Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

elise
29. sep 2008

hipuska dostával glukozu neželeala som si fľašku ale na druhý deň som si skúšala odsať ale to bolo len pár kvapiek až mi slzi vbehli do očí že bude hladný ale na jiske sú super sestričky vraj každá kvapôčka je dobrá a ešte má malé bruško a čistí sa tak že je to ok 😉
ja som si vopred dohodla s lekárkou(dr.Štefánikovou - ona ma rodila)plán pôrodu čo si želám a čo nie ale mali sme aj scenár B kedy by išlo o život či už mne alebo malému nech konajú ako uznajú za vhodné ale musia mi hovoriť čo sa deje 😉

tesorino
29. sep 2008

tehulka mna si presvecila aby som si zobrala svoje veci pre maleho co mu budem obliekat aby nahodou nechytil tu hnusnu vyrazku 😠 aspon budem kludnejsia 🙂 a este otazka, ked je manzel pri porode, dufam ze si moze po porode zobrat dieta na ruky, dufam ze nerobia s tym problemy

elise
29. sep 2008

tesorino aj vás spolu vyfotia a ked všetko dobre prebehne tak ho tam budeš mať v postielke 2 hodiny 😉
hipuska a kojím doteraz takže na mliečko to nemalo vplyv.
nezabudnite si zobrať do pôrodky aj fľašu mineráky minimálne oceníte ju ked vás prevezu na izbu a niečo na jedeneie najlepšie smotanové jogurty alebo rohlík 😉

hipuska
29. sep 2008

elise. Tak to je fajn. Ja tiez nechcem flasu ale sa bojim, ze ked nebudem mat hned mliecko, ze co potom.Snad mi vsetko povedia.
Tiez si chcem spisat plan porodu ale este neviem, co tam chcem mat a co nie. Ake veci sa tam bezne davaju?

elise
29. sep 2008

ja som dostala podložku po pôrode a vlžky na prvých 24 hodín, oblečenie pre malého (košielky a perinky a ortopedické nohavičky a bavlnené plienky. ) každý deň dávali čisté a ocenila som to lebo som nemusela posielať každý deň prať vecičky. nezabudni ponožtičky pre malinké a čiapočku ked pôjdeš po chodbe aby nemal prievan an ušká ja som zakrývala ušká plienočkou.treba mať svoj príbor, pohár tam bol. dávajú aj klistír ale odporúčam kup si yell v lekárni. nočnú košelu dávajú erárnu a to odporúčam každý deň som si ju menila aj plachtu som si pýtala vždy čistú. šľapky do vody určite zo sebou aj uterák, toaletný papier. ja som ocenila tie sieťované nohavičky a popôrodné vložky - predávajú v zdravotníckych potrebách.

elise
29. sep 2008

hipuska strava tam nie je nič moc ale hotel to nie je takže rodina nech zásobuje šunkou, jogurtami, syrmi aby sa spustilo mliečko a nezabudnite sa ozývať a pýtať sa. 😉

elise
29. sep 2008

je tam chladnička aj mikrovlnka 😉

hipuska
29. sep 2008

elise to je fajn. Este si podrobne zistim ako to je dnes, co vsetko davaju a co nie.
Ako to je s tym porodnym planom? To si mam spisat? Ja som myslela akurat, ze si tam dam take zakladne veci ako polozit babo po porde na brusko, zhruba cas, kedy ho po porode priniest na prve prisatie, nedokrmovanie z flase, ziaden cumlik a viac veci ma nenapada. Co sa tyka klysturu to este neviem ci chcem a taktiez nastrihnutie, ci chcem aby ma nastrihli alebo aby to prebelo same...
Aky gel si myslela?

tesorino
29. sep 2008

elise, tak to je super, sme radi ked nam niekto poradi ko to uz absolvoval 😉

hipuska
29. sep 2008

tesorino, a ty ides rodit v TT? To je tiez dobre lebo ja pojdem po tebe takze dufam, ze si potom najdes cas a co to napises... 🙂

elise
29. sep 2008

hippuska ja som sa začala trhať aj ked som si robila masáž hrádze ale dokyna mi povedala že musí nastrihnúť inak sa dotrhám až ku konečníku. inak epiduralku mi pichli až na poslednu dobu kedy som sa presunula na sálu tlačiť a môžem povedať že takú uľavu som ešte nezažila. odporúčam 😉 inak som bola viac menej v sprche skoro nonstop. zoberte si svoje cd-čka a mne pomohla aj aromaterapia a najviac to že bol manžel pri mne. platili sme za to 500 sk ale oplatilo sa 😀 inak som chcela nadštandard ale boli obsadené tak som si vypýtal 512 izbu je to 2-lôžková a je tam sprcha a wc priamo na izbe 😉 odposúčam ešte aj neaké časopisy alebo knižku, a kontakt so svetom-mobil 😉

tesorino
29. sep 2008

hipuska, no jasne ze budem referovat ako tam bolo 😉 🙂 ten cas si na vas najdem 🙂

sissik
29. sep 2008

a ako sa tvaria, ked im poviete, ze mate nejaky porodny plan?
su ustretovi a drzia sa ho, pokial je to mozne?

tesorino
29. sep 2008

ja si plan neplanujem 😀 budem robit co mi povedia aby som to mala rychlo za sebou

elise
29. sep 2008

sissík to sa musíš vždy rozprávať s lekárom komu chodíš do nemocnice tesne pred pôrodom to je od 8 mesiaca 😉 ale vzali to super aspon štefánikova 😉

tesorino
29. sep 2008

ozaj dnes som si konecne kupila ten caj s ostruziny malinovej, tak prvu salku si uz vychutnavam 😉

elise
29. sep 2008

posledné dni pred pôrodom papajte veľa jogurtov aby ste mali dosť sily pri pôrode. 😉
a zabudla som obujte si hrubé ponožky ked budete rodiť aby vám nebola zima 😉

petusaaa
29. sep 2008

zdravim vsetky 😉

baby, nepoznate niekoho, kto opravuje pc? potrebujem nezaujaty nazor 🙄

tesorino
29. sep 2008

ahoj peti,. tak v tom ti nepomozem ☹

petusaaa
29. sep 2008

tes: ze vychutnavam si malinik.. mne uz ide hore krkom 😀 😝 uz ho pijem tyzden dva krat do dna..

tesorino
29. sep 2008

peti, ja mam prvu salku a uz mi nechuti 😠 no ale ked to ozaj pomaha, tak to budeme musiet vydrzat 😉

elise
29. sep 2008

ja som to nepila na čo je ten čaj, 😕

tesorino
29. sep 2008

elise, vraj to ulahcuje porod, zvlhcuje to porodne cesty a tym je porod lahsi 🙂

elise
29. sep 2008

tesorino ďakujem za info vidíš o tom som netušila 😉

tesorino
29. sep 2008

ani ja az teraz som si ho kupila 🙂

bubadlo27
29. sep 2008

ahojte,
tak my sme sa uspesne dnes vratilu z porodnice 🙂

debbie
29. sep 2008

Ahojte baby elise tak teda sme radi že si nám to sem prišla všetko povedať.....aj ja mám pár otázočiek....tiež ma bude rodiť Štefániková...kedy si jej povedala o pláne? A bola si aj na tom vyšetrení u anesteziológa kôli epi vopred? Kedy sa to robí? A kedy sa platí za sprievodnú osobu a epi?
Elise a kde si treba pýtať tú izbu hneď na príjme či kde si si tú 512 vypýtala...mala si svoju odsávačku či ti tam požičali?
Ahoj Peťuš tak držím ti na zajtra palčeky aby ste boli s Riškom o.k. a daj mi vedieť ako ste dopadli a či môžte cvičiť....budeme sa teškať.... 😀
Tes super že si si s čechom sadla....to je len dobre bez ohľadu na to kto ti čo napíše vieš sto ľudí sto názorov.... 😅

petusaaa
29. sep 2008

ahoj buba, veeelke gratulacie k matkovi 😵 😵 😵 dufam, ze ste obaja ok 😉 a ako bolo? dalo sa? sestricky posluchali? asi sa ti bude teraz tazsie pisat s dvomi malymi detmi 😅

ahoj debbie, jasne, dame vediet 😉

debbie
29. sep 2008

ahoj bubadlo tak to ti gratulujeméééééééééééééééééééééééééé..... 😀 a dúfam že dáš čoskoro fotečky Martinka do albumu sa už tešíííme.... 😀
Aký si mala pôrod napíš nám tvoje skúsenosti a postrehy .....čo by sme mali vedieť atď....... 😀 všetko.... 😀 😀

tesorino
29. sep 2008

bubadlo aj ja vam gratulujem, no porozpravaj nam ako bolo?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre