Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 😔 ... no tak taka skusenost cloveka fakt poznaci 😔 ... ja ked som lezala na gyn. oddeleni, tak aj tam boli celkom fajn sestricky, len mali toho vela, tak nestihali, ale jedna mlada bola velmi mila

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt ano, rodila som s epi a super,lebo rodila som15,5 hodiny, takze ulava 😉 a sestricky boli super, vsetky za ten tyzden, na porodnici su ine sestricky ako na pohotovosti.....aspon vtedy boli super

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 tak to ozaj dlhy porod ... moja sestra ako prvorodicka rodila cca 8 hodin, ked to ratam odvtedy ako jej odisla voda ... tak aj ja by som tak chcela 😅 ... a predtym ako ti odisla voda, si mala nejake priznaky, ze uz to asi pride? ... lebo mne sestra vravela, ze ju len vsetkozospodu hrozne tlacilo

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt praveze nic...akurat mi na pasoch namerali v ten tyzden, aj tyzden dozadu kontrakcie...ale nic....este v ten den sme sli na velky vikendovy nakup do Tesca a hned ako sme sa vratili,zacala som vybalovat, tak mi z nicoho nic odisla voda 🙂 a bolo to na konci 38tt...no,muz mal aspon nakupene na vikend 😀

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 inak tie pasy ma dost prekvapili, ja som bola minuly tyzden prvykrat a po vysetreni nikto nic, len mi dala sestricka papier, ze CTG fyziologicke, reaktivne a inak nic ... ani ten zaznam mi nedali a ziadny komentar k tomu ... tak neviem ... a to ti povedali, ze si mala kontrakcie?

kablika
19. aug 2010

ahojte dievcata,
ja som tiez z MT a rodila som dvojicky pred 4mesiacmi. Tak hadam jedna dolezita rada: ked vas bude cokolvek trapit, budete si niecim neiste, PYTAJTE sa. V nasej porodnici je to totiz vacsinou tak: ak sa nic rodicka nepyta, asi vsetko vie. Alebo ak na nieco nereaguje, tak s tym asi suhlasi a podobne. Vidim, ze ste riesili Zubora - aj ja musim povedat, ze skoda komentovat. Chcela som mat dohodnuteho dr, ale rodila som predcasne a nedelu, takze dr boli velmi "ochotni", sestricky aspon o trochu viac sa snazili....bola som sklamana. Treba sa psychicky pripravit, ze sa moze kadeco zvrrtnut a netreba dopredu rata, ze to bude tak alebo onak. Rodila som prirodzene na zaciatku, ale nakoniec mi museli urobit cisarsky.
Ak mate schopnych manzelov, partnerov - vrelo odporucam investovat 33e a pytyt ich ku porodu. Nik iny vas tam totiz psychicky nepodrzi lepsie (alebo mozno maminu zobrat?). Lebo je to tak, ze zena sa tam zrazu citi osamotena po tom, ako ju 9mesiacov sledovali, kym ovsem nepride samotny porod. Ale kym sa otvarate a pod je dobre nebyt sama. No a pripominam: PYTAT sa, ked je cosi nejasne, nech mate akykolvek pocit, ze otravujete, neskor by ste si to vycitali - keby som sa opytala....oni su za to plateni aby predsa pomohli a su aj ochotni.
Drzim silno palce, nech vam porody vyjdu co najlepsie a nech vam avse deticky robia velku radost. A este jedna vec: aj mne sa zadlo, ako sa mi zle spi na konci tehu a to a hento, no ked som porodila a musela sa starat hned o 2 deti, tak vsetko predtym bolo ako iny zivot. Tak si este uzite aj koniec tehotenstva.

dianka3
19. aug 2010

No to ano,doteraz mi je hrozne a stale mi je smutno,ale dakujem Bohu ze mam jedneho zdraveho chlapceka a dalsieho cakam tak hadam to dotiahnem do konca,vies este sa mi to nepodarilo maly sa mi narodil v 36 tt ale to bola rychlovka o 14,00 ma chytili kontrakcie ale to sa dali zniest do takej 17,00 do nemocky som prisla okolo pol deviatej vecer a porodila som 22,17

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt zaznam ani mne nedali,len prisla doktorka ahovori,ved vy mate kontrakcie, nic necitite?...a ja ze,nie,len pohyby a tak,ze ma musi vysetrit pre istotu,nieze porodim doma 😀 ...a to sa opakovalo,aj o tyzden neskor...ale nic,bola som zatvorena ...ze to je normlane..

zuzanockamt
19. aug 2010

@kablika vdaka za info, ja tam teda MM dovleciem aj za usi, lebo moc ochotny nie je ... si asi mysli, ze ja tam idem s radostou ... pri tlaceni uz byt nemusi, ale pri otvarani ho chcem

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 tak ja som bola asi ok, ked nepovedali nic ... a krcok mam este stale zavrety

sorciera24
19. aug 2010

@zuzanockamt tak vpohode...a vidis,ja som bola zavreta v strdu a v piatok som uz rodila🙂...takze na nic sa spoliehat neda🙂....
inak ja som mm pri porode nemala a zvladla som to,ja som ho nechcela nutit...a sestricky boli mile,aj ked mi bolo uz dlho, ale som si vdaka epi trosku zdriemla 😉

zuzanockamt
19. aug 2010

@sorciera24 jaj mam stres ... ale hadam este maly aspon tyzden vydrzi ... ja som sa spoliehala, ze sa to bude postupne skracovat a otvarat ... MM je teraz dost casto mimo domu, tak ak sa nieco zacne diat a ja sama doma, ved ma aj porazi 😅 ... ja som zatial pocula take nazory, ze ked je muz pritomny, tak si lekari menej dovolia a su slusnejsi

dianka3
19. aug 2010

kablika,aj ja som mala muzapri porode a bolo to fakt super preto bude aj pri tomto porode,fakt ten porod nie je taky stresujuci ked tam mate svojho manzela,je pri vas keby sa nieco stalo a to je na nezaplatenie

sorciera24
19. aug 2010

ja som xcela aby sa maly narodil skor,som mu dohovarala a on posluchol 😉 a neviem,mala som asi stastie na lekarov,lebo boli v pohode,alebo prispati,kedze ma kontrolovali celu noc 😀 neviem,ja som muza proste nechcela nutit,maly by sme stres z toho obaja a dokazala som si,ze to zvladnem aj sama 😉

kablika
19. aug 2010

@sorciera24 ano s epi by som si asi aj ja zdriemla a asi to aj lepsie zvladla... ale nechceli mi ju moc davat , kvoli dvojkam, aby som dobre spolupracovala....mm by som nenutila 🙂 ale na samotnhy porod moze odist a dovtedy moze byt napomocny. No a sestricky mohli byt aj super, ale ak by neboli, ako napr u mna, tak sa mm zide. Proste len treba ratat so vsetkym. Ked to bude lepsie ako ocakavania, je to super 🙂

dianka3
19. aug 2010

@zuzanockamt ty by si uz najradsej rodila? zase ja by som to najradsej potiahla do 42tt, akoze fakt ta obdivujem ze si v 38tt a niesi otvorena,ja som zaciatku 36tt bola uz na 8 cm otvorena a preto som tak rychlo porodila

zuzanockamt
19. aug 2010

no ja velmi stastie nemavam, takze urcite narazim na nejakych "uzasnych", tak nech tam radsej je ... ved ide aj o jeho dieta

sorciera24
19. aug 2010

@kablika jasne, to chapempri dvojkach,hlavne,ze to dobre dopadlo...a zalezi to na dohode...a ako to komu vyhovuje 🙂

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 no ja uz mam toho brucha fakt dost, uz sa moc dobre necitim, tak ja uz by som kludne isla a podla sona by som mala byt uz aspon 39 - 40 tt, lebo na poslednom sone z 30 tt, mal maly rozmery ako v 33 tt 😝 ... a ak budem rodit v termine, tak to bude urcite cez 4 kg 😝

dianka3
19. aug 2010

@kablika a v ktorom tt si ty rodila? bolo vsetko ok? maly boli v poriadku? a jakeho si mala doktora? ja Kornana,ale strasen by som chcela Dokusa ten doktor je poklad 😵

zuzanockamt
19. aug 2010

mne je inak jedno, aky lekar tam bude, len nech to nie je zubor alebo izakova

dianka3
19. aug 2010

@zuzanockamt vydis,ja som si to chcela vzdy poriadne uzit 😒 a nevyslo mi to,uff neviem si predstavit ze by som porodila 4 kg babo sak maly mal 2170g a dobre ze ma neroztrhlo aj z tolkej bolesti

kablika
19. aug 2010

@dianka3 v 34tt, vsetko dobre dopadlo, mali sice museli pobudnut na JISke. Teraz su to mali "puckovia" 🙂 A mala som Zubora a Buocika....no...co uz

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 ani ja si to neviem predstavit, preto chcem, aby prisiel skor

zuzanockamt
19. aug 2010

@kablika a aki boli ti lekari?

dianka3
19. aug 2010

@zuzanockamt zubor? toho nepoznam ako vyzera?robi tam este vobec?

zuzanockamt
19. aug 2010

@dianka3 jasne ze robi, v aprili v 19 tt som mala tu cest na pohotovosti ... vyzera dost mlado

sorciera24
19. aug 2010

hej, je to taky mlady docnet vychcany a namysleny....nastastie mna kontoloval v noci len raz, sa striedal s inym.....a rodila som az rano,ked sa uz vymenila smena, takze Dr. Matusek ma odrodil a bol skvely....

dianka3
19. aug 2010

@kablika ooo a to preco tak skoro prisli na svet?tiez si sa otvarala?a co im bolo?moj sa narodil v 36tt a nevedel si udrzat telesnu teplotu a mal nizku hladinu cukru tak po 12 dnoch sme isli domov.Buocik? ochh nevola sa Palo Buocik?

kablika
19. aug 2010

@dianka3 proste mi odtiekla plodova voda..JISka preto, ze maly mal nizku vahu. Dcera mala 2200 (co bolo podla dr az vela na ten tyzden a na dvojky) ale snycek mal len 1650. A do dneska vlastne neviem presne, preco dvojvajecne mali problem, ze si asi brali navzajom vyzivu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre