Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

araik
11. mar 2016
maminecka2
11. mar 2016

@araik Dakujem pekne. Este sa potom popytam bab v poradni, mozno bude mat niektora cerstve info ako to je v realite. Lebo papier znesie vela a urcite by sa mi potom nechcela s nimi natahovat, tak este uvidim.

magimary
11. mar 2016
maminecka2
11. mar 2016

@magimary Dakujem.

eliskapa
12. mar 2016

@maminecka2 ahoj 🙂 pokial ja viem tak vraj platene sluzby su nonstop (hovorili v oktobri 2015) a ked uz to na teba pojde on to len zaplati a rychlo k tebe pribehne alebo sa to da zaplatit aj potom (hovoria sice ze to treba dopredu ale rodila som tam a tiez som mala muza pri sebe a nemala som to dopredu zaplatene)

permanentka
13. mar 2016

Je pravda ze v ruzinove je mala kapacita a niekedy ženy stepuju na chodbe v bolestiach kym konecne dorodi ta pred nimi? vraj jedna (sice to bolo pred par rokmi) ale ze porodila na chodbe lebo sa cakalo, druha na izbe, to vazne je jak kralikaren? 😒
je to na Kramaroch ci Antolskej inak? normalne som ostala v šoku ked som toto pocula

maminecka2
13. mar 2016

@eliskapa Ano, je to nonstop, aj pri 2. porode sme platili pri prichode, ale tetuli to trvalo asi 20 min., a to tam bol muz uplne sam! Ja som stepovala pred vratnicou a tiekla mi voda, cela mokra, ale durch. No a teraz by som to ani nemusela stihnut, vyzera to na expresny porod, tak preto to zistujem. A veru dopredu sa mi platit nechce a potom sa s niekym natahovat ci nevyuzitie sluzby bolo opodstatnene. Kedze mam doma dve deti nemusi to muzovi vyjst byt pri mne 😒 Uvidim este, teraz je pre mna priorita vobec porodit v nemocnici 😀

lulu2014
13. mar 2016

@maminecka2 ja som bola v 2013 a platili sme bez problémov až po pôrode. a to manžela pred tým nechceli pustiť dnu prišiel až naozaj keď už to išlo...a keď sa vrátil s dokladom o zaplatení tak sa takmer ani nepozreli ... natrafila som na veľmi neochotní personál na pôrodnici / a to som od nich nič nechcela ale bola noc tak .../ - už by som tam nešla. ☹

lulu2014
13. mar 2016

@permanentka tak toto neviem ale čakačka je malá / ja som bola v 2013/ 3 postele mini priestor, bola noc manžela tam nepustili čakal vonku na chodbe a pritom tam bol iba jeden otecko - čakal manželku mala sekciu. socialne a wc katastrofa...personál druhá katastrofa-neochota mali všetko " na háku" nikto sa neprišiel sa opýtať či sa niečo nedeje - až keď som prišla za nimi kontrakcie 1-2 min....tak mi dávala čípky --- čo nakoniec už nestihli lebo malá už bola na ceste. Už by som tam nikdy nešla 😠 😖 . A neochotné ženské sestričky na nadštandarde . / a to som našťastie od nich nič nepotrebovala /
možno sa to zmenilo...aj keď pochybujem lebo v novembri bola kamoška a tiež nebola nadšená.
Na kramároch som bola pred 13 rokmi takže tam sa už pomenilo veľa. Ale bola som tam spokojnejšia keď to porovnám.

maminecka2
13. mar 2016

@lulu2014 Ja som zasa mala 2x velmi dobru skusenost. Budem verit ze natrafim na ochotny personal aj teraz. Ale mala som stastie ze som rodila takmer sama. No, ved uvidime, nevyberiem si. Moze sa stat ze bude rodit naraz 10 zien a ja budem rada ak neporodim na chodbe.

sardinka335
13. mar 2016

asi zavisi čo aj človek ,,vychytí,, v aku dobu tam pridete, kolko je aktualne porodov a tak....ja som v ružinove rodila v Juni 2015 a prišli sme tam o polnoci a nikde ani zivej duše, zrejme prave skončil jeden porod a prišli sme tam my...Sestrička gánila, ale dalšia bola kupodivu milá. No bola noc a asi si chceli oddýchnut, no čo som mala robit?
Ja som si všetko zaplatila dopredu, nechceli sme tam niekde stepovat pred pokladnou a riešit ešte toto. Epi som nevyužila a nebol problém peniaze vratiť. Nadštandard sa dopredu nedal, takze to som neriešila. Kamoška čo rodila o 2 týždne nato zase hovorila, ze ze to tam bolo ako na trhu v Kambodži...ze kopa rodičiek, nestihali...Ja som to zažila v 2009 kedy proste bolo 12! porodov a musela som čakat kym sa uvolni ,,stol,,. Ale tak zase ja si hovorim, ze su to 4 dni...tak čo, zvladnut sa to da. Fakt zavisi na koho natrafite a aky je tam natresk...

permanentka
14. mar 2016

@sardinka335 a mala si zazmluvneneho? zamyslam sa ci toto tiez ovyplyvni to cakanie ked vas tam je 12 alebo nie 🙂

sardinka335
14. mar 2016

@permanentka ano ja som mala zazmluvneneho -tak je možné ze v pripade nejakej krizy to moze oplyvnnit...Ja som prišla do Ružinova v r. 2009 na prijem lebo ma poslal moj doktor a oni na prijme, ze mam odisť lebo maju plno...Ked som im povedala, ze tam mam zazmluvneneho lekara tak ma zobrali. Ja som mala 2x tohoto zazmluvneneho a vzdy velka spokojnost (raz som bola ešte v Kochu) vyhodu vidim v tom, ze nanič nečaka, porodu pomoze - aspon mne pomohol prepichnutím vody lebo inak by to trvalo ovela dlhšie a načo sa trapiť? Myslím že aj vdaka nemu som mala porodene do hodiny. Ked tam bolo tých 12 porodov a on so mnou čakal doslova medzi dverami na ten porodny box...takze asi to pomohlo inak by som bola na chodbe lebo ja som nemala nejake velke bolesti. A teraz v juni ked som tam bola tak prišiel v noci za mnou takze ja som spokojna s nim.

margarita
14. mar 2016

@permanentka
su tam 3 porodne boxy plus operacka na sekciu.
takze ano, ak sa rozhodne naraz rodit viac ako 4 ks zien 🙂 moze to byt drsne...neviem kolko boxov maju na Kramaroch ci Antolskej
ale ja som rodila v Ruzinove uz 3x a coskoro sa tam chystam opat 😀 a nikdy som este nerodila na chodbe a stihli ma aj dozasivat, kym ma museli odviezt na chodbu, lebo dalsia cakala uz na moj box.

raz som tam ale dokonca lezala na boxe este 4 hodky po porode, kvoli silnemu krvacaniu a tiekla mi tam infuzka, nik ma nevyhodil, ale vtedy asi bolo zrovna malo porodov.

lulu2014
14. mar 2016

@maminecka2 veď aj ja som bola sama - jedna na čakačke..... a ja takže tiež sa nemuseli trhať od roboty - a to nie som vôbec tá čo by otravovala - iba keď už "horelo"
ale jasné že každej mamine prajem príjemní personál a bezbolestnú "rychlovku" 😉

maminecka2
15. mar 2016

@lulu2014 No, je smutne ze sa slovenske zeny musia najviac modlit o to, aby mali pri porode normalny personal, aby porod kvoli nemu neprebehol pod ludsku dostojnost.... Aj mna toto najviac zamestnava a pritom by to mali byt uplne ine veci 😨 Hovorim si ze vsetko prezijem ale spomienky na porod ti ostanu na cely zivot a nechcela by som sa do konca zivota strhavat spotena zo sna 🤐

sardinka335
15. mar 2016

Je to velka štatna nemocnica - kopa personalu, často frmol....holt stava sa, ze su nervne....ako neomluvam to lebo spravat sa da slušne a kurnik šopa ja sa v robote tolko krat premaham, usmievam proste prečo si ma moju zlu naladu odsrat niekto iny, kto pride za mnou slušne, normalne...
ja som sa modlila, a dobry personal....no jedna sestra ganila a druha ako anjel...tak neviem. Mne išlo hlavne o porodnika - aby to bolo šup šup a som si hovorila, ze prežijem tie 4 dni. Niektore sestričky mile a niektore ,,kysle xichty,, furt tam stresovali s kojenim...uz mi liezli na nervy. Ale inak ja som fakt prisposobivy typ, nerobim problemy ale som rada, ze to mam za sebou.

lenkafor
2. máj 2016

25.4. 2016 som rodila v Ružinove druhý krát. Bola som nesmierne spokojná, službu mal veľmi príjemný doktor, nakoľko som rodila o pol noci. Pôrod ktorý je pre rodičku veľmi stresujúci dokázal s veľmi príjeným, vtiptným prístupom odľahčiť. Jeho meno sa zhoduje s menom nášho syna Matúš - aká zhoda okolností 🙂 Jeho dcéra sa volá Miška ako naša dcéra. Rodila som na manželove meniny a syn sa stihol narodiť 7 min. pred polnocou. Pôrod bol rýchly bez epidurálky. Mala som šťatie bol ľahký.
Chcem sa veľmi poďakovať pánovi doktorovi MUDr. Matúšovi Chudovi za profesionálny a ľudský prístup. Takžiež personálu pôrodnice, ošetrujúcim lekárom a sestričkám na bežnom šestonedelí, nakoľko nadštandard o ktorý som požiadala bol obsadený. Vôbec to neovplyvnilo moju spokojnosť so starostlivosťou personálu o nás. Je potrebné nie len haniť týchto ľudí, ktorí sú prítomní v najkrajších okamihoch matky, kedy je ovzvlášť precitlivelá a vnímavá. Ja za seba môžem iba povedať, že som s ružinovskou nemocnicou mala v prípade obidvoch mojich pôrodov iba dobré skúsenosti. Dcéru som rodila v r. 2009 u doktorky Kozolkovej, ktorá je mimoriadny, profesionálny odborník a tiež sa o nej môžem vo všetkych ohľadoch vyjadriť iba v suprelatívoch.

sardinka335
2. máj 2016

@lenkafor ano, pán Chuda je velmi prijemny. Ja som rodila u Dr. Draba oni su priatelia. Tiez velka spokojnost aj ked zial narazila som na 1 neprijemnu sestričku, ale tak stava sa. Inak som bola spokojna a musim pochvalit pani Vieru Somorovu, ktora je sesta na beznom sestonedelí, velmi mi pomohla nakolko mi hrozil zapal prsnika, robila všetko mozne aby mi ulavila. Osobne som sa jej bola podakovat.

jochinenko
8. máj 2016

Ahojte, musím sa s Vami mamičky podeliť o jednu veľmi nepríjemnú situáciu. Kto sa chystáte rodiť do Ružinova, dávajte si VEĽKÝ POZOR, včera na oddelení okradli sestričky, zobrali im doklady, peniaze a jednej.že ukradli celú kabelku. Volali aj políciu. jedna ssestrička aj plaka, že jej zobrali všetky doklady. A ich nadriadená im povedala,že to je ich chyba,že ich okradli, pritom, že svoje veci majú uložené niekde na chodbe, len tak v poličke bez zámku. To majú aké vedenie, keď im nevie zabezpečiť, aby si svoje veci vedeli zamknúť?Je to veľmi smutné. Ja ležím na nadštandarde a som sppokojná, ale čo sa tu deje, že sa tu kradne, to som netušila.

lulu2014
8. máj 2016

@jochinenko vždy sa kradlo v každej nemocnici Ružinov nevynímajúc. Treba dávať bacha. Je to smutná realita ale bohužiaľ to tak funguje. Aj keď som bola pred tromi rokmi tam kde ste vy okradli mamičku na izbe. Našťastie iba 20 eur ale stalo sa.
A keď tam ležala moja mam pred cca 12 rokmi na ortopédii pokradli pacientom zdravotné preukazy...to neviem čo bol za ťah ale stalo sa a nebolo to len na ich oddelení.
Takže treba byť obozretný a nemať tam radšej nič extra cenné. Alebo si to nosiť so sebou ako som to robila aj ja. Ale veľké plus bolo že som mala serioznu spolubývajúcu tak sme si strážili navzájom.
Tak si užívajte pekné chvíle s bábätkom a všetko dobrééééé.

denisdenis
12. máj 2016

Ahojte, absolvovala ste niektora ultrazvukove vysetrenie v 3. trimestri v USG ambuancii v Ruzinove? Ake mate skusenosti? Plati sa nieco? A moze sa vysetrenia zucasnit aj partner? Dakujem 🙂

tanidlo85
8. jún 2016

Ahojte, uvažujem o zazmluvnení Dr. Foltína. Aké ste s ním mali skúsenosti, keď ste si ho zazmluvnili?

permanentka
15. júl 2016

Dievcata, mozu sa brat vlastne odsavacky do nemocnice?

lenkafor
15. júl 2016

permanentka tá Ti tam bude na nič, lebo tam požičiavajú svoje vysterilizované. Sú veľmi dobré a dokonca elektrické 🙂 😉

lenkafor
15. júl 2016

@permanentka tá Ti tam bude na nič, lebo tam požičiavajú svoje vysterilizované. Sú veľmi dobré a dokonca elektrické 🙂 😉

permanentka
15. júl 2016

@lenkafor a nie je 1 odsavacka na 20 mamiciek? zase cakat kym clovek pride naradu 😀 mam svoju len ci ju akceptuju ci vobec ju tam trepat, ak mi ju zakazu alebo co 😀

siska53
15. júl 2016

@permanentka vraj sa vlastna nesmie.
A za mojich cias - 4roky dozadu,ked som.si vypytala odsavacku,tak som.ju aj hned dostala. A mala ju tam.az do odchodu domov. Si zas nemysli,ze tak vela matiek tam.odsava..boli vdacni,ze som.im odsate mlieko dala pre ine deticky,aby im nemuseli davat tie glukozy ci nutrilony. Pochybujem,ze sa to tak strasne odvtedy zmenilo.

permanentka
15. júl 2016

@siska53 aha no hej to je pravda 🙂

siska53
15. júl 2016

@permanentka a ja som to robila len preto,z emala papavala kazde 3hodky,co sa mi zdali mal na rozbehnutie dojcenia. Jej to tak zo zaciatku stacilo,tak som si to stimulovala.
Pri malom som si odsavacku vobec nepoziciavala. On chcel tahat casto,takze mlieko mi krasne nabehlo a on ho aj stihol vytiahnut. Preto pri malej som.si odsaval aj pomimo,kebyze je ako on,tiez si nepoziciavam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre