Pôrodnica v Galante. Aké to tam je?

biba12
5. jan 2008

Ahojte,

nenasla som tu tuto temu, mozno tu je, ale nevsimla som si. Moja kamoska chce rodit v Galante, tak by som Vas rada poprosila o nazory. Ake to tam je? Co vsetko si potrebuje priniest? Co predporodna priprava? A co lekari, ktori su z tych skusenejsich? Babatka maju stale pri sebe, co nie? Je tam laktacna sestra? Asi vela, ale budem vdacna za kazdu odpoved. Dakujem.

manika77
30. sep 2010

@katelyn mozno sa teda polepsili teraz pozeram ze som rodila rok pred tebou 😉 tak snad sa teda polepsili uz by bolo na case

katelyn
30. sep 2010

@manika77 hej hej rok po mne asi presne 🙂 no neviem ci polepsili ale hovorim nebolo to take strasne ja som sa bala jedine ze dostanem spoluobcanku tmavsej pleti na izbu ( nie som rasistka) ale tie ich navstevy by som asi nezvladala a poviem ti ze dokonca sa snazili ich davat vzdy spolu na izbu aby neobtazovali ostatnych..a inak niekto spominal ze aj to tam rekonstruovali teda sprchy boli v celku pekne..

manika77
30. sep 2010

@katelyn noo ved o chvilu ides znova tak nam napises co nove 😀

katelyn
30. sep 2010

@manika77 no to ano nie je to sice mala chvilka ale napisem potom 🙂

lussy007
30. sep 2010

@manika77 boooze tolko veciiiiii...... uz neviem kde mi hlava stoji.... 😅

manika77
30. sep 2010

@lussy007 noo neboj volaco bude 😉 potom nam daj info ci sa to polepsilo predsa len ja som rodila pred dvoma rokmi 😉 😉 😉

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 ved prave.... ale asi nebudem jedina co ju budem mat vo svojom... 😉 a co ta znacka plienok to je jedno nie? a taktiez aj na kupanie pre malu alebo mi ju okupu sami...

lussy007
30. sep 2010

@manika77 tak dva roky nieje az tak vela nie??? musime to nejak pretrpiet koli malinkym 😀 .... len mam strach aby som na nieco nezabudla.... ono sa vzdy nieco najde 😉

manika77
30. sep 2010

@lussy007 noo nieje to vela lebo velmi rychlo to ubehlo 😒 a ak zabudnes tak ti prinesu neboj 😉

manika77
30. sep 2010

@lussy007 plienky je jedno ake si prinesies to je podla uvazenia 😉 a kupu oni teda sprchuju :-/

lussy007
30. sep 2010

@manika77 hmmmm... takze mi to asi nikto neukaze co??? lebo kamoska vravela ze ano ale bola v inej nemocke no.... 😒 ... tak sa naucime sami 😅

manika77
30. sep 2010

@lussy007 prvy krat ti ukazu :-/ potom uz len pridu zoberu osprchuju a vratia 😉

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 je jedno ake plienky donesies, hlavne nech su newborn 🙂 No , kupat babo kupu sestricky a tak na druhy alebo treti den ti ukazu ako sa to robi (prvorodickam maju povinnost to ukazat), na kupkanie ti staci detske mydlo (klasicke) mozes zobrat aj to tekute do kupela, treba aj osusku pre babo. Po kupkani je treba dietatko natriet telovym mlieckom (olejcek sa uz nedava). Ale to sa mozes spytat detskej sestricky a muzicek ti to potom donesie. Sestricky na novorodeneckom su velmi mile, ochotne , ked nemozu hned neboj nezabudnu najdu si chvilku a potom pomozu.

lussy007
30. sep 2010

@manika77 hmmmmmmmm

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 a ja som kupila prave olejcek ...ale to asi nevadi nie??? vidis ta osuska sa nikde nespomina.... este ze ma napadlo sa spytat 😉

manika77
30. sep 2010

@lussy007 my sme napr osusku nepotrebovali vobec..neviem ci to nebude iba tym ze svetluske asi kupali na apartmane ci nie? lebo nam ich len zobrali a potom vravili ze su uz cisti 😉

lussy007
30. sep 2010

@manika77 jaaaaaaj..... a deticky su na izbe stale alebo sa da aj dohodnut so sestrickami ze by si ju na chvilku zobrali.... ci ako to je?

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 no ja som tiez mala olejcek a sestricka mi hned povedala ze olejcek nie a pozicali mi tel. mliecko, na druhy den tatinko uz doniesol. Ale olejcek sme aj tak vyuzili, Samusho sa velmi supkal (niet divu ked bol 9 mesiacikov vo vodicke) nasa detska dokyna pri prvej kontrole nam povedala ze pred kupanim ho mam ponateriat a pomasirovat s tym olejcekom a potom okupkat. Ta sucha kozicka mu pekne zisla dolu v takych mastnich sulockoch a ked sme ho okupkali tak sa ten olejcek zmyl. No a do tyzdna sa maly uz nesupkal. Ozaj a detsku doktorku uz mas vybranu? to pri prijme musis nahlasit ze komu budete patrit.

manika77
30. sep 2010

@lussy007 vies co ja som porodila vo stvrtok pred tretou pobede a rano o piatej v piatok mi ho uz doniesli a bol somnou a az do nedele ale potom mu vystupila zltacka tak siel na tu fototerapiu az do stvrtka a domov sme sli v piatok :-/ na druhy sviatok vianocny..:-/ ale myslim ze nebol by problem aby si zobrali babo sestricky..dokonca ked sa pojdes najest osrpchovat a tak kludne im malicku daj postrazit 😉

svetluska4
30. sep 2010

@manika77 no mne raz ukazali ako kupat a potom som to uz zvladala sama, no je pravda ze ja som tam mala peknu detsku vanicku z plastu. I ked 3. a posledny den sa nekupalo lebo nemali teplu vodu. brrr

manika77
30. sep 2010

@svetluska4 noo my na normal izbach sme kupat nemohli lebo tam k tomu neboli podmienky 😀

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 mala som ale ma odhovorili tak nakoniec to poriesim sukromnym lekarom... snad to bude dobra volba... len mu musim este zavolat...

lussy007
30. sep 2010

@manika77 cez vianoce asi nic moc byt v nemocke co???

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 neboj, ked si potrebujes oddychnut tak ti ho postrazia. ja osm rodila v noci a maleho mi doniesli hned rano okolo desiatej a nechali mi ho cely cas. Vecer o jedenastej som ich poprosila aby ho mali cez noc ze som vobec nespala a v pohode , doniesli mi ho az rano o piatej na kojenie. a ked uz som bola na aprt. tak som musela maleho nechat na novorodencekom nech s aopauje, lebo apartman je na severnej strane a nesvieti tam slniecko.
Tiez ked sa potrebujes osprsit tak ti babo postrazia, ved od toho su tam 🙂

manika77
30. sep 2010

@lussy007 n oo tak tomu ver asi preto boli tie sestricky take ofuknute 😝 my sme tam boli az devat dni kvoli zltacke 🙄

svetluska4
30. sep 2010

@lussy007 eee, detsky sukromny? a taky aj tu v okoli je? Ja som tiez isla len tak donemocky a vybrala som si siestym zmyslom 🙂 a nelutujem, mame skvleu pani doktorku a maly sa na nu stale usmieva, dokonc aj po tom co ho zaockuju a reve ak tur za chvilku uz saskuje.

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 tak dufam ze nebudu mat zrovna zlu naladu lebo ja mam na taketo veci stastie 😕

strapco13
30. sep 2010

@svetluska4 vsetktci detskari su uz sukromnici...nemocnicny, co su na oddeleni nemozu robit ambulantnych pediatrov

lussy007
30. sep 2010

@manika77 asi koli tomu ale ved ty za to nemozes ..aj ty by si bola rada doma na vianoce no nie?

lussy007
30. sep 2010

@svetluska4 u nas v Senci ano 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre