Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

denduska
11. apr 2010

ahojte, tak ja mam dnes termin a nic sa nedeje...

mackopuf, mna ani po ctg nevysetrovali 😕 teda len prvykrat, tusim v 37.tt, potom vobec....ale ja tam chodim tak vselijak, lebo mi nema kto strazit malu, tak sa musime podla manzela zariadit...a poobede tam asi nemaju nikoho na vysetrenie 😅 takze urcite mozes odmietnut, vidim ze ti uz aj baby odpisali v inej teme. a ehm..ak mozes, prezrad kto bola ta dokina, nahnala si mi dost strach, mozes aj do IP... 😖 ja som si nezazmluvnila nikoho, asi ale nad tym pouvazujem..zajtra sa tam chystam 😅

romy01
11. apr 2010

mackopuf a preco to chces odmietnut ? Co je to za vysetrenie ?

denduska
11. apr 2010

romy, skus kuknut do temy Mozem odmietnut vysetrenie, zalozila ho tuna v "porodnej" sekcii mackopuf...inak to je akoze klasika vaginalne vysetrenie....

mackopuf
11. apr 2010

ahojte baby, romy ako napisala denduska,tak skus sa pozriet do tej druhej temy co som zalozila...tam vsetko vysvetlujem.. Ale urcite by som piatok vratila spat a urobila par veci inak ☹

mackopuf
11. apr 2010

Chcem sa este spytat,ci su este doktori,ktorym sa vyhnut v martinskej nemocnici,lebo okrem tej jednej dokyne neviem o nijakych neprijemnych 😕 mozte aj IP,ak nechcete takto verejne 😉

sorciera24
12. apr 2010

mackopuf, mna tiez vysetrovali po CTG 2krat,lebo mi namerali kontrakcie...vraj pre istotu, nie ze doma porodim 😀 cize namerali mi ich v 37 a v 38tt a tiez to bola doktorka, mozno ta ista,ale nekrvacala som....ale porodila som este v 38tt.cize 2 tyzdne skor...ale ja som bola rada, ale nemyslim si,ze to bolo vysetrenim....

mackopuf
12. apr 2010

sorciera,keby to bolo za inych okolnosti,tak by mi nevadilo,ze krvacam,lebo viem ze je to bezne teraz v takomto stadiu tehu,ale nechcela by som rodit pred terminom. Takze budem proti kazdemu vysetreniu v nemocnici,co nebude nevyhnutne 😎

pidikoval
12. apr 2010

Ahoj .Ja som bola tiež s porodnicou spokojna a aj ked som bola ja bol naval ale ma to potom aj svoje vyhodi pustili nas domov na 4 den hoc sme mali trošku zvyšeny biely rubin sice s tym že sme museli prisť do menocnice na kontralu ale ovela lepšie ako tam ležať . A porod bol celkom fajn aj ked trval 58 hodin doktory boli myli a čakali kym sa otvorim aby my nenuseli robiť cisarsky . Mna rodil pan doktor Galo a bol fajn ,taky mily doktor .

mackopuf
12. apr 2010

neviete nahodou,ked si nezazmluvnim doktora a pridem do nemocnice s porodnymi bolestami a nahodou by mala sluzbu moja "oblubena" doktorka,ci ju mozem odmietnut? Lebo mne je inak jedno,kto ma odrodi,len nie ONA. Mimo mojich zlych skusenosti s nou som nepocula na nu od inych mamiciek ani jeden pozitivny ohlas :(

romy01
12. apr 2010

to by aj mna zaujimalo -

denduska
12. apr 2010

ahojte, ja som spat z poradne, nic sa nedeje, ze mozem rodit zajtra alebo aj o tyzden. inak tam mali blazinec, na kazdej sale sa rodilo, kopa ludi dnu aj pred dverami 😅
ozaj s tym zazmluvnenim - je to len polooficialne info - plati sa 162 eur a z toho 100 ide spitalu a 62 lekarovi..co som povedala akoze aka blbost, ved on sa tam kvoli mne bude trepat, nie nejaky namestnik, tak to by som sa radsej asi neoficialne dohodla, ze mu zavolam a on sa dohrnie..myslim ze to nic nezvycajne nie je 😅 😅 😅

mackopuf, sluzia stale minimalne 2 doktori, takze vzdy je aspon taka volba 😉 ..akurat neviem, ci tych najmladsich nechaju uplne samych viest porod..ale ak je nekomplikovany, tak preco nie...

mackopuf
12. apr 2010

Jooooj denduska,si ma potesila,ze sluzia minimalne 2 doktori (i ked je to logicke,ze keby bolo viac porodov naraz...som sa nad tym zamyslela az ked si to napisala 😀 ) To je jasne,ze sa oplati si ho dohodnut neoficialne... Ani ja nechapem preco si z tych penazi berie aj nemocnica,ked doktor odvedie pracu. 🙄

romy01
13. apr 2010

denduska ja som zazila vlani v nemocke ze v sobotu rano mal sluzbu iba jeden lekar a ten mal na zodpovednosti aj porodnicke oddelenie a aj tretie poschodie kde boli zeny po kadejakych zenskych operaciach. Prisiel mu nahle cisarsky porod a bol mimo vyse hodiny. Tak neviem ci to tam bol standard alebo nie. A zas cez tyzden tam bolo doobeda asi 10 lekarov.

denduska
13. apr 2010

neviem, ako sme tam vcera cakali tak sme pozerali vypis sluzieb a stale boli napisani 2-3...takze by to tak asi malo byt...no vcera 4 porody naraz by ani oni nepokryli 😅 ja ich nepoznam tak neviem kto je kto ze preco sluzia niekedy len 2 a niekedy 3...

inac moj muz si raz cez vikend vymenil sluzbu a potom mu rano vyvolavali ze kde je ze nikto neprisiel...a nevedel sa tomu druhemu dovolat..a nakoniec zistili ze len zaspal 😀 😅 chudak no ale aj to sa stava obcas 😒 dufam sa to nestane nam..

romy01
13. apr 2010

mozno denduska to maju tak, ze maju aj nejake sluzby na telefone, lebo by tam boli asi zbytocne keby tam aj v noci aj cez vikendy stale trcali 3-4 lekari. Mozno ked pride viac pripadov, tak sa pozhanaju na telefone.

mackopuf
13. apr 2010

romy- aj ja si to myslim,ze su lekari aj na telefone,ktori maju sluzbu.

katrinka8
13. apr 2010

Asi to je presne tak, ako vravite 😉 Ale mi vravela presne kamoska, ze teraz sa vela deti rodi, tak asi aj preto ich tam je viac. Mozno cez tyzden zas aj preto, ze ak tam chodia medici na prax, tak aj s nimi tam niekto musi asi byt, daky "dozor". Baby, a neviete, ako je to s tymi medikmi? Vraj sa pri prijme podpisuje, ze suhlasite, ze sa mozu zucastnit porodu. A to fakt musim suhlasit? Ja chapem, ze oni sa to niekde naucit musia, ak maju byt doktori, ale nepaci sa mi predstava, ze by som v takej intimnej chvili mala byt vystavena ako daky pokusny kralik pred dalsimi 10 cudzimi ludmi 😒

barboragondova
13. apr 2010

Mila katrinka8, mas plne pravo odmietnut, aby pri tvojom porode boli medici. Porod je velmi intimna zalezitost a myslim, ze kazdy rozumny clovek pochopi, ze sa ti pritomnost tolkych ludi nebude pacit.

katrinka8
13. apr 2010

Barborka, dakujem, potesila si ma, lebo som sa celkom aj zlakla, ze "musim" suhlasit - neviem, ci by som bola schopna "bojovat" s personalom v porodnych bolestiach 😀

denduska
13. apr 2010

neviem ci sa to pri prijme hned podpisuje, ale urcite sa pytaju ked tam chcu nabehnut...teda aspon my sme sa vzdy pytali, aj ked ja som nestudovala v MT.. ja by som ich tam aj pustila ale takych 2-3 nie cele komando, lebo viem ze z toho aj tak nemaju nic v takej tlupe...

romy01
14. apr 2010

kati mna sa vlani pri operacii pytali, a odmietla som. Doktor nepovedal ani muk. Proste sa opytal suhlasite . . . bla bla a ja som len povedala " nie " a bolo.

katrinka8
14. apr 2010

Aha, no kebz boli moyno 2 - 3 tak to este hej, ale tlupu teda nie 😀 Ale dobre veru, ze sa pytaju 😉

denduska
14. apr 2010

Ahojte, tak sa hlasim z miesta cinu 😎 Dnes v noci sme sa narodili, mame 3610 g a 54 cm 🙂 Je to tu totalne narvane, normalne rodiaci natresk, mna dali najprv hore na 6/3 kde som pockala kym prepustia nejaku mamicku domov a poobede ma dali dole.
Co sa tyka porodu, tak u mna to bolo v podstate super, o polnoci ma zobudili kontrakcie, hned á 5 minut, kym sme dosli sem, bolo to na 7 cm, takze epidural som rovno zavrhla ale pre istotu mi vzali krv... no lenze jedna kontrakcia sla do druhej, a do hodky sa mala narodila, bez nastrihu - trosku ma potrhala ale len povrchovo, bez klystiru...
Co sa tyka bolesti, neviem ci som rozmaznana tym epiduralom z prveho porodu, tu boli jednoznacne ovela horsie, aj som vystrajala viac, ale nevedela som sa ovladat... 😅
Personal pri porode okej, az na jednu sestricku, ktora ma paradne vystresovala ze mam poriadne dychat lebo ozvy idu dolu a dieta nema kyslik...no esteze tam bol moj muz ktory mi stale vravel aky ma dieta pulz...
Sluzil Dr.Fiolka a Dr. Dokus - ten ma nakoniec odrodil lebo sme rodili naraz dve a on sa vyskytol prave pri mne...na mna az prilis prirodzeny system - ked bude kontrakcia tak si tlacte ako to citite 😀 ..a ja ze nech mi posle sestricku co mi povie co mam robit 😅 ....totalne som nevedela kam skor od bolesti...ale zvladli sme 😉 Drzte sa!!!

Podpisovala som milion suhlasov, je tam aj toto s tymi medikmi ale to som podpisat ani nestihla 😀

Mackopuf, to info ti napisem do IP potom 😉

romy01
14. apr 2010

jeeeej denduska tak to bola rychlovka. Super gratulujem. Tesim sa az prides domov z nemocky mam este kopu otazok. Ja som dnes vystrasena zo sona lebo maly je vraj velky a vypada to na valibuka, tak sa zacinam bat porodu.

katrinka8
15. apr 2010

Denduska, gratulujem, super, si sikulka! Nech ste obe v poriadku, aj Ty aj malinka a nech Vas co najskor pustia domov 😉 Ked budes mat cas, tak sa potom niekedy ozvi, teraz Vas nechame odpocivat 🙂 Dakujeme za vsetky infosky!

Romy, neboj sa, oni to nevedia presne odhadnut - uz som velakrat citala, ze predpovedali velke babo a nakoniec bolo priemerne velke. Mna zase poslala moja Dr na ocne, lebo som pred 10-mi rokmi bola na laserovej operacii oci. Tak vraj potrebuje vyjadrenie od ocneho, ci mozem rodit normalne.. ☹ Tak aj mna nastrasila...

romy01
15. apr 2010

kati to vazne ? No to je sok. Ja sa chystam na taku operaciu az o rok, lebo sa mi dost pokazil zrak po laparke - ta narkoza ma aj vedlajsie ucinky . Inak ak by sa sekli a babo by bolo mensie to by bolo fajn ale co ak sa seknu tak ze bude este vacsie ako predpokladaku ? UFF

katrinka8
15. apr 2010

No, ja sa utesujem tym, ze mi tiez povedala, ze taky pripad este nemali - tak pre istotu potrebuje to vyjadrenie. Ale podla mna to je tym, ze im to zeny nenahlasuju, ze na takej operacii boli. Mne to nakazala moja teta (ona robi na chirurgii), ze to mam pred porodom povedat. A ja som sa preventivne opytala v poradni 😀 Ale uz mi aj ini vraveli, ze to asi suvisi len s ocnym tlakom, ze ten treba skontrolovat kvoli tlaceniu. Lebo oni tu operaciu oci nerobia v ziadnej narkoze a ani do nervov a ciev oka nezasahuju, tak vraj sa nemam bat, ze ona asi len chce mat istotu, ze nic nezanedbala...

Nie, nie, vacsie babo sa isto neseknu 😉 Akurat som citala, ze tieto posledne tyzdne uz velkost baba zavisi od genetiky. Ak ste Ty ani manzel neboli velki, tak je velka sanca, ze sa sekli 😉

romy01
15. apr 2010

aha, tak to by bolo fajn. Mozno bude mat dlhsie labky a preto im to tak vychadza, lebo hlavne stehenna kost bola dlhsia.
Podla mna sa nemusis bat co sa tyka oci. Moj znamy bol na takej operacii vlani a aj mi vysvetloval ze ako sa to robi a to nie su vobec nejake hlboke zasahy. Neverim ze je s tym problem pri porode, ved dnes uz nosi brile kazdy treti clovek, to by sa pomaly rodilo iba cisarskym keby bol toto problem Podla mna s alekrka len chrani

katrinka8
15. apr 2010

No presne, asi to namerali len labky dlhsie 😀 To este nemusi znamenat, ze bude aj valibuk - moze byt tenke a dlhe 😉
Presne tak, aj ja si myslim, ze sa len chrani, ze "keby nahodou" 🙂

mackopuf
15. apr 2010

Jeeej,denduska,gratulujeeeeem..si to zvladla na jednicku 😉 A ja,ze co mi neodpisujes 😅 . No s bliziacim sa terminom sa zacinam aj trosku bat 😒 Utesujem sa tym,ze druhy porod byva rychlejsi 😎 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre