Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

danielik76
1. júl 2009

Raona, super, dík. tak si tam potom radšej zavolám, aby som sa neprebehla zbytočne, lebo si potrebujem vybaviť varovanie pre deti a okrem toho sa ešte aj sťahujeme mimo TT.
Vieš mi dať aj tel. číslo?
Havlíková bola super pri mojom 2.pôrode, tá mi je sympatická, aj na Dečkova som počula len dobré veci ...
Ja som vždy chodila na pol ôsmu ráno, aby som bola medzi prvými. Akurát na UTZ som bola len raz, inak ma Čech neposielal.
Danka

raona
1. júl 2009

alebo aj tu ho maju
http://www.mojkocik.sk/index.php?main_page=prod...

vyhoda je, ze sa da vrchny potah zvliect a oprat.. ale hadam to nebudem musiet nejak casto robit, lebo som si kupila nepremokave plachty do postielky, takze budem pouzivat tie, tak hadam pri malej "nehode" sa matracu nic nestane..

danielik76
1. júl 2009

Ahoj, my máme tento matrac už 3 roky a sme spokojní
http://www.mojmatrac.sk/Doplnky/Detske-matrace/...
A ešte používam matracový chránič, je to super vec, naši chalani boli obaja grckaví, tak sa to nedostalo na matrac a je to aj priedušné a využiješ aj neskôr, keď sa bude učiť spať bez plienky:
http://www.btdominik.sk/saEngine.php?sk=17&pr=0...

Danka

raona
1. júl 2009

Danka, dr. Havlikova je v pohode.. tu znesiem, Deckova som este osobne na vysetreni nezazila a pocula som aj dobre aj zle nanho, takze neviem posudit.. dva krat som bola u Stefanikovej, uplne v pohodicke zienka...
tel. cislo do rizikovej ambulancie je 033 59 38 400

majula28
1. júl 2009

safs áno mala som poradňu, doktor tam bol Hlávek, hovoril že som na 3-4 cm otvorená. Potom som išla na prietoky, lebo sa mi zdajú slabšie pohyby a tie mi robil doktor Rešeta, ten na môj nález hovoril, veď takýto stav už vyvolávajú, tak telefonoval Hlávekovi a on povedal, že ešte to vydrží tak som išla domov a že mám už len čakať, a ak nič tak ďalšia poradňa 8.7. 😀 Boli sme aj v tescu (majú výpredaje, a samozrejme bolesti neboli žiadne, záhada 😀, ale ako sme vyšli bolelo ma aj to čo nemalo 😀 ) a som čakala že sa stretneme 😀

raona a ty ako ešte nejdeš?

raona
1. júl 2009

a inak Dani, aj ja chodievam tak na pol osmu.. podla mna tak akurat cas.. ale aj napriek tomu som tam uz raz trcala do pol jednej {bola tam len jedna dr. ta mala aj ambulanciu aj ultrazvuk odbiehala robit a bolo nas tam vela} ... potom do 11... a teraz naposledy sa mi podarilo odtial vypadnut uz o desiatej {ale to ma neposlali na ultrazvuk}

raona
1. júl 2009

maji.. ja este ziadne priznaky porodu... dalsiu poradnu mam v pondelok, to mam aj termin porodu, tak uvidime.. zatial som bola len na 1,5 cm otvorena, Stefanikova hovorila, ze na termin by som mohla porodit.. ale zatial makam, upratujem, zehlim, varim a ziadne porodne priznaky nemam...
co ty vies, mozno budeme spolu rodit 😉

majula28
1. júl 2009

raona no to ja už mávam slabé bolesti ako na menzes a občas aj krížov. 😝 takže už čochvííííľa 😀 dúfam...
no baby mali by sme sa poponáhľať, lebo som sa dneska rozprávala s jednou mamičkou čo v sobotu porodila a dneska ju púšťali domov a hovorila, že nie je tam plno, tak mali by sme to zaplniť 😀

safs
1. júl 2009

juuuuuuuuuuuuuuuj majula ani nehovor, ja uz radsej ani moc nevyliezam z domu, kazdy len zoziera , este si cela, a kedy to bude a hento a toto, uz nevladzem odpovedat , tak som si nasla zazracnu formulku, a vsetkym hovorim uz vcera bolo neskoro 😀 😀
nevies co je s harmonny ? ja pocitam , ze uz to ma za sebou a my mozme len ticho zavidiet 😒
v tescu si aj nieco prikupila? ja uz radsej nechodim, bo som musela zakupit novu komodu, uz nebolo kam 😉

raona
1. júl 2009

jaj, no take mensie menzesove bolesti som mala, ale to fakt minimum, no a mam opuchnute chodidla..
a obcasne sa vyskytuje taky vystrel bolesti z nohy do krizov, no ale to fakt minimalne...

nie je plno?? vsak v pondelok hovorili, ze je to dost plne...

no ja som napr. v tescu bola a neodolala som este jednym bodynkam.. no nekup to, take lacne 😀

dani a kam sa stahujete??

majula28
1. júl 2009

safs no to aj mňa sa vypytujú, že čo a ako... 😝 a moji neprajníci 😝 ešte keď ti povedia, že ty budeš mať dievča, tak by som ich najradšej v zuboch rozniesla 😠
V tescu som kúpila sveter za 4 eur a ešte jeden komplet (tričko a rifle) tiež za 4eur, no neeekuuup to 😀
ale aj dievčenské šatečky majú krááásne 🙂
s harmonny neviem čo je, lebo ju nepoznám, ale dneska dve išli na príjem, a tehuliek tam bolo neúrekom 😀 ešteže som bola medzi prvými 😀 a vybavila som sa skoro 😀

raona no neviem ale tak mi tá mamička povedala 🙂

safs
1. júl 2009

majula a kedy tam zacinaju ordinovat? o kolkej by bolo najlepsie, aby som tam uz bola? uz sa mi teda fakt nechce riskovat, ze ma otoci medzi dverami 😠

raona
1. júl 2009

majula, to je jedno co bude.. len nech je to zdrave.. a reci si nevsimaj.. jednym uchom dnu a druhym von..

majula28
1. júl 2009

safs ja chodím o pol ôsmej. Dneska som bola asi štvrtá keď som tam prišla 🙂 ale sestrička poberie knižky hociako a potom postupne volá dovnútra, takže sa môže stať, že tie čo prišli po tebe tak budú skorej ako ty 😠 alebo ty skorej ako oni (to bol môj dnešný prípad 😀 )

raona
1. júl 2009

hm, maji, mne sa take este nestalo, vzdy ma vzala, podla poradia, ako sme jej dali knizky...
mozno teda zmena,alebo to bola len nahoda, ze som sla tak ako som prisla..

majula28
1. júl 2009

raona chápeš ale keď ti traja doktori povedia, že je to chlapec a niekto mudruje niečo iné, tak to ma vie vytočiť 😠 a to je jasné, že nech je to čo chce ale hlavne zdravé to si praje asi každý rodič 🙂

raona
1. júl 2009

maji.. to ja som mala doma s mm.. on strasne chcel chlapca a vobec nechce ani doktorom verit, ze to bude dievca.. 😀 az teraz posledne tyzdne sa stotoznuje s tym, ze teda to bude baba... ale mas ho vidiet, ked sa ho pytaju, ze co to bude, tak on si povzdychne, ze ach dievca.. 😉
ale na druhej strane viem, ze ju bude mat takisto rad, ako keby to bol chlapec... 😉 😉

majula28
1. júl 2009

raona uvidíš ako ju bude mať rád, veď dievčence sú tatinkove a nedajú na ne dopustiť (vlastná skúsenosť) 😀
ja zase veľmi túžim po chlapcovi 🙂 a môjmu drahému je to jedno 🙂

danielik76
1. júl 2009

Raona, ideme do Bohdanoviec.
Danka

raona
1. júl 2009

hm, Danka, tak to nemas daleko od TT, ja som troska dalej.. patrim uz do okresu PN, ale v TT mam lekarov, do skoly som tam chodila, tak TT mi je srdcu milsia ako PN.. 😉

ved hej maji, aj ja si to myslim... bo mam v rodine vela neteriek a vidim ako sa k nim sprava i ked, mame aj synovcov a s nimi najradsej nieco majstruje, tak preto on by radsej chlapca, ze aby mu pomahal s chlapskymi vecami...

brinzulka
1. júl 2009

bambulky..ste niekto ako ja tyzdnom a chodite este stale gynekologovi a nie do nemocky? Ja ma unho buduci tyzden este dalsiu poradnu ☹

danielik76
1. júl 2009

Brinzulka, no ja idem ešte o 2 týždne svojmu Dr. a to mám termín o 2 týždne neskôr ako ty. Ja by som sa zasa o tie kontroly v nemocnici až tak netrhala ... s mojím dr. som spokojná a z tej nemocnice som mala vždy taký hnusný pocit, hlavne ako to tam sestričky naháňali, že keď prišiel dr., poslali sa vyzliecť aj 2 mamičky naraz, grrrr.

brinzulka
1. júl 2009

danielik...na to som aj zabudla..ako sme sa tam svorne obliekali 😖 mam pocit, ze ked idem do nemocky na poradne..to uz akoby, ze ideme na to...chuda moje male ho chcem vydurit..len takymto jeho cvicenim popukam az ku krku..ale hlavne, nech je zdravucke..vsetky babuliatka

hamonny
2. júl 2009

Ahojte babule, tu som 🙂 🙂. Hmm, este mi nemate co zavidiet, stale totizto 2 v 1. Akurat vcera bola poradna, kde sme sa zdrzali od 9.00 do 14.30!!!!!!! Uz ze som z toho cakania neporodila, nechapem.... Majula 28, aj som Ta obzerala, ze Ta hadam spoznam podla albumu, no uz som Ta v poradni nevidela, mozno si bola na cakacke na UZV, vsak? Safs, hmmm, aj Teba trapia otazky typu "stale cela, co este robis doma, stale nic, uz si napoly" a kopa dalsich otazok, ktore mi uz niekedy pridu naozaj cudne??????? No tak prenasame nejaky 4. den a nerobim uz nic ine, len odpovedam na maily, telefonaty, sms atd... asi to vsetko vypnem 😉 😀.

hamonny
2. júl 2009

Este k tej vcerajsej poradni, presne ako pisala Majula, vcera ordinoval dr. Hlavek... Sestricka nam spominala, ze vsetci porodnici /-cky su na dovolenke alebo "mimo", takze on robi vsetko od zakrokov, po UZV, cez prijmy a neviem, co este... Takze si ma prezrel, no a dalsia poradna nas caka zajtra - piatok, vraj je mozne, ze si ma uz tam aj nechaju, moznoze porod vyvolaju, alebo nas posleduju do nedele - (presne tyzden "po" termine), takze uvidime... Povedal, ze uz by ma dlhsie ako tyzden nenechali prenasat... V kazdom pripade si zajtra berieme aj tasku... Inak, doktorovi sa velmi do uZV nechcelo, tak som ho poprosila, ze moje obavy sa uz aj stupnuju, lebo brusko mam uz tvrde skoro v kuse, navyse predvcerom ma maly kopal tak, ze som sa isla uz z toho zblaznit... Strasne som sa obavala, ci to nie je nieco "zle"... Tak sa nakoniec rozhodol, ze mi spravi ten UZV, aspon ze pozrie plodovu vodu a placentu... No nic nehovoril, akurat "po" skonstatoval, ze v piatok mam urcite prist... Takze zajtra sa chystame aj s manzelom, po pripade s "vybavou", ak by si to tam rozmysleli 🙂.
Inak, kym som tam cakala vcera, bola tam jedna mamina, ktorej zistil Dr. na UZV malo plodovej vody, tak jej urobili prijem, dost dlho riesila papierovacky.... akurat som isla potom do ambulancie, potom nejaka polhodka a uz sa v cakarni hovorilo, ze ta pani, co isla na prijem uz aj porodila dcerku. Takze nakomplet, porodila s vyvolavackou za cca hodku aj pol. Ktora sa zajtra chystate do poradne??? Majula, Ty si uz dobre ´otvorena´, no ja stale len tak na 1 prst... Drzte sa maminy.

safs
2. júl 2009

harmonny ahooooooj tak a ja uz som ta rozpolila 😀 😀 😀 😀 a ty furt takto hmmm asi fakt bude nieco na to ze kto sem napise prenasa 😀 😀 😀 uuuuf to aby som sa zacala venovat niecomu inemu 😉
zajtra sa teda mozno stretneme chystam sa hned zrana, ked nezaspim ... no dufam, ze tam nebude len jeden doktor 😠

majula28
2. júl 2009

hamonny ja som išla na vyšetrenie medzi prvými a potom som čakala na UZV, asi sme sa tam minuli... 🙂 ale aj tak neviem ako vypadáš... 😀
No vidiš som otvorená a čo z toho, keď stááále nič, a už nemôžem ani chodiť čo ma tak strááášne kosti boliaaaaa 😝 Rešeta mi to chcel vyvolat, že už som až tak otvorená a Hlávek nie 😠
Držím ti zajtra palce, aby to už išlo keď už prenášaš...

hamonny
2. júl 2009

Jeej, majula, dam vediet, len co to bude mozne... nejaky album tam pripojim, len sa stale neviem dostat k nejakym fotkam, totizto urobit nejaky "vyber", hmmm, musim nieco vymysliet... a nieco "pripojit". Dakujem, majula, mysli na nas... Inak, ja vobec netusim, ktory je dr. Reseta... Mam pocit, ze som uz tam videla vsetkych, ale reseta - neviem, kto to je...
Safs, hej, "rozpolila si" ma 😀 a ja stale GULATA 🙂. No je toto.. KEby som vedela, tak sa na "kona" neprihlasim 🙂. Takze ides zajtra aj Ty??? No mozno sa stretneme, aj ked este netusim, o kolkej sa tam vyberieme...
Budem Vas informovat, ci uz "pred" alebo "po" 🙂

k1k2k3k4k5
2. júl 2009

brindzulka, ja som bola na naposledy u mojho doktora v 37 tt a potom mi povedal, aby som sa telef. objednala v nemocnici. Tam ma sestricka (po otazke, aky mam termin) objednala az o 2 tyzdne, t.j. 39 tt, vraj maju toho strasne vela. No mne sa zda 14 dnova pauza v kontrolach v 9. mesiaci velmi dlha...

hamonny
2. júl 2009

k1k2k3..., no to ti verim, ze sa ti to zda pridlho... Jednak je 9. mesiac mesiacom, kedy potrebujes byt naozaj pod drobnohladom v pripade, ze by si to dietatko rozmyslelo skor (aj ked mam pocit, ze vsetky zienky, teda aspon vacsina prenasa a prenasa), no clovek nikdy nevie...Verim im, ze maju toho vela, ale tu nejde o kupu rozkov, ale o zivoty, tak neviem, preco sa k tomu tak stavaju... Aj ked je zena relativne v pohode aj v 9. mes., potrebuje tu starostlivost a odbornost taku, aka jej prinalezi... Aspon uz mas take nejake vysetrenie na strepto za sebou??? Vykonal ich tvoj dr.? Neviem, mozno by si mohla na nich trosku "pritlacit", ze je to uz dost neskoro a tak... Ked ma zvysok mamiciek narok na pravidelne tyzd. prehliadky, preco by si prave ty mala byt vynimkou, hmm? Skus isch trosku "pootravovat".
Inak, drzim prsty, aby si bola v poriadku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre