Pôrodnica Trnava. Aké máte názory?

melory
15. jan 2007

budem rada, ked tu bude co najviac prispevkov, aby si mohli vsetky trnavcanky urobit ako taky prehlad o trnavskej porodnici 🙂 🙂 🙂

melory
autor
20. feb 2007

babulky ako vas tak citam, tak moc sa trnavska nemocnica nesnazi zaradit medzi super, s tym krvacanim som v soku, lebo som aj pocula, ze sestricka kukala od spodu tehotnu a "nechtiac" jej praskla plodovu vodu, - porodila o mesiac skor. beru to tam ako ze su proficky, ale nechapu, ze mi sme zive a citlive bytosti a hlavne tam dole.

dufman
20. feb 2007

No neni to nic prijemne. Ani doktorka sa velmi nadsene netvarila, ked vytiahla krvavu ruku. Len nechapem, co mi tam mohla podrazdit. Fuj a dnes v noci to bolo uzas. Strasne bolesti v krizoch a v podbrusku. Na stastie mi to manzel rozmasiroval a nejako som zaspala. Ale hlava ma nejako pobolieva stale. :(

palvinka
20. feb 2007

Petra k tomu klistíru: yal je šetrnejší, a hlavne je ho menej. Myslím, že vždy lepšie keď ti tam dajú dva dc toho prípravku ako vyše litra mydlovej vody. Ale neviem posúdiť mne ho nestihli dať. A keď si ho tam prinesieš tak si ho môžeš dať sama, čo si s bruškom a pri kontrakciách neviem moc dobre predstaviť, alebo radšej popros sestričku nech Ti ho dá ona 😉 .
A ešte link: http://www.rakgroup.sk/?p=yal

palvinka
20. feb 2007

a ešte ma minule napadlo, no ja som nikdy pred pôrodom neležala v nemocinici, ale keď bola veľká vizita tak som sa nasmiala. Mne to proste prišlo totalne trapné. Naprv chodila jedna čo mala nastarosti poriadok, aby všade bolo čisto, to som nemohla mať ani pod postelou kabelu. A potom na tú veľkú vizitu prišlo plno doktorov. Tí sa nasáčkovali do izby, neviem ale bolo tam vyše desať ludí. My sme tam ležali ako dve mrtvoly v bielych košelách. No a potom doktorka čo tam u nás bola ráno, tak povedala naše mená, ako sme rodili a že všetko prebieha tak ako má a potom sa všetci presunuli do ďalšej izby. Neviem ale príde mi to také trapné, pro forma, načo to robia veď aj tak tí doktori si nás nepamätajú. Nepoviem keby robili nejaké konzultácie ak by boli nejaký problém, ale toto je fakt zbytočné 😒 .

petra25
21. feb 2007

Aha,Palvinka, tebe ho nestihli dat? Lebo kamoska mi hovorila, ze to nemaju moc radi (tak ako vsetko nestandartne), ze radsej davaju svoj - lepsie vycisti - no neviem, ked ty si to zvladla aj bey 😅
A mas pravdu Mel, mi sme pre nich len kusy, statisticke cisla... 😖

dufman
21. feb 2007

babenky ako sa to pomaly blizi mam divne pocity. Nebojim sa porodu, ale toho ze neviem ako to pride a hlavne kedy. Najma po tych nocnych bolestiach v piatok a v pondelok. Aj manzel isiel radsej dnes na nocnu autom. 😎

petra25
21. feb 2007

Dufman a co ti povedali naposledy v poradni - vyzera to na skorsi termin? My ideme zasa v piatok, tak uvidime, co nove - no a od pondelka by tu uz mal byt Cech - ty chodis v pondelok, ze? Tak potom od neho pozistuj co mozes 😉 papa

dufman
21. feb 2007

lenze mne sestricka povedala, ze cech este v pondelok nepride. Neviem kedy sa objavi. Ale to je jedno.
Doktorka mi v pondelok povedala ze mame dost casu, ale v pondelok v noci som mala asi tych poslickov, tak teraz nie som ista? 😲
Hadam do pondelka vydrzime a zase budeme o nieco mudrejsi. Mame ist aj na uzv, tak ...

petra25
21. feb 2007

No tak neviem? On sam mi hovoril, ze z kupelov sa ma vratit 25. 2. takze 26. 2. ma nastupit - porazi ma z neho ak to tak nie je . No ved ako hovoris, pockame a uvidime -potom daj po pondelku vediet a duf, ak by tam bol - nevypytala by si na neho cislo prosim? vdaka, papa 😉

palvinka
21. feb 2007

Petra nestihli mi ho dať, lebo už som písala mala som rýchly pôrod. Ale ani nemuseli, ja keď ma to chytilo tak po každej kontrakcii som bola na záchode, takže som sa vyčistila prirodzene.

petra25
22. feb 2007

jeej, baby, z nasej marcovej tabulky (aj ked je to vlasnte male februarca😉 )je uz prve babo na svete 😀 moc sa z toho tesim
to mi pripomina, ze sa to asi uz fakt blizi 😅
Na poradnu ideme zajtra, tak uvidime, co my

dufman
22. feb 2007

petra25 - daj potom spravicku ako ste pochodili. Drzim prsteky!!! 🙂

silviatt
23. feb 2007

Petra, ako si dnes dopadla? Dufam, ze si ta tam este nenechali ked nepises 😉 Uz mali konecne papier?

petra25
24. feb 2007

Ahoj babule -este stale som tu 2v1 😀 Vcera som to nestihla - bola som u maminy a nasi intrnet nemaju

Dufman, mam super spravu - uz je tu Cech-trocha si to skratil- tak som sa s nim uz dohodla - uz mam dusu na mieste, lebo som nevedela, co a ako

Silvi - nie som stale o nic mudrejsia - vlastne o nic - povedal iba, ze je to este zavrete a mame dojst zase(uz) v stredu, kedze v piatok je uz termin 😅
neviem,vdaka dlzke mojho cyklu mam aj ja ten pocit, ze to bude neskor - no ved uvidime 😉
ozaj Siviatt si priamo z TT? A kto rodi teba - mas niekoho dohodnuteho? a vyzera ti to na termin? 🙂

silviatt
24. feb 2007

AHOJ
Petra - Ja som priamo z Trnavy, rodit budem u Vargu, teda aspon dufam, ze pride, ked mu zavolam, ze to na mna prislo. Mne najprv povedal, ze to bude skor, ale tento pondelok mi zase povedal, ze to vyzera na 1.-2.marec. Mam prist v pondelok o 7.30 na poradnu, tak uvidim, co mi povie. Moja kamaratka mala termin na 4.marca a dnes o 6.30 mi volala, ze jej odtiekla plodova voda a je na ceste do porodnice, ale doteraz este stale nic 😅 Smiala sa mi este do telefonu, ze ziadne bolesti zatial nema. No som zvedava, kedy mi pride sms, ze ma syna.
Petra, takze je dost pravdepodobne, ze teba v porodnici stretnem 😉 No uz sa nemozem dockat.

cifroska
24. feb 2007

Ahojte babulky.Som tiez marcova,zoznamila som sa s Petou v TT nemocnici.Peta ja idem na poradnu v piatok.Co ti povedal doktor na tu epiduralku?Ja mam termin 20 marcaa uz som na pol prsta otvorena.Ale doktor je fajn. 🙂

melory
autor
24. feb 2007

silviatt ahoj ja ratam, ze porodi okolo siedmej vecer, ma vybaveneho doktora? najhorsie sa rodi, ked sa meni smena.
ozvi sa ako dopadla.

silviatt
24. feb 2007

Melory - tak ta moja kamaratka uz porodila o 13.10. Necitila vobec kontrakcie, tak musela ist cisarskym rezom. Doktora mala vybaveneho, volala mu a samozrejme je na lyzovacke, tak ju odrodil nejaky Cervenka. Bola dost sklamana lebo cele tehotenstvo chodila k nemu, vedel, ze ju to cez vikend chyti lebo vo stvrtok bola na kontrole a povedal jej, ze ked cez vikend neporodi, tak ma najneskor v pondelok prist uz aj s vecami.

melory
autor
24. feb 2007

vidis to su doktory, ale zas tiez maju svoj zivot, chapes, tak to mala o.k. svine mna tam nehali trapit...fuj. som rada, ze to ma za sebou. a co sa jej narodolo a ake miery?

silviatt
24. feb 2007

Narodil sa jej chlapec - Simon, 3660gramov, 49cm. Volala som s nou a bola vazne znicena. Nemoze sa ani hybat, maleho videla 5minut a hned ho zobrali na pozorovanie. Ty to mas super, ze rodis v Topolcanoch, pocula som o Topolcanoch len dobre veci.

melory
autor
24. feb 2007

ved kazda mozeme ist rodit do topolcian, ja ti poviem, ja som v trnave bola, a uz sa mi tam vratit nechce.
ja nejdem do vody, takze to mam zadarmo, lebo len voda sa plati ze 5000,- potom epiduralka1500,- a otec pri porode ako v trnave 500,- ale ak len ides rodit tak nic neplatis, lebo mas narok rodit v ktorejkolvek porodnici. teraz mame uz auto tak som taka odvaznejsia ist aj dalej.

gratulujem jej k chlapcekovi, juuuj po cisarskom aj dva dni bude bez baba ale budu jej ho uz zajtra asi nosit na kojenie. dva dni bude len lezat. a bude na infuzkach, preto je super rodit normalne.

silviatt
24. feb 2007

Nad Topolcanmi som rozmyslala aj ja, ale lekar, ku ktoremu chodim je velmi dobry kamarat svagrinej, tak som sa rozhodla pre Trnavu. Epiduralka sa uz plati aj v Trnave? Ja som bola zaciatkom januara na exkurzii v porodnici a porodna sestra hovorila, ze zatial sa neplati, ale v najblizsej buducnosti sa bude epiduralka platit. Nevies nahodou, ci na tie pasy musim chodit pri kazdej prehliadke u lekara? Ja som nebola ani raz, teda iba raz ked som necitila pohyby a to bolo uz ale pred mesiacom.

melory
autor
24. feb 2007

mna na pasy nikdy neposlali, len ked som mala pred porodom. cize po odteceni plodovej vody, tak neviem, ale niektore baby si stazuju, ze ich posielaju furt na pasy, zrejme zalezi od gynekologa.
epidural sa zatial neplati co viem, ale ze za to, ze sa neplati ho nedavaju druhorodickam, co si myslim, ze je nespravodlive, ved zena druhorodicka ma len o malo lahsi porod, ale tiez si dost vytrpi.

bubaczik
24. feb 2007

dnes bola bohova vecera v tt nem...cestoviny s kapustou a so skoricou.,...kam na tie recepty chodia...

melory
autor
24. feb 2007

to nam po porode dali hrach

petra25
25. feb 2007

Ahoj babule - cifroska vitaj medzi nami 😉
Pytala som sa na tu epiduralku, stale sa neplati, ale co Mel, nielenze ju nechcu davat druhorodickam, ale mne povedal, ze to zalezi doslova - ci anesteziolog uzna ci ide alebo nejde o "zivot" - no uznajte, to kde sme - doslova mi povedal, ze je to na nom - ci tam vobec bude a ci sa mu bude chciet - aj sam doktor vravel, ze by sa mala radsej sice platit, ale nemusi sa spoliehat na nalady anesteziologa 😖
Silvi, tak kamoska to ma za sebou? gratulujem - uvidime, co my 😀 hadam to vyjde a stretneme sa - hlas sa az do porodu 😀

silviatt
25. feb 2007

Ta to uz ma za sebou, dnes som jej volala, uz je uplne v pohode. Zajtra ju idem pozriet, tak som zvedava na podrobnosti 😉 Ja idem rano k Vargovi, tak som zvedava, co mi povie. Jasne, ze sa budem hlasit az do porodu a potom sa stretneme v nemocnici 😀 Dam zajtra vediet ako som dopadla. A co sa tyka tej epiduralky, tak to je na tvojom rozhodnuti. Ja som bola na prehliadke v nemocnici a tam mi povedali, ze ked pridem na prijem a budem chciet epiduralku tak to mam hned povedat, aby potom nebolo neskoro. Ked nebudes mat este nejake silne kontrakcie, tak ju dostanes. Kamaratka, ktora rodila v decembri ju najprv nechcela, ale po dvoch hodinach bolesti to nemohla vydrzat a pichli jej ju.

petra25
25. feb 2007

Tak drzim palce zajtra silvi - a s tou epiduralkou si ma ukludnila, vsak hadam, ak im tam zacnem vrieskat - tak anesteziolog uzna ze ide o pripad "zivota a smrti" 😀 papa

melory
autor
25. feb 2007

mne ju pichli po 5,5hodine bolesti ...da sa len druhorodicke nedaju, lebo je zadara a setria ju pre prvo rodicky.

petra25
25. feb 2007

zda sa mi to pritiahnute za vlasy - ved ja mam kopu kamaratok, ktorych druhy porod bol horsi ako prvy - tak ako mozu takto globalizovat 😠
Mel, nedivim sa, ze sa istis Topolcanmi 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre