Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livika
11. feb 2009

niki,neboj.....
-sesterka mala tiez vyvolany pred terminom a vsetko je v najlepsom poriadku 😵
-ako hovori pata,doktor vie co robi a nechce predsa ublizit tvojmu babatku 😉
predsa tomu rozumia viacej ako my,tak to nechajme na nich 😉

caruzo19
11. feb 2009

nikol neboj,uskodit to nemoze,akurat keby zacal porod spontanne,tak mas istotu ze je na to telo pripravene,takto to mozno bude trvat trolinku dlhsie,ale babu to neuskodi a ty mas epi,tak neni o com

patricia1971
11. feb 2009

niki,caruzo má pravdu,bude to ok,len trošku dlhšie....mne dali injekciu ráno a bolesti mi začali až na druhý deň na obed,to bolo pri synovi a pri dcére mi dali ráno injekciu,potom infúziu a bolesti prišli noci,odtiekla plodová voda a malá sa narodila ráno...ale bolo to dobré....hlavne nestresuj,keď ti bolesti neprídu hneď,každý organizmus je iný a na všetko ináč reaguje,ale myslím,že do 24 hod.ťa to určite chytí a porodíš.... 🙂

sirinka
11. feb 2009

niki nemyslim, ze by sa malo nieco stat...akurat je to podla mna zbytocne pred terminom 😉

patricia1971
11. feb 2009

sirinka-dnes sú tí doktori nejakí rýchly...asi to chcú mať za sebou...mne tiež moja doki povedala,že mi pôrod vyvolá 3 dni po termíne,no ale malá išla na svet sama a o 2 dni skorej...tiež si myslím,že by to nemali vyvolávať pred termínom,ale je to len na nich...tie moje prvé dve deti mi vyvolali až 14 dní po termíne...ale v dnešnej dobe je to asi jedno,keď má doktor službu,teda aj nočnú a je zazmluvnený,tak je mu lepšie vyvolať pôrod a odrodiť počas služby...to chcela aj moja doki,je to pre nich takto jednoduchšie,takže preto sa takto dohadujú... 😵 😵

zivoth
11. feb 2009

ahojte dievcata..neviete ci mi v ruzinove zrobia prietoky? vcera som bola posledny krat u svojej gyn lekarky tu v senci a zajtra idem na pasy do ruzinova... len mi povedala, ze prietoky mi asi nezrobia, ze nato sa treba objednat a ze kym pridem na radu tak uz mozno aj porodim;O( tak a preco take veci nehovoria skor?? da sa ist na ne aj do inej nemocky?alebo stacia tie pasy? uz som s toho cela chora;o(

patricia1971
11. feb 2009

zivoth-u koho v senci si bola? to ti mali povedať, podľa mňa sa na prietoky chodí,teda ja som bola iba raz...

zivoth
11. feb 2009

noo, je to v takej ulicke, v ordinacii dr. otapkovej, robi taka mlada lekarka ale nieje to dr otapkova. ja som v senci totiz len rok, mam odtial manzela. vcera mi to povedala ze by som mala ist na prietoky, ale ze sa asi na radu nedostanem;O( a este ma teraz zarazila jedna vec, povedala mi, ze sa mam u nej hlasit az po porode potom. a teraz budem chodit len na ozvy do ruzinova? na ziadnu porradnu k ziadnemu lekarovi alebo ako?

patricia1971
11. feb 2009

to musíš chodiť do Ružinova,jasné,tam sú poradne,tuším vo štvrtok...ale tá lekárka ti to mala povedať,kam máš chodiť...niekde v tejto téme baby písali,že poradňa pre nezazmluvnené je vo štvrtok od 8 do 10 hod....ak chceš,pošlem ti tel.č.do Ružinova,do ordin.dr.Oťapkovej,tam je super sestrička,tak sa jej opýtaj,kam a kedy máš prísť...ja chodím k dr.Oťapkovej do Senca,aj do Ba,aj som u nej rodila...tú mladú z jej amb.nepoznám...ale je to pekná pipina,keď ti nepovedala,ako a kam máš ďalej chodiť.... 🙂

zivoth
11. feb 2009

sak zajtra idem do ruzinova rano na 8mu -a aj to som sa jej musela opytat ze kedy do toho ruzinova ist;O( len ma hneva ze vsetko nechava akoby na poslednu chvilu:O(( a nic dopredu nepovie. uvidim co mi pivedia zajtra v ruzinove. a da sa potom prepisat po porodek dr. otapkovej ked som u tej mladej?

patricia1971
11. feb 2009

to neviem,ale podľa mňa si môžeš lekára vyberať ty....ja som si ju tiež vybrala,ale to je už asi 4 roky,takže ti neviem povedať....to sa musíš dohodnúť s ňou, veď číslo do amb.máš, tak sa jej opýtaj....ja som tiež nebola spokojná s mojou doki predtým,lebo mala veľa roboty a mala som pocit,že všetko riešila moc rýchlo,tak kamoška mi dohodila dr.Oťapkovú a fakt je super...takže ak nie si s tou mladou spokojná,tak to musíš riešiť...

sirinka
11. feb 2009

patricia presne...nejako sa vsetci s tym porodom ponahlaju... 😀 ja uz som bola tiez dohodnuta s dr. na vyvolavacke, bola som uz skoro dva tyzdne otvorena na 4cm, kontrakcie a tak a po dvoch mesiacoch lezania a strachu z predcasneho porodu totalne psychicky vycerpana...babo uz bolo velke, tak som to chcela mat za sebou. no a klara sa vypytala o den skor 😀
takze sa cudujem, ked je vsetko ako ma byt, naco to surit...

inac ja neviem, ale co presne su tie prietoky? mne moj dr. robil posledne poradne kardiotokograf...to je asi to iste, ze?

livika
11. feb 2009

Mne prietoky vobec nerobili,len pasy a den po termine sono 😕

nikollette
11. feb 2009

ahojteeee...uz som tu.. no som stale ziva a cela, ako keby porod utekal odomna prec.. citim sa ako v 5mesiaci, ani tolko 😠 ale uz sa to krati.. ved ako som pisala, ked do utorka nic, vtedy mam poradnu, tak si ma tam nehavaju, a babo bude musiet von 😅 😕 ale bola by som radsej keby to na mna len tak prislo 🙂

zivoth ty si z SC??? aj ja som zo senca.. ku komu si chodila doteraz?? K vankovi???

nikollette
11. feb 2009

Zivoth takto:

Od 36tt, cca, zacinas chodit od svojej gynekologicky, do poradne tam kde sa chystats rodit, cize ty do Ruzinova.. Tam ti sparvia vsetko potrebne, a k svojej teraz nemusis chodit, ak u nehj nebudes rodit,alebo ju nemas zazmluvneneu.. Poradne pre vsetky tehotne, ktore nemaju svojho zazmluvnenho lekara je vo štvrtok od 8mej-10tej.. je tam vzdy starsny navala, tak sa treba obrnit trpezlivostou..
Ja osobne by som odporucla, najst si tam nejakeho dobreho lekara-porodnika, ci lekarku, ku ktroej budes chodit, a ked budes rodit tak ta dojde aj odrodit.. Iak budes rodit u hocijakeho, kt mozno uvidis prvy krat v zivote, a prave bude mat sluzbu.. a nie su s tym velmi dobre skusenosti.. zvyknu byt vselijaky, nezaujem, ignoracia, ak sa k tebe bude musiet unuvat, pribehnut.. tAkze asi tak..
este nejeke otazky?? 😉 😀

nikollette
11. feb 2009

ked idete na prietoky, je to sono, kde vida vahu babtka, plodovu vodu, placentu, atd, atd.. a halvne je tam, ze ako je babao vyzivovane cez pupocnik, ci je dostatocne vyzivovane, ci neni pupocnik staleceny, ci uzky, atd.. vtedy na to nieco aj hned davaju, alebo ak je to velmi zle, ze abbo neni vyzivovane, tak vyvolaju porod..

Mna zase zaujima co sú to tie pásy??????????? Ako sa to robi, a naco to je???
A ako sa robi EKG, a takisto na co to je??????????????
Dakuuujem 😉

sirinka
11. feb 2009

baby a co myslite tymi pasmi? 😨

patricia1971
11. feb 2009

ani ja neviem,čo sú to pasy ☹ ....a prietoky už opísala niki,je to sono...atď...mne to robili týždeň pred pôrodom...

niki-už si tu chýbala!!!!! 🙂 🙂 🙂

livika
11. feb 2009

Niki dik!!!
Pasy:to bola zvlast taka miestnost,obviazali ma takymi pasmi a sledovali ozvy srdiecka.
Nechali ma tam 15 minut a z toho stroja vychadzal taky papier s krivkou 😕

sirinka
11. feb 2009

jaaaj no to je ten kardiotokograf...to je dolezite... tie prietoky mi doki nerobil...

patricia1971
11. feb 2009

aha,už viem...to mi nerobili....ale videla som tam nejaké mamičky,keď som bola na amnio.,tak baby,čo ležali na rizikovom v nemocnici sa tam stále striedali.... 😵

sirinka
11. feb 2009

ja som myslela, ze prietoky sa robia len rizikovym, ked je babo mensie ako by malo byt a tak...

nikollette
11. feb 2009

Pasy sa vraj robia aj tesne pred porodm, alebo aj v den porodu, vtedy si omotana takymi pasmy 😀 😝
prietoky, je nic sono v pohode, ako je male vyživovane, ci sa k nemu dostava to co treba 😉
A to EKG, ak by ste mohla este niketora opísať? 😉

Pati díky.. ja som tu stále, hned jak vstanem, cize naobed, az do vecera v podtsate, mam zapnuty comp, a sledujem, studujem, citam , pytam sa 😀 😀 😀

Taky horuci kupel som si dala a nic 😠 malemu je vnutri dobre.. pre mna február nic nehovori, je to pre mna taky onicom mesiac, tak som aspon chcela nech sa maly narodi na Valentina, t.j sobotu, alebo piatok 13teho, nakolko vtedy sme sa dali s praitelom dokopy, je to pre nas taky magicky datum 🙂
Ale tak samozrejme, aj ked sa nenarodi tieto datumy, bude pre mna februar uz vynimocny 😉

patricia1971
11. feb 2009

niki-vstávaš na obed? no to si ešte vychutnaj.....my vstávame o 6 hod.,ale zvykla som si.... 😵 😵 😵

ja som na EKG nebola,asi doki na to zabudla....ale žijem a malá tiež, takže.... 😵

sirinka-neviem,kedy sa robia prietoky,ale moja malá bola maličká,takže by to aj mohla byť... 😵

nikollette
11. feb 2009

No zatial na obed.. o 6tej,,,uuuuha 😵 budem ako otapena 😵
ale ved babatko ptom 70% casu prespi nie? Aj ked je to prerusovany spanok ,ale predsa 😅

sirinka
11. feb 2009

miki no ekg myslis babatka??? to su tie "pasy" kardiotokograf... to sa robi pred porodom, lebo tam sa zaznamenava cinnost maternice - kontrakcie, ich intenzita a ako casto sa opakuju a zaroven cinnost srdiecka babatka...

sirinka
11. feb 2009

niki my vstavame medzi 6-7...ale do pol roka sme spavali aj do desiatej, pol jedenastej...potom sa to postupne menilo 😎

nikollette
11. feb 2009

Siri, hm to je super, ze s malym babatkom si sa vedela vyspat aj do 10tej 🙂
no tak to EKG mi povedali ze budu robit utorok, ak dovtedy nic, takze pred porodom tesne..
a ta vyvolavacka su infuzie?? Kolko??? Ja sa bojíííííím ihiel starsne a do žily neznasam, bleeeeee ☹ 😒

nikollette
11. feb 2009

Baby neviete, este stale je v ružinove dost volneho?? ze je tam malo mamiciek??

patricia1971
11. feb 2009

niki-ten nadštandart ťa tam čaká,neboj...a keby bol plný,na normálnej izbe sa tiež dá...my sme boli 4 bolo fajn,potom 2 odišli a ostalo tam tak smutne...a neuveríš,pred 17 rokmi som rodila syna na Zochovej a tam nás bolo na izbe 7!!!!! to bola taká zábava!!!! bolo to super,ale vtedy sme nemali bábätka pri sebe,nosili nám ich každé 3 hod.,tak sme oddychovali a kecali...to bola doba....a bolo dobre.....a vyvolávačka-mne dali injekciu, potom asi po 1/2 dni aj nejakú infuzku na urýchlenie,ale tak presne si to nepamätám... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre