Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

adkoalauri
3. okt 2011

@strapco13
@svetluska4 Len aj zavrieť dvere po cisárskom na pacientku, je tiež dosť nebezpečné a okrem toho si apartmán nemôže dovoliť každý pacient - buď z finančných, alebo z iných dôvodov/ ani ti neujde. A na normálnych izbách si nemala šancu dosiahnuť zvonček ☹

strapco13
3. okt 2011

@svetluska4 @adkoalauri to som nestihla dopisat...dcera sa mi zobudila, len som odoslala co som mala napisane
je to jednoznacne chba sestricky, ze po cisarskom nedala zvoncek k mamicke tak aby na neho dsiahla..to by sa naozaj nemalo stavat ☹

strapco13
3. okt 2011

a jednoznacne pacientky treba kontrolovat pravidelne..je jedno ci su po cisarskom,´alebo prirodzenom porode...stat sa moze vselico ☹
ale zas ked si to zoberiete..ked ste v poriadku...pacilo by sa vam, keby Vas kazde 2 hodky zobudili len tak ci ste OK? nehovoriac ze by to bolo urcite v inom case ako by sa zobudilo Vase babatko s hladom 😅

svetluska4
3. okt 2011

@strapco13 @adkolauri no GA nemocka musi toho este vela dohanat ale kde nie su peniazky tam sa zazraky robit nedaju ale to je uz ina tema . 😒

strapco13
3. okt 2011

@svetluska4 tak ano peniazky chybaju..ale kontrolovat pac po operacii nestoji peniaze

buffinko
3. okt 2011

@svetluska4 napr. ja som ani netušila, že nejaký zvonček sa dá dať na izbu....takže ako žiadať o niečo, o čom nevieš, že existuje? 😕 teda mne ho dali po operácii na 9ne automaticky, po pôrode (prvom zatiaľ) som nepotrebovala, bol prirodzený. a zobrali mi ho, keď som sa už postavila a bola schopná zájsť na WC, čiže bol predpoklad, že v najhoršom budem schopná vstať a zaistiť si pomoc 🙂 a prvú noc ma chodili kontrolovať často, si myslím, ale veľmi potichučky a ohľaduplne, som sa určite zakaždým nezobudila. keby som ho nemala, tak jednak asi zdochnem od bolesti 😝 a jednak by som si krásne poblila seba aj posteľ, potrebovala som misku, ktovie kedy by ma boli náhodne našli....aké peniaze navyše stojí kontrola pacienta? sestry to majú v popise práce, a mnohé to dokonca aj robia....

dúfam, že aj druhý pôrod bude prirodzený a budem teda po ňom mobilná 😒

evelin116
4. okt 2011

Baby co sa tykalo mna tak skoro vobec sa o mna nestarali po porode a vedeli ze som mala komplikacie a nizky tlak a az potom sa o mna starali asi jeden den ked som im odpadla tak vtedy hej inak nic apsolutne

libka1
4. okt 2011

prosim len pozitivne spravy, porod sa mi blizi a uz som sa rozhodla pre GA tak ma neodradzajte 😀 😀
bol obsadeny nadstandard ked ste tam boli?

buffinko
4. okt 2011

@libka1, neboj, prežiť sa to dá 😀 , sa tam možno aj stretneme 😀

strapco13
4. okt 2011

@libka1 bol obsadeny..ja som ta bola 😀 ..ale mala som ho objednany..vedela som, ze nastupujem do nemocky
pri prvom som nemala to stastie

libka1
4. okt 2011

@buffinko kedy mas termin? ja som prave uz jedna totalnu nevsimavost prezila v TT tak som si povedala ze skusim cosi ine aspon budem vediet porovnat... tak zacinam byt dost zvedava 😀 uz aspon viem co ma caka, pri prvom to bol taky skok do neznama a nevedela som posudit co je normalne a co nenormalne 😀

libka1
4. okt 2011

@strapco13 uf, dobre ze si uz po porode, ty mi ho uz neobsadis 😀 no ja zial nebudem vediet objednat dopredu asi, aspon zatial to vyzera na nahodny porod bez nejakeho planovania 😅

buffinko
4. okt 2011

@libka1 pri prvom pôrode obsadený, teraz ani nedúfam, že bude voľný...termín 27.10 🙂 ale dúfam, že to bude skôr, prvú som prenášala...

libka1
4. okt 2011

@buffinko tiez mam podobne tuzby a chcela by som to aspon o par dni skor, prva bola skor o 2 dni, no uvidime, hlavne nech je babo spokojne a ja to nejak vytrimem 😀 ale v kutku duse dufam ze sa to nebude natahovat ....
ten nadstandard je tam len 1?

buffinko
4. okt 2011

@libka, no veď áno, hlavne aby bolo bábo ok, tých pár dní sa už nejako dobujuje....nadštandrd iba 1, pokiaľ viem. a držím palce 🙂

libka1
4. okt 2011

@buffinko aj ja, budeme pretekat, kto skor pride berie nadstandard 😀

buffinko
4. okt 2011

@libka1 😀 😀 😀

strapco13
4. okt 2011

@libka1 ja som prenasala..inak prirodzeny 15 minutovy porod nakoniec..mala sa zlakla vyvolavacky tak vyliezla dobrovolne 😀
VIP izby su "uz" dve

libka1
4. okt 2011

@strapco13 huraaaaaaaaaaaaa, to je dobra sprava ze 2 😵
voci takej vyvolavacke by som nemala namietky 😀

strapco13
4. okt 2011

@libka1 nakoniec vyvolavacka nebola..lebo som prisla a otvorenba na 4 cm..ale mne nic nebolo 😀 😀 mne zacali bolesti az ked som sla rodit..dokopy som mala 7 kontrakcii..predtym nic
ja som poctivo ukecalvala malu cely vikend, ze pondelok musi liezt von dobrovolne a sama..a posluchla 😵

libka1
4. okt 2011

@strapco13 rozumne dievcatko 😵 😵 tiez podebatujem s bonbonom aby vedel ako sa veci maju 😉

svetluska4
4. okt 2011

@strapco13 jejky, tak to sme mali skoro identicke porody 🙂 aj ja somto vsetko mala za sebou za 15 minut. Som sa pocas prijimania usmievkala ako slniecko a srandovala a sestricka ze sak pockaj teba to prejde a ja reku uvidime ale ze maly isiel tiez rychlo na svet, tak potomuz bola v strehu a veru sa nestihala cudovat 🙂

strapco13
4. okt 2011

@svetluska4 to je super...ja som sice bola od 8 v nemocke a mala sa narodila o 15, 00..ale fakt bolesti len poslednych 15 min..len kedze uz som bola objednana, tak ma tam nechali
a 14,55 ma este doki pozrel..a ze ide si dat este kavu a pride a o 15 min rodime..len co odisiel, sme ho volali spat a ledva si stihol dat rukavice 😀 😀 😀

svetluska4
4. okt 2011

@strapco13 no ja som mala rano poradnu a tam sme sa s dokym dohodli ze skusime tabletku ci mi to rozbehne, a stacila stvrt tabletky a poobede o pol tretej sme isli do nemocky ze mi tvrdne brusko , ziadne bolesti ani kontrakcie no a o 16.00 sa mala narodila 🙂 a tiez doky prisiel pred stvrtou ze ma kuk ako som na tom a ze pusti vodu nech toposurime aon kuk a voda isla sama tak sme pekne spolu odkracali do saly . A najlepsie bolo ze ked si nasadzoval rukavice mala sa uz tlacila, tak som pekne zahlasial ze rychlo lebo tlaci 😀 a doktor na mna ze este netlac a ja ze ja netlacim to mala sa tlaci sama 🙂 takze sup sup a bolo po vsetkom 😉
Ja kazdemu vravim ze keby takto rodili vsetky zeny tak je o populaciu postarane 😎

pici
4. okt 2011

@strapco13
@svetluska4 tak citat vase porody baby... velke zavidko :D

adkoalauri
4. okt 2011

@strapco13
@svetluska4 Veeeeeľmi závidím 😀

strapco13
4. okt 2011

@pici @adkoalauri aj ja si zavidim 😀 ked som rodila maleho tak tam tiez jedna druhorodicka takto rychlo porodila..strasne som jej zavidela a dufala, ze sa mi to podari..a podarilo
mne pomohlo vyuzivat gravitaciu..cize stale stat a chodit a tesit sa z kazdeho aj nepravidelneho ztvrdnutia bruska a stale komunikovat s babom..v duchu alebo posepky som jej stale hovorila ako sa na nu tesim, ze nech uz ide k mamicke /o 10 rano mi pichli vodu, o 14 mi pichli oxytocin, lebo som bola na 8 cm a ziadne kontrakcie..ten mi zabral az za 45 minco sa tyka toho ze kontrakcie som musela zacat predychavat, to uz som bola tesne pred porodom a o 15 sa mala narodila/

svetluska4
4. okt 2011

@strapco13 @adkoalauri @pici ale sa mi vidi ze to bude aj tym ze sme uz boli druhorodicky a uz sme vedeli do coho ideme a psychicky sme to aj inak brali a telicko si uz pamatalo co bude vedelo rychlejsie zareagovat , ved rozdiel medzi detickami mame necele dva rocky 🙂

strapco13
4. okt 2011

@svetluska4 urcite je to aj tym..a tym ze sme prve porody nemali komplikovane, tak sme v hlave nemuseli riesit nejake obavy a neriesili v tej chvili minulost ale sustredili sa len a len na porod
zena rodi, nie lekar..ale zas bez lekara by som aspon ja umrela od strachu...sice si tiez ledva stihol dat rukavice..ale vedomie, ze je tam, mi pomohlo
a mala som malinku na brusku este neodstrihnutu od pupocnika, placenta este neporodena...proste len co vyliezla, nadychla sa, uz bola na mne 😵 😵 😵 este taka zamazana od mazku...a hned sa pricucla sama a spravne 😵 😵 😵

siss_sz
4. okt 2011

ale dari sa aj prvorodickam... ja som mala tiez super porod, aj rychly, aj lahky, tehotenstvo nevynimajuc... odtiekla ami voda am museli mi vyvolavat, tiez nejakou stvrtkou tbl. sa to rozbehlo a za 4hodky bol maly na svete... a poznam vela dalsich prvorodiciek, co ikm to slo super...sice je vela aj inych pripadov, ale treba si verit a byt v pohode... a bude to fajn... @pici 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre