Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

daniela29
12. jún 2009

Ahojte ninny, san - takže aj ja sa hlásim dnes po poradni. Prišla som o 11.40 a o 12.15 som odchádzala a to som ešte 10 min čakala lebo im prišiel IT technik niečo robiť v počítači. Keď som prišla dole už nebol nikto, tak ma hneď sestrička zobrala: urobila monitor, skontrolovala moč, váhu a potom som šla na vyšetrenie tiež hore ako ninny spomínala, ale už tam bol Dr. Dečkov - tam bola predo mnou jedna mamička. Po nej prišiel ten IT technik tak sa ma slušne prišiel Dr. Dečkov opýtať, či mi nebude vadiť ak 10 min budem čakať........ potom ma vyšetril zo spodu a robil mi ultrazvuk - nič nové, všetko o.k. - malý má cca 3300 gr. ďalšiu poradňu mi dal v stredu 17.6.. Bodaj by všetkým prebiehala vždy takto poradňa..... a Dr. Dečkov - u neho som bola tretí krát a vždy dobrý prístup, bezbolestné vyšetrenie....... ešte aj na pôrod by som ho privítala 🙂 🙂

daniela29
12. jún 2009

Ninny, takže už ti prišiel ten zázračný papier zo soc poisťovne........dúfam že ťa suma potešila 🙂 ☹

dijado
12. jún 2009

majula28, ja by som mala tiež biednu materskú, ale bola som dobrovoľne nemocensky poistená, čiže teraz budem dostávať maximálnu možnú materskú akú pripúšťa zákon. ale k tejto info som tiež prišla ako slepé kura ku zrnu, čisto náhodou na jednej vebovej stránke, keď som si to overovala na SP, tak sa tam tvárili, že nič také neexistuje.neporadia, nepomôžu, ako keby to tie pracovníčky vyplácali z vlastného.
inak dnes bola fakt dobrá poradňa, prišla som o 11.00 a o 11.50 som bola vybavená. MUDr. Dečkov bol fajn, samý vtípek, sestrička tam bola tá pani, čo nás sprevádzala pri prehliadke pôrodnice. milá, príjemná. chytila mi brucho a povedala, že môžem čakať každú chvíľku 😉 takže včerajšie dohováranie asi zabralo 😀

daniela29
12. jún 2009

dijado, a koľko je tá maximálna materská?

dijado
12. jún 2009

presne neviem, je to okolo 16.000,-
Ja som mala ten problém, že časť mzdy som mala na papier a časť na ruku, a to by som mala miesto materskej almužnu, tak som to musela riešiť pripoistením.

daniela29
12. jún 2009

tak potom tiež mám tú najvyššiu........ ☹ 🙂

brinzulka
12. jún 2009

babulky...ja budem mat asi minimalne minimum... 😀 po rodicovskej a plate v nemocke po troch rokoch 😀

daniela29
13. jún 2009

Ninny, San ešte ste 2v1??......čo je s Vami?

ninny
13. jún 2009

daniela, ahojky... tak to si mala super rýchlu poradňu... len sa čudujem, že mňa Dr. Chovanova dala na ďalšiu poradňu až na 19.6, čo je piatok.. a ja mám 16.6. termín... :( mala som ísť neskôr, ako si šla Ty.. Dr. Dečkov by mi určite dal poradňu skôr a robil by mi aj UZV.. no čo už teraz :(

ninny
13. jún 2009

djado, ty maš kedy ďalšiu poradňu?

majula28
13. jún 2009

brinzulka neboj nie si sama... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

daniela29
13. jún 2009

ninny, už som si myslela že si v nemocnici, keď si sa od rána neozvala..... Dr. Dečkov, bol aj včera super..... mne povedal, že keď mám v piatok termín nenecháme poradnu až na píatok ale mám sa ukázať v stredu......... ako víkenduješ??

ninny
13. jún 2009

daniela, no pekne pekne.. a ja mám termín v utorok a doktorka ma dala až na piatok ☹ mala som ísť k nemu, keby som to len vedela..

daniela29
13. jún 2009

ninny, ale keď pôjdeme v utorok rodiť - tak ako sme sa dohodli 🙂 🙂 tak je jedno kedy nám dali poradňu 😉 😀

tanaja
13. jún 2009

ahojte, aj vam male kope jak blazon? ja si niekedy myslim, ze mi ide vyskocit alebo vypadnut zo spodu. 😅 stale ma stikutku 😀 uz je to take hororove...

