Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

petulienka
20. júl 2008

Tehulka,

zavinovacku som nemala svoju, v case ked sa moj maly narodil tam ta infekcia nebola, takze som mu davala len svoje bodycka. Oni davaju erarne pradlo babenkam a to kosielky a zavinovacky. Daju ti aj postolkove nohavicky, aj plienky, ale to som mala ja svoje, od nich som mala iba tu zavinovacku. 😉

krtko.
20. júl 2008

ja som bola spokojna s tými nemocnicmými zavinoivackami. 😉

petulienka
21. júl 2008

aj ja som bolka s nimi spokojna, ako prvorodicka som sa s nimi nebala chytit maleho na ruky... ;)

tehulka4
21. júl 2008

to ano...len sa bojim toho ze aj naprik tomu zebudem mat vecicky svoje a zabalim ho do tej zavinovacky, tak to aj tak dostane...

petulienka
21. júl 2008

tehuilka,

ale aj ked budes mat svoje vecicky aj svoju zavinovacku, obavam sa ze sa tomu nevyhnes. Ked to ma dostat tak dostane, pretoze oni ked je vizita a tak, tak sa moze rozsirit ta infekcia aj tak. Takze ostava dufat ze to mat nebudete, ale neboj... 😉

tehulka4
21. júl 2008

donutim ich aby si poriadne na izbe vydrhli ruky pred tym nez budu maleho chytat... 😀 a ked to mrnus dostane, tak pisem taku staznost ze az...

enika
21. júl 2008

tehulka aj ked napises na Lamparen, aj tak si nepomozes, oni o tom vedia a nedari sa im s tym nic urobit.

No a s tym drhnutim ruk - detska lekarka si ich umyvala vzdy ked prisla na vizitu, teda ak som tam bola ja, tak to tak bolo.

a petulienka ma pravdu, ani Tvoje pradlo nezabrani tomu aby to nedostal 😉 . Moja dcera mala iba jeden pupacik a ja som pouzivala vsetko erarne. Spinave pradlo sa totiz dava do vakov, ktore oni beru prat do pracovne a je otazne, ci sa Ti tam vecicky neznicia, resp., ci sa Ti vobec vratia.

doktorka tie deticky prezera vzdy na vizite a ked pojdes domov, povie Ti, aby si si maleho pozerala a ked zbadas vodnaty pupacik, tak To ponatieras vodickou Betadine a kremom Fucicort, co Ti daju v nemocnici alebo Ti to napise doktorka. Nechapem preco sa stresujes dopredu 😉 .

petulienka
21. júl 2008

tehulka,

presne ako pise erika, aj ked sa postavis na hlavu tak ti staznost nijako nepomoze, pretoze malinke to proste dostane ak to ma dostat a hotovo. takze uplne suhlasim, aj s tym umyvanim ruk na izbe pri kazdej vizite si lekarka po prichode na izbu umyla ruku pred kazdym dietatkom, ako ho isla vysetrit. 😉 Ja som si maleho prezliekala sama a svoje vecicky som si strazila, nedavala som ich do toho kosa co je na izbe na plienky a spinave zavinovacky, pretoze uz by som ich neuvidela. Pekne som si zbalila spinave do jedneho vrecka a ked prisla rodina alebo manzel, dala domov vyprat a vyzehlit a doniesli mi na druhy den ciste 😉 a z domu... takze urcite by som nespustala svoje veci do erarneho vaku 😉 to si v pohode ustrazis

tehulka4
21. júl 2008

no to by ma ani nenapadlo davat im prat moje vecicky...ktovie v akom sajrajte to peru oni.....no inak to je bohova starostlivost natierat niekolkodnove mimi nejakou vodickou a s tym ze si ho mas sledovat doma..... a nestresujem sa, skor ma serie, ze sa k tomu tak stavaju ako sa stavaju...tak ked viem ze je tam nejaky takyto problem, a uz festne davno, tak za tym aasi idem preco je to tak...nemali tam este markizu alebo jojku?tak mat budu..

sissik
21. júl 2008

tehulka ked tu porodnicu zavru a budeme sa musiet trepat kade-tade, tak si ma nepraj 😉
je fakt hanba, ze to nedokazu poriesit, vsak uz je tretie tisicrocie

hedunecka
22. júl 2008

inak tehulka mas pravdu lebo s tym nic nerobia a hned informuju o tom ze dieta to bude mat a ze sak antibiotika dostane 😠 😠 nikto s tym nic nerobi lebo sa im nechce
a inak davajte si pozor ked si berete svoje veci lebo sestricky lubia zhabat a smaria medzi ix a uz to neuvidite ja som tak prisla o 2kosielky pri kupani ked menili pradlo tak som si nevsimla a uz aj mi ju zobrala.

sissik
22. júl 2008

no a ked babetko dostane tu infekciu moze to svinstvo ostat vo veciach alebo sa to vyperie?
co ked tie veci pouzijem pri druhom, nemoze to dostat nebodaj z nich?

jajka38
22. júl 2008

Hedunečka,ako môžeš tvrdiť,že nič nerobia?Čo si tam zamestnaná?Strašne ma to štve,že tu niečo také vôbec píšete!!!!!Robí mi tam kamarátka a viem,že robia všetko možné,aby sa toho zbavili!
tehulka a ty tiež ako môžeš vedieť ako sa k tomu stavajú?

enika
22. júl 2008

jajka mas pravdu, ja tiez viem, ze robili vsetko mozne aby to odstranili, ale proste sa im nedari. Uz dezinfikovali, malovali, vsetky sestry a lekari boli na steroch a aj tak sa im to nedari odstranit. Tak myslim, ze Markiza a Jojka to tiez neodstrania 😒 .

tehulka mam pre Teba riesenie - chod rodit niekam inam a nemusis mat obavu z infekcie, ved mas slobodnu volbu 😉 .

sissik, myslim, ze ked to vyperies nemal by to byt problem, lebo dcerka mala ten pupacik pod krkom a kosielku som vyprala a neroznieslo sa to, ked som jej ju obliekla dalsi krat.

sissik
22. júl 2008

jajka, enika, keby bolo nieco podobne v inom zariadeni, napr. v skolke, jedalni, ...uz by to bolo davno zatvorene
problem je, kam by sa chodilo rodit, keby sa zavrela porodnica v tt
proti sajrajtu v nemocnici sa velmi tazko bojuje,lebo je odolny, ale zvlastne je napr to, ze je to zrovna v porodnici
na inych oddeleniach to nie je?
preco napr neprestahuju porodnicu to inych priestorov v nemocnici, ked to nie je na inych oddeleniach

enika
22. júl 2008

prestahovanie napadlo aj mna, ale kam? Vymenit oddelenie? Ale s akym? Musis to brat tak, ze nie je mozne prelozit iba sestonedelie a novorodenecke, ked je tam okrem toho este aj gynekologicke a lekari (gynekologovia) pracuju na vsetkych oddeleniach a predsa nebudu behat z jednej strany nemocnice na druhu. A nikde nemas taky priestor, aby si tam prestahovala cele gynekologicko-porodnicke oddelenie, kedze to je tusim najvacsie a preto je v najvacsej casti budovy. A to uz nehovorim o operackach a porodnych salach, kde najdes tolko miestnosti, ved to bolo vsetko postavene prave pre tie ucely 😉 . Ostatne oddelenia maju zasa svoje operacne miestnosti so zariadeniami. Takze to je moj pohlad na vec.

enika
22. júl 2008

je pravda, ze mne tiez nebolo prijemne, ze to mala dostala, ale isla som tam rodit s tym rizikom, ze je mozne, ze to dostane, aj ked som dufala, ze nie 😒 . Nastastie je vsetko v poriadku, tak dufam, ze aj u vas bude.

sissik
22. júl 2008

prestahovala sa chirurgia do novej budovy
po nej ostalo volnych dost priestorov, ktore by sa dali prerobit, mohli by tam urobit aj viac nadstandardu a su tam aj operacky
jasne ze by to chcelo zainvestovat a trvalo by to nejaky cas, ale ak sa nevedia tej infekcie zbavit, nie je to sranda
natierat niekolkodnove babetko ATB mastami alebo nebodaj ATB donho pchat je podla mna hrozne

enika
22. júl 2008

tam kde bola chirurgia by sa malo stahovat plucne a este nejake JIS (alebo nieco take). No a o financiach ani nehovorim, kde by do toho investovali, ked nemocnica nema z coho? Mohli este teoreticky upravit priestory v novej budove, ale kedze ju zacali stavat predtym ako tam infekcia bola a uz dopredu bolo rozhodnute ake oddelenia tam pojdu, tak pochybujem, ze by to niekto prestavoval, ked to tak dlho neboli schopni dokoncit. No a este chirurgia ma uplne ine operacne saly ako su na porodnickom. Tam su 4 miestnosti s porodnymi stolmi, jedna na vysetrenie, jedna pre babatka a 4 cakacky. Plus su tam este operacky pre rodicky. A to je len porodne, kde su este ostatne gynekologicke, novorodenecke a rizikove oddelenia? No, asi to my nevyriesime. Ja som len napisala svoj nazor a tym koncim.

sissik
22. júl 2008

no presne tak tam pojdem rodit aj ja
v januari sa nemozem spoliehat na to, ze sa dostanem nacas do inej nemocnice
vsak teraz by mohli dostat aj podpru z fondov eu na rekonstrukciu, neviem preco sa trochu nerozhybu
a ked maju uvolnene priestory, tak to mozu postupne pomenit cele, vsak ta nemocnica vyzera znacne komuniskticky, zazrana spina medzi obkladackami, ktoru uz nevycistia ani keby co robili
proste ma to svoje roky

jajka38
22. júl 2008

Ale je to aj na iných oddeleniach,to je nemocničný mikrób.Ale u novorodencov sa to prejavuje takto.Dokonca aj vy môžete mať zlatého stafylokoka a nemusíte o tom ani vedieť!!!!!A tiež ho môžete prenášať!
Enika,úplne s tebou súhlasím,nie je to také jednoduché ako si to každý predstavuje.Tie oddelenia sú na seba ponapájané.Aj oni by boli radšej v novom,ale kde?Sissik,ty vieš o nejakých ?

sissik
22. júl 2008

jajka v tej "starej" nemocnici som bola zatial 2x na navsteve, ostala som znacne zhrozena
raz to bolo na internom, druhykrat na chirurgii
a raz vpredu v tej novej. tak ta nova budova je 100 a 1 oproti tym starym
jaj a este som bola darovat krv, tam to tiez nevyzera velmi vabne
proste to chce silneho cloveka, ktory by dokazal zariadit rekonstrukciu
ale musim povedat, ze z fotiek z porodnice som bola aj milo prekvapena, je vidiet, ze sa snazia
len treba v tej snahe vydrzat a mozno aj pridat
urcite nie je uplne jednoduche rekonstruovat nemocnicu, ale na co tam je vedenie? to by sa malo starat, aby fakultna nemocnica splnala urcite standardy

enika
22. júl 2008

sissik, vsetci vieme, ze ta nemocnica je otrasna, ale ty zabudas na jeden dolezity fakt, ze sa jedna o statnu nemocnicu a nie sukromnu!!!!!!!! Ved casto hrozi, ze zamestnancom nevyplatia mzdy, prepustaju, lebo nie su peniaze, skrtaju lieky, my ako pacienti si musime vsetko nosit a oni pojdu rekonstruovat? A prostriedky z fondov nie je lahke ziskat, to tu snad nemusim ani rozpisovat. O vyuziti priestorov som uz pisala a vedenie urcite tiez nie je nic moc, ale myslim, ze aj keby bolo, tak kym to nebude sukromne, tak to bude o nicom. Co je raz statne je statne a tak to aj bude.

sissik
22. júl 2008

enika keby sa nieco taketo vyskytlo v sukromnej nemocnici, ver tomu, ze uz by nemohla poskytovat starostlivost, priklad je koch v BA. robia im neskutocne problemy.
je smutne, ze na system statneho zdravotnictva doplacaju ti najmensi, ktori sa vlastne ani nemozu branit
a to ma stve najviac
pozriem sa na vyplatnu pasku a ked vidim, ake odvody platim mesacne a ake odvody za mna plati zamestnavatel, nemozem uverit tomu, ze tvrdia, ze maju malo penazi
podla mna si niekto z tych prachov dobre ulieva, lebo je to zo statneho
a obdivujem vsetky sestricky, ktore tu za tie almuzny robia a su k pacientom mile
ale to nemeni nic na tom, ze ta infekcia ma serie
a takisto ma serie, ked maju ludia pristup, ze namiesto riesenie hladaju vyhovorky, to napr. v sukromnej firme nie je mozne, ale v statnej ano 🙄

tehulka4
22. júl 2008

jajka, presna tak si v tej nemocnici neni ani ty zamestnana...a kolko si si tam odlezala ze tdo toho tak dobre vidis??? mne tam tiez robia kamosky, a kazda ma iny nazor a nie vzdy su pozitivne...ja osobne som si odlezala 4krat na gynekologii a pekne dlhu dobu a videla som na vlastne ocui ako tam funguje napriklad uz len taka hygina na obycajnbych chodbach...nehovoriac o tom akovyzeraju wc-ka a sprchy..samozrejme zalezi od ludi ktori tam lezia ale zasa nezda sa mi normalne aby v nemocnici behala upratovacka len raz rano s mopom, ktory pouzila uz predtym na chodbe a vo vedlajsej izbe, alebo aby wckova misa sa trepala len cio na nu pozries nie este sadnes alebo opries.....tomuto ty hovoris hygiena??? ja teda nie..

enika, nikto tu nezabuda na ziaden fakt o sukromnej a statnej nemocnici...len ako hovorila sissik, vymyslat vyhovorky preco a ako sa to neda skor nez nieco podniknem a pchat si do vlastnych vrecak sa tiez vecne neda...a to ze ase zdravotnictvo je naprd, tonam je vsetkym jasne, ale poistovne zneuzatvaraju zmluvy s nemocnicami, tym padom nemocnic ubuda a pribuda pacientov...a kde su teda tie prachy cos a usetria na jednej zlikvidovanej nemocnici?? pomaly za kazde vysetrenie si platis a nie zrovna malo, za lieky platis tiez a tiez nie zrovna malo...dotujes zdravotnictvo aj urcitopu castou svojho platu, ale ked potrebujes nieco, za toho boha nie..tak potom o com to je??

a myslim si ze kazda mamicka chce pre svoje dietatko len to najlepsie... a nemyslim si ze sa to kazdej pacilo ked musela mrnusa dopovat antibiotikami a potom este dalsimi lebo to nechcelo prejst..takto sa narusi cely imunitny system drobcov uz od zaciatku...

enika
22. júl 2008

tehulka, ale oni nieco podnikli, aj ked nie uspesne, takze s tym vymyslanim vyhovoriek trosku ubiehas.
pchanie do vrecka je osobitna kapitola, je to vec, ktoru absolutne nenavidim a nikdy som nic nikomu nepchala a ani neplanujem. Dostavaju svoj plat a tam to pre mna konci. Ja by som sa citila trapne, keby som mala niekoho uplacat. Neviem kde su peniaze ktore usetria, kedze na ministerstve nepracujem. A za vysetrenie som v nemocnici neplatila, len ak tak v sukromnej a to ma sissik pravdu, ze tam sa Ti to stat nemoze. A urcite by som neisla do sukromnej nemocnice, ktorej musim platit ak by bola v takom stave ako statna, ale to asi nikto. Kym som neisla na matersku, tiez som platila maximum, zamestnavatel tiez za mna odvadzal maximu a rozculuje ma to rovnako ako Teba, ale jednoducho s tym nic neurobim. Teda mozem, vybrat si inu nemocnicu, ale to som nechcela, takze Ti ta v TT nevyhovuje, vzdy si mozes vybrat akukolvek inu.

sissik ja takisto obdivujem tie sestry, ze tam robia, ja by som to nerobila za ten plat ani keby co bolo. Ale to je o type cloveka, lebo ta praca je skor poslanie. Niektore svoju pracu zvladaju super, ale niektore sa naozaj mohli zamestnat niekde inde. Ak by totiz bola niekde na blizku sukromna nemocnica, tak urcite ma plno 😉

A to, ze chcem pre svoje dieta to najlepsie je absolutne samozrejme o tom nebudem ani diskutovat.

sissik
23. júl 2008

enika s tym hladanim vyhovoriek namiesto rieseni som zacala ja 😔
a myslim si, ze ked sa chce nieco vyriesit, tak sa vyriesi
v sukromnej firme si nemozes dovolit povedat, ze nieco sa neda bez ponuky prijatelneho alternativneho riesenia

podavanie ATB niekolkodnovemu babetku nepovazujem za prijatelne alternativne tiesenie, ale momentalne s tym asi nic neurobim
otazne je, ci by sa rozhybali s hladanim riesenia, keby sa stazovala kazda mamicka, ktorej dietatko tu infekciu dostane
skor mam obavu, ze by porodnicu na nejaky cas zavreli a to asi nechce ziadna z nas

gabuliik
23. júl 2008

Presne tak sissik. A inak, dohadovaním tu určite nič nevyriešite.
😉
Baby,dnes som bola na ďalšej kontrole v nemocke. Bol tam dr.Cech 😒 , povedal mi,že do týždňa určite porodím. Dúfam,lebo už toho mám dosť. Nemôžem spávať, všetko ma tlačí,pichá a podobne. 🙂

sissik
23. júl 2008

gabulik tak nech sa drobec rozhodne vyliezt co najskor a nech ta uz netrapi
dufam, ze potom sa ozves, ako bolo 😉

gabuliik
23. júl 2008

To vieš,že sa ozvem. Dúfam,že sa fakt narodí čoskoro,lebo je to na nevydržanie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre