Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

melory
autor
9. mar 2007

cislo veru nemam nikdy som tam nepotrebovala volat.

cifroska
9. mar 2007

Mel ked chcem mat muza pri porode staci to nahlasit na prime?Nemusi sa to skor?Dneska som sa na to pytala sestricky.

melory
autor
9. mar 2007

a co ti povedala sestricka? mne sa vidi ze namusi sa dopredu, ja neviem.

palvinka
9. mar 2007

nemusí, teda keď ja som rodila tak sme nenahlasovali dopredu nič. Jednoducho prišiel somnou a povedali sme že ho chcem mať pri sebe. Ale keď teraz sú tam zmeny ohladom tej epi, tak sa radšej popýtajte či aj toto sa nezmenilo.

andreab
9. mar 2007

ahoj babenky,ja len aby ste si davali pozor na tt nemocnicu,lebo nasa mala si odtial priniesla toho stafilokoka.Lenze ako si dat pozor,to je otazne,ved ja som velmi cistotna a mala kvoli zltacke pendlovala medzi mnou,intenzivkou a novorodeneckym.V utorok sme boli na kontrole a ked som doktorovi ukazala,ze mala ma na hlavicke vyrazky,tak hned vedel kolka bije,ze to sa nakazila u nich.Teraz musi chudatko uzivat antibiotika a to mozem byt rada,ze to ma len na hlave,vraj to je pekna pliaga.Stastie,ze tu nie je manzel,lebo on by asi nemocnicu zazaloval.

andreab
9. mar 2007

sprievodnu osobu staci nahlasit pri prijme a zaplatit 500sk,ja som mala uz dlho peniaze nachystane,ale kvoli chripkovej karantene som to musela zvladnut sama

palvinka
9. mar 2007

andreab to mi je luto čo sa stalo Lilianke ☹ , držím palce aby ste sa toho čo najskôr zbavili 😉 .

melory
autor
9. mar 2007

andreab ja som toto pocula ze sa tiahne uz pol roka, a co proti tomu robia? nic!

palvinka
9. mar 2007

no niečo by mali 😠 , chúdence tie bábetká čo to dostanú. Ale predtým to ževraj bolo z oblečenia, to tu túším niekto písal.

melory
autor
9. mar 2007

to je vsade, za obrazmi za ich 30 rocnymi kachlickami....a t d

silviatt
11. mar 2007

Ahojte baby!
Tak uz aj Petra to ma za sebou. Karin sa narodila 9.3., vazila 3570g a merala 48cm. Vcera som sa s nou konecne stretla v porodnici, prisla za mnou a mna akurat prepustali ☹
Baby, poviem Vam, ze uz by som si to trapenie zopakovat nechcela. Ja som isla v utorok rano na poradnu, primar ma pozrel a povedal, nech sa paci na prijem. Tak som mu povedala, ze si idem domov aspon pre tasku lebo som ju samozrejme nemala. Povedal,ze v ziadnom pripade lebo mi mala po ceste vypadne, bola som otvorena na 5prstov. Isla som na prijem a o 9.00 som bola na vzdycharni. O 10.00 prisiel primar s Deckovom, dali mi taku cipku aby som sa viac otvorila a hlavne aby mala zliezla dolu. Do 12.30 som sa tam smiala lebo kontrakcie som mala sice kazdych 5minut, ale dalo sa to vydrzat. Potom prisiel zase primar, vypustil mi plodovu vodu, dali injekciu do zadku a mala som sa prechadzat aby mala klesla. Uz som im tam plakala, kontrakcie kazde 2minuty, ale mala bola strasne vysoko. O 13.25 mi oznamili, ze 13.45 ideme na to sekciou lebo by zrejme museli pouzit klieste. Tych 20min cakania bolo strasnych. Potom mi pichli epiduralku a nic som necitila. Mala sa narodila 14.04, merala 46cm, vazila 3170g a to mi stale tvrdili, ze je strasne velka tak preto neklesa. Rano mi povedali,ze ma 3800g a narodila sa o 630g menej.
Musim vam este napisat ako to na sestonedeli prebieha. Je to strasne! Mala som stastie, ze ma pustili po necelych 4dnoch domov. Petra ledva caka na prepustenie. Idem malu nakojit a urcite vam este dnes napisem moje "zazitky".
Inak Petrina mala je uplne bohovska a ma strasne dlhe vlasy. To som este v zivote nevidela. Pokusim sa poobede poslat aj fotky.

palvinka
11. mar 2007

ahoj silvi,
super že ste už domka a ešte raz gratulujem 🙂 . My ideme teraz von, určite ešte napíš, keď budeš mať čas.

cifroska
11. mar 2007

Ahoj Silvi,gratulujem k malej,prajem vela zdravicka.Peta mala aky porod?Ci ti znahodou nehovorila. 🙂

dufman
11. mar 2007

Ahojte babenky!
My sa pomaly uz aklimatizujeme. My sme tam tiez stravili 7dni kvoli zltacke. Dost neskoro mu to merali a to ked uz ja som to den pred tym spozorovala tak nechapem. Ale co uz. Aj na JIS bol maly dva dni. Ale uz sme doma a je nam fajn.
Ta smradlava vec s handrickou, co bola na prebalovacom pulte, tak ta je proti tej pliage. Kamoska mi do porodnice volala, ze nech si po kazdom prebalovani utriem pult. Ale to som ja uz maleho na izbe nemala kvoli spominanej zltacke.
O porode radsej pisat nebudem nebol velmi lahky, ale muzik mi pomohol. Velmi!!!
Staci ak na prijme poviete, ze ho chcete mat pri porode a samozrejme vam povedia ze staci len patsto sk a je to vybavene.
Inak baby vsetko, co budete chciet vediet sa pytajte, lebo tam vam sami od seba toho moc nepovedia. Takze pytat sa pytat sa a pytat sa!!!
Drzim vsetkym palceky, nech vam to dobre dopadne a kto to ma za sebou, vela vela ZDRACICKA!!! 😀 😀

palvinka
11. mar 2007

ahoj dufman,
aj tebe gratulujem k drobčekovi 🙂 . Vieš že som si na teba spomenula, cez týždeň som bola voziť malú ešte s jendnou mamičkou a tá mi hovorila, že v bytovke sa narodilo bábetko chlapček, tak som aj myslela že si to ty. Ale ona nevedela ako sa voláš ale vlastne ani ja neviem tvoje meno, takže som si to nevedela overiť či si to ty. Ale asi myslela teba 😉 . Kedy pôjdeme kočíkať?

rainbow
12. mar 2007

ahojte mamičky, gratulujem a prajem Vám aj detičkám vela zdravia

rainbow
12. mar 2007

aj mna už začínajú matat sny o porode, bojim ☹

bubaczik
12. mar 2007

ahoj rainbow..tak ako,si doma?

rainbow
12. mar 2007

ahoj bubaczik, som v praci... ☹ , takže makam, ked prejde toto danové obdobie, už bude pokoj..a ty ako?

rainbow
12. mar 2007

a lepšie sa robi doma, a v stredu idem na ultrazvuk , už sa tešim, že malinkeho uvidim

bubaczik
12. mar 2007

ja sa doma citim taka nevyuzita...deti su v statnych zariadeniach,nema ma kto buzerovat..a dolahla na mna nuda...a tak je pekne vonku...idem asi vetrat duchny..

rainbow
12. mar 2007

nevyužita,dojdi ku mne do prace a ja sa s tebou podelim 😀 😀 , ale je vonku pekne, ja som zistila, že cez okna nevidim, mala by som ich umyt, kým sa ešte vladzem hybat

bubaczik
12. mar 2007

sak ja som rozmyslala ze pojdem aj ja do roboty,ale muz tak na mna krivo pozrel.ze ma presla chut..aj mne treba umyt okna,ked tu bola svokra,tak prsalo,tak sa neumyvali,ale ma dojst buduci tyzden mama tak vraj umyje..sak este cez ne vidim..ja idem na poradnu az v piatok,do nemocnice,tak som zvedava ci aj mne urobia usg,mali by nas odvazit,lebo naposledy mal 600gr,tak ako rizikovu by ma mal poslat,ne?

bubaczik
12. mar 2007

sak u nas doma ako v sterilnom prostredi,nic nerobim len pratam..a periem,zehlim..a to uz je fakt priznak mojej psychickej poruchy.. 😀

rainbow
12. mar 2007

ja som sedela len za pc, tak som na nič nemala čas, ale zjtra mám dodvolenku, pridu nam obkladat schody a musim ist vybrat tu kuchynu..aby mi ju stihli do terminu vyrobit 😀 😀

bubaczik
12. mar 2007

tak aspon budes mat dovod dlhsie vydrzat..ja som tiez naplanovala nejake veci,a rozhodla som sa ze pokial to nedotiahneme do konca,dovtedy sa maly nemoze narodit..tak dufam,ze nebudem tehu do septembra 😀 pri tempe mojho muza je aj to mozne...

rainbow
12. mar 2007

😀 😀 , podobne

bubaczik
12. mar 2007

ale aspon psychicky som uzavrela krcok min do konca maja..aj pri petovi mi hrozil potrat v 15tt,zasili ma,a ja som si povedala ze porodit mozem az po vystupeni mojich deti na den matiek...a v pon bolo vystupenie a v utorok som mala vystupenie ja... 😀

bubaczik
12. mar 2007

a to som dotiahla az do 37tt...

rainbow
12. mar 2007

máš silne vyvinutu autosugesciu 😀 , ja som zvedava na svoju premieru a silu vôle, ked príde ten den D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre