Pôrodnica v Lučenci

mien
13. máj 2008

ahojte ja by som sa chcela spýtať aké máte skúsenosti s pôrodnicou v Lučenci, lebo o mesiac tam idem rodiť, nenašla som takúto tému ak by už bola tak sa ospravedlňujem ´dakujem za príspevky

ivanka85
26. máj 2011

@bea1907 chces si aj zajednat porodnika?

bea1907
26. máj 2011

@ivanka85 nie ved nemam ani akeho 🙂)staci aby bol moj priatel pri mne

ivanka85
26. máj 2011

@bea1907 to by som ja zase nechcela🙂mojho stresora pri mne🙂

bea1907
26. máj 2011

@ivanka85 no nastastie ten moj bude taky stastny a trpezlivy viac nez ja urcite 🙂)

matutka
26. máj 2011

Ahojte kočky, nečítala som si všetko (nie je času), ale predsa som niečo zachytila: miesto pôrodu si môžete vybrať, ja bývam už niekoľko rokov v Košiciach, ale pochádzam od LC a mám tam aj rodičov, tak som si pre narodenie dcérky vybrala pôrodnicu v LC. A aj preto, že som prvé bábo rodila v Košiciach - Šaci s nebola som spokojná, možno pre niekoho prekvapenie. V KE bolo po pôrod všetko OK, ale po preložení na šestonedelie - otras!!! Sestričky neskutočne protivné. Tak som sa rozhodla pre LC. Rodila som u Dr. Križa, mala som ho dohodnutého, ale ani som ho nevolala, keď som prišla rodiť, mal službu. A ak by ju nemal, tak by som ho volať ani nestihla - porodila som do 15 min. od príchodu do nemocnice. A sestričky boli zlaté, ochotné, fakt sa sťažovať nemôžem. A to som nebola "prominentná" pacientka. Stravu neriešim, ešte som nepočula, že by sa niekto z nemocničnej stravy dobre najedol, a tých pár dní sa to vydržať dalo. Mne chcela byť pri pôrode sestra, priviezla ma ona (manžel bol v tom čase v KE), ale nestihla to, tak rýchlo sa moja princezná narodila 🙂 🙂 🙂

stut
26. máj 2011

Zdravie je dobro, o ktorom nevieme, pokým oň neprídeme...
...a nepotrebujeme pomoc, ktorá nás núti zaklopať na dvere ordinácie. Hľadáme za nimi lekára, ktorý nás vypočuje, dôsledne vyšetrí, naordinuje vhodný liek, ale ako bonus pridá aj prívetivé a upokojujúce slovo. Ak sme zaklopali na správne dvere, sme na dobrej ceste za strateným zdravím. Ak nás za nimi stretla neochota a neprofesionalita, mali sme smolu, ale aj to sa stáva…

Je dobré podeliť sa so svojimi skúsenosťami. Nenechávajte si ich pre seba, povedzte o nich iným, ktorí chodia v “podobných topánkach” ako vy! Pochváľte lekára, ktorého pozitívny odborný aj ľudský prístup vás oslovil, ale poukážte aj na toho, u ktorého ste sa stretli s pravým opakom. Verte, že to mnohí ocenia a budú vám vďační! Ak máte záujem tu je link Poraď lekára. www.poradlekara.sk

ivanka85
27. máj 2011

@bea1907 zelam Ti aby to tak bolo, len aby nespanikaril ked zacnes kricat🙂

bea1907
27. máj 2011

@ivanka85 no ved uvidime 🙂) zacne aj on so mnou 🙂)

ivanka85
27. máj 2011

@bea1907 😀

mirka099
28. máj 2011

Ahojte
S Lučeneckou pôrodnicou mám už dve skúsenosti. Oba pôrody som mala cisárskym. So všetkým od pôrodu po prepúštanie som bola spokojná. Sestričky boli velmi velmi velmi zlaté, už sme ich prosili aby k nám nechodili tolko, lebo stále nám rozosmiali a po cisaráku smiať sa - no ved ak ste zazili tak viete 😀

Statšieho som rodila máj 2008 - zaujímavé je, že mi ho dokrmovali veselo flasou, nastastie bol to riadny savec, a roztahal aj moje mliecko. Ináč by som asi písala vysoko negatívne hodnotenie.
Druhého som rodila január 2011 a už dokrmovali len striekačkou 🙂 bolo vidieť že si dávajú viac záležať na pomoci pri dojčení.

ajkalc
28. máj 2011

@mirka099 ja som tiez mala sekciu v januari 2011.a nemyslim,ze chovali striekackou.mozno ano,mozno nie.ale pri tom pocte porodov co bolo v januari....neviem,ci by stihali 😖 😖 ale ak ano,tak sa ospravedlnujem 😔 😔 no,ale mne maly cicik uspesne odmietol.a ani sme nedojcili.len som odsavala.vydrzalo mi to potom dva tyzdne a potom uz len nutrilon.

mirka099
28. máj 2011

@ajkalc 🙂 takze sme tam mozno boli aj naraz... ja som rodila 24-teho. Áno chovali ich striekackami - poznám aj jednu sestru z detského. Taký detail vsak : Ked si vytiahol odo mna málo - resp. nic kázali mi dokrmovat ale nik sa nezaujímal ako. 😕 Sama som si pýtala striekacku, kedze flasku som si ani nedoniesla.

a čo sa týka tých počtu pôrodov..to máš pravdu - január bol ako na bežiacom páse. v 1.. den mojej hospitalizácie, mali 9 pôrodov.!!! mna aj pustili domov skor o jeden den, lebo nemali uz kam davat rodicky - uz lezali aj na gynde!!!!

wew
28. máj 2011

@mirka099 a ako si zvládla ti pooperčné stavy? a vedel sa ti maličkýý prisať? resp. dali ti ho hned na 1 prisatie na prsník???

ajkalc
28. máj 2011

@mirka099 ja som lezala dlhsie v nemocnici.na Vianoce som prisla.a porodila som 2.1.sekciou.bola som na nadstandarde a tiez sa nezaujimali o chovanie velmi.iba povedali,ze si mam prist po mlieko ked potrebujem a dat do chladnicky.a potom zohriat v mikrovlnke..... to bolo vsetko.a mna tiez pustili o den skor,lebo uz na gyndu zacali davat

mirka099
29. máj 2011

@wew ..klasika, po sekcii nosia deticky na prisatie niekolkokrat do dna. Prvý krát mi ho chceli však doniesť až ráno (rodila som večer o 19,30) ale ked som vravela že ho chcem skôr tak mi ho doniesli ešte aj v noci ked sa zobudil - pred krmenim. Nosili ich pred každým krmenim. Naštastie sa prisaval pekne, vacsina sestriciek si pockala kym sa prisal aby skontrolovali ci dobre, respektivne pomohli ked to neslo. Takže sa sťažovať nemôžem.
a po sekcii - je to ako po operácii, ja som bola už po dvojnásobnej, rezali ma na rovnakom mieste ako minule, takže to bolo kadejaké. Ale základ je naozaj rozhýbať sa. Na druhý den neveríš, že ešte niekedy v živote budeš chodiť 🙂 ale potom je to doslova po každom kroku lepšie a lepšie 🙂

@ajkalc, nebola si potom nahodou v novohradských? ako prvé dieťa roku 2011??? 🙂

ajkalc
29. máj 2011

@mirka099 nie.ja som z Vidinej....takze v LC sa prve dieta narodilo asi az 7.1.

paserona
30. máj 2011

Jú! Aké to je keď máte pri pôrode manžela - priateľa ? Ja by som to asi nechcela. Ja sa pred ním hanbím aj keď sa pôrod objaví vo filme. Vôbec také veci nemôžem pozerať. Je to ako horor. Ja sa hneď rozplačem, naštvem či urazím či čo. A pri tom mám pri sebe dosť chápavého človeka. Aj tak sa neviem cez to preniesť.

lucia1981
30. máj 2011

@paserona ahoj! ja som rodila v LC prvého synčeka a mala som pri pôrode manžela, chcela som to ja a aj on a bol mi veľkou oporou, teraz sa nám čoskoro narodí druhý nezbedník a tiež ho chcem mať pri pôrode....ono to ani poriadne nevnímaš či tam je alebo nie, no potom keď nám ukázali maličkého mal ho prvý na rukách, bol pri ňom kým ho sestričky vyumývali, odvážili, ja by som bez neho ani rodiť nechcela....

judka
30. máj 2011

@mirka099 ahoj ja som rodila april 2008 tiez dokrmoli flasou a potom doniesli papat bolo to strasne dcera mi potom uz pri mne len spala tak som ani mlieko poriadne nemala kojila do stvrteho mesiaca ale zakazdim som musela dokrmovat ja mam aj koli tomu skor negativne skusenosti a teraz som znovu tehu a rozmyslam ci nevyskusam inu nemocnicu

mirka099
30. máj 2011

@judka .. ked tak nad tym spätne rozmyslam starší syn tiež stále, ale naozaj stále spal, ked mi ho doniesli na kojenie. vraj ich nosili pred krmenim, ale akosi tomu uz 100 % neverim 😒. Mozno bol len taký spáč, neviem 😒 😒
Kazdpoadne, ak ti mozem poradit, nemusis menit porodnicu. Fakt sa to tam zlepšilo, čo sa týka techniky dokrmovania a pomoci pri dojceni. Ak chces mat istotu hned pri porode povedz sestrickam , ze si ZIADAS (nie prosis) aby ti malu prilozili na prsnik na sale resp.doniesli na izbu hned po tom povinnom 2-hod. pobyte v inkubatore. A v prípade že bude treba maličké dokrmovať že si ho chceš chovať sama. Vyhovejú ti. Ak by si nemohla (napr. po sekcii opýtaj sa ako dokrmuju - ale ja viem tak ze dokrmuju uz LEN striekackami) Do porodnice si flasku brat nemusis, staci nejaky poharik do kt. ti "nacapuju" mliecko na dokrmenie. 🙂

(ak by si nahodou natrafila na sestricku s predmenstruacnym syndromom 😅 a snazila by sa ta odbit , s tym ze staci prilozit na druhy den, chod priamo na sesternu za doktorkou! )

judka
1. jún 2011

no porozmyslam este hodim rec aj s dokim ale nemam ziadne dobre spomienky na lucenec 😒
no ktovie ci to inde by bolo lepsie.. 😲
@mirka099

mirka099
1. jún 2011

@judka.. ja to všetko vravím čisto z môjho pohladu..možno ti dalsia baba povie niečo úplne odlišné 😒
Každopádne Ti prajem aby Ti to všetko dobre dopadlo 🙂

lucia1981
8. jún 2011

...ahojte! čo sa nikto nechystá rodiť koncom mesiaca v LC?...

zabuch
16. jún 2011

luci ja sa chystam rodit koncom juna v Lc teda presnejsie mam termin na 28.6

lucia1981
16. jún 2011

@zabuch ahoj! tak to máš termín deň predomnou, ja som dnes bola v poradni a zatiaľ to na pôrod nevyzerá takže som z toho aj trošku nešťastná, lebo bolesti už mám pekných pár dní riadne, no neotváram sa ešte tak musíme čakať, to bude Tvoj prvý pôrod?

zabuch
16. jún 2011

ahoj luci...........no za to u mna je to cele na sapadnutie vraj to mozem cakat kazdu chvilku......ale ja mam len mierne bolesti a tvrdnutie bruska,tak ze ja to na porod este nevidim.toto bude uz moje druhe dietko prvorodeneho mam syna ma uz 5 rokov a teraz by to mala byt baba.do poradne chodis do LC??????

lucia1981
16. jún 2011

@zabuch ja mám tiež prvého synčeka v máji mal 5 rokov a toto bude tiež chlapec, hoci ja som si veľmi želala dievčatko, do poradne do LC nechodím, lebo môj doktor tu vo VK robí aj prietoky tak aspoň nemusím behať hore-dole, ja by som už tiež najradšej išla rodiť, bolesti mám každý deň a toto teplo ešte do toho..... 😉

zabuch
16. jún 2011

zienky mate skusenosti s nadstandartnou izbou v LC???ake to tam je.....viem len ze vyhodou je ze rodina moze chodit na izbu ,ale udajne v tom case beru dietatko z izby prec???

lucia1981
16. jún 2011

@zabuch ahoj! ja chcem ísť na nadštandardnú len neviem, či bude v tom čase nejaká voľná, majú ich tam dve a cena za noc je 17 euro, je na nej aj kúpelňa, tuším mikrovlnka a kreslo na kojenie a pokiaľ ja viem, tak návštevy môžu prísť za Tebou hocikedy a maličké preč neberú...

wew
17. jún 2011

@zabuch ahoj od minulého týždňa sa cena nadštandardnej izby zvýšila na 20€ a to nieje pravda že ked ti pride rodina že ti dieťa zoberu. ja som sice nads, izbu nemala ale boal som kamosku pozriet a dietatko tam bolo s nou stále.
Rodila som 3,6 a bola som úplne spokojná so všetkým okrem stravy🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre