Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
24. feb 2009

ja viem,je to tam strasne,ale ked budu baby na vas zle,zavolajte si nadrzovku vrchnu,ta vam poradi,vypocuje si vas a dohovori dotycnej setre.
Je mi luto,ze si ma nezazila,mozno by si mala iny nazor...

zoldy
24. feb 2009

mima,ja si ta pamatam,ty si bola na jiske s babom,ked som buchla dverami a nikdy sa uz nevratila...pozrela som si foto a spomenula som si.

vevusiatko
24. feb 2009

zoldy a ktora je vrchna sestra???

nikollette
24. feb 2009

Ahojte, no maly sa narodil 19.02 2009, nakoniec celkom pekný datum, o 2:50 v noci, s mierami 3300g,49cm..no píšem este z nemocnice, nakolko maličky je žlty ako citronik, tak je pod fotolampou 😅 ale to bude v pohode 😉 tak idem Vám napísať celý moj príbeh... 🙂

V utorok som bola v poradni u mojho dokiho, a hned si ma uz nehal v nemocnici..Isla som na 10te poschodie, bol volny nadštandard, tak som sa tam ubytovala na jeden den, nakolko druhy den rano mi mali vyvolavat porod..tak o šiestej ráno stredu som bola nachystaná, na porodnici, a dali mi cipky, na vyvolanie porodu.. Zacali mierne kontrakcie, nic strasne, a trvali asi tri hodky, ale vobec som sa neotvarala, a nakoniec prestali uplne.za ten cas tam moj doki bol dvakrat ma kuk, ale zveril ma kolegovi doktroivi Divekymi, super doktro, mily, ludsky, super pritup, cely cas voal s mojim dokim, ze co a ako..Tak lekar povedal ze to nebudeme silit,a dali ma spat na 10te, a znova sme to mali skusat az v piatok.. isla som spat, a dali ma na monitor vecer, a pytaju sa ma ci nemam kontrakcie, no poviem vam, nic som necitila, mozno nejake slabucke bolesti v podbrusku, co som za kontrakcie ani nepovazovala.. ale lekraka ma uz znova poslal na porodnicu, ze sa zacinam otvarat, takze cipky zabrali, az okolo 10tej vecer.. isla som na porodnicu, tam ma privital službukonajucci lekra REDECHA, najprv som si myslela ze je to nejaky medik,vyzeral tajky mlady, ale bol super- ODPORUCAM!!! Mily, ludsky, snaživý, zlatý 😉 skontroloval ma , a otvarla som sa, tak volal mojmu lekarovi prof.Šuškovi, a ten tam v noci dosiel..Na porodnici bol klud, takze sa mi vsetci venovali, asistentky, setricky ,lekari.. Dve hodinky pred porodom, cca okolo24hod, dosiel aj priatel..To mi uz pichli prvy EPI, takze bolesti neboli skoro ziadne.. O hodinku dalsia EPI,ale tu som si uz nemala dat, ankolko som mala tlaky na konecnik slabe, ale nepovedala som to, lebo som vedela ze mi ju nepicnuá tak som to zatajila, aby som ju este tesne pred porodm dostala..a prislo samotne tlacenie.. ja som ani kontakcie necitila, nia tlaky nakonecnik, takze som nevedela ani kedy mam tlacit, ani nic 😕 😅 Oni mi museli vraviet kedy ide kontrakcia.. Samotne vytlacanie trvalo okolo pol hodinky, podla mna tak cca.. nevladaal som vobec tlacit, nakolko som necitila ani tlaky, ani kontakcie 😒 Praietl mi podopieral hlavu, okolo mna bolo asi 5 asistentiek, moj lekar a este aj sluzbukonajuci lekar.. redecha ten mi tak tlacil na brucho,ze som ani dychat nemohla aby to chcelo ist von, ale nepomahalo, Šuška, ten ma rodil spredu.. ale maly sa nijak neposuval.. Asi cca 2min pred vytlacenim babatlka, setricka zavolal mojho priatela, nech ide na chvilu von, lebo vsetci sa tam uz velmi zlaknuto a červeno tvárili.. Maly mal pupocnik okolo krku, ale este nebol priduseny.. Moj lekra musela pouzit ten vákuomer, či ako sa to volá, lebo porod neprebiehal lahko.. potom m ito aj vravel, ze som mala tazky porod, aj malý.. Za tie dve minuty vytiahli maleho..To bola uuuuulava.. mysela som ze ma roztrhne 🤐 baby ja som bola taka statsna, ze som to mala za sebou, a ked maly zaplakal 😀 redecha, ten maldy doki, ma tam hladkal, po hlave, po ruku, a a utesoval ma, ... bol fak velmi mily.. Hned ma chceli zasivat, no ja som hned skrikla ze chcem na zasivanie EPI, tak pockali, Šuska s Redechom, a dosli mi pichnut EPI.. len co mi ju pichli, ma chceli zacat zasivat, no zase som skrikla nech pockaju, kym zaberie, teda cca 15min.. tak povedali že dobre 😅 no a potom ma spolu zasivali, asi tak max 5min.. mam tam tusim 4 stehy.. Necitila som to, mozno fakt iba trošička..este som si dve hodky polezala na sale, ukazali mi maleho, chudacik, velmi mal opuchnutu hlavicku z toho vakua, uplny opuch, modry, aj krvicka mu tiekla.. tak som sa dost zlakal.. ale dnes ju uz ma krasnu 😉 uplne peknucku gulatu, bez znamky vakua 😀 😉
Potom ma zaviezli na izbu, priatel isiel este somnou, rozlucili sme sa, a o piatej rano, som uz lezala na izbe...
Poviem Vám takto.. kontrakcie ma neboleli, dalo sa, šietei nebolelo, trosku som citila ale dalo sa, ale ten samotny porod, nakolko som ho mala tazky, aj pomahat museli, tak to ma bolelo velmi...
co sa týka porodníkov, Redechu odporucam, aj ked vyzera ako mlade ucho, mne sa velmi pozdaval, dalej Diveky starší, ale super, taky ludsky pristup, a aj profik.. a mojho dokiho prof.Šušku, tiež.. bol super.. a ked sa ma pytali tu na oddeleni sestonedelia, žekto ma rodil, a povedala som Šuška, tak kazdy eln pozeral, že áno, on.. ved tak to vas rodil ten najvyšší a najlepší, že on je vam nejaka rodina, že vas odorodil?? ze on uz porody ani moc nerobi, on ma ine aktivity, je profesor, vedec, mudr, phd,.. takze on je velká kapacita 😉 a bolo to aj ciiti..
po porode ma bol pozriet kazdy den, este aj maleho, ked lezal pod fotolampou.. a poviem vam, niketore sestricky boli fakt hnusne, neochotne a ked videli, ze som prof pacientka, uplne ine zosatli.. sama som nechapala, mile slova, usmevy, aka ochota 😠 zrazuu...
Mala som ho zazmluvneneho, no ked som videla ze sa aky je, sanzil sa, a tak, tak sa mu este nieco pridalo, do vačku 😉 a to som nechcela.. ale zaslúzil si myslím.. zachranil mi maleho, tak prečo neprjavit nejak vdaku?? 🙂
No neviem ci som nieco vynnechala,alebo nie... myslím ze som to tak zhruba napisala, co a ako prebiehalo...
chcela som nadstandard, nebol volny a ked sa na 4ty den uvolnil, uz som nemala zaujem, ked som sa zabyvala.. mal som suepr spolubyvajucu 4dni, jeden den som bola sama, a dnes mi prisla po porode v pohode spolubyvajuca..dnes mi priatel doniesol comp,tak som hned napisala svoje story.. fotky maleho dam az ked pridem domkov, dufam ze najneskor štvrtok 🙂
Co sa tyka sestriciek, vacsina je ok taky priemer, su tu tri štyri velmi dobré, milé a ochotné, a asi 3úúúplnééé kravy, ae maximaaaalneeeeee 😠 😠 😠
jedlo je tu také nemocnične to je pravda,ale mam svoje zasoby 😉 Je tu dost malo mamiciek teraz, neni nas tu nejak vela...
No takže tak... ak by som nieco zabudla, dopisem, alebo sa opytajte.. ale viem ze rodit uz asi nechcem 😀 😝

zoldy
24. feb 2009

neuveris,ale mne to meno vypadlo z hlavy,krstnym je Bozena,ma okuliare,tak do padesiatky,robi v pondelok a piatok specialne vizity,chodi v bielej kosele s fialovym golierom...

zoldy
24. feb 2009

🙂 niky,pri tebe stali sudicky,jeden lekar lepsi nez druhy.nemozem na ani jedneho dopustit...blahozelam k malemu... 🙂

vevusiatko
24. feb 2009

nikolette GRATULUJEM...Tak skory navrat domov 🙂 A kojis dari sa??? A mas pravdu Redeca je velmi mily 🙂

patricia1971
24. feb 2009

niki, no super,že to už máš za sebou 🙂 🙂 🙂...musím sa venovať teraz deťom ale večer si to ešte prečítam budeme písať.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a gratulácie máš aj na niektorej strane späť,tak si to potom pozri....

vevusiatko
24. feb 2009

zoldy to je jedno tu si nepamatam asi 🙂

nikollette
24. feb 2009

Dakujem baby 🙂
Zoldy no to mas pravdu, vsetci boli super ti poviem, neviem si ich vynachvalit.. inych by som nechcela, ja fakt mozem len odporucit!!!

No mliečka mam plnoooo, maly sa ale nechce prisať, uz som tu chytala kvoli tomu hysaky ☹ aj som revala, az potom si ma zacala vsimat seticka ktora mala sluzbu.. a zacal nieco robit a asnzait sa.. doniesli mi tie klobucik na brdavky, tal s toho trochu chce cucat aspon 😅 ale odsavam si mliecko, a to davam malemu, svoje.. ale ted je pod lampou, tak ho krmia oni, mojim mliekom samozrejme.. ved uvidime, ci sa pricucne..ale hlavbne ze mam pre neho to mliecko...

vevusiatko
24. feb 2009

nikollette super tak nech sa vam dari a fotecky kedy budu...ta nahlim co 😀 😀

nikollette
24. feb 2009

fotecky az ked dojdem domov 😉

amatula
24. feb 2009

nikkollette gratulujem k syncekovi 😉 😉 a ako prezila si tolko obavani porod 🙂

nikollette
24. feb 2009

No prežila nejak.. vsak som aj moje stroy tak strucenjsie popisala 😉

zoldy
24. feb 2009

len nech na teba aj baby dobre,kolko ma maly biirubin?

nikollette
24. feb 2009

hm, 250, bolo ta hodnota..
zoldy boa,,je tu jedna sestra na novorodeneckom, taaaa je max najvacsia kraaaaaaaaaaaaaava...
urcite ty vies o ktoru sa jedna..
okolo30r, hnede vlasy, asi po ramena, taky onicom strih, chudšia, nepríjemná maximalne.... fuuuuj, tak by som ju niekam poslala, krava jedna...

zoldy
24. feb 2009

Vola sa Dana?Lae ona nema 30,ale viac...to je total krava

nikollette
24. feb 2009

neviem ako sa vola.. mozno ma aj viac neviem presne fakt.. taka obycajna vyzera byt na vyzor taka siva mys, ale taka s prepacenim p..a je to, že ažžžžžžžžžž.. kokos.. ona nevie byt normalna, ona len hlupi, odmerane, nechutne vie odpovedat.. fuuuuuj.. mozno je to ona.. akureat isla domov, jupiii skocila jej sluzba 😀 😀 😀

a ktroa je vrchna???

zoldy
24. feb 2009

tak to na nu total sedi,vrchna sa vola Rozarova,alebo tak nejak,neviem si spomenut.na vizite ju mozes vidiet

nikollette
24. feb 2009

Ako vyzera??? sklus troska opisat please...
no tak to bude ona ta "uzasna dana" este aj to meno by sa jej hodilo 😀 😝 opica jedna.. akoze fakt, najhorsia z najhorsích, uplne hlupa primitivna povaha.. najradsej by som sa isla na nu stazovat nech ju vykopnu.. petíciu proti nej.. 😀 😀 😀
jak moze byt sestricka na novorodeneckom, kde musi byt mila k ženam, a hlavne trpezliva, a ochotna pomoct no nie??

zoldy
24. feb 2009

chuda vysoka,taky madarsky prizvuk,cierne vlasy,alias ocikana slama...neprijemna,neochotna,ale ked ju pochvalis a povtiras sa,mas to u nej vyhrate...ona ma rada,ked jej ludiu hovoria,ze je uzasna,aj ked nieje

vevusiatko
24. feb 2009

nikollette presne viem o ktoru sa jedna...ja som jej chcela svoje povedat ked som odchadzala ale nakoniec nas obliekala taka mila mladsia sestricka 🙂

nikollette
24. feb 2009

Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😝
Jak super si to napisala 😀 😀 😀 😀
uplne cela ona, presne si to vystihla.. no pochvalit ju, nikdy v zivote, ani kedy som tu mala byt este rok... oplut ju.. prisaham, take nervy mam aj ked dokopy mi nic neurobila, len ked ju vidim ta neochota, to spravanie, ked tam zeny klopu na novorodencke..alebo mne dneska.. jedan sestricka mi povedalal, ze ked dojde partner moze ist kuk maleho, pod tu lampu..
tak minutu pre jeho prichodom som tam este zaklopala, a otvorila ona dvere, a sa jej pytam že: dobry, sestricka mi povedala ze moze ist partner za malym, mozeme teda teraz?? Aa ona ze: no.. a ja ze: tak idem po neho, nech ide dnu..A ona ze: tak naco sem klopete, ked tu este neni!!! uplne neprijemnym hnusyn tonom, a zabuchla dvere... neeeeeeeeeeee... 😠 😠 😠 potom sme tam isli, uz otvorila ina nastastie...

zoldy
24. feb 2009

to je ona,jej sa radsej vyhnut.ona ako clovek ani ako sestricka

vevusiatko
24. feb 2009

nikollette ja mam doteraz na nu nervy 😀 Takze tvoje pocity som mala tiez....

nikollette
24. feb 2009

je mi to aj msiense,ale ja by som ju hned vykopla kebyze vidim jej spravnie, namiseto vrchnej by som sa na nu stazovala.. boze to co je za cloveka.. ostata slama, a este sa robi na velku pani sestricku.. ja fakt nechapem naco isla robit na novorodencek k deticakm, a citlivym mamickam.. kookos...
nak to sme tu iba my dve???

a su tu take dve velmi mile sestrucky,mkadsie do 30sta podla mna, neviem presne.. jedna taka blond melir,po ramena vlasy, okuliare, priemerna pstava, mila, ochotna, a este jdna oni mavaju spolu sluzbu tusim, taka tmavsia, pod usi vlasy, max po ramena, taka mila, mly hlas ochotna..obe asi v rovnakom veku..a na zesnkom je jedna taka mila, pod ramnea vlasy, tmavo hnede, ci cierne, taky mily hlas, trosku silnejisa, prijmena..

vevusiatko
24. feb 2009

Este nie si na nervy z toho , ze tam musis trcat??? Mna si nechali o jeden den dlhsie no som skoro umrela....

trpezliva
24. feb 2009

ahoj nikolette, gratulujeme aj my s liluskou, tiez sme rodili u Susku. Inac si nemala napisat o tych peniazoch do vacku, este ho niekto nahlasi 😝 .
a som rada, ze si s nim bola spokojna. mne po druhej vyvolavacke spravil cisarsky..on sa totiz ponahlal niekam cestoval, tak nemal cas..po porode ma bol kuknut raz, po styroch dnoch. skoda, ze ma nezveril do ruk toho tvojho mladeho lekara. inac viem ktoreho myslis, vyzera tak na 20... 😅

a.d.r.i.k.a
24. feb 2009

nikoll,GRATULUJEEEEEM 🙂

zoldy
24. feb 2009

tie mlade neviem,asi ich nepoznam. a z ostatej slamy si nic nerob,ved ta uz hadam coskoro pustia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre