Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petusaaa
29. sep 2008

bubadlo je uz asi pri ratolestiach 🙂

skalnicka
29. sep 2008

Ahojte kocky, ja som na rizikovom, neviem ako to chodi posledny mesiac pred porodom a kto vedie rizikovu poradnu, zatial moj doki nic nespominal - chodim k Ilavskemu - neviete nahodou ako to bezi a kedy sa rizikovky posielaju do nemocky? tiez je to v 36 tt?

dula_renka
29. sep 2008

Ahojte babule, boli ste už niektorá rodiť v trnavskej pôrodnici s dulou?

timotej
29. sep 2008

Ahojte, bubi gratulujem aj ja. My čo už máme malinkých doma sme radi. Ako je to s dulami? Počula som niečo o dulách aj v Ordinácii sa to spomínalo? Myslíte že je to reálne na Slov.? Kde sa dá taká dula zohnať? Aj tak si
myslím, že najlepšia dula pri pôrode je manžel. Sestričky si tak nedovolujú. ja som mala jednu sestričku pri pôrode
hroznú, na všetko bola alergická. Tehu my sme sa stretli v pôrodke pri kúpaní ja si ťa pamätám si dosť výrečná.

dula_renka
29. sep 2008

tomotej, no ja som reálna dula z pezinka 🙂 a preto sa pýtam na trnavskú pôrodnicu, že je celkom reálne ísť s mamičkou práve tam. Manželova prítomnosť pri pôrode je niekedy nenahraditeľná, ale sprevádzam aj mamičky s manželom. Muži bývajú v tomto dosť neistí. Nie je to pre nich ľahké, roky bola pre nich pôrodnica tabu. Ale sú aj mamičky, ktoré nemajú partnera, alebo nie je s nim pri pôrode z rôznych dôvodov-obavy, strach. Niekedy neprekonateľné. Dula pomôže pri pôrode aj neistému ocinkovi. Ja ich účasť pri pôrode vždy schvaľujem a podporujem, ale nie nasilu. Snažím sa vysvetliť, že je to ten najkrajší zážitok na svete a je to dôležité pre vzťah k dieťaťu, ale aj vzťah medzi sebou.

tehulka4
29. sep 2008

timi, som ti posielala sms cis i tam a si neodpisovala tak som nevedela ci si tam...je to dost mozne ze sme sa stretli pri kupani a vyrecna to teda som..to vies, po bitke je kazdyx general..ked uz bolo po porode uz som bola vysmiata...a ktora si bola ty?? ja si ta nepamatam skoro vobec lebo ani fotku tu nemas, aninic...tak neviem..

petusaaa
29. sep 2008

dula, nam pri prehliadke porodnici v tt povedali, ze dula moze byt pri porode, ale nema pravo zasahovat do porodu a s tym, ze ked tam bude dula, tak tam neoze byt manzel. lebo v tt porodnici mozes mat iba jedneho cloveka pri porode.

petusaaa
29. sep 2008

tehu, a tebe to ako ide s malym? inak maly je krasnucky. 😵

timi, ty si zmen v pase, ze uz sa timko narodil, lebo tam mas 42tt 🙂

tehulka4
29. sep 2008

petusa, dakujem velmi pekne...tk dufam ze bude taky krasny ako mama... 😀 😀 😀 hahaha....a ako mi ot ide?? no robim co mozem a viem...tiez este neviem co vobec malemu je..ale pomaly na to dochadzeme spolu...re mna su anjhorsie tie noci, lebo ja som vzdy rada spavala a takto ked sa mi maly zobudi kazdu druhu alebo tretiu hodinu a vzdy sa prebalujeme a tlacime-kadime do plienky a potom krmime, tak to zabere nejaku tristvrte hodinu a kym sa ja zasa dostanem do postele a zaspim tak je tu dalsie krmenie a prebalovanie a k tomu sa este snazim aby maly nepobudila cely panelak a samozrejme mangela, ale nie vzdy sa to dari..

tesorino
30. sep 2008

tehulka, tak toto nas caka vsetky, viem ze sa nevyspim, ale aj tak by som dotoho uz rada isla 😉 Oliverko je zlatunky 🙂 a ten spanok skus dohnat cez den , ak sa ti da, lahni si s nim ked pojde spinkat nech si odpocinies aj ty 😉 😉 musi to byt krasne to spoznavanie s dietatom 🙂

petusaaa
30. sep 2008

tehu, tak to ti verim. ja tiez rada spavam 😅 a este som taka, ze ked ma niekto zobudi, tak zaspavam niekedy aj hodinku - dve. ale hadam ma unava skoli a budem zaspavat skor, ako mi hlava padne na vankus 😀 a hrozne moc ti zavidim, ze uz ste doma a ze je vsetko ok. na panelak sa vykasli, ved oni chapu, ze mate malilinke babo a za chvilku sa to aj tak upravi 😉 len sa pekne vsetko nauc a potom ti budeme cez skype pustat nase deti a ty nam budes hovorit, co im je 😀 😀 😀 😝

ahoj tes, bola som na kontrole, do porodnice ma este nevyslali. myslim si ze kvoli tomu, ze doktor si mysli, ze sme o dva tyzdne pozadu. ale podla 3D nie sme, tak neviem.. no kazdopadne dalsiu kontrolu mam AZ 21.10. a tam mi budu brat posledny krat krv, UTZ a kultivacie na streptokoka a stafilokoka 😉

debbie, zajtra by som mohla ist cvicit 😉 uz sa tesim 😵

elise
30. sep 2008

debbie štefániková je super ja som snou bola spokojná bola milá a priateľská hned ako som knej začala chodiť sme sa rozprávali o to m ako chcem rodiť aké mám predstavy a ona všetko rešpektovala a aj pri príjme do pôrodky som to nahlásila 😉
anesteziologické vyšetrenie mi robili cca týždeň pred pôrodom zobrali mi krv, ekg,echo srdca, tlak
512 mi dali ked som si pýtala nadštandard a bol obsadený 😉 ale je to nenahraditeľné ked môže na nadšťtandard za tebou prísť rodina kedykoľvek, máš tam sama pre seba sprchu wc - ale platí sa zato 😉 ale na 512 -tke sa neplatí nič a ste dve na izbe čo je tiež dobre je tam aj sprcha wc, to je výhoda že nemusíš ísť do spoločných na chodbe 😉
odsávačku majú na oddelení 3 ks ale ja som si doniesla ručnú s fľašou (rovnú chico) ale používala som ju iba ked som bola v pôrodke ale vysvetlili mi ako sa odsáva ručne čo mi vyhovovalo lepšie 😉

dula renka - s dulou je možné rodiť ale rodička si môže vybrať iba jednu osobu čo je bu´d manžel alebo dula äaspoň tak to bolo v roku 2006 😉 platí sa 500 sk

zuzanikaaa
30. sep 2008

baby ja som sa pred porodom dohodla so Stefanikovou, ze chcem malu hned ako vyjde zo mna von polozit k prsniku. aj mi ju dali. taku spinavu, krvavu a teplucku 🙂 bolo to krasne
potom ju odniesli ocistit a obliect a priniesli nam ju potom este cca na 15 min. na izbu som sa dostala o 18.00, ale malu mi priniesli az rano po detskej vizite. vraj kde je porod uz tak navecer, nechavaju maminy prvu noc, aby siodpocimuli. a poviem vam, ze neviem, ako by som k nej tu 1. noc vstavala. som bola ubolena, som mala dost roboty sama so sebou. a vedela som, ze o malu je dobre postarane.
co sa tyka tej vody na izbe ... ja som hned ako ma previezli dostala suchy rozok a salku caju 🙂 sice nic moc, ale aspon nieco.
na tu izbu co ma vlastne soc. zar. sa moc nespoliehajte. ak budu mat nabite, tak si nepomozete. napr. mna v ten den dali na sestonedelie ako poslednu. po mne isli baby co rodili v ten vecer uz na rizikove a potom ich na druhy, treti den prevazali...

debbie
30. sep 2008

Petuška tak to sme radi že máš po kontrole a ste s Riškom ok.....tak sa budeme tešiť....ja idem cvičiť,tak sa tam stretneme...zober si aj nejakú teplákovú bundičku lebo naposledy tam bolo zima....aj tenisky si zober lebo od nôh mi bolo zima alebo si asi vezmem hrubé ponožky.... 😀
Baby dnes v noci som mala prvý krát tie falošné kontrakcie a tvrdlo mi bruško....dosť ma bolelo podbruško a potom aj celé brušo....tak ste to mali aj vy? trvalo to chvíľku a opakovalo sa to tak 6x... 😒
Mám otázočku baby kedy si budete vybavovať pediatra pre babo? Pôjdete osobne či sa len telefonicky stačí u sestričky objednať.... 😖

petusaaa
30. sep 2008

elise, no to, ze na nadstandarku za tebou moze niekto prist, tak to uz zrusili (zevraj z hygienickych dovodov). takze teraz ak ti pride navsteva, tak musis ist na chodbu a babo ukazujes len cez sklo 😖

zuzanikaaa
30. sep 2008

elise uz su zakazane navstevy aj na nadstandardke

tesorino
30. sep 2008

ahojte kiderka, tak ako sa mate?? 🙂

sissik
30. sep 2008

navstevy na nadstandarde zrusili vraj koli tej infekcii, lebo nevedia, z coho presne je 😝
zuzanika mala si zazmluvnenu stefanikovu?
stale rozmyslam, ci niekoho zazmluvnit alebo nie.

petusaaa
30. sep 2008

debbie, tak ja som nad tym aj rozmyslala, ze som tam asi prechladla. urcite si beriem nieco na seba a aj topanky 😉
tie kontrakcie mozu byt, ako hovoris.. vitaj v klube 😀
a pediatra ja pojdem asi aj pozriet, lebo neviem, ako to tam vyzera a ako na mna budu posobit. ale ak ty toho pediatra poznas, a vies, aky je, aka je sestricka a prostredie, tak si kludne len zavolaj 😉

tesorino
30. sep 2008

peti, nevadi hlavne ze ste v poriadku a zdravy, no ale tu kontrolu ti dali dost neskoro, nemylsis?? ved to je za 3 tyzdne, tak aky mas nahradny termin porodu??

elise
30. sep 2008

babulky to je škoda 😒

ja som si vyberala pediatra podľa referencií a bola som osobne pred pôrodom za doktorkou v ordinácii a trochu som snou pokecala a prišla ma nás pozrieť aj so sestričkou ked sme sa vrátili domou a to bolo den pred štedrým večerom 😉

tesorino
30. sep 2008

debie, tie kontrakcie a bolesti mam tak isto, uz samaternica pripravuje a cvici sa na porod 😀 no ale cvicit by som asi isla aj ja, vraj sme v poriadku a neotvaram sa, takpreco nie, aspon sa nebudem nudit 😉 pediatra mam uz vybaveneho, sestra tam bola s malym a hned sa opytala ci berie ci tam potom mozme prist a povedal ze bez problemov, skus tam zavolat nech nemusis behat 😉

debbie
30. sep 2008

Elise tak tá nadštand.izba by bola ok keby tam bola povolená návšteva.... ☹ baby tu písali že nieje a viac mamičiek na izbe je super môžte si postrážiť detičky navzájom ked idete do sprchy alebo si navzájom poradiť či porozprávať sa ...to je môj názor... 😀 odsávačku som si dnes objednala na nete tú pákovú tak dúfam že bude účinná a budem ju plne využívať.....že budem mať dosť mliečka... 😀

petusaaa
30. sep 2008

tes, ja mam podla MS 31.10., podla 3D UTZ 2.11. a podla mojho doktora UTZ 14.11. tak si vyber 😀 . ale ja si myslim, ze tak o mesiac uz budem z porodky doma 😉

elise
30. sep 2008

debbie keby si potrebovala poradiť s mliečkom tak daj vedieť alebo keby si mala krízu ja kojím malého doteraz 😉

petusaaa
30. sep 2008

debbie, ono je super, ze mozes pokecat s mamickami, ale na druhej strane si predstav, ze prebalis, nakojis a unavena lahnes a za chvilku ti zacne ine dieta plakat... to sa asi moc nevyspime 😖 ale ja idem tiez na normalnu izbu 😉

tes tak prides aj ty? 😵 😵 😵

tesorino
30. sep 2008

no ja nadstandartnu izbu nechcem, nemala by som s kym kecat, ale ta pre dve je fajn, ved uvidime ci sa nam ujde,budem sa na nu pytat 😀 ale ozaj nam aspon moze ta druha mamicka postrazit babo ked budeme musiet odbehnut 😉

elise
30. sep 2008

ja som bola rada na tej dvojke izbe (512) bolo to fajn 😉 boli sme tam dve tak sme sa pri jedení a sprchodvaní a návštevách striedali 😉

petusaaa
30. sep 2008

tes, dame si na tu 512 reserve? 😀 😀

elise
30. sep 2008

detičky sa nám budili na stiredačku takže jedna prebalovala a druhá už krmila 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre