izby nemali, cez víkend ostalo dosť málo mamičiek.. nemôžem sa sťažovať ani na sestričky, ani na lekárov, ale tak ja som od nich dokopy nič ani nepotrebovala. len podľa mňa dávajú trochu málo informácií o bábätku a kojení prvorodičkám. ale tu platí, že sa treba na všetko pýtať, im to možno ani tak neprijde, že niekto o malých deťoch nevie fakt nič. keď sme sa čokoľvek opýtali, vždy nám ochotne odpovedali a poradili

maruskaaaa
2. máj 2013

@kivinka Ďakujem 🙂 Dúfam aj ja, že to zvládnem. 😉

putney
2. máj 2013

Tak kocky dnes som bola prvy krat na stvrtkovej tehotenskej poradni - stravila som tam bez par minut 4 hodiny, a to som nebola na ziadnom inom speci vysetreni - len v poradni. Ja sprosta som rano enstihla ranajky a v peniazenke som nemala ani euro - bankomat v nedohladne a kedze som nevedela kolko budem cakat, tak som sa bala odtial niekam pohnut. Prisla som o pol deviatej a odchadzala po dvanastej. Este ze o pol dvanastej prisiel moj muz a vyslobodil ma a v bufete mi nieco kupil. Nuz aspon mam poucenie dobuducna.
Ale zase musim pochvalit pani doktorku, bola strasne sympaticka a mila - tak aspon nejake pozitivum 😉

magimary
2. máj 2013

@putney bola tam dr. Plichtová?

putney
2. máj 2013

@magimary
Ano, myslim, ze take meno bolo na peciatke 🙂

magimary
2. máj 2013

@putney ona je výborná 🙂 😉
a hlavne má super prístup...

putney
2. máj 2013

@magimary vsak to, ja som cakala nejaku postarsiu mlcanlivu a ofucanu doktorku a tato ma tak sokovala, ze som bola nejaka mlkva ja 🙂

kivinka
2. máj 2013

@putney fuuuha a to tam bolo toľko mamičiek alebo prečo to tak dlho trvalo?

tonita
3. máj 2013

Putney, potrebovala si k tomu nejaké špeciál papiere?lebo ja tam idem v utorok a môj dr. mi napísal len do tehu knižky,ze odovzdana do starostlivosti nemoc.ružinov.hm?

putney
3. máj 2013

@kivinka no ja som mala poradove cislo 22 a to do desiatej brali pacientky aj v ambulancii rizikovej poradne, tak neviem preco sa to tak strasne vlieklo. Dufam, ze buduci tyzden bude lepsi.

putney
3. máj 2013

@tonita nie nepotrebovala som nic, len tehotensku knizku a karticku poistenca, ale pokial ides do tej vseobecnej poradni, tak ta je vo stvrtok, nie v utorok.

tonita
3. máj 2013

ok, dakujem velmi pekne, tak vo stvrtok

kivinka
3. máj 2013

@putney ked som tam bola ja, tak ziadne poradove cisla neboli. a neviem ci nas tam bolo vobec dokopy 10... takze som asi mala stastie, ze nas bolo tak malo... a islo to velmi rychlo
tak snad nabuduce to pojde rychlejsie

azmuk
4. máj 2013

@putney ahoj, prepac chcem sa spytat, ze co to znamena ta stvrtkova poradna v ruzinove? chodis tam dobrovolne, alebo ta tam poslal tvoj gynekolog?

putney
4. máj 2013

@azmuk od 36tt sa chodi do poradne v nemocnici kde budes rodit, respektive ku gynekologovi, ktoreho si zazmluvnujes. ja si nikoho nezazmluvnujem a tak chodim do vseobecnej poradne a ta je prave kazdy stvrtok.

azmuk
4. máj 2013

@putney aha🙂 ok, lebo moj gynekolog je zaroven j moj porodnik, ale nic take mi nepovedal. Rodit budem v ruzinove unho. Takze to plati pre nezazmluvnene. Dik

magimary
4. máj 2013

@azmuk to platí aj pre zazmluvnené (len niekedy je to inak),
ja som mala tiež gynekologa s pôrodníkom v jednom, a na poradne som od 36tt tiež musela chodiť do nemocky /tiež k nemu/

putney
4. máj 2013

@magimary
@azmuk asi je to individualne, lebo ja som pred tym mala doktora Janeka a ten vravel, ze ked si ho zazmluvnim budem chodit iba k nemu, ale nakoniec nemal cas, tak mi odporucil Dr. krizka, no a knemu som chodila v iny den - nemusela som chodit do tej vseobecnej poradne kam chodim teraz. Ale vsak tvoj lekar ta bude urcite informovat 😉

magimary
4. máj 2013

@putney hej, hej.
aj ja som mala predtým dr. J, ale to ešte robil aj v ružinove, takže tiež som chodila na poradňu tam,
teraz som mala iného dr., ktorý ambuluje inde, ale poradne od 36tt máva aj v ružinove, tak som zase chodila aj tam.

azmuk
4. máj 2013

@putney
@magimary dakujem za info baby! Drzim vam palce! 😉

any395
7. máj 2013

18.máj v BA seminár s pôr.asistentkami (PA) s medzinárodnou účasťou a premietanie filmu Sloboda pre pôrod
http://www.zenskekruhy.sk/akcie/pozyvame-vas/it...
... na druhý deň v nedeľu 19.mája môžme pokračovať so slovenskými PA-mi na celodennom workshope v BA
https://www.facebook.com/events/573858432634191/
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...

snopkulka
7. máj 2013

@magimary ahoj kočka, čítam práve tvoje príspevky ohľadom nemocnice, tiež zvažujem rodiť v Ružinove, mamina tam bola pred 2 mesiacmi hospitalizovaná a nejak mi tá nemocnica prirástla k srdcu 😀 Mám otázočku ohľadom nadštandardnej izby - koľko sa teraz platí na noc? Ako to vovnútri vyzerá? Pre koľko rodičiek je vybavená? A ako je to teraz s partnerom pri pôrode, môže byť od začiatku do konca, či? Ďakujeeeeeeem 😵

magimary
7. máj 2013

@snopkulka som sa zasmiala na tom oslovení 😀 , som myslela, že myslíš niekoho iného 😀 😉 .
skúsim odpovedať... aj fotky som ti mohla narobiť, nejaké mám, ale nemajú výpovednú hodnotu o interiéri, lebo sú to len útržky...
ale k veci:
-cena za nadštandard-cca 20€/deň bez pár drobných
-podľa mňa to vo vnútri vyzerá pekne-je to novovymaľované, návliečky sú farebné, postele nepoškodené, výbavou izby je aj TV, aj klima, samozrejme WC so sprchou (pekne vykachličkované-domácky, nie nemocnične), akurát, čo tam chýba-tak nejaká skriňa na veci, ale prežiješ tie 4 dni aj bez nej 😉
-izba je pre dve mamičky (ale môžeš si zaplatiť aj obe miesta a byť tam s mužom, ale potom je to riadne drahé a musia mať voľné miesto-čo zase často nemajú)
-partner pri pôrode-naviem, aký je bežný úzus, ale so mnou bol drahý vždy od začiatku až do konca (a to som mala dva dlhé pôrody 😉 ), takže si myslím, že je to bežné...

ešte nejaká otázočka? 😅 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre