Pôrodnica Galanta

christin1280
16. jan 2021

Ahojte maminky , v máji mám termín pôrodu som blízko Galanty a rozhodujem sa kam ísť rodiť , či BA alebo Galanta .. pomohlo by mi ak by ste niektorá mi poradili čo ste teraz niekedy tam rodili ..kam je lepšie poprípade ktorého lekára v Galante alebo kde v ba .. ja som rozmýšľala že Kramáre ak teda nie v Galante

evuska135
16. jan 2021

@christin1280 ja dvakrat porod na kramaroch a super. Naposledy som rodila v auguste a neviem si vynachvalit 🙂

hrybik
17. jan 2021

@christin1280 ahoj,galanta určite nieee ,trašny pritup cele zle nezaleži im na človeku.určite radšej Kramare

christin1280
autor
17. jan 2021

@evuska135 a akého pôrodníka ste mali ? 🙂 Tiež som počula dobré ohlasy na tie Kramáre

evuska135
18. jan 2021

@christin1280 ja som nemala zazmluvneneho nikoho. Ale trafila som taku mladu doktorku, strasne super bola a super viedla porod, aj sestricky boli zlate velmi

oneva243
21. jan 2021

Ja napriklad mam s galantou super skusenost, rodila som na jar a pristup bol super, doktori, okrem jedneho a aj vsetky sestricky...rodila ma mudr babisova a teda top pristup a odbornost 😊 na sestonedeli vychadzali vo vsetko v ustreti...to je teda moja skusenost

mahtobka
21. jan 2021

@christin1280 v oktobri som rodila v Galante a urcite druhy porod bude v ba. Najskor ruzinov. Pri kontrakciach a prijazde ma sestricka odbila,ze sak som druhorodicka,tak mam vediet,ze co a ako. Pritom som bola prvorodicka. Proste som ich zobudila o 23:00,lebo nikto nerodil. O takomto case nedostanes ani epiduralku,lebo tam neni lekar co ju poda. Iba cez den. Odrodila ma mlada lekarka. Neviem ako sa vola,ale bola fajn. Co sa tyka sestonedelia,tak lekari v pohode. Nemaju tam odsavacku. Iba manualnu. Sestricky o 3tej rano sa rehotali na chodbe. Nemaju laktacnu. Cize mne ako prvorodicne neukazali ako kojit. Odbila ma sestricka,ze mala spi,tak sa nebude kojit. Malu som ani okupat nemohla,lebo mi malu kupali sestricky. Svokra ma to musela doma naucit. Spolubyvajucej sa maly precikal cez perinku a nedali jej novu. Ze nemaju. Cele zle. A to nehovorim,ze rano sa ma lekarka aj sestricky vypytovali,ze kde mam dieta. Tak kukam na nich,ze ci im nesibe kedze mi dieta nedoniesli.
Spolubyvajuca mala tazky porod a sestricka jej zadrela,ze taka si ani dieta nezasluzi iba preto,lebo nevladala uz tlacit.

hrybik
22. jan 2021

@mahtobka hnusna Galanta,

christin1280
autor
23. jan 2021

@mahtobka toto nemyslíte vážne , preboha 😱

mahtobka
24. jan 2021

@christin1280 no bohužiaľ áno

angi07
24. jan 2021

@christin1280 ja som rodila 2 x v GA. mala som dohodnutu lekarku ( je aj mojou gynekologickou ) mali sme termin sekcie no mala sa vypytala o 4 dni skor ...isla som tam o 23.00 bolo rusno vela mamiciek rodilo.okrem jednej sestricky boli vsetky zlate aj sluzbu konajuca mladucka doktorka. o 03.00 som to uz nezvladala tak dosla moja doki a spravila sa sekcia. pristup na sestonedeli super mala som apartman ... vsetky sestricky boli mile aj lekari okrem primara samozrejme ten ma tan svoj vlastny "styl" ale nastastie som ho videla iba raz ... ked mi malu doniesli poprosila som sestricku nech mi.ju.pomoze prilozit a bez problemov mi isla pomoct.takze treba ich poprosit 😊 malinku som isla vypytat stale ja nakolko som bola po sekcii nebola na izbe hned ale ja som sa dost skoro postavila skrz obrovskych bolesti a isla som za nou...takze tiez treba otvorit usta a necakat ... hned som aj povedala ze zvladam ze moze byt na izbe....ostatne maminy kt.rodili riadne mali babo hned pri sebe , sestricky ich hned davaju maminkam ked su v poriadku ...nie je pravda ze ich nedonesu...odsavacku som brala vlastnu priorav sa na taketo veci. laktacnu mozes zajednat maju aj v GA len treba sa dohodnut .ked babo chces okupat alebo chces aby ti to ukazali tiez ich treba poprosit ver mi ze maju toho strasne vela ...neviem kde je v mode ze iba sedis a cakas nech ta obsluzia podla mna vsade a vzdy - hlavne v nemocnici- treba otvorit usta ked sa ti nieco nepaci alebo nieco chces....takze ja mam dobre skusenosti.😊

abcmajacba
24. jan 2021

@angi07 ako sa ti podarilo vybaviť apartmán? Nehovor že si mala také šťastie za nič... či?

angi07
25. jan 2021

@abcmajacba samozrejme ze nie uz mesiac vpred som isla zajednat zapisali ma na zoznam .a prvu noc som ani nebola lebo nebol volny ( v noci o 03.00 som rodila a az na vecer ma dali na apartman ktory sa uvolnil doobeda) ale vsak ked chces mat nieco treba preto aj robit a zistovat a planovat😊20 € je za noc

abcmajacba
25. jan 2021

@angi07 no ja som zisťovala už na poradniach a aj keď som 3 týždne pred pôrodom tam ležala a keď som šla rodiť hneď som sa pýtala na apartmán a epiduralku a nič z toho... 😒 Kvôli tomu som si vybrala tú pôrodnicu...

hefo
25. jan 2021

Každopádne teraz Galanta je komplet covidová nemocnica, tak sa pôrody posielajú do Nových Zámkov a ešte niekam...

angi07
25. jan 2021

@abcmajacba no to nie tesne pred porodom by si mala...ono je to tak vies.netreba sa od nich bat😊ja som tam volala aj 2x aj som sa tam dotrepala osobne na sestonedelie nech ma napisu do zoznamu. inak by to neslo si myslim.znama isla az do rakuska rodit byva blizko k harniciam ( januar 2020) tam jej s prepacenim vylizali zadok samozrejme za 500 € denne ...takze da sa aj tak aj tak...😏

mahtobka
25. jan 2021

@abcmajacba ono je pekne povedat,ze zavolaj si tam a chod tam. Ja som sa dala zapisat do zoznamu na apartman vyse mesiac pred porodom. A nedostala som ho. Preco? Lebo boli plne. Proste,ak sa neuvolni ides na normalnu izbu.
A to,ze treba si otvorit usta. Ano. Ja som si otvorila a co z toho. V kojeni mi ziadna neporadila.
Napriklad ku mne bol primar vzdy mily a este aj vzdy srandoval.

angi07
25. jan 2021

@mahtobka to si chcela adresovat asi mne😊 ja som nemala teda ziadne problemy a je mi.luto ze mas zle skusenosti.... kazdopadne si to treba skusit a trvat na svojom. ten apartman ano nie vzdy sa to podari ale da sa zapisat do zoznamu aj teraz napr.a to nech mi nikto nepovie ze do aprila nebude na 1.mieste...ale bohvie aj tak ako bude s tymto covidom.aktualne aj tak posielaju do NZ a do DS. alebo co si vyberies a vybavis..ale pocula som ze NZ tiez su spokojne mamicky

mahtobka
25. jan 2021

@angi07 tak mne bolo pri zapise povedane,ze necakajte ze budete na apartmane aj ked ste sa zapisala. 😂 porod sa neda naplanovat. Neviem no. Ja osobne si myslim,ze som iba nevychytala tie spravne sestricky.
To,ze som nemala apartman mi ani nevadi,lebo som mala super spolubyvajucu na izbe.

angi07
25. jan 2021

@mahtobka to je pravda.v mojom pripade to bola naplanovana sekcia sice sa to spustilo o 4 dni skor ale asi som mala teda stastie ze sa apartman uvolnil...😏ale keby som aj nemala nevadilo by .inac vtedy rozdelili mamicky tak ze kazda bola sama na izbe aby sa navzajom nerusili.az ked uz nebolo miesto vtedy ich davali dokopy😊takze sa snazia

mahtobka
25. jan 2021

@angi07 a to kedy ste rodila? Lebo ja som tam bola od stredy do nedele a cely cas bola vedla mna volna izba. Tade akurat chodili fajcit sestricky na balkon a vykecavali sa. Takze este som ich aj pocula.

angi07
25. jan 2021

@mahtobka v januari a ako som chodievala hore dole na chodbe ( aj viac krat s malou sme isli dole na kardiologiu) som videla ze v kazdej izbe bola iba jedna maminka iba v jednej boli 2...aj som sa cudovala ze aky luxus😁

alexchov
31. jan 2021

Ja mam tiez dobre skusenosti s Galantou. Rodila som na Novy rok, rano o pol3 ma prijali s kontrakciami, svojmu lekarovi som volala po vsetkych vysetreniach okolo o 4tej, za hodinu prisiel a spustil plodovu vodu. Bol tam vtedy klud, na vzdycharni som bola sama, cely cas som sa mohla sprchovat, co mi velmi pomohlo. Sestricky mna chodili pravidelne kontrolovat a monitorovali aj babo. Ako negativum by som poznacila pichnutie oxytocinu bez informovania (teraz to uz vlastne ani nelutujem, mala som to rychlejsie za sebou😁) Na porodnej sale bola dobra atmosfera, mali spustene radio, a vsetci zamestnanci co tam asistovali boli velmi mili. Nakoniec prisiel aj primar osobne zagratulovat (boli sme prvi v tomto roku). Ked ma previezli po 2 hodinach na oddelenie, cakal ma tam moj kufor pekne zabaleny (napriek tomu ze som im na vzdycharni nechala strasny neporiadok, uterak zo sprchy, papuce, vlozky...-posledne hodiny som uz jednoducho nevladala pri tych bolestiach upratat a nachystat si veci), sestricka mi tasku priniesla k posteli a vybalila co som potrebovala, dala mi napit, dokonca aj obed mi priniesli do postele. Bola som milo prekvapena. Maleho som dostala do ruk cca po 2 hodinach, pomohli mi s kojenim, potom nas nechali na par hodin spolu, ale prvu noc som ho mohla este odovzdat aby som sa vyspala. Sestricky boli cely cas ochotne, stacilo sa len pytat, hocico som potrebovala-tabletku od bolesti, jednorazovu podlozku, odsavacku, flasku, cistu perinku- vzdy poskytli. Mlieko som si mohla odkladat do chladnicky a ked som ho potrebovala, zohriali. Maleho okupali raz, ale na dalsi den znova prisli a spytali sa ci si to potrebujeme znovu ukazat. Na izbe sme boli dve, a bola som aj rada, lebo sme si mohli navzajom pomoct a radit, postrazit si babo ked druha isla do sprchy alebo na wc a pod. Pravdupovediac do samostatnej vip izby ma ani nelakalo. Co sa tyka odbornosti, tiez nemam co vytknut, absolvovali sme vsetky potrebne vysetrenia v prvych dnoch,ultrazvuky, krv, pri kazdej vizite mi skontrolovali brucho, takze som nemala pocit ze sa o nas nestaraju. Pri porode sme mali aj mensi problem: syncek bol prilis velky na moju panvu a islo nam to trochu tazko... Hlavicka sa mu miestami potlacila a na klucnej kosti mal opuch. Preto ho v prvych dnoch pozorovali a poslali na specialne vysetrenia. Ku kardiologicke sme isli na druhy koniec budovy, do polikliniky. Ta nam zavolala, kedy ma prazdnu ambulanciu, aby sme nemuseli cakat. Na druhe vysetrenie prisla priamo na oddelenie neurologicka zo Sale. Nastastie bolo vsetko v poriadku a na 4.den sme mohli ist domov. Vcelku spokojnost.

christin1280
autor
31. jan 2021

@alexchov A kto vás rodil ? 🙂

alexchov
2. feb 2021

@christin1280 dr. Kováčik, kedze je aj mojim gynekologom 🙂

daniella54
3. feb 2021

@christin1280 ahoj ja mám galantu rada, rodila som v roku 2017 aj keď sestričky boli svine od začiatku až pokial sme neodišli domov a vkuse na mna hovorili po maďarsky dokonca pred pôrodom na mna kričali lebo som nemala predoperacne vyšetrenia a nebola som oholená chcem tam ísť rodiť .... rodila som cisárskym dohodnutým v noci mi však začali kontrakcie a odtekať plodová voda....na sále dokonalá pohoda úžasne pichnuta tá anestéza do chrbta....na novorodeneckom je to bieda ale jedna sestricka bola úžasná naučila všetko čo som mala vedieť ...bohužiaľ stalo sa že celu noc nikdo neprišiel na pomoc keď som mala koliku ani nikdo neprišiel prebaliť vložky myslím tým noc po pôrode rodila som ráno .... ale na druhý deň prišla sestricka ktorá nás učila ako vstať a prešla s nami na wc a malú mi nechali hneď na druhý deň už na stalo...plus som mala modrinove prsia lebo mi nasilu stláčali prsia aby sa mi mlieko spustilo...no však podarilo sa a kojila som dva roky...sestričky hrozné no 🤷🏽‍♀️.takze u mna plus aj mínus ale isto Galanta je to aj blízko než Ba

barboraa22
18. máj 2021

@mahtobka tá istá sestrička sa podľa mna opýtala mna asi tri hodiny po pôrode že ako som si dovolila dať take sprosté meno synovi. Kebyže nemám 7stychov tak po nej asi skočím..... vola sa matyas