daniela29
13. jún 2009

tanaja - aj mne malý niekedy hrozne kope - hlavne večer keď si sadnem k telke alebo keď som v kostole, tam sa mu asi páči keď hrá orgán... niekedy až také kopčeky mám na bruchu..... budú to asi futbalisti 🙂 🙂

ninny
13. jún 2009

daniela, maš pravdu 😀 tak o koľkej ideme v utorok rodiť? Mne by sa páčilo niekedy večer alebo v noci 😀 😅

ninny
13. jún 2009

tanaja, aj náš malý ma také chvílky, že kope jedna radosť 😉 😉

tanaja
13. jún 2009

dani, aj nas maly reaguje na organ v kostole...nebudu organisti? ale je to niekedy aj bolestive...nie?

daniela29
13. jún 2009

to máš pravdu že je to niekedy bolestivé........ ale vydržíme všetko, nie?

Baby, neviete či môže mať zelený čaj nejaký vplyv na malého? Mne teraz v poslednom tt preskočili chute a stále mám chuť na zelený čaj 😝

tanaja
13. jún 2009

zeleny caj sa velmi v tehotenstve neodporuca, pretoze obsahuje tein, co je nieco ako kofein. moze byt z toho asi hyperaktivny.

daniela29
13. jún 2009

to fakt? .... tak musím obmedziť ☹ moje chute

ninny
13. jún 2009

aj ja som si občas dala zelený čaj.. mne lekár povedal, že jedna šálka kávy denne nemôže vôbec ublížiť... ani keď si žena občas dá kolu.. alebo deci vínka či male pivo... čo síce ja nepíjem.. ale kávu si tak cca 4 krát do týždňa dám..

san77
13. jún 2009

ahojte,

ninny, daniela, zdravim, ako sa drzite?
ja mam termin v stredu a idem na poradnu v stredu po obede, uvidime ci sa nieco zmeni, ale zatial nemam take pocity, nejako sa nic nedeje, vsetko sa mi zda v poriadku... len akurat dnes sa mi nejako zle chodi, mam pocit, ze mi brucho tlaci dolu uz aj v stoji, uz aj ked si nohy vylozim tak ma boli a malus mi tlaci dolu... tak uvidime ako to pojde.

mozno sa stretneme na vzdycharni vsetky tri, co vy na to, budeme sa potom podporovat. 🙂

amsi
13. jún 2009

musím sa k vám pridať, náš malý tiež niekedy veľmi kope až to zabolí..a štikútku tiež máva..o kostole ani nehovorím, koľko krát ma až vystre 🙂
a kávu nepijem vôbec, odkedy som tehotná ani nemám na ňu chuť. 😕

san77
13. jún 2009

ja sa este pridam k tej cajovej teme, ja pijem raz denne caj z ostruziny malinovej, vraj je to dobre pit tak tri/styri tyzdne pred porodom, je to caj, co utlmuje bolesti maternice, alebo nieco take, ale hlavne som pocula, ze sa odporuca pit pred porodom, tak uvidime, ci pomoze...

kavu nepijem vobec, ale pijem caro...

daniela29
13. jún 2009

🙂 san, ninny dohodnuté - stretneme sa v utorok na vzdychárni 🙂 beriete si zo sebou k pôrodu aj chlapov - manželov?

macka7
13. jún 2009

ahojte san no asi bysi uz nemala pit ten caj , lebo to vlastne nechava maternicu pokojnu tak ako magne.Tak nech uz to mas za sebou prajem samozrejme aj ostatnym 😉

ninny
13. jún 2009

san, aj ja pijem malinik.. dva krát denne.. 🙂

daniela, jj - ja beriem 😀 ty tiež? 🙂

macka, čajik z ostružiny malinovej sa odporúča piť od 36tt až do pôrodu.. uškodiť určite nemôže... malinik praveže pomáha "k pôrodu".. 😉

san77
13. jún 2009

ninny, daniela,
oki beriem vas za slovo, ale ktory utorok ha, ked v stredu mam kontrolu, zeby ten dalsi to tusim vychadza 22.juna - to uz by boli raci tusim 😀

malinik pijem raz denne, rano alebo vecer... no ja som tiez pocula, ze je to dobre pit od toho 36TT do porodu,

ahoj macka, fakt myslis, ze to ukludnuje maternicu a preto sa nam to nejako nerozbieha????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre