Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mcoya
13. apr 2011

@monana urcite same zaujimave veci a pomoze Ti to pripravit sa teoreticky na porod. Ja som bola pri prvom syncekovi s manzelikom na takom jednom sedeni, aby mohol byt pri porode a bolo to dost poucne, hlavne pre neho. Vedel, ze ked mu budem pri porode nadavat, kricat na neho, alebo mu nebodaj vynadam, tak, to nie ja, ale porodne bolesti a hormony 🙂

mcoya
13. apr 2011

maminky, este mi napadla taka vec. Ako je to s porodnym planom v trnavskej porodnici? Ked si ho napisem, budu ho respektovat, alebo sa na mna budu pozerat, ze co tam s tym saskujem 🙂.
Ako nechcela by som tam nic nejak specialne, jasne, ze chapem, ze lekari maju svoje odborne vedomosti, ze co maju kedy robit, ale su tam take veci na zvazenie, tak neviem.
Mala ste niektora porodny plan a rodili ste podla neho?
Dakujem

monana
13. apr 2011

@mcoya akurat nam na kurze o porodnom plane hovorila, ze je dobre ked ho mas, ale je to pre teba, doktori maju svoje starosti a vacsinou ho ani neprecitaju, ale odporucila nam si ho tam vziat.
Na to sedenie s partnermi sa tesim 😉 .

dew00
13. apr 2011

@lubenka131 naplanoval to lekar, ktoreho som mala dohodnuteho k porodu. ale mala som k tomu zdravotne indikacie

velvet26
14. apr 2011

baby co ste vydate, beriete si do porodnice k porodu aj sobasny list? ak ano, original alebo kopiu? v nejakom zozname do porodnice som citala, ze ho treba...

pjosa
14. apr 2011

kopiu sobasneho listu

mcoya
15. apr 2011

@velvet26 Ja som si spravila kopiu, origos nechavame doma. A este som si spravila kopiu OP a Karticku poistenca, aby som im nemusela davat original. Predsalen to bude putovat kade tade, tak, aby to niekde nevypadlo 🙂.
Dnes som bola na poradni a podarilo sa mi dohodnut s Dr. Chovanovou, bola velmi mila a prijemna, tak som zvedava, ze kedy budeme rodit 🙂. Dalsia poradna buduci tyzden, tak uvidime 🙂

velvet26
15. apr 2011

@mcoya ahoj, no super ze mas uz porodnicku vybavenu, chovanova je mila, o tej som pocula tiez len chvaly. 🙂 .inak, aj ja som dnes bola na poradni u deckova, akurat som dosla domov, mala ma uz 3 kg, dalsiu poradnu mam tiez buduci tyzden a v sobotu, ze sluzi, tak mam dojst doobeda...co je fajn, rovno pojdeme potom nasich vysibat a k obedu.. 🙂
dala mi inak sestricka dnes taky zoznam, ze co treba do porodnice, tiez si urobim tie kopie ako aj ty, predsa len tie doklady budu putovat hore dole, aby sa nestratili...a aj prehlasenie o menach mi dala, tlacivo, co mam vyplnit..
tak sa nam to uz krati pomaly, to som zvedava kedy sa babatka vypytaju na svet.. 😵

janula17
15. apr 2011

caute dievcata, chcela by som sa vyjadrit k tomu zazmluvnovaniu porodnika. Ja by som skor uvitala keby sa dal popredu zazmluvnit nejaky mily a ochotny personal, teda mam na mysli sestricky co tam su pri porode a hlavne pred nim, lebo tie su podla mna najdolezitejsie. Ked uz nastupuje samotny lekar tak uz vam je uplne jedno kto to je, teda aspon mna mohol uz aj samotny cert rodit vela si nepamatam 🙂 ale zato na personal mam zive spomienky, tie su s vami najdlhsie....

mcoya
15. apr 2011

@janula17 no to som tiez pocula, ze treba mat stastie na sestricky, ze su rozne, ale, co som mam info, tak vacsina je v pohode, no ale ja tam budem mat celu dobu aj manzelika, tak dufam, ze to nejak zvladneme a este mam pripavene pre istotu cokolady 😀 , vraj to pomaha 😀 😀 😀

mcoya
15. apr 2011

@velvet26 deckova som tam dnes stretla, teda, ak to je taky mlady vysoky ciernovlasy chalan 🙂 .
Ja mam pripraveny aj balicek s vecickami pre babatko, co dam sestrickam, hned po narodeni maleho, aby mi ho do nich obliekli, kvoli tym alergiam, co maju babatenka z nemocnicnych veciciek z ich prasku. Kamoska vravela, ze jej mala mala ich vecicky tak hodinu a hned sa vyhadzala. Ale asi zavisi aj na citlivosti babatka, lebo niektore nemali svoje veci a nedostali nic, ale zasa naco riskovat, no nie 🙂
Tak sa drzkajte.

velvet26
16. apr 2011

@mcoya veru cokoladky vraj na sestricky zaberaju... 😀 ale podla mna je aj dolezite, ako sa k nim spravas aj ty, to iste sa ti od nich vrati, to som pocula ze ked ste mile, nemaju byt ani oni problem byt mile...vsak su to tiez len ludia...
a ano, to si deckova videla podla opisu, vysoky, ciernovlasy...sympos ze.. 😉 a ten jeho humor nema chybu..
a super, ze budes mat manzela pri porode, ten moj sa na to vobec neciti, dost je citlivy, tak ho nutit nebudem, no nejako to zvladnem aj bez neho, hlavne nech je ten porod co najrychlejsi...

mcoya
16. apr 2011

@velvet26 moj manzelik bol aj pri prvom porode a zvladal to super, dokonca, keby som ho tam nemala, tak porodnik je asi on. Behal po chodbe a zhanal doktorku a sestricky, ze nech tam uz niekto za mnou ide, ze sak uz rodim 🙂)).

Ale ak sa Tvoj manzel na to neciti, tak nech tam urcite nejde, lebo sa hovori, ze potom maju z toho takyto muzi, co sa nutia z toho neskor traumy a pod. Staci, ze Ta bude cakat na chodbe, alebo vonku na parkovisku a potom si vas pride vypusinkovat 😉.

Ja som mala prvy porod trosku chaoticky, tak tento by som si chcela tak pekne a pokojne "uzit" a tiez dufam, ze to bude hlavne rychle 🙂.

Nevies, ci sa da rodit v TT aj v polohe skoro sediacej, aby trosku pomohla aj gravitacia? 🙂

kala
16. apr 2011

ahojte kočky, chcem sa spýtať koľko berie za pôrod dr. dečkov a kedy treba za ním ísť a tiež či neviete koľko vyjde nadštandartná izba? ďakujem

mcoya
16. apr 2011

@kala http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...
tam je info o cenach za vsetko 🙂

velvet26
17. apr 2011

@kala ja som si ho uz zajednala, zatial nechcel ziadne peniaze, ze bud bude mat sluzbu, ked zacnem rodit a to nebudem platit nic, alebo ked mat sluzbu nebude, ze dojde a potom sa dohodneme...tak neviem veru kolko bude pytat, pre istotu mam nachystane 250 eur..ale asi menej to bude. 🙂
ja som sa s nim dohadovala ked som bola v 36 tt.

mcoya
18. apr 2011

inak oni su tam vsetci (ak prave nemaju dovolenku) vacsinou kazdy den - tak od rana do tretej - pol stvrtej, takze, ak sa rodi cez den, mozes mat koho chces. Len vecer, v noci a cez vikend maju sluzby ako - kedy a potom to je vec dohody, ci pride, alebo nie. A vacsinou to robia, tak ako pisala velvet, ze sa odmeny riesia az potom. 😉. Dopredu sa to da zaistit tou zmluvou cez nemocnicu, ale z tej sumy lekar nedostane vsetko. A neviem, aky je pomer. 🙂.

maruskatt
18. apr 2011

Baby , mám takú otázku na vás 😉 Ked idem rodit cisárskym, musím si zaplatit aj epidurálku?????

lenka268
18. apr 2011

@maruskatt ahojte, sem tam sem nakuknem, rodila som tiez v TT cisarskym , k tvojej otazke pri cisarskom reze davaju do chrbtitce spinalku lokalne znecitlivies od pasa dolu a neplatis si ju, aspon to tak bolo pred rokom, maly ma 11 mes. Peknyden 😉

maruskatt
18. apr 2011

@lenka268 Dakujem :o)

lenka268
18. apr 2011

@maruskatt este som chcela byvaju dni otvorenych dveri v trnavskej porodnici, ked pojdes vsetko povedia, 😉

dew00
18. apr 2011

@maruskatt pri cisarskom sa robi spinalka a urcite neplatis nic.

maruskatt
18. apr 2011

@dew00 Dakujem za info 🙂

majcaalexko
18. apr 2011

Ahojte prosim vás ako je to dnes s personalom v trnavskej nemocnici ?

velvet26
18. apr 2011

baby, co ste uz par tyzdnov pred porodom, v akej polohe spavate? mne je najlepsie na chrbte, no to by sa vraj nemalo, na boku ma vsetko tlaci, mala kope...vraj by sa malo lezat na lavom boku, no to mi zacnu po chvili trpnut nohy.fakt uz neviem ako sa mam ulozit. 😖 dnes ma v noci prebudila taka bolest na lavom boku, asi uz mi zacinaju poslickovia...jaaaj, normalne mi skoro oci vyliezli...nemyslela som, ze to bude az tak boliet..no po par minutach to preslo...ako citite poslickov vy?

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko no to uvidime asi az pri porode, aky personal sa o nas bude starat... 😀 zatial som prisla do kontaktu tak s dvomi sestrickami, co chodim na poradnu a jedna trosku nesympaticka a druha ok...tak uvidime na koho budeme mat stastie.. 😅 ale treba byt mile, vraj aj oni budu potom..aj ked si neviem predsavit, ako budem hadzat usmevy, ked budem rodit..no ved uvidime..ty to mas uz za par dni, kto ta bude rodit?

majcaalexko
18. apr 2011

ja spavam na lavom boku ....ale najprv musim zaspavat na pravom a potom mala zacne tlacit tak sa musim prevratit na lavu stranu ... ale aj tak sa uz bohvie ako nevyspim lebo pri kazdom jedno pohybe sa zobudim 🙂

majcaalexko
18. apr 2011

@velvet26 ja neviem ja som tam este ani nebola v tej nemocnici takze neviem ani aky su tam doktori ani ako to tam vyzera :D

velvet26
18. apr 2011

@majcaalexko neboj, doktori su tam vraj vsetci fajn, co som pocula...mala som aj kamaratky, co si nezajednali porodnika a boli velmi spokojne s doktorom, co mal akurat sluzbu a odrodil ich...na sestricky som pocula od niektorych bab, ze su fajn sestricky, ze sa s nimi da, ze nemali problem, len par znamych mi hovorilo, ze boli hnusne, ale zas na druhej strane, zrovna tie co na ne nadavali sa tiez nevedia bohviako milo chovat, tak asi boli oni na ne neprijemne tak nemali ani sestricky potom dovod tiez byt mile...
neboj, zvladneme to nejako, hlavne je nech mame rychle porody, to pevne verim, ze nebudem rodit cely den.. 😀

majcaalexko
18. apr 2011

nooo tak to dufam aj ja ze nebudem cely den rodit ... a co som chcela mas aj zoznam co si mas priniest lebo mne kazdy hovori nieco ine ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre