Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

brita
21. máj 2012

@romy01 Dakujem. Mrzi ma, ze si si musela toto vytrpiet. Otvaranie krcka je vseobecne velmi bolestive. Ja som sice este nerodila, ale ked som isla na embyrotransfer, tiez mi ho trosicku roztahovali a to fakt len trosicku, par mm a bola to neskutocna bolest, takze ani si neviem predstavit, ako to muselo boliet teba. Ja pojdem cisarskym, tak toto ma zrejme obide, ale ani ten cisarsky nie je med lizat. No snad nam to vsetko dobre dopadne.

romy01
24. máj 2012

Brita - držím ti palce, síce sa vyhneš tým pôrodným bolestiam a aj popôrodným komlikáciám čo sa týka šitia a vystúpených žíl a podobným hnusotám, no tiež tých pár dní budeš musieