Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

marika1977
3. nov 2010

@devu10 vidim ze nielen ja som stresovala 🙂 nemocnice nemaju peniaze a tu je vysledok...stare pokazene pristroje,ale ten druhy na ktory ma napojili fungoval 😀 malej srdiecko sa ozyvalo na celu izbu 😀
@chrenkovae ja som si ho vybrala tak povediac na slepo..kamaratka zacala k nemu chodit a je s nim spokojna tak som mu zavolala aj ja...je to seriozny mlady chlapik a mam dojem ze svoju pracu robi z radostou a presvedcenia...vidiet na nom ze si da zalezat aj na detailoch co mnohy zanedbavaju...ja z galantskych poznam este barana,ten bol pri porode dost odmerany,a este babisovu...zlata to zena.velmi som ju chcela aj teraz ale je na materskej...ja si myslym ze janicek bude v pohode..
@novan mne pre zmenu neukazalo ani tlk ☹ skoro som sa tam pototo...a to ma dost dlho pozerali lebo medzi tym stihol janicek jednu odrodit..a to som pocula ako kricala a rtapila sa,no nebolo mi to jedno..a potom ticho a potom iba babo plakalo..ta pani to ma uz za sebou 😀...tak dost dlho som tam lezala 😒 😒 😒

vera1132
3. nov 2010

ja čo chodim k mojmu doktorovi tak mne tak hovoril že on to robí tak že u neho sa 3x povinne platí za ultrazvuky a potom ostatné nie. tie 3 ultr. čo som platila mi robil v 10tt, 20tt, a 30tt. a ked som chcela este foto tak tušim 4€ som platila. a za ultrazvuk 10€ .

chrenkovae
3. nov 2010

@marika1977 veru je velmi zodpovedni aj ked mi robil ultazvuky tak všetko krasne vysvetlil od a až po z proste je vyborni nemžem na neho zleho slova povedať.a ked som porodila prišiel sa na mna pozret opitala sa ako sa citim či je všetko v poriadku aj ked som odchadzala tak mi poprial všetko dobre no super chlap 🙂

novan
3. nov 2010

@marika1977 fúha, no neviem či by som chcela vedľa v izbe počúvať náreky druhej ženy 😒 podľa toho usudzujem, že sa s tebou kvôli poruche monitoru babrali fakt tak dlho ako píšeš alebo tá pani vedľa mala veľmi šikovný a rýchly pôrod (tak to jej závidím) 😉

novan
3. nov 2010

@vera1132 no tak nejak to bude ako píšeš, len u mňa s tým rozdielom že tých ultrazvukou bolo viac, ale našťastie nie z dôvodu že by bol nejaký problém ale preto že som ho zvykla buzerovať že chcem vidieť drobca, aj dnes som skúšala ale dnes sa už nedal, hihi 😉

chillinn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vera1132
3. nov 2010

@novan teraz v utorok ked pojdem na kontrolu, tak mi bude robiť ultrazvuk, ale zhruba cca to vychádza ťe každý mesiac ma pozera ultrazvukom.

vera1132
3. nov 2010

@chillinn to naozaj? kde si to počula? 😉 čo nemaju dosť roboty, rodiť. Minule jedna rodila v GA a hovorila že je tam tolko pôrodov a babatka že sú až po dve v postielkach.

marika1977
3. nov 2010

@chrenkovae tesim sa ze ho tak dobre opisujes...chvala bohu tak som natrafila na dobreho porodnika,niezeby som mala nejaky strach z porodu alebo tak nejak,len teraz mam trochu problemove tehu tak sa asi poistim...inac ja by som odrodiala mozno aj len zo sestrickou...to porody som mala kratke.. 😀
@novan ja ani neviem ale asi 20max25minut..ale to ta pani lezala na koze vedla a kamoska ta hned pri dverach sedela,ta to mala skoro v priamom prenose 😀 ale aj janicek bol paradne sikovny ked este potom stihol aj nas vysetrit ti koki...az som sa cudovala ze bol u rodicky a vzapati u mna a potom zas odbehol azas dosiel..ten chlap zvlada asi 5veci naraz...

chillinn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vera1132
3. nov 2010

@chillinn no sranda, a ty si teraz niekedy rodila? alebo maš prax snimi?

chillinn
3. nov 2010

@vera1132 ja pracujem v zdravotnictve uz dlhsie,viem,ako to bezi🙂))

novan
3. nov 2010

@vera1132 Spýtam sa ťa už ked si tu 😉 ty si sa s ním už stihla baviť o veciach ohľadom pôrodu? ja som dnes chcela ale ked on všetko otočí na srandu čo netvrdím je fajn ale zas nie vždy lebo som sa nič nedozvedela, vraj to až ked na to príde, čiže až pri pôrode. Lebo som sa chcela spýtať na epi, no stihol mi len toľko povedať že nie je pravda že ju pichá iba jedna doktorka vraj to už robia aj "iné dievčatá", ale nechcel o tom viac rozprávať. Chcela som sa ho spýtať či mi vie na najbližšom ult. povedať váhu bábätka a tiež to zahovoril. On je v pohode len dnes bol nejaký hrrr a ked som mu povedala že je nejaký rýchly že čo sa deje tak mi povedal že on už robí odvčera a neviem koľko žien odrodil atd. Človek čaká mesiac na poradňu že sa popýta a nakoniec sa nič nedozvie. Ešte sa chcem spýtať (lebo hore na desine som bola dnes prvýkrát), že ked mi bude robiť ultr. hore na desine tam mi bude vedieť povedať aj váhu bábätka? lebo dole na prízemí nevedel. Či kde mi to povie?

marika1977
3. nov 2010

@chillinn tak to si viem zivo predstavit...v pondelok som jeden taky rychly porod pocula na vlastne usi 😀 nevaaa...nech sa pretekaju,pre nas lepsie,aspon to budeme mat rychlo za sebou...ale inac je to sila 😀 😝 😀
@vera1132 tak potom sa mame na co tesit 😖 ja vam dam nejake spravy ked budem v nemocke...co je tam noveho,ak sa mi podari dostat sa k pocitacu...uz pred rokom mamicky nechavali po porode max 4dni bo bol taky naval ze nemaly dalsie porodene kam dat...to bratrancova zena tedy rodila

strapco13
3. nov 2010

@chillinn a robis v GA?

chillinn
3. nov 2010

@strapco13 nerobim v Ga,nepracujem v nemocnici

vera1132
3. nov 2010

@novan ja som este nebola na desine, mne minule povedal že v 36tt. sa už môžeme baviť o pôrode.... že ešte je skoro.
ked ja idem na kontrolu tak ja som niekedy vybaveda asi do dvoch minut, a vonku čakam niekedy aj dve hodinky.... vnuútri v ordinacii asi rýchlo čas letí 🙂 ale ked je všetko oki. tak čo by som sa zdržovala 😉

novan
3. nov 2010

@marika1977 Fííha a že iba ženy dokážu viac vecí naraz. Ináč poviem to ja som toho Janička dnes videla prvýkrát, fešák je fakt a aký milý, ked ma dávali na monitor sa otočil a nahodil taký pekný úsmev 😵 a predomnou som aj počula ako jednej svojej pacientke vysvetluje rozdiel (kedže išla rodiť cisárskym) medzi úplným uspatím a iba tým čiastočným. Pekne všetko do detailov jej opísal. Kebyže nechodím k svojmu už dlhšiu dobu taký na mňa nechal dobrý dojem, že idem okamžite k nemu, fakt.

vera1132
3. nov 2010

@chillinn však to, maš prax asi s istými vecami tak to chapem 🙂

strapco13
3. nov 2010

@chillinn tak neohovaraj prosim Ta zdravotnikov...to ze niekto nieco povedal..moze a nemusi byt pravda
GA nemocka na to, ze nema prachy sa naozaj snazi...a nie je to len o porodnici
nevies ako to v nemocke chodi..2 lekari sa zo zartu medzi sebou bavia, ze ktora zena skor porodi a niekto z toho spravi stavku 😝 to je chore..lekari su ludia a medzi sebou sa mozu bavit o com chcu a vytrhnute z kontextu, vynechane 2-3 slova zmenia celu vetu

novan
3. nov 2010

@vera1132 ja zas mám pocit, že doteraz čo som chodila dole som bola dlhšie vnútry ako dnes. A pritom som sa dnes chcela spýtať na kopu vecí, ale nevadí. Dr bol i tak milý len došiel až okolo 11tej pred obedom lebo operoval, vonku sedelo asi 15-20 žien tak asi chcel ten čas dobehnúť. Ja sa nedám i tak sa od neho dozviem čo chcem, možno nabudúce 😉

chrenkovae
3. nov 2010

@marika1977 držim palčeky nech všetko dobre dopadne 🙂

secret
3. nov 2010

ďakujem Vám za odpoveď..novan,tak podľa toho ako píšeš to bolo myslené asi tak,že 3 ultrazvuky v tehotenstve sa plne hradia a plus to foto,čo si spomínala..možno mne to bolo povedané preto tak ,nakoľko som sa zatial zakaždým objednávala-2x a vraj keď sa budem vždy,ultrazvuky budú zadarmo,ale nepýtala som sa potom koľko sa za ne hradí a či sa to viac oplatí..a pomýlilo ma aj to,že má ultrazvuk v ambulancii a keďže mi ho po oba razy robil, som si myslela ,že ak by mi ich zaučtovali,bolo by mi jedno či sa vlastne objednám a zaplatím tak či tak..Budem sa nabuduce musieť spýtať , presne na mieste"činu" ak nebudem niečomu rozumieť 😅 ale každopádne ešteraz ďakujem za odpoveď

strapco13
3. nov 2010

pokial sa nic nezmenilo /nesledujem teraz vsetko, kedze som na MD/...tak 3 ultrazvuky hradi poistovna..ostatne ak pacientka chce si musi hradit sama

secret
3. nov 2010

a chcem Vám všetkým popriať bezproblemové tehuľkovanie a tým ,ktoré tu spomínali,že majú problémy v tehu. ☹ veľa sily,nech všetko dobre dopadne a môžu sa tešiť zo zdravého krásneho bábätka 😵

novan
3. nov 2010

@secret Ja teda neviem ale práveže v mojom prípade nesedí, že sa 3 ultrazvuky v tehotenstve plne hradia, lebo je pravda že som 3 x zaplatila po 10 eur ale ultrazvukov som mala oveľa viac a za tie som nedoplácala. A s tým objednaním na čas to bude asi tak, že ked sa objednáš na čas si platíš 9eur ale zakaždým na každej poradni (v prípade že sa objednáš) platiť 9 eur je viac ako zaplatiť 3 x 10 eur za ultrazvuky. Jediné plus, že nemusíš čakať v čakárni to je pravda, ale podľa mňa aj kebyže sa na každú poradňu objednáš a zaplatíš tých 9eur i tak ti nebude robiť vždy ultrazvuk na každučkej poradni, že by si aspoň o to bola v pluse, ak rozumieš čo tým chcem povedať. Lebo mne dr povedal, akurát dnes ked som sa ho pýtala, že či bude ultrazvuk že dnes nie lebo nie je dobré bábo stále ožarovať. A to už som počula aj inde, asi to s tým ožarovaním bude pravda, ja neviem.

secret
3. nov 2010

@novan ..Áno ,to máš pravdu,že by sa to potom určite viacej oplatilo,zaplatiť za 3 ultrazvuky zvlášť..len mne to potom pripadalo,že tie ultrazvuky stoja neviem koľko asi -teda veľa , keď mi to tak hovorila, keďže som pochopila,že objednávaním by sa mi to oplatilo viac,ale každopádne ak by to bolo 10 eur, ako píšeš+ foto aj tak to je vždy výhodnejšie. A ak by som sa aj raz za čas objednala,ale nemusela by som kvôli tomu pravidelne ako som to pochopila..Lebo nemala som s tým skúsenosť,mám síce 6 ročného syna,ale lekárku som mala v Seredi a tam to bolo v tom čase plne hradené a mala som robené 3 ultrazvuky za celé tehu..a čo sa týka toho ožarovania bábätka ,možno natom niečo bude,lebo vraj aj žiarenie z pc.neni bohviečo pre tehulky,aj keď je to iba minimálne..

strapco 13 ..no mne boli tiež plne hradené pri prvom tehu, ako som spomínala,ale odvtedy sú možno zmeny,alebo záleží na konkretnom lekárovi,aké poplatky si stanoví, neviem..

marika1977
3. nov 2010

@chrenkovae dakujem...ale neviem na nic ine mysliet len na to co tam tak dlho budem robit ☹ do porodu mam toho este vela a pochybujem,ze ma pustia skor domov ale potesilo by ma ze 1-2tyzdne a mohla by som 😀 ved uvidime ako dopadneme este ho to vysvetlovanie bavi.... 😀 po 20rokoch bude aj on taky isty mrzuty a nezhovorcivy ako ostatny stari porodnici... 😉 ale je to pozitivny clovek 🙂

strapco13
3. nov 2010

@secret 3 musi urobit zadara..poistovna to preplati..ostane uz je na nom,,ak je ale nejaky problem, tak poistovna uhradi aj viac

chillinn
3. nov 2010

@strapco13 nikoho neohovaram,ja vravim,co som pocula.Ja taktiez spadam pod GA a mam tam aj lekara.Ja viem,ake to maju lekari,som s nimi v denno dennom kontakte a sama v zdravotnictve pracujem.Mozno to len zle vyznelo,ja ked som to prvykrat pocula,bolo mi to smiesne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre