Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

gergi7
25. okt 2010

@vlastusss , ten lieh je 60%.- predava sa vo flastickach a stoji tusom do 2 evri. odsavacku tiez poziciavaju. ja som mala svoju. My sme mali calciovu mast.

Nejak ste to tu rozbehli 😉 🙂

vlastusss
26. okt 2010

@helka101 no v knizke mam napisane ze 25..lenze ja som sa pak uvedomila ze som mu povedala o sest dni zly datumnepovedala som mu zaciatok , ale koniec ..ze kedy som mala..takze mi to inak vychadza na 19tak ale stale ratam ze ten mesiac este kludne moze buvat vo mne ze ju este uchylim 😀 😀 ale uz potom eepotom uz do maminkinho narucia 😀
ved akoze ani ja niesom taka ze ted som tehotna tak nic nerobim..vcera mi drzali vytah , tak som sla s 5 a pak aj naspak peso...a minule som umyla okno jedno a este ma cakaju dve..ale tak co niesom chora ale tehotna a zase viem ze kedy mam dost a kedy som unavena..no nie??iste sa nepretrhnem..tak ked nevladzem oddychnem , dokoncim ppozdejsie a tak...a mam najradsej ked do mna pindaju ze preco sa natahujem a to nemozem a tak...juuj vtedy ma vedia nas...t.. 🙂

vlastusss
26. okt 2010

@gergi7 dakujeem 🙂) no vcera som behala po obchodikoch a zhanala co este nemam a platene plienocky este nemam lebo tu v obchode nemali, ze tento tyzden..no nech sa ponahlaju 🙂 🙂 🙂 a este tento lieh som nekupila lebo som sa tak rozkokosila v detskom obchode ze som tam nechala veeela penazi a mala ma zas vo vybavicke o nikolko veci na viac 😀 😀 😀

helka101
26. okt 2010

@gergi7 kde som ja, tak to všade ide neeeeeeeeeeeeee 😝 😝 😝 😝
@vlastusss no premna tiež tehotenstvo nebolo, že choroba, aj ked som bola na PN.. 😅 od 3mesiaca 🙄 na začiatku som si davala pozor, ked som maleho dvihala, ale potom ako bruško rastlo, tak si aj on zvykol, že na rukach nemôže stale byť.. a halvne nechať sa nosiť, ked sme šli zo škôlky.. ale inač pohoda.. aj nakupy som si radšej sama robila a ťahala domou, alebo s manželom nakupovať, je rovno samovražda.. sa už teraz teším na vianočne nakupy 🙄 😅

vlastusss
26. okt 2010

@helka101 noo nakupy s muzom, viem o com hovoris..akoze tak potraviny fajn..to sa da...ale ked potrebujem topanky a ideme niekde tak idem taka znicena a na krajicku zo slzami domov ze az...tak ma vynervuje ze si nedokazem vybrat a tak...juj!!! oni to maju jednoduchsie...no a vianoce...tesim sa len pre to ze uz bude mala na svete..inak ja mam na vianoce taake depky ze fuuu...a darceky by som mala zacat teraz nakupovat.... 😀

helka101
26. okt 2010

@vlastusss jejda, tak niesom sama.. 😀 noo maš pravdu, topanky, alebo čokolvek, minule tehotna som obla, sme šli hore do Takaa, a on mi vyberie bluzku vo velkosti 48 😠 vravim mu to som taka velka.. 🙄 a bola som v 7mesiaci.. vravim ved normalne nosím 38... a on mi vyberie o 10čísiel velku.. proste... nebavila som sa sním cestu domou a tiež som šla zo slzami, elbo som si sním nedokazala nič vybrať 😠

Noo aj ja sa teším. maly ma o chvilu 4roky, tak bud eparty, a na vianoce sa už teším skrz neho, stale zdobíme stromček ked maly zaspí.. a rano ked vstane ta radosť , stojí zato 😵 😵 😵 😵 😵

vlastusss
26. okt 2010

@helka101 noo tak presne na toto sa tesim...ja som stale vravela ze nasi ako s rozviedli, pre mna vianoce neznamenali prakticky skoro nic, len mi bolo smutno....ale vzdy som maminke vravela ze to uz inak budem vnimat ked budeme mat vlastne deticky a my budeme vytvarat tie tradicie a zvyky ako pre nas rodicia dakedy...a prosto budem vidiet ako sa teskaju a budeme skryvat darcoky a tak..juuuj 🙂 🙂

no ved aj ja na nakupoch nervozna..lebo tak aj ked mi on nieco ukaze fajn paci sa mi to ale ak mi to nesadne presne na nohu je mi to zbytocne kupovat, ked ma v tom budu ukrutne nohy boliet..a on to nedokaze pochopit..povie mi jezziiis ved za taku cenu ti to moze byt jedno ved su take lacne ale aj tak..ich nechcem ked mi nesadnu na nohu..no a uz kruti hlavou 🙂 🙂 aked si aj daco najdem tak nemaju moje cislo...fakt -zakon schvalnosti..a pak vidim ze je nervozny, zacnem byt aj ja lebo si chcem co najrychlejsie vybrat aby bol spokojny a nenadaval celu cestu domov ze sme zbytocne behali...bla bla 🙂 🙂

vlastusss
26. okt 2010

😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 dnes to na mna tak vsetko dolahlo...od rano som smoklila a nevedela som prestat plakat...som lezkala a hladela na postielocku aked som si uvedomila ze uz coskoro budem maminkou tak este viac sa mi kotulali slzicky..asi som sa zlakla alebo co lebo prisla na mna uzkost 😢 😢 😢 co ak nieco pokazim, alebo ked nieco nebudem vediet, ak budem neschopna, alebo taak prosto som sa zlakla..inak takato nie som , dokonca som sa na porod tesila ale ked si dnes predstavim ze uz COSKORO tak mam strach a to tesenie sa niekde stratilo ☹ ☹ ☹ mozno je to len tym dneskom a tym ze je vonku ufnukane pocasie..a tym ze moj muz je chory tak sa od neho nedockam objatia ani pusinky ani pohladenia aby som neochorela ☹ ☹ ☹

ajkalc
26. okt 2010

jaj ako Vam zavidim baby. u nas je to presne naopak. moj muž je asi žena v nakupoch. ja idem,kupim co potrebujem.ale on ni.on vsetky obchody s handrami,s topankami.a beha pre mna a hovori ze pozri toto a toto.a este toto.no mna ide drbnut.u nas je bežne,ze v Europe v BB,alebo v Blave niekde,my sedime s Kubkom pred obchodmi,strazime tasky a on beha ako spalseny a vybera.my sme uz vygrcani,umrncani a on je ako v tranze.a ked uz pride z roboty,tak len takym skromnym hlaskom oznami,ze iste sa budem hnevat,ale on si nieco kupil. minule sme kupovali spalnove skrine a jemu sme museli kupit vacsiu ako mne.ale aspon mam pokoj na sviatky.kupim mu parfem a on sa vytesuje ako 4 rocne dievcatko Barbinke.a v kupelni?hydratacny krem,krem na ruky,proti vraskam.a tak.kozmeticky salon.no stara sa chlapec o seba.

vlastusss
26. okt 2010

@ajkalc 😀 😀 😀 no tak to mas doma srandu..aspon vies, ze kubko je po tebe 😀 😀 som si myslela ze taky chlap neexistuje akeho mas ty... 🙂

vlastusss
26. okt 2010

@nordi inak aj moje male teelko vazilo...v 28 malo 1270g a v 32 1900g no a v 35 2500g 🙂

vlastusss
26. okt 2010

@nordi zuzu posli mi cez ip tvoje telefonne cislo..ta tu ckam a ty nikde... 😒

gergi7
26. okt 2010

@helka101 , mas ty pravdu. 😀 . davno to tu tak nezilo. a co nejdete k nam do temy 😀 😀 😀 , terebalo by to aj tam oprasit 😉

nordi
27. okt 2010

@vlastusss co nove? ja vyprazam rybie file a zem.salat robim mnam uz som hladna 😉

nordi
27. okt 2010

@vlastusss neboj nic to ze si poplaces, aj ja vela smoklim dako v poslednom case, ked je tento v nocnej tak niekedy vecer sa rozplacem, ze som sama, potom ma maly kopne tak sa usmejem , ze nie som sama 😉
aj ja mam strach ci to vsetko zvladnem, ale hadam hej, ved zvladli to ine, zvladneme to aj my neboj , uvidis ze budes perfektna mamina.... budete ako dve sestry 😉 🙂 🙂 🙂
ja chcem mat s dietatom taky viac kamaratsky vztah, aby sme si rozumeli a nebal sa mi zdoverit , nech ma hlavne neklame to neznesiem....

nordi
27. okt 2010

@vlastusss joooj ja ti tak zavidim, ze ty budes mat malicku princeznicku uz na vianoce domka,juj aj ja chcem... 😔
ja az v januari, ale na vianoce sa tesim , stromcek spolocne ozdobovanie, vona jedal vianocnych, rozpravky ojojoj tesim sa velmi 🙂

nordi
27. okt 2010

@vlastusss hod foto co si pokupila malej chcem vidiet 😀 😀 😀 😀 😕 😕 😕 🤐 😵 😵 😵 😵 😵

vlastusss
27. okt 2010

@nordi nooo jasom si po celom dni konecne sadla..uff..papam pomaraaanc 🙂

vlastusss
27. okt 2010

@nordi no tak aj ja by som chcela mat taky dobry vztah, ale nie kamaratsky, chcem aby malo respekt, ale aby sa mi nebalo zdoverit s niecim ako rodicovi... 🙂 dnes vpoho nalada..teda lepsie ako vcera..

vlastusss
27. okt 2010

@nordi noo aj ja sa tesim ze ju budem mat doma...dam jej usit maminke taky kostimcek cerveny...a ciapocka s bielym brmbolcom..hi hi...ale vies co ma to jednu vyhodu...mozes jest kapustnicuu na vianoce, kolaace a salaat a ja ani nie 😒 😒

vlastusss
27. okt 2010

@nordi hodim moja hodim len musim mat na to cas...som po celom dni ted dosla domov, od 11 som v meste , u kamosky, ona ma malu 2mesacnu, tak s tou sme sa "zabavali" len mala opuchnute ocinko tak ju to asi bolelo a plackala jaaaj...dnes pofotim a zajtra to sem bejdnem..aj kocik nam uz dosiel tak som sa tesila ako mala 😀 😀

vlastusss
27. okt 2010

@nordi kedy sem zvyknes chodievat???som chcela tc, aby som ta prezvonila ked tu budem alebo ty mna...a ak by sa ti dalo tak by si sem dobehla...no vcera by mi to total bodlo a zajtra mi to bodne bo budem smucka zas 😠 😢 😢

nordi
27. okt 2010

@vlastusss ty nie? to preco nebudes moct to jest? 😕 😕 😕

nordi
27. okt 2010

@vlastusss okej tak ti poslem ip dobre? a prezvon ma ked tu budes...ja tu byvam tak hocijako, zajtra tu budem neviem odkedy, ale od 17.30h isto lebo moj ide do nocnej vtedy....tak som sama ☹ ☹ ☹ , ale zas aj poobede sem nakuknem , 😵 😵 😵
joj moja tebe sa to uz riadne blizi.... boze ja ked budem v tolkom tt ako ty tak sa poseriem a este ked bude tento v nocnej ze budem sama doma a pride to na mna, jemine co budem robit? 😕 ako sa to vola na 112 ci na ake cislo aby ta odviezli do Lc ked to na mna pride a budem sama? ze tento bude v nocnej, on ma vodicky, ja nie... 😖

vlastusss
27. okt 2010

@nordi tak vies ak sa nic nestane tak budem kojit a kapustnica asi tazko..ved mala by chuuda rebala celu noc..tak isto si chlipnem ale budem sa bat jest take jedla aby to malej neuskodilo 😒

nordi
27. okt 2010

@vlastusss jaaj to pocas kojenia sa co smie jest? ja toto vobec neovladam 😕 😕 😕 😕 😕 😨 😨

nordi
27. okt 2010

@vlastusss boze mna posledny tyzden tak strasne pali zaha ale hrozne a od vsetkeho ☹ 😒 , niekedy mam pocit ze uz uz grcnem a potom ma prejde ale to palenie je hrozne

vlastusss
27. okt 2010

@nordi nestresuuuuuuuj klud....ja som tiez dost sama , a aj niekedy mam takeho tusaka ze budem milemu volat, ze to namna prislo nech friskom dojde dom 😀 😀 tak zavolas dakomu blizkemu kamoske dakej alebo niekomu kto by ta mohol odviezt...dobre..ja by som mala byt doma rano, vtedy sem nakuknem, a uvidim ci pojdem ku spoluziacke..ak ano tak pridem okolo strtej sem aaa ak nie tak budem prihlasena cely dnik.. 🙂 prezvonim ta aj ted aby si mala moje tc

nordi
27. okt 2010

@vlastusss dobre, a ja sa bojim kamoske alebo tak zavolat...co ak budem rodit pocas jazdy, radsej by som v sanitke isla ci to sa nechodi tak 😕

vlastusss
27. okt 2010

@nordi to si nastuduj...ziadne dzusy, cokolada, zelenina ktora nafukuje, cibula, cesnak,paradajky paprika kapusta, nekorenit nesolit, aaa neviem co take este..nic co je velmi aromaticke, nic bublinkave, mozes jablkovy dzusik zriedeny z vodou jedine ale aj to moze dopadnut zle..ale tak to zalezi aj od toho ako by to tvoje babo znasalo lebo to co zjes ty , ide cez mliecko do jeho bruska..a jeho zaludok este nieje taky aby mohlo niktore potraviny stravit..pak ho boli brusko alebo ma hnacky alebo tak...bude zle umrncane , nebude sa vediet vyprdkat..takze vela mamiciek to radsej ani neskusa, a niektore hovoria alebo pisu, ze paapli pocas kojenia skoro vsetko, ale s mierou..ze len take malililiililnke casti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre