Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lucia963
11. apr 2011

@sirinka chcela by som sa spýtať,že ako kážu v ružinove používať poštolky ? lebo som čítala že podľa najnovšieho sa nemaju používať,pripadne až neskôr...

sirinka
11. apr 2011

@lucia963 nijako, uz sa nepouzivaju, okolo jedneho mesiaca pojdes s babom na vysetrenie klbikov a tam to ortoped povie, ci treba davat alebo nie...

elllla
11. apr 2011

@tara2 @sirinka babulky, volala mi @jankaslamka takze tie monitory stale nie su uplne OK, lekar sa rozhodol, ze najneskor zajtra porodia... dnes jej asi spravili ten hamiltonov hmat, co ma pomoct... ak sa porod nerozbehne do zajtra rana, dostane vyvolavacku a nebudu cakat uz viac.. vraj nalez na krcku je dobry, takze by to malo byt OK. vsetky vas pozdravuje a chysta sa na fakt, ze uz zajtra bude "mama"
a vcera vraj bolo tolko porodov, ze stopli prijem rodiciek... som na tuto temu hned myslela, ze kto je tu este 2v1 🙂 ...

sirinka
11. apr 2011

@elllla tak nech to ma rychlo za sebou a moc sa to nenatahuje...
inac aj ja ked som rodila, tak stopli prijmy, ale to od vecera do rana len, potom uz poprepustali co sa dalo a slo sa dalej...

danka86
11. apr 2011

@sirinka a to ako ze stopnu prijmy? Co to znamena? Ze ked tam pridem, tak ma poslu domov?? 😅 😀

sisulita
11. apr 2011

zdravim vas...
chcela by som sa opyta ako rebiehaju tie vysetrenia u nezazmluvnenho lekara v nemocnici. idem tam prvy krat... tak co ma caka prosim vas?🙂 ako to tam prebieha?

tara2
11. apr 2011

Cavte 🙂
@jamika - ja som bola u neho dnes 🙂 a rodit tak skoro asi este nebudem...
@elllla - aspon to uz bude mat za sebou, snad to pojde rychlo... pozdrav ju ked s nou budes volat
@danka86 - nie, ale poslu ta do inej nemocnice 😉

maropoko
11. apr 2011

@sisulita ahoj. v prvom rade si nezabudni vypytat casenku na recepcii hned po prichode. maj so sebou moc, bud odvazena a priprav sa na cca 2 hod sedkania v cakarni 🙂 . sestricka vola podla poradia, priebezne ale vola maminy na tlak a ten moc. to je vsio 🙂

jamika
11. apr 2011

@tara2
Nevadi, asi potrebuje babo este chvilku pri tebe dorast. Ja ked som pocula ze je plno, tak si radsej tiez chvilku pockam, akoby ma mali odsikovat do inej porodnice 🙂

sisulita
11. apr 2011

@maropoko Dakujem🙂 snad tam budem medzi prvymi... drahy ma chce odviest aby som tam bola o pol 7:D
aaa su oddeleny doktor a sestricka? myslim ako zvlast miestnosti? 😅

sirinka
11. apr 2011

@danka86 presne...poslu do inej porodnice...ale...ak mas zazmluvneneho lekara, mozno ta zoberie, tazko povedat...

danka86
12. apr 2011

@sirinka a ked uz budem otvorena na porod, sak sa budem bat, ze ani nestihnem dobehnut do druhej... 😅 no to bude riadny adrenalin teda.. 😔

maropoko
12. apr 2011

@sisulita fuuuuha o pol 7? to je dost skoro, myslim, ze zacinaju az o 8.minule tam ale bola o 11 pani, ktora cakala od 8, takze mozno nejaky ten nadskok nebude odveci 🙂
ambulancia je predelena len takou plentou - ked prides na radu, tak sa "odstrojis" v kabinke a cakas, kym zakricia tvoje meno a potom taka "odstrojena" musis prejst k lekarovi, co je cca 5 metrov (ale neprijemnych 5 metrov). ja sa preto snazim mat vzdy dlhe tricko na sebe, nech tam nechodim hola 🙂 ale zas - minule som cakala uz pripravena na koze a oproti mna bolo otvorene okno a bolo krasne vidno do okien budovy naproti. cize ak tam striehol nejaky uchyl, mal celkom pekne predstavenie. to uz som sa musela totalne odosobnit a radsej si kusnut do jazyka, lebo po 2 hod cakania som toho fakt uz mala plne zuby a chcela som hlavne co najskor vypadnut... toto je dost take negustiozne, aj tie sestricky, ze ziadny chochmes kurnik, ale tak co uz narobime, vsakze...

sisulita
12. apr 2011

@maropoko no ja som tam dnes teda bola... od pol 7:D a bola som prva. ale zbytocne... lebo kedprisla setricka tak mi oznamila ze poradna je len vo stvrtok .. ze dnes len monitor ci co... takze uplne super... 😠 som bola sklamana lebo som to chcela mat cim skor za sebou.... a stretla som aj lekara a zdal sa mi cudny... tebe vyovuje? dvere cislo 53.....
a ten ´´figel´´ s trickom praktizujem aj ja... no myslela som si ze tam uz by to mohli mat nejak lepsie vybavene:D

tara2
12. apr 2011

@jamika vsak jasne, ja sa spolieham na to, ze ked je plno tak v prvom rade posielaju do inych porodnic baby co tam nemaju zazmluvnenych lekarov...

maropoko
12. apr 2011

@sisulita pokial ja viem, tak tato poradna funguje len vo stvrtok (opravte ma ak sa mylim), dvere c. 41 alebo 53. neviem, ktoreho Dr. si tam mohla stretnut, ja som zatial mala stastie na Dr. Krizka, ten bol uplne super, v pohode, a dalsi raz tam bol Dr. Karkalik, ten bol sice tiez v pohode, ale dost necitlivo ma vysetril - dva dni som potom spinila z toho. ale v zasade som zatial natrafila len na milych 🙂 uvidime teraz vo stvrtok, koho dalsieho stretnem 🙂

katka040
12. apr 2011

ahojte, som tu nova, viete mi niekto poradit ci je lepsie si zazmluvnit doktora, alebo to nechat plavat - ved niekto ma musi odrodit, dnes som si bola zaplatit 150€ za epidur. a mam dilemu ci vycalovat tych 232€ za zazmluvnenie lekara. Tento tyzden by som mala zacat chodit do poradne v ruzinove kazdy tyzden, uz som v 36t.t, tak by som si chcela nechat poradit podla vasich skusenosti, aj ked viem ze je to individualne, len mam obavy ze ten pristup lekarov je hned iny ked sa zaplati - viem to z vlastnej skusenosti kedze som sestricka a viem ako to v nasom zdravotnictve chodi.

maropoko
12. apr 2011

@katka040 ahoj..moja skusenost + moj nazor: pri prvej dcere som mala v ruzinove zaplatenu lekarku, ku ktorej som aj chodila cele tehotenstvo. nelutujem z tych penazi ani korunu. hned po prijme do porodnice bolo vidiet rozdiel, ako sa chovali ku mne, kedze vedeli, kto ma pride odrodit a ako k maminam, ktore lekara zaplateneho nemali. moja Dr. davala sestrickam instrukcie cez telefon, co so mnou robit atd. dovolili mi aj lahnut si do postele vo vzdycharni 🙂, kdezto tri nezazmluvnene mamicky celu noc skackali a vzdychali na fit loptach na chodbe, hoci ja som v tej vzdycharni bola sama. porod samotny bol ukazkovy, na jednotku, bez komplikacii a viem, ze to bolo AJ vdaka mojej pani Dr.
teraz sa chystam porodit druhe dieta, opat som si vybrala ruzinov, ale lekara si uz platit nejdem. sondovala som po kamoskach a roznych forach a dospela som k nazoru, ze da sa porodit aj bez zazmluv. lekara 🙂 prve dieta som uplne inak prezivala, teraz uz zhruba viem, co ma caka a ako to asi chodi. jedine, na com trvam, je epidural, ten ma "zachranil" pri prvom porode. a na lekarov z ruzinova pocuvam na 99% len chvaly, takze...ked si to clovek spocita, dat 150 e za epi, dalsich 230 e za lekara, potom ak sa postasti nadstandard atd atd, tak ten porod vyjde ako dost luxusna zalezitost.
tiez by som brala do uvahy fakt, ako si toho porodnika vybrat. podla mna je dost rozdiel v tom, ak si zazmluvnim Dr., ktory ma pozna cele tehotenstvo, alebo teda dlhsi cas, ako tie 4 tyzdne pred terminom. moja kamoska si tak vybrala v 36tt nejaku strasnu kapacitu, docenta a neviem co este...Dr. ju stihol raz vidiet pred porodom, ona porodila predcasne a mily docent jej ten porod pekne zbabral. ale nemal problem zobrat tych 7 tis. korun. v tomto pripade to boli totalne vyhodene prachy von oknom...
tot moj nazor...

syslica
12. apr 2011

@katka040 Ahoj, ja som v Ružinove rodila 2x, ani raz som nemala zazmluvneného doktora, raz u dr. Drába, ktorý ma poznal z pohotovosti 🙂 a druhýkrát u úplne iného dr, čo ma videl prvýkrát na pôrodnom stole... obidvakrát to bolo bezproblémové a prístup lekárov ku mne sa nijako nelíšil. Ak pôjdem rodiť tretíkrát, doktora si tiež nezazmluvním, peniažky sa predsa dajú minúť aj užitočnejším spôsobom 🙂 🙂 . Držíme palce, aby si mala na pôrod len tie najkrajšie spomienky!

sirinka
12. apr 2011

@katka040 ja som tam 3x rodila so zazmluvnenym lekarom...ale je to moj gynekolog, pozna ma uz vela rokov aj cele tehu sa o mna staral...takeho by som zazmluvnila urcite...inac nie...

iinuska
12. apr 2011

@katka040 ja som na tom podobne ako @sirinka , az nato, ze mam dve deti 😉

katka040
12. apr 2011

@maropoko
@syslica
@sirinka
dakujem vam za nazory, tiez mi to pride dost drahe kedze tam budem chodit len teraz posledny mesiac a nie cele tehotenstvo, a presne ked si pripocitam este ten nadstandard.....nie ze by som bola lakoma ale je to dost velka suma.Prekvapili ma tu prispevky ze ked je plna porodnica, rodicky posielaju inam, a co v pripade ked mam epi zaplatenu v ruzinove, plati to aj pre ostatne porodnice? Zacinam sa toho vsetkeho bat, aj ked mam uz jeden porod za sebou. Tak teda pojdem vo stvrtok do poradne a uvidi sa...drzte mi palce.

sirinka
12. apr 2011

@katka040 tak ti ten poplatok vratia...bohuzial, ale ked proste nie je volna postel, tak co maju robit...

elllla
12. apr 2011

@sirinka @tara2 SMS od @jankaslamka: Ahoj. Tak sme na svete. Lara ma 47cm a 2810g a narodila sa o 16:33. Bol to zaberak, ale skvely pocit vsetko vporiadku, len ja budem potrebovat asi transfuzku.
Pozdravuje vas a dakuje za drzanie palcov!!!!

elllla
12. apr 2011

@sisulita @maropoko @katka040 takze vo stvrtok sa tam vsetky 4 vidime 🙂

tara2
12. apr 2011

@elllla - jej, to je super blahozelam k Lare 🙂 uz to ma konecne za sebou, aj ja uz chceeeeeeem 😅

elllla
12. apr 2011

@tara2 ja som si dnes kupila caj z maliniku, asi od vikendu ho pomaly zacnem pit... ja stale verim, ze potiahnem do terminu 🙂

tara2
12. apr 2011

@elllla - ja by som brala aj skor, ale asi tiez pockam az do toho 29... a malinikovym cajom som sa nalievala v prvom tehu a vobec mi to nepomohlo 😅, rodila som 27 a pol hodiny 😝

elllla
12. apr 2011

@tara2 wow... moj mm si este stale mysli, ze bezny porod trva 1-2 hodiny, ze vsetky dlhsie porody su iba vynimky.... (Miska sa narodila cisarskym, takze cely porod trval asi 30 minut...)

tara2
12. apr 2011

@elllla - to si myslel aj moj muz ked sme prisli do porodky, herec chcel ist este v ten den oslavovat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre