Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
2. mar 2009

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/na...
tu su videa spravnej polohy a dojcenia, skus pozriet.

aktak
2. mar 2009

ahojte, rodila som v Ruzinove 2 krat a vzdy som bola spokojna, v ramci moznosti urobili lekari aj sestricky maximum, ziadne konflikty som nemala, a ak sa mi aj neco nepacilo, hodila som to za hlavu

AK TO CITA NEJAKA SESTRICKA, chcem vam len odkazat, ze vas obdivujem ze tuto pracu co robite, myslim ze mate pravo aj na horsie dni ako kazdy z nas a len jedinu vec chcem zdoraznit --- aby ste mali pri tom vsetkom zhone a strese pocas 12 hodinovych smien trpezlivost s mamickami - hlavne prvorodickami, pre ktore je porod dovtedy najvecsia udalost v zivote a boli ste k nim zhovievave, poradili s kojenim a ujistili ich ze sa mliecko rozbehne, babetka rozpapaju, priberu a ze vsetko zvladnu --- mnohe z vas to robite, tym este raz jedno velke DAKUJEM 😵 😉

zoldy
2. mar 2009

vsetko co ti baby poradili sku,ale s kludom,lebo to bude mat opacny efekt...ja som za nutrilon,ale ved uvidis...kamoska to riesila tiez, a po dvoch aj tak presla na umelu stravu...

sirinka
2. mar 2009

zoldy ale predsa vies, ze podavanie UM z flasky velmi vyrazne ovplyvnuje uspesnost dalsieho dojcenia ☹
preco pri prvom probleme s dojcenim povazujete za prvu volbu podavanie UM? to je bohuzial to, co mi najviac vadi na personale v BFH, je to presne proti zasadam, ktore by mali tieto nemocnice prezentovat...

aktak
2. mar 2009

na mliecko je lepsi caj ako mlieko, feniklovy
hlavne sa ukludni, daj mu nutrilon, prsia sa zatial naleju, skontroluj si polohu pri kojeni a skusajte dalej, moja sesternica sa dlho trapila kym zistila ze maly vie sat len ked je pod jej rukou - poloha kedy mu nozky smeruju za tvoj chrbat
daj mu umele mliecko, nech zaspinka a ked si odychne skusajte dalej, drzim velmi palce 😉
zajtra si zozen cislo na laktacnu poradkynu, myslim ze chodia aj domov, stoji ti to za to

aktak
2. mar 2009

sirinka ked je babo hladne, a mamicka zdeptana, nevidim dovod nedat jednu davku umeleho - dietatko sa posilni, mamicka sa ukludni ze babo zaspalo, mliecko sa doplni a kojenie moze pokracovat dalej 🙂

sirinka
2. mar 2009

niki ma super rozbehnutu laktaciu a jej jediny problem je spave dietatko, ktore si nevie dobre uchopit bradavku a vytiahnut mliecko...tak naco UM...staci jej len pomoct a ukazat ako spravne dojcit...
UM by mala byt az posledna volba, ked skutocne nic ine nepomoze...
iba 3% zien v skutocnosti nemoze s fyziologickych pricin svoje dieta dojcit...

aktak
2. mar 2009

necitala som dozadu tak neviem aky ma presne problem, len som zastancom toho, ze ak je babo uz prilis unavene zo satia ktore sa mu nedari, neni tragedia dat mu UM aby zaspinkalo a potom kojit dalej

ano, teoreticky aj ja tvrdim ze kazda zena moze kojit, ze len male percento nemoze, ale zazila som situaciu s malym ked som bola zufala lebo strasne plakal (brusko) a mala som ako cerstva mamicka pochybnosti ci neni hladny, vtedy mi to velmi pomohlo psychicky a kojenie islo v pohode dalej, oboch som 6 mesiacov plne kojila...

sirinka
2. mar 2009

tym, ze sa babatko nakrmi UM a prsia sa niekolko hodin nestimuluju sa ani nenaleju...uz ste poculi niekedy o tom, ze sa mliecko tvori na zaklade stimulacie bradavky??? ze sa tvori na zaklade toho, aky je jeho "odbyt" ? a nie na zaklade predlzovania intervalov medzi dojcenim.
zaroven u niki je trosku problem klobucik, ekdy cez ten silikon nie su bradavky drazdene a stimulovane tak dobre, ako by mali, takze preto je dobre klobuciky uz odlozit.
po dalsie kazde podanie flasky a gumoveho cumla ovplyvnuje sposob sania babatka...z cumlika to id eovela lahsie a jazyk dietata sa pri tom pohybuje inac, takze potom moze mat pri dalsom prilozeni na prsnik problem zorientovat sa a spravne sat a tym padom aj problem dostat dostatok mliecka z prsnika, co vedie k nervozite babatka atd...
takze preto si myslim, ze pri prvom probleme naozaj nie je dovod na podanie UM.
a ked uz velmi chcete, tak nie cez flasku, ale lyzickou, striekackou alebo z poharika...

sirinka
2. mar 2009

aktak to je super ze vam to tak dobre slo...ja som mala tiez velke stastie, ked vtedy este bez informacii, som v porodnici prav ekvoli zltacke malej prikrmovala UM a dokonca aj z flasky, zaroven som mala klobuciky...nastastie mala nezabudla sat z prsnika ale ostal mi problem s tvorbou mliecka, ktora bohuzial nebola dobre nastartovana...takze sme sa dost dlho trapili, ze sme mali len, len tak mliecka akurat...

sirinka
2. mar 2009

a tu mi velmi chybala podpora personalu ruzinovskej nemocnice, nedostali sa mi od nich spravne informacie, ani zaujem o pomoc... 😕

aktak
2. mar 2009

sirinka nebudes verit ale to vsetko som uz pocula 😉 a nehovorila som nic o flaske 😉 "dopyt" a "ponuka" samozrejme funguju, len je dolezite aby "prvy problem s kojenim" samotne kojenie neukoncil, lebo aj to sa stava 😒
z vlastnej skusenosti som len napisala, ze mi vtedy davno velmi psychicky pomohlo ked som malemu dala jednu davku UM (rozumej asi 15 ml), zaspinkal, ja som sa po hodinach jeho placu upokojila a UM sme na druhy den rovno vyhodili lebo ho uz nebolo treba 😉

sirinka
2. mar 2009

aktak ok, beriem... 🙂

zoldy
2. mar 2009

mne to je jedno,ci sa babo dojci,alebo je umelom...to zavisi iba od vas...bola som podporca dojcenia,kamosku som do toho nutila,ale maly bol stale nespokojny,vracal a pritom mala mlieka neurekom,tak po mesiaci trapenia presla na nutrilon. a maly pekne papa a pribera...a su obaja stastny...to zavisi od vas...dojcenie je super,ale nie za kazdu cenu...osveta je vsade vokol vas,a je to iba vasa vec...ale na ukludnenie jedna davka neublizi,presne ako to napisla aktak...ukludni sa dieta a aj mamicka...

zoldy
2. mar 2009

pozrite maminky,umele mliecko a dojcenie,je tema neuveritelne zamotana...kazda sestra,kazdy lekar povie ine...je to na vas...povacsinou babenka po porode vela schudnu,co je fyziologicke,ale problem nemocnic je,ze sa riadia tabulkami...pokial dieta tolko a tolko nepriberie,nepojde domov...takze?pokial maminka nema dostatok mlieka,alebo je slabe a dieta chceme prepustit,tak sa dokrmuju...to je bezny standard,a preto vsade nukaju nutrilon,lebo z neho deticky priberaju....to bol iba priklad nasho systemu...je to padnute na hlavu,ale nariadenia nepustia nikoho z nas...mozno mala inspiracia,z Trnavy nam prislo babo,ktore bolo krmene Materskym mliekom,ale davali tam lyzicku nutrilonu,aby lepsie priberalo a zabralo to... 🙂

zoldy
3. mar 2009

je pravda,ze sa dojceniu nevenuje dostatocne,u vacsine pripadov ten rozsah o prednaske o dojceni staci,ale ked nastanu problemi...tak sa to nestiha...nikdy nezabudnem na poslednu sluzbu v Ruzinove,bola som na nadstandarde,tak ma v podstate nani nemalo zaujimat co sa tam deje na obycku,ved ja som mala roboty vyse hlavy...nahodou som tade presla a nasla som moju kamosku,o ktorej som nevedela,ze uz porodila,celu uplakanu...Mala prsniky ako skaly.chuderka,sama som bola zaskocena a ucinne rady nezaberali...Tak som sa poporosila kolegynku,ktora prave prisla do sluzby,ci sa mi na nu nepozrie...kedze je starsia a skusenejsia,a ma uz aj oddojcene...sice to trvalo niekolko hodin,babo sme nakrmili nutrilonom,dali na novorodenecke a venovali sa jej..a vysledok bol uzasny...plakali sme vsetky tri,vyskusali,mozne aj nemozne..nakoniec prsniky povolili a dojcila este velmi dlho...dolezite je zvladnut to najhorsie a potom to je pohoda,keby ju kolegyna v nocnej nezanedbala,nic podobne by sa nestalo...Ale dakujem Olinke,najlepsej prsnej sestre na svete,ze mi-nam pomohla...

patricia1971
3. mar 2009

no čaute baby....ste sa nejako rozpísali....

čo sa týka kojenia,tak to sestričky podľa mňa dosť zanedbávali....mne to bolo jedno, ja som tam bola treťorodička,vedela som,čo mám robiť...ale na izbe sme boli štyri a z toho jedna prvorodička tej sme museli pomáhať my, mamičky!!!!!! ☹ ☹ ☹ ☹ sme je ukazovali,ako si má odstiekať,ako má kojiť,tiež sa jej malá nechcela pricucnúť,mala tiež silnú žltačku,takže len spinkala....akurát nám vždy pomohla tá sestrička,ktorú tam iné mamičku neznášali....tá jej šupla prsko do úst a malá papala....takže tak.....

a zoldy,škoda,že ťa nepoznám a nestretla som ťa tam....sa mi páči,že si išla do tejto témy.....je to trošku risk,ale vedela si,do čoho ideš a keď si sa nám tu popriznávala,tak sestričky z Ružinova museli vedieť o koho ide.... 😵 😵 😵 ..

niki a ty koj,koj,koj!!!!!musíš!!!!pôjde to,uvidíš!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

livika
3. mar 2009

Ahojte!!!!
No fakt kojenie v Ruzinove,nula bodov ☹ 😒 !!!!
Nikto mi nic neukazal ani nepovedal 😠 a ked som sa na nieco pytala,tak mi len z povinnosti odpovedali ☹
Az prisla Zoldy,vzdy ochotna a usmiata 😵

patricia1971
3. mar 2009

livika nos super,že to aj ty vieš takto posúdiť....ja chápem,že sestričky sú vyťažené,ale sú tam kvôli pacientkám a mali by pomáhať....no nie každá pomáha..... ☹ ....u nás pomáhala tá staršia, už som stokrát písala,že ju tam neznášali a k tej našej mladej a k nám bola super...a pomáhala ešte jedna,taká malá tmavovláska,tá aj dosť vysvetlovala....ale to sme museli za nimi behať a prosiť ich,nech pomôžu....ja som mala tiež problém, mlieko až na 4tý deň,ale s tým som rátala,mala som to aj pri tých dvoch starších,takže ja som sa nestresovala.... 😅

vevusiatko
3. mar 2009

Ahoj baby 🙂 Nejako nestiham poslednou dobou 🙂
Ako sa mate? NIki co malicky??
INak ja si tiez za nazormi co som odpezentovala stojim 🙂

mercy
3. mar 2009

Ahojte,chcela by som sa opýtať jednu vec:dajú v Ružinove po sekcii na noc utišujúce lieky? Lebo po predchádzajúcej skúsenosti z inej nemocky mám strach že ma to bude znovu veľmi bolieť a o injekciu proti bolesti som musela doslova prosiť 😒

zoldy
3. mar 2009

pati,ja sa nemam za co hambit,viem,ze to tam nie je dokonale a poviem...nebudem sa tvarit,je su tam vsetci velka stastna rodina a najlepsi team na svete,ved aj mamicky casto krat videli ako sa sestricky navzajom rafli...si to nezasluzite...ja som v podstate nepisala konkretne mena,baby mam odtial rada az na tie dve spominane....viem velmi dobre,ze keby bola lepsia organizacia prace bolo by to pre vas super...

nikollette
3. mar 2009

Ahojte ,maly akurat spinká, tak sedím na nete...
No malicky je stale citronik ☹ ale to nejde asi zo dna na den, aby odžltol...
No vcera bol maly asi nejaky hladny, pytal jest kazdu hodinku, preto pri poslednom kojení (cez klobuciky) som si vsimla ze uz ani nema co sať, a videla som ze jed hladnucky chudacik,tak som mu dala jednu prvu davku nutrilonu, a vypil to ako o zivot.. skusala som si odstat mliecko odsavackou ale nic neslo..
Mysliet ze to moze byt aj stavou.. naprikald ze osm vcera malo pila, a nejedla zoadny mliecny vyrobok.. lebo vecer ma priatel nadopoval skoro litrom mlieka, actimelom, syrmy, a v noci sa mi tak nalialai prsia, ze som mala mlieka, až až 🙂

No maly uz v nemocnici sa nechcel prisat, niektore sestricky ma iba odbili, nech to stale skusam, dookola, ale to som vedela aj sama, aj som skusala, ale chcela osm skor nejaku pomoc, ci konkretnu radu..
Tak som si odsavala mliecko mliecko, a davala svoje MM vo flaske, inak to neslo..
Potom mi jedna sestricka zo zesnkeho dost pomohla v noci, sa tam somnou trpaila, no videla ze maly sa nechce na bardavku v zioadnej polohe prisat, a fakt sme to skusali.. tak mi poradila klobuciky, na druhy den mi ich kupili, a maly sa prisal.. aspon nejaky pokorok.. na bradavku sa nechce absolut prisat, nevie s toho pit, voebc.. aj ked osm to skusala.. co je zle na klobucikoch?? ved mu davam svoej MM..

livika
3. mar 2009

Pati,aj ja som mala problem a ako prvorodicka.....
Mne pomohla velmi spolubyvajuca a Zoldy 😉
Ostatne sestricky boli take normalne,pomohli len ked som moc dotierala a na tu jednu spominanu mam tazke srdce 😠

mercy
3. mar 2009

Zoldy,ale veľa zavisi aj od množstva práce. Ja som bola hospitalizovaná v tehu na kožnom v DF so starším 2,5 ročným synom a sestričky boli úplne nebeské.Ale bolo to aj tým, že mali dosť času na detičky aj na tehotnú ženu s rannými nevoľnosťami🙂 Keď musíš niečo urobiť, do toho sa ťa tri pacientky niečo pýtajú a ďalšia má problém, niekedy je asi ťažké byť trpezlivá. Dôležité skôr je, aby sa nestávali hrubosti ...Určite tam do toho vidíte najlepšie vy samé. A máte to o to ťažšie že my rodičky sme po pôrode precitlivelé a všetko si veľmi berieme k srdcu,lebo veď sa to týka nášho bábätka.Každá žena má silný inštinkt chrániť svoje dieťa a v nemocnici nemôže o sebe rozhodovať, aj preto je tam silná frustrácia.

nikollette
3. mar 2009

Livi, na ktrou mas tazku srdce???
kvoli comu konkretne?

zoldy
3. mar 2009

futbalovu polohu si skusala?ta vacsinou zabera...mozno mu nevyhovuje klobucik...alebo mas slabe mliecko,naozaj by som ti poradila,ale nevidim,ako sa maly sprava...

livika
3. mar 2009

Niki,tiez sme mali ten problem 😒
Simi stale pytala jest,ja som mliecko aj mala aj nemala,nonstop plakala 😖
Po nejakych dvoch tyzdnoch som bola nutena dat Nutrion a Simi bola bozska,pokojne a stastne dieta 😵

nikollette
3. mar 2009

Malemu klobuciky vyhovuju, prisaje sa a papa..
jak som sa vcera nadopovala mliecnymi vyrobkami, tak dnes som mala tolko mleika, ze az.. maly sa prisal, napapal sa do syta, a este som aj odsala mliecko...
Ja uz som vyskusala vsetky polohy, aj v nemocnici, aj doma..
nemam odbre bradavky, ktore by vedel uchopiť, tak preto tie klobuciky...

zoldy
3. mar 2009

a radil tie niekto vineu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre