Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

brinzulka
3. máj 2009

snu-dratulaciooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo 😵 😵

brinzulka
3. máj 2009

ajka- mne to tiez vadi ked to tam mam 2dni ☹ ale da sa to pichnut aj niekde, kde to az tak neobtazuje a nezapiera sa do oblecenia...
pichal Kontina...je prec...dobry je Gajdos, Haberern..a mlade babuse

san77
3. máj 2009

dik lucim, mrknem na tu stranku, ci je to to iste, kde som chcela ist a mozno sa tam zjavim, uvidim co to ako bude, vraj robia aj cvicenia v pondelky... ja som pozerala, ci nenajdem nieco ako dychacie cvicenia alebo pripravu na porod, ale nic take sa mi nepodarilo... neviem ci to robia tu, no skusim sa spytat

brinzulka
3. máj 2009

to co som napisala 😀 😀 😀 ako dracula 😠 ...ze gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵

ikatika
3. máj 2009

snu gratulujem!
to máš teda riadneho valibuka, želám všetko dobré nech ste zdravučkí.
a napíš ako to zvládaš, kojenie a tak ďalej, aké máš pocity.
a kto ti pichal epidurálku?

san ani mna neoslovila predpôrodná príprava, skôr naopak, bola som 2 x strata času

tak zajtra na exkurzii 😉

ikatika
3. máj 2009

brinzulka aj ja som počula že gajdoš je super, chcem si ho vybaviť na epidurálku.
na tej prednáške o epidurálke nám hovorili, že keď bolí hlava, dá sa stým niečo robiť, že buď tabletkou a keď nepomôže tak ti pichnú vlastnú krv a tá zacelý nejakú dierku ktorá spôsobuje bolenie tej hlavy, nejak tak som to pochopila, tak prečo mala snu 5 dní bolesti? ☹

brinzulka
3. máj 2009

poslem sem niekoho..vysvetli... 😉

lucim
3. máj 2009

kto kde robi prednasky o epiduralke? ikatika to kto vravel?
to ako co ma ta krv urobit??? jaaaaaj ... brin, posli sem nasu odbornicku ...

raona
3. máj 2009

berus, deckova by som si neplatila...
suhlasim s lucimkou, mna ten predporodny kurz neoslovil a asik uz na dalsiu hodinu nejdem.. sklamali ma tou reklamou na babysatky, vsak vies luci..

brinzulka
3. máj 2009

Dr.R.Gajdos...picha casto epiduralky a je velmi mily...v tomto ma asi napichane najviac z nemocky.

reilyy
3. máj 2009

jop holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy 😀 uz som zde
nuz, drahu snu bolela hlava po spinalke, to je tak, ked sa anestetikum vpichne do moku.....byva to u holiek, ale najcastejsie nelezia po operacii ale sa vrtia a tak sa ten vpich nezaceli, vytecie troku moku a boli hlava ako cert, resp.anesteziolog je taky sikovny ze tam urobi viac dierok, aj to je moznost preco vyteka mok.....ked boli hlava, podavaju sa infuzky, tehulka ma pit aspon 3 litre tekutin a nehybat sa minimalne 6 hodin, teda vstavat, zdvihat sa atd.... krvna zatka je taka sranda, ze sa vpichne ihlou epiduralka, a aplikuje sa cez tu ihlu 15 ml vlastnej krvi pacientky...ta krv by tam mala urobit zrazeninu a tympadom zalepit tu dierku odkial tiekol mok....predpokladom je aby sa neurvala ta krvna zatka a teda prisme lezanie....toto sa deje ked ma niekto spinalku pri cisarskom.

na druhej strane epidural je vec pri ktorej sa nesmie prepichnut ten vak v ktorom mame mok a plavajucu miechu....teda, ak je epiduralka spravne pichnuta, ziaden mok nevyteka a tympadom nema z coho boliet hlava a teda neni potrebna krvna zatka
neviem ci som to vysvetlila jasne, tak sa pytajte

lucim
3. máj 2009

rei ja sa pytat nemozem, ja to rozdychavam, lebo ked si predstavim ihlu tak odpadavam ... ale do porodu ma na epidural pripravis, ja ti verim. 😖

rao ta predporodna priprava - asi pojdem na 2. a 4. hodinu , nech viem nieco o porode a nech sa aj manzel nieco dozvie, kedze ide so mnou na porod ... nejak tu povrchnost na tej priprave prekusnem ...

reilyy
3. máj 2009

lucim 😀 epi ihlu vidiet ani citit nebudes, budes predychavat tie krce ked ti pride kontrakcia 😀

brinzulka
3. máj 2009

ahaaaaa..tak preto sme chystali stolik za chrbtom pacientky..aby nic nevidela 😀

san77
3. máj 2009

no ako tak pocuvam o tych epiduralkach, este som nad tym nepremyslala, ci by som si ju dala, stale nejako dufam, ze by sa to mozno dalo zvladnut aj bez toho, no hroza...

reilyy
3. máj 2009

jaska, vsetko sa da aj bez epi 😉 epi je len alternativa

berus222
4. máj 2009

dobre ranko dievcence. no ako to tu citam, idem bez epi (zatial silne slova, potom sa uvidi) 😀

ikatika
4. máj 2009

rei dakujem za vysvetlenie, presne tak nám to hovorili.

lucim to bola minulý týžden taká prednáška, neviem kedy to bude zas.
ja som sa rozhodla pre epi, dúfam že mi ten vak neprepichnú 🙂 ale všetky kamošky čo rodili s epi majú dobré skúsenosti a odporúčajú mi to, len chcem aby mi to pichol dr gajdoš 😀 , ale ako sa k nemu dostanem?

raona prečo neodporúčaš dečkova? mne sa tiež pozdáva

mausy21
4. máj 2009

no super dievčence, to nemyslite vážne s tou epi?ale ved vždy je nejake riziko, a mna bolievala hlava pred tehotenstvom, migreny a tak tak keby niečo budem pripravená, neviem si predstavit ist bez nej.
už by som išla rodit, 5.5 to je pekny datum mohol by si to tenmaličky drobček rozmysliet a prist trošku skor...asi sa ešte fintí vraj baby su take, no ved uvidime

dominika..
4. máj 2009

Snu,

blahozelame ti k Filipkovi 😉 nech je hlavne zdravucky..

kocurko1
4. máj 2009

Caute babenky. Tie ktore idete dnes na tu exkurziu, drzte sa co najblizsie tej porodnej asistentky, co vam bude rozpravat. Minule bolo vela bab a tetuska rozprava tichucko. A zoberte si aj malu vodu so sebou. Na vzdycharnach bolo dost teplo a exkurzka trvala myslim cez hodinu.

Inak, kto ide v stredu na poradnu? Ja sa idem dohodnut, co so mnou, ak sa nasa bambula nejakym zazrakom neotoci tak jak ma. A este musim k anesteziologicke s predoperacnymi vysledkami dohodnut si spinalku ku sekcii. Tak neviem kde sa vybavim skor.

brinzulka
4. máj 2009

mausy...mimo tehu som na antimigrenikach...imigran...a epidural bol v pohode, bez bolesti hlavy

brinzulka
4. máj 2009

kocurko...ak pojdes okolo hematologie na dolnej chodbe je anesteziolog.ambulancia...sprav kukuc..kolko tam je pacientov..Ak malo..vyuzi to..ak vela..tak gynek. a potom ambulancia..Su tam casenky a jedna..max.2lavicky...

mausy21
4. máj 2009

brinzulka ja som mavala niečo podobne hrozné stavy ani pracovat som nemohla,mala som ist na ct hlavy no zistila som že som tehotna tak sa nič nekonalo a ešte aj moja tupa neurologička,ked som sa jej spytala čo bude dalej že čo by som chcela ked som tehotná, tak ma vytočila bo som mala hrozne bolesti a lieky som nemohla žiadne ba mi ani nezistili z čoho to mam a lieky na migrenu mi nechcela predpisat,ach...

kocurko ja idem na poradnu vo štvrtok, škoda že ty nie by sme sa stretli.

myslite žebudem už aspon trošku otvorena? nie je to nahodou tak, že ked tvrdne bruško by som sa mohla otvarat?

bojim sa aby som nakoniec neprenašala asko snu a nešla cisarakom ☹

berus222
4. máj 2009

mausy, ty mas o tyzden skor termin, ale uplne ta chapem. aj ja uz kazde pichnutie prikladam otvaraniu. dokonca mam pocit, ze uz citim, ako som otvorena 😅 . krize bolia jak svine, takze maly asi klesol a uz chcem ist rodit, aj keby to malo byt hned.
vsetky zname majovky od nas z dediny uz porodili a to som mala prva termin ja. uz by som islaaaaaa.....

mausy21
4. máj 2009

aj ja by som už šla...tyžden rozdiel to nič nie je,sme na tom rovnako,len ja ked som bola vo štvrtok na poradni tak sa ku mne spravali akoby som mala termin o mesiac,čudne a ja mam pocit že toto je posledny týžden čo zvladam aj tym som si neni moc ista

kocurko1
4. máj 2009

No prave Brindzulka. Ked bude na Hemantke menej ludi, tak idem najprv tam. Minule som tam dosla po 10., lebo mi to s babom prave zistili, a este natruc ked som vosla do cakarne, si jedna pani narocky sadla na posledne miesto na tych 2 lavickach. Dovtedy jej to nebolo treba. A cakat som musela ako ostatni, asi 2 hodiny.

Dnes na internom som mala stiigro. Cakala som od 7. rano, nejaka 4. v poradi. Ked otvorila sestricka, zas sa stari natlacili, predbehli a napchali jej do ruky svoje karty. Ale sestricka bola zlata, zobrala ma prvu. 🙂

mausy21
4. máj 2009

kocurko tak tebe to tvoje malunke robi taketo stresy?nikto tu dnes nie je nechapem kde su všetci

kocurko1
4. máj 2009

No na svoje babo sa nemozem hnevat. Manzelov brat sa narodil zadkom, nasa je napriec bruchom. Takze asi sa dal cakat taky pripad.
Len to, ze treba behat po doktoroch kvoli sekcii a ti stari su fakt hovada 😝 A to som si doteraz starsich vazila.

mausy21
4. máj 2009

no oni su stary a vobec ich nezaujima že ty si tehotna a možno nevladnejšia ako oni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre