Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

luskacik
17. sep 2009

svetluska, keď Ti spadlo bruško cítila si niečo? A je teraz aj vidieť, že už je nižšie? Ja neviem či mi už spadlo. Občas ešte mám problémy s dýchaním, ale aj v panve už cítim nejaké tlaky. Tak neviem...
A baby koľko ste už pribrali od začiatku tehu doteraz? a ešte priberáte? Ja som pribrala cca 14 kíl, ale už nepriberám. Našťastie!

binas
17. sep 2009

luskacik ja som 28tt.a pribrala som 10kg a este urcite priberiem 😝

pipinka82
17. sep 2009

Luskáčik padnutir brucha zistíš tak ked si z hora na bruško priložíš ruku a troha zatlačíš a máš tam takú jamku akoby no miesto tak máš padnuté bruško skús 😀 ja som mala padnuté brucho už od 7 mes.tehu a malý bol aj strašne dolu posledný mesiac 9 ty 😉 a nevedela som itak porodit prenášala som po termíne ešte 8 dní a nakoniec som mala SC 😉

Ortopedické nohavky si nemusíte vôbec brat do pôrodnice zbytočné!!! 🙂 tam ich nepoužijete ani raz 😎 až po 2 týždnoch pojdete s malými detúrencami k ortopédovy na nožičky a až tam vám povedia či treba balit na široko s dvoma plienkamy a s pamperskou alebo bez pampersky len látkové!!! 🙂

My sme mali všetko o.k. mne kázala baliť na široko len s jednou pienkou ale balila som ho asi 2 týž. len na noc a má všetko v poriadku-prvé krôčiky za ruku robil ako 5 mesačný..plazit sa začal ako 8 mesačný,prvé krôčky od nábytku po další ako 10mesačný a úplne sám sa spustil ako 11mesačný a vôbec som nebalila ako trebalo to je len u nás na slovensku tak zavedené od komoušou!!! Dobre beriem ked dietatko má vážnejšie problémy s nožičkamy a klbami to treba ale ked je všetko o.k. je to zbytočné!! 🙂 prežil aj môj prežili aj kamoškyne dve deti bez balenia a mimochodom v zahraničí sa už vôbec nebalia deti 😀 To je na každej z vás či budete alebo nie!!! 😎 prajem aby detúrence mali všetko v poriadku a aby ste to mali čo najskôr za sebou a tešili sa s malinkatých anjelikou 😉

chriss1
17. sep 2009

Iba po 2 týž. sa chodí k ortopédovy? Ja som počula 6 týž. 😅

svetluska4
17. sep 2009

Ahojky Luskacik, no padnutie bruska je aj vidiet aj citit. Moja mamina ked ma po tyzdni zbadala hned povedala ze mam uz brusko dole. A citim aj maleho dole a dnes mi aj dr. potvrdil ze uz je uplne dole leob hlavicku ma uz uplne v lone. Tiez aj inak sedim, neda sa mi sediet normalne, uz sedim ako chlapi , nasiroko 😀 je mi to tak pohodlnejsie. taktiez ked sa maly vrti tak mu citimhlavicku az uplne dole. Neboj to zbadas ked zide nizsie, aj sa ti ulavi pri dychani. Mne takto dole zisiel za posledny tyzden a dr. povedal ze je dost nizko takze uz sa hadam kukne na svet 🙂
No kolko som ja pribrala, asi tak 7 kg, ale to asi preto ze ja mam aj bez toho dost vela kil aj ked nie som nejak extremne velka. tak sa nadejam ze ked porodim tak budem lahsia ako pred pocatim 😉 . Ked si to tak pozriem maly ma teraz cca 3 kg, este nejaka ta vodicka, placenta, zvacsena maternica, to ked odcitam tak sa hadam dostanem aspon na to co som mala ak nie nizsie. A dufam ze pri kojeni tiez nieco pojde dolu. 😎

csikike
17. sep 2009

svetlus, no nechcem ta strasit, ale tiez som dufala, ze pri kojeni zhodim... a nic, dokonca som pribrala, ale po CR som sa z porodnice vracala s povodnou vahou
baby, neviete kolko sa plati za sterilizaciu?

ericica
17. sep 2009

ahojte kocky sorry ze som vam sem vtrhla mam len jednu otazocku ohladom navstev v GA porodnici,lebo ja som rodila v NZ a sestra ide rodit v GA ...som pocula ze vraj tam pustaju na izbu je to pravda???lebo v nz len cez okno sa dalo kuknut babo ,,,tak neviem ako to je 😖 ?
a dokedy su navstevy ,da sa ist aj okolo 6-7 hodine vecer???

rose86
18. sep 2009

csikike plati sa 33,19 €

rose86
18. sep 2009

ericica no tam to s navstevami neni prisne. no ak mala zena cisarsky tak moze prijmat navstevy aj na izbe, ak nie tak na chodbe ale moze si tam vziat babatko. a co sa tyka vecernych navstev tak ked sa dohodne mamicka so sestrickou co ma sluzbu tak moze dojst navsteva aj po navstevnych hodinach ale nie na dlho. moj muz bol za mnou o deviatej vecer 😀

manika77
18. sep 2009

ericica ja som rodila normalne bola som tam az osem dni a den co den boli navstevy na izbach na chodbach nikto nebol vsetkobolo v izbach 🙂 noo a k tym navstevnym hodinam...ked som bola ja tak to bolo hocikedy a hocikolko 🙂 vobec nik to tam nesledoval 🙂

csikike
18. sep 2009

rose, diky
no tie navstevy ma trocha stvu, teda, ja nechcem aby za mnou chodili na izbu, podla mna to nie je slusne, ved nie som na izbe sama...

mandula
18. sep 2009

ahojte dievcata, tak som to vcera prezila, dopadlo to celkom fajn az na tu matriku. Matrikarka tam zacala na mna vyskakovat, ze to vyhlasenie otcovstva mi stacilo urobit po porode a ze ci si istim, aby otec nezdrhol a aby som ho mohla potom napadnut za alimenty. Skoro som odpadla, moj priatel na mna vyvalil oci a povedal potichu, to som od Teba necakal. Tak som sa tam nezdrzala a zacala som to riesit, nastastie sme to vyriesili a potom uz bolo vsetko ok. No ok, az na to, ze ma nechal tu a on si isiel. Vraj uz nie je s tou 17tkou, ale vraj mu je takto docasne lepsie, chce si uzit, a ze na maleho sa tesi a nebrani sa tomu, ze by sa malo vsetko vratit spät. Ach, ale nie som naivna, nebojte sa, viem ze to boli len take reci. Neviem, mozno sa nieco zmeni, jedine, ze by ho zmenil a dostal ten malicky ale ja uz nie. Som pre neho stale ta furia, ktora vyhladava a iba sa hada. Na toto treba cas a hlavne rozum do jeho hlavy - co je v tejto dobe veeeelmi tazke 😉 Nevadi, nejako bolo, nejako bude. Trapit sa budem potom, ked sa nic nezmeni, teraz mam este NADEJ.

Inak, chcela by som sa este nieco spytat. Na tom papieri, co treba do nemocky v GA pisu, ze dupacky, kosielku, kabatik ... to su uz veci, ktore budem potrebovat z porodnice, do coho ho obleciem? Alebo budem potrebovat aj nejake oblecenie na pobyt v nemocnici?

csikike
18. sep 2009

mandul, tak vela trpezlivosti ti prajem
a tie veci budes potrebovat az na cestu domov

mandula
18. sep 2009

csikike, dakujem 🙂
Ty mas kedy termin, 1.10. alebo ides skor? Mozno sa stretneme 😉

luskacik
18. sep 2009

Ahojte baby, no podľa toho čo píšete o tom brušku, tak mne ešte určite nepadlo ☹ tak snáď čoskoro.
Mandula - tá pani matrikárka asi včera vstávala hore zadkom... nemám rada ľudí, ktorí si neuvedomujú, že takýmto správaním môžu niekomu veľmi ublížiť...
V nemocnici nám vraj požičajú vecičky pre bábätko (takže ak nechcem nemusíš si ich tam nosiť), ale ja by som chcela mať malú vo vlastných vecičkách. Len neviem, či naozaj stačí všetko po jednom kuse... Ako často ju budem musieť prezliekať, zašpiní sa často také malé bábo?? A beriete si tam veľkosť č. 56?

mandula
18. sep 2009

jej, luskacik, ahoj.
S tou matrikarkou mas pravdu, ved Ti hovorim, ze som tam skoro odpadla. Tak ona sa este stavala na jeho stranu. Ono ani nejde o to, ale clovek sa snazi s nim vsetko riesit v rukavickach, aby nezdupkal a snazim sa to udrzat, lebo verim, ze to bude zase ok. A ona tam spusti toto, ze ja to robim len kvoli alimentom. S preoacenim, na tie sa mozem teraz vykaslat, ved tu ide teraz o rodinu. No bola som zhrozena. Ale ja Ti poviem kde bol problem. Bolo uz 14,40 a oni su tam len do 15,00. Navyse tam mala nejake 2 kamosky, s ktorymi si nemohla dopit kavu. Ale ja som tam potom spravila mensi cirkus a bolo 😀

co sa toho bruska tyka - ani ja to este nemam dole. Moji okolo mna sice hovoria, ze mi nejako padlo ale este tlaci hore, takze este uplne asi nepadlo a ja sa este nacakam 😉
Luskacik, ty si beries nejake oblecko do nemocnice? Tak asi aj ja si nieco vezmem. Tiez by som chcela, aby bol vo svojom, ja len ci Ti na to sestricky nic nepovedia, nie kazdy to ma rad 🙂 A ta velkost? Ano podla mna ta 56 - teda ak nebudes mat takeho valibuka ako Lenoc 😀

luskacik
18. sep 2009

Veď práve, čo ak bude veľká? Mne zatiaľ doktor nehovoril, koľko bude približne mať... A aj keby povedal, vôbec to neviem odhadnúť, že akú veľkosť bude potrebovať. Zoberiem najmenšiu, a keď nebude stačiť, snáď mi to z domu donesú. A doma nachystám aj vecičky s autosedačkou v čom pôjde malá domov a asi aj pre mňa nejaké oblečenie (len ako budem potom vyzerať?? - moc si nefandím, takže radšej niečo voľnejšie).
Inak, na exkurzii v pôrodnici sme sa na to pýtali sestričky, či môžeme bábätko prezliecť, a že samozrejme. Oni toho oblečenia zase nemajú až tak veľa, a keď bude v tom čase veľa detičiek, budú aj rady že tam máš svoje veci. Len potom, keď prídeme domov, budeme mať o to viac prania 🙂
Csikike, ty tam malej teda nezoberieš nič? Ty si už skúsená mamina tak poraď čo je lepšie. A tuším máš plánovaný cisársky na budúci týždeň,ak som dobre čítala, že?

rose86
18. sep 2009

csikike no hej tie navstevy na izbach ani ja neschvalujem. mojej spolubyvajucej stale chodili navstevy vo velkom pocte ludi. plna izba jej rodiny a deti a tak. no a ja po cisarskom. spat som nemohla, musela som byt stale zakrita kedze ten prvy den som bola polonaha. dalsie dni ked uz som mohla vstavat a bolo dolezite aby som sa rozhybala tak sa zasa nedalo lebo mi bolo trapne sa stavat ako umierajuca a pred piatimi ludmi. ja som svoje navstevy zatrhla. chodil za mnou iba manzel a iba na chvilocku. pstatnym som povedala ze naco ma budu chodit otravovat do nemocnice ked za 4 dni sme doma? 😀 a ked mi prisla kamoska na treti den tak to uz som sa vedela hybat a isli sme na chodbu.

rose86
18. sep 2009

inak ta matrikarka je tam nova. totiz ta co tam bola predtym rodila na druhy den po mne 😀 ta bola mila. narodil sa jej maly Filipko 😀

pipinka82
18. sep 2009

Baby oblečko si zoberte ja som si tiež brala a potom som si ho prezliekla do svojho brala som mu 5 dupačiek,2 čiapočky po kúpaní aby nedostal prievan nakolko všade cez leto bolo otvorené okno a ked som mala niečo špinavé okakané alebo ogrckané mne vždy doniesol mužík s domu čisté 😀 a na prepúštanie domov vecičky som nemala so sebou to je zbytočné aby ti tam napáchli ja som to mala pripravené doma dve kopy jednu na teplejšie počko druhú na zimšie 😎 a potom mi to v den prepúšania priniesol muž a tam som ho prezliekla podísala papiere prepúštaciu správu a oboznámenie s kojením a ešte nejaké akože rady 😀 a odišla som to je všetko 😎

Tak môže sa hambiť matrikárka!!!!!!!!!! Tak ked už chcela kričať mala nakričať nanho že nie je stebou a nie na teba!!! 😒 ja niekedy na tých úradoch by som vedela vraždit ...ako píšete majú už pred fajrontom tak sa posereme asi šetci no snad si jej poriadne povedala svoje !!! 😎 😉

mandula
18. sep 2009

rose, ja som bola na matrike v Sali, tak to asi nebola ta nova, ale mam to uz za sebou, nastastie mi priatel napisal, ze ok, nemysli si nic zle a mam to uz nechat tak.
pipinka - dakujeme za radu, ja si teda idem hned pobalit aj nejake tie vecicky navyse - jeej, tak to sa tesim, ze bude obleceny hned v tom, co som mu pokupovala. Jaj, nech uz sa narodi.

Inak baby, ja mam normalne uz take myslienky. Stale rozmyslam, ako bude vyzerat. Ja viem, bude sa mi pacit uz od prvej sekundy, ale aj tak nad tym rozmyslam. Jedna vestica ma naplasila - lebo mojmu priatelovi umrel otec minuly rok v oktobri a ona mi vtedy vyvestila, ze pride obeta a to bude nase dieta, vraj sa narodi do roka a bude uplne na deda. Baby, ono sa to plni - ved ja mam termin na 5.10 / on umrel 9.10 /. Ale on teda veeeelky fesak nebol 🙂 No vidite, co robi nuda? To ja mam potom taketo myslienky 😀

csikike
18. sep 2009

hej, ja mam termin 23.9. ale oblecko beriem iba na cestu domov, velkost 56, jedine co beriem su ciapocky a rukavicky, aby sda nedoskriabala

mandula
18. sep 2009

baby a este jedna vec - je potrebna odsavacka mlieka do porodnice?

rose86
18. sep 2009

mandula jaj tak ja som myslela galantsku matriku.

neboj urcite nebude cela po dedovy 😀

odsavacku si ber. ja som si kupila v porodnici.

snehovakralovna
18. sep 2009

Rose 86 diky za pochovalu 🙂 , ta matrikarka som ja - len tak medzi nami. Salske matrikarky poznam, je tam silnejsia Alenka a pani na dochodku.
Mala Patka poslucha? Moj maly chce byt cely den iba "pricucnuty", vobec nic neviem pri nom urobit. Este stale mam stehy, konecne v pondelok si ich idem dat vybrat, uz mi tusim prirastli k jazve, dufam, ze mi primar nevynada.

rose86
18. sep 2009

jejda tak dobry den pani matrikarka 😀 Pata poslucha len si teraz zvykla spat pri mame lebo robko je chory tak s patkou spim v druhej izbe na gauci, tak teraz furt mrnci ze chce byt pri mne ale inac ok. ja som si stehy vybrala sama 😅

snehovakralovna
18. sep 2009

Roe, mozme si tykat, nie? Pani zostala doma 🙂 Ako si si vybrala stehy? Ja mam tu nit uz prirastenu do jazvy, obavam sa a navyse mi trci len 1 koniec, ten druhy je niekde v jazve, to nevadi? Rozmyslala som nad tym, ze si to skusim vybrat, ale bojim sa, ze roztrhnem nit a potom bude galiba.

snehovakralovna
18. sep 2009

Pardon za skomolene meno 😉

rose86
18. sep 2009

hehe jasnacka ja rada. no ked nas prepustala ta blondata lekarka tak hovorila ze o tyzden na stehy. a ja som sa jej pytala ze ako sa to vybera lebo pri prvom som mala ine stehy a ona ze to sa len odstrihnu tie uzliky na kococh 😀 no viac mi netrebalo vysvetlovat a pekne som doma chytila manikurove noznicky uzliky natiahla a odstrihla 😀 neboj tu nit neroztrhnes ani keby si chcela. ale ked uz to mas take vzrastene radsej by som isla 😒

snehovakralovna
18. sep 2009

Mna nejako zle zasili, lebo mam a mala som iba 1 uzlik, tak preto sa bojim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre