Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

mercy29
19. jún 2008

Odsávačku som použila len asi dva krát. Malý dosť spinkal, a keď som chcela aby som mala dosť mlieka, tak som si ho odsávala. Zo začiatku treba bábätko stále prikladať, aby sa začalo čo najskôr tvoriť mlieko, stačí keď len cucká, stimuluje to tak tvorbu.
Keď som rodila ja bolo dosť teplo, takže by stačila určite aj tenká zavinovačka. Záleží kedy rodíš, ako je tam teplo. Ja som využívala ich perinky, každý deň som dostala čistú a mala som len vlastné plienky na odgrgnutie, pod ortopedické nohavičky a košielky.
Oblečenie pre mňa a malého mi priniesol manžel deň pred prepúšťaním. Na príjme pri pôrode ti môžu príbuzní zobrať tvoje veci domov, alebo si ich môžeš dať do úschovne. Ja som odchádzala v iných veciach. Malého sme dávali hneď do autosedačky /doporučujem deku do autosedačky letnú, zimnú/. Ja som mala tú výhodu, že som bola na nadštandartnej izbe, kde sa môžeš ty aj bábätko obliecť pri odchode. Inak sa obliekajú bábätká a mamičky v jednej miestnosti.

sylverka
19. jún 2008

V tom fin clube sú tam niáke otvarac. hodiny sle neviem presne aké a o tej porodnici ja som rodila v decembri 2007 a nedovolovali tam vlastné košele len župany

lenocka6
19. jún 2008

V trnavskej dovoluju vlastne kosele, len to musis povedat, ze mas. Ale je vyhodnejsie ked mas nemocnicne, nemusis prat, ked sa ti stane nehoda. 🙂

tehulka4
20. jún 2008

no ja si an zaciatok asi tiez necham tu ichnemocnicnu...potom ked uz bude lepsie tak by som asi radsej tu svoju,lebo tie ich su namna dost tbrde..

ja mam naprikal najvacsi stres ani nie tak z toho porodu, ale z toho ze sa mi maly z toho nemocnicneho pradla vyhadze, pravepreto si chcem vziat vsetko svoje, len som nevedela akojee to tams perinkami...

anaja36
20. jún 2008

viete mi niekto poradit kde zozeniem kozie mlieko ?

januarova
20. jún 2008

anaja36, jeden cas som ho videla v Tescu, normalne medzi cerstvym mliekom na regaloch. bolo to tusim nejake talianske. skus sa tam pozriet.

lenocka6
20. jún 2008

s tym pradlom by som ti teda radila, aby si si pre babo zobrala svoje. My sme dostali tu buloznu dermatitidu a hrozne, nikomu to neprajem.

anaja36
20. jún 2008

januarova,neviem ci mu to mozem dat aj taketo kupovane,ci su v tom neni nejake sajrajty?

mercy29
21. jún 2008

No a my máme zasa stafylocoka. Pred týždňom malý dobral dvoje antibiotiká na stafylocoka, čo sme si doniesli z TT pôrodnice. A dnes som si všimla, že sa mu zasa vyhodilo pár pľuzierikov. ☹ Takže ideme na pohotovosť, nakoľko je sobota. Fakt to nikomu neprajem. 😒

luc22
23. jún 2008

ahojte mamicky a buduce mamicky...pripajam sa k vam, ale uz bez bruska, ale so syncekom...pred dvomi tyzdnami som prisla z porodnice... Chvalabohu, nemame ziadnu infekciu...od zaciatku sme mali svoje oblecenie...malicky bol stale pri mne...nedovolila som davat umelu stravu. Sestricky su fajn, len sa treba pytat...na vseeetko...aj keby stale kolom dokola....aspon mne ochotne stale vsetko povedali...ci uz o kupani, kojeni, no vsetkom, ako sa starat a co robit, ked sa nieco stane a podobne. A takisto aj v noci pridu, ak treba.
Lekari su tiez fajn, no proste zvladli sme to tam...hoci sme nemali ani nadstard.izbu ani wc a sprchu na izbe...
za ten "nas pobyt" to tam bolo ciste a nemozem sa na nic stazovat.
Takisto sestricky na porodne sale....uzasneeee...a velmi milucke. Takze maminky...nicoho sa nebojte, aj ja som sa neskutocne bala....ale zvlaaaadli sme...a teraz ani neviem, ze som rodila 🙂 fakt..ak by boli nejake otazky...pokojne napiste..rada poradim, pomozem...

bebca
23. jún 2008

luc tak gratulujem k syncekovy, urcite je krasny 😉 😉
aj ja som pocula chvaly na TT porodnicu 🙂

luc22
23. jún 2008

dakuuujem bebca...no veru....som taaakaaa stastna 🙂

tehulka4
23. jún 2008

luc, aj aj sa pripajam k blahozelaniu....bez bruska ale so syncekom v rukach je to uz asi ooooomnoho lepsie... 😉 tiez sa chystam rodit v TT porodnici, a tiez si chcem vziat so sebou vlastne vecicky...akurat by ma zaujimalo, ako je to tam s tym klystyrom, s holenim a tieto veci okolo toho porodu...

stankatt
23. jún 2008

aj ja sa pripajam ku gratulacii... Uz aby som aj ja sem napisala taku spravu 🙂 . Tehulka s tym holenim to zaujima aj mna 😉

mercy29
23. jún 2008

Blahoželám luc22. Držím palčeky, nech ste zdraví a šťastný a veľa mliečka!
My sa trápime už druhý krát so stafylocokom. Na pohotovosti doktorka vravela, že sa ešte nestretla s tým, že po celkovom preliečení antibiotikami by sa to vrátilo. No uvidíme. Dostali sme zase lokálne antibiotiká.

Holenie a klystýr je v TT povinné /aspoň myslím/. Ja som prišla oholená, takže nemali so mnou problém. Pri prvom pôrode som nebola, to ma oholila sestrička na príjme na koze britou asi za 5 sekúnd. No majú v tom prax. Klystýr sa dáva až na vzdychárni, hadičkou napumpujú mydlový roztok, treba to chvíľu udržať v sebe. Nie je to nič strašné. 🙂

stankatt
23. jún 2008

Aj ja som rozmyslala, ze sa oholim doma, ale sak cez to brucho.. 😀 😀 😀

luc22
23. jún 2008

dakujem vam velmi pekne.....nebojte, za chvilu budem aj ja vam gratulovat 🙂
ja som sa oholila doma si dva tyzdne predtym, takze nic dokonale....ale ved s bruskom sa mi ani inac nedalo...
a nevadilo im to...takze ma neholili....hoci na to casu bolo vela..
A klystir.....toho som sa bala jak certa 🙂)) ale po tom vsetkom by som nedbala mat aj 5 klystirov 🙂 je to to najmenej pri porode 🙂 a je to ulava..absolutne to neboli....len citite taky teply roztok, sestricka to robi v sprche na vzdycharni...a do paar sekund sa poriadne vycistite a mate pokoj a nemusite sa bat, ze by bola nejaka nehoda pri porode....a potom mate pokoj este na par dni v porodnici, kym pride prva stolica....co je az potom horor, ked ste nastrihnute 🙂 ale aj to sa da prezit..
takze naozaj nic strasne...prave naopak, najlepsie pri porode 🙂))

stankatt
23. jún 2008

baby mne sa dnes snivalo, ze som uz porodila a mala mala 6kg!!!!!!!!!!!!!!! a nevosla mi do kocika.... brrrrrrrr

tehulka4
23. jún 2008

no asponze tak...mna vcera segra vystresovala, ze aj anpriek tomu ze bola kocka oholena mangelom doma, tak ked ju doviezol, takze nejaky stary dedo sanitar ju tam holil, ze to oni musia..to som povedala, ze len co sa ku mne priblize ze musi, ho tam skopem velmi rychlo...takto aktivity neviem neviem...a co sa tyka toho klystyru len som chela vedeit ze ci by sa dal urobit aj tym YAL-om co kupim v lekarni alebo ci je to jedno a aj tak ta ich mydlinova voda ma neminie...

tehulka4
23. jún 2008

jeeeej, stani, ved teba to uz caka ozaj iba za chvilku.... 😀 ku komu ides rodit???

gabuliik
24. jún 2008

Čaute. Ja keď som rodila dcéru,tak ma muž doma oholil a bolo to v pohode. Tam so mnou už nič nerobili. Teraz to praktizujem tak,že každú sobotu ma oholi,aby som bola pre istotu pripravená 😀 .No a ten klystír je fakt banalita.
Ozaj,včera som bola na poslednej poradni u svojho dr. a ten ma vystrašil.Že už som otvorená na 3cm,ale že to je normálne,lebo som druhorodička. No tak uvidím.V pondelok mám už začať chodiť na kontroly do pôrodnice,niekde na prízemí. Neviem kde,lebo pri malej som bola na tretom na rízikovke. Budem sa tam musieť opýtať alebo,že by mi niekto poradil tu?

lenik15
24. jún 2008

Gabulik neviem ci si bola na prizemi v nemocnici na ultrazvuku. Mne sa zda ze ordinacia je dole vedla automatov na malinovky. 2 alebo 3 dvere neni som si ista

gabuliik
24. jún 2008

Na ultrazvuku som tam bola,takže viem asi kde to je. Pozriem sa a uvidím. Ďakujem

melory
autor
24. jún 2008

lenik ano tam je posledne su prijem a predposledne ultrazvuk

lusia25
25. jún 2008

čaute baby.Chcela by som sa spýtať či niektorá z Vás nemá skúsenosti s doktorom Rešetom.

lenik15
25. jún 2008

Kamaratka rodila s nim. Chvalila ho akurat chodi stale po dovolenkach tak tam viac nieje ako je ale to bolo pred 2 rokmi tak neviem.

tehulka4
26. jún 2008

kocky, vcera som bola v nemocnici s nadejov, ze najdem nejaky listok o cvicenipr tehotne, ale nic som tam takeho nevidela...neviete mi prosim vas nahodou poradit, ci obec takto nieco v trnavskej porodnici alebo celkovo v trnave existuje????

mercy29
26. jún 2008

Cvičenie pre tehotné pokiaľ viem existuje v Trnave buď v Materskom centre /na Vodárni pri VÚJE/, a v aerobic štúdiu v hoteli Nukleon /Prednádražie, vedľa úradu práce/. Cvičilo sa voľakedy aj v Jame /na Družbe pri dopravnej polícii dole/ ale neviem, či to ešte funguje.

tehulka4
26. jún 2008

mercy, dkaujem...takze nemocnica nerobi ziadne taekto aktivity...no parada...

tehulka4
26. jún 2008

a este sa spytam..neviete nahodou kedy su tie navstevne dni, kedy si mozem prezriet porodnicu a kde vlastne a za kym mam ist,?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre