Pôrodnica Trenčín - aktuálne skúsenosti v súvislosti s Koronou

kika2810
28. apr 2020

Ahojte,
prosim Vas ake mate aktualne skusenosti s porodnicou v Trencine?
Samotny porod, personal a jeho ochota, pritomnost otca pri porode celu dobu, dodrzanie 2h bondingu, podpora dojcenia, obsadenost porodnice, oddelenie sestonedelia, moznost nadstandardnej izby,...
Dakujem vopred

misickaa4
30. apr 2020

@kika2810 ahoj, ja sice nemam skusenosti v momentalnej situacii, ale z novembra minuleho roku. Poviem to tak, ze ak nie si z Trencina, len tam chces ist rodit, tak ako som to spravila ja, je to po mojej skusenosti zbytocne. Podla mna je dost prechvalena, ale v realite ,,skutek utekl"...
Ja som tam isla tiez na zaklade ,,skvelych" referencii, tak som si povedala, ze isto nebudem rodit v TO, z kadial som. No ale az taka nadsena som nebola. Uplne v pohode by ma takto odrodili aj tu. Tam ma odrodila jedna neprijemna, arogantna a neludska lekarka...hlavna sestra bola nieco podobne..ostatne sestricky boli zlate, v podstate ma odrodili ony...dokonca sa tam jedna skoro povadila s tou lekarkou, lebo ja uz som mala kontrakcie a lekarka tvrdila, ze cez epidural ich necitim...ale ja som vedela, kedy ich mam...neviem, na co chcela cakat, ale chvalabohu sestricka to zariadila a ja som mohla s dovolenim lekarky tlacit.
Moja hlupost bola, ze som nevedela, ze mam narok si pri porod zavolat aj druheho lekara, ktory tam vzdy musi byt.
Hoci som mala v dotazniku, ze chcem 2h bonding, nedali mi maleho . Az uz obleceneho po cca 10min.
Izby-pre mna hroza. Potom som isla na nadstandardnu, kde s nami mohol byt aj manzel, inak na izby nikoho nepustaju.
Sestricky z novorodeneckeho-zrejme si neuvedomuju, ze niektore zeny, ako napr.aj ja, su prvorodicky..proste ti daju dieta a staraj sa. Ze si po porode este ubolena, nevyspata a odpadla si na izbe? Nezauje.
Takze taka je moja skusenost, mozno ma niekto skvelu...ale ja uz by som tam nesla...takyto pristup maju aj hocikde inde...

bibg
1. máj 2020

@kika2810 ja mám zase opačnú skúsenosť. Rodila som ešte v roku 2018 a tento rok v októbri má to čaká znova. Rodila som ako 21 ročná, prvorodička. Prišla som v noci s neskutočným bolesťami krížov a brucha. V noci sestričky neboli moc milé ale nemôžem povedať že boli zle. Klasika narušili sme im nočný kľud keďže tam nebol zatu noc žiaden pôrod. Ráno sa vystriedali a boli už úplne v pohode. Aj sestričky aj lekári. Lekárov som za 12 hodin vystriedala 4. S ani jedným som nemala problém. O 12 poobede mi prepichli vodu a porodila som až 20:20. Sestričky boli v pohode úplne pomáhali mi napriek tomu že som tam mala aj muža. Lekári boli úplne v pohode mala som pri pôrode dvoch. Rodila som bez epiduralky iba s rajskym plynom. Ktorý aj tak bol podľa mna zbytočný. Ja som mala dosť krátke kontrakcie a malého som nemohla vytlačiť ale našťastie to prebehlo v poriadku a narodil sa len s malým opuchom na hlavičke. Hneď ako som ho porodila dali mi ho na brucho asi na 5 minút. Potom mi ho zobrali a muž išiel všade s nimi. A oblečeného mi ho muž doniesol naspäť asi po 10 minútach kde sme boli 2 hodiny na izbe. Ja som teda nanporodnej sále problém nemala. Čo sa týka šestonedelia. Bola som milá a vždy som sa pýtala keď som niečo nevedela. Raz mi jedna sestrička odfrkla tak som jej odfrkla ja a odvtedy bola milá. Proste niekedy nemajú deň chápem to. Ja som nemala nadstandart ale boli sme dve na izbe. Sestričky mi ochotne vždy potom mohli, vysvetlili, pre malého mi oblečenie doniesli pretože na izbe som mala iba dievčenské veci. Ja som problém vôbec nemala. Minuly týždeň som ležala na gynekologi s odtekanim plodovej vody a tiež sestričky aj lekári boli mili. Viem že teraz zatiaľ muža k pôrodu púšťajú alebo iba jeho. Nikoho iného. Ja odporúčam TN a budem tam rodiť znova ale nie každá má to šťastie natrafiť na dobrý personál. Možno aj ja v októbri budem nadávať. 🤷🏽‍♀️ Ťažko povedať. Pokial si nezaplatis za porod 1000€ nemáš nikde záruku že sa k tebe budú správať milo.

sis134
24. máj 2020

@kika2810
Ahoj ja som rodila 20.aprila vyvolanie pôrodu po 2 týždňoch prenášania za mňa jedna veľmi dobrá skúsenosť hneď ráno po prijatí veľmi príjemná sestrička ma "ubytovali" potom začali s vyvolávanie všetko prebiehalo rýchlo veľmi milý prístup sestriciek chodila za mnou ako sa cítim ci nič nepotrebujem už keď sa bolesti stupňová Li išli sme na sálu "oranžová sála" za mňa najkrajšia... Po vyšetrení mi prepichli vodu... Ešte chvíľu som čakala a potom za mnou pustili aj muža... Pôrod bez na strihu a akéhokoľvek poranenia vďaka výborným sestričkam ktoré stačí len počúvať ako aj doktora... Muž bol pri mne ešte aj 2 hodiny po pôrode žiadny problém tam s tým nemajú...malinka bola taktiež vďaka skúsené u doktorovi na 3 zatlacenia vonku... A veľkou výhodou počas tohoto ruskovania bolo to ze som ho nemusela mat na sebe muž samozrejme áno ale nikto nemal s rodickou problém keď ho nemala... Na izbe sme ho tak isto nemali akurát keď sme išli po chodbách... Ale velmi odporúčam aj počas tejto krízy... Šestonedelie veľmi príjemné sestričky a to ze niekto píše ze sú izby normálne nejaké zle ja mam dobru skúsenosť každé ráno prišli umyli všetko vydezinfikovali... Strava teda pre mňa nebola moc dobrá ale najedla som sa... Sestricky s novorodeneckeho taktiež veľmi príjemné zo všetkým pomohli poradili pomohli aj s kojenim keďže mala bola aj na ziarani koli silnej žltačke takže všetko mali pod kontrolou a mohla som ich o čokoľvek poprosiť tak isto aj keď sa malinka moc s môjho mliečka nenapapala dali mi ochotne pre ňu mliečko... Aj keď bude druhý krát rodiť za mňa jednoznačne Trenčín 😊takže ja ti ho odporúčam 😊

matka_cviklova
22. okt 2020

@bibg ahoj, už ste rodili? rada by som aktuálne info z pôrodnice 😊a ak uz ste po, tak gratulujem 🙂

mirkaz156
22. okt 2020

@kika2810 ja som rodila v júny. A za mňa TN nikdy viac. Mala som ,, šťastie,, na personál

mirkaz156
22. okt 2020

@kika2810 ale samozrejme čím máš menšie očakávania tým viac je to ok. Ja mám načítané skôr domapôrody ako horory v špitáloch.... Ale za mňa cítila som sa ako v 15. storočí nie ako v pôrodníctve v 21.s. 🤦🤦

bibg
22. okt 2020

@matka_cviklova Ano porodila som uz dakujem 🙂 Rodila som 26.9 a nemozem sa stazovat. Personal mili jak sestricky tak doktorka. Prisla som rano o 9 s tym ze mam tlaky na zadok a ze mam krizove pravidelne kontrakcie. Vsetko prebehlo bez problemov. O 12 sa ma pytali ci chcem prepichnut vodu alebo mam nejaky porodny plan. Nemala som. Prepichli vodu a vlieklo sa to 4 hodiny. Dostala som par davok injekci na lepsiu pripravu porodnych ciest ale nakoniec to moc nepomohlo museli mi davat oxytocin. Porodila som bez epi, bez nastrihu, natrhnutia. Ja sa nemozem stazovat. Keby mam 3 dieta opat by to bol TN. Na sestonedeli vsetko v poriadku. nemozem sa na nikoho stazovat. S malym sme si polezali na porodnici 9 dni lebo ho chytila silnejsia zltacka ale aj tak, nemala som problem so ziadnou sestrickou. Ako sa spravas ty k nim tak sa oni budu k tebe. Mala som tento krat nadstandart takze super. Ak budes mat moznost si ho dat, daj si ho nevahaj. Nevies na aku maminu s babatkom natrafis. Ja som trafila milu maminu ale babatko jej stale plakalo, takze som sa nevyspala a hned ako bol nadstandart volny tak som isla. Urcite ta zaujima ci som mala muza a ci som rodila s rukom. Tak muza som mala prisebe cely cas kedze ma hned dali na porodny box. Bol somnou dokonca a 2 hodiny po porode. Potom pomohol odniest veci na izbu a isiel prec. Ked som nieco potrebovala mohol mi to priniest ale babatko vidiet nemohol. Bohuzial. Medzi dverami mi podal veci, dali sme si pusu a isiel prec lebo uz nas sestricka hnala. Co sa tyka ruska. Ked sme boli na porodnom boxe sami tak sme ho nemali. Akonahle niekto prisiel hned sme si ho nasadili. Pri silnejsich kontrakciach ani neviem ze som rusko mala. Ale ja som mala na ukludnenie zase plyn takze rusko som nemala. Ked prislo k tlaceniu nemala som ho. Ako som dychala stale mi padalo.. sestricky to neriesili tak ma nechali rodit bez ruska a hned ako som porodila tak mi ho muz nasadil. Ak chces este nieco vediet tak sa kludne pytaj 🙂

matka_cviklova
23. okt 2020

@bibg ďakujem krásne 😊 caka ma to o mesiac tak som zvedava ako to bude s opatreniami. dufam ze minimalne tak, ako si mala aj ty to by som si vedela predstaviť.

aschkimka
30. dec 2020

ahojte, chcela by som sa spýtať ako je to teraz s covidom. manžel bol pozitívny a má už potvrdenie od doktorky (to čo sa vydáva že najbližšie 3m nemusí absolvovať testovanie) aby mohol byť pri pôrode. ja som bola s ním v karanténe,aby dvaja sme boli bezpriznakovi...ďakujem pekne

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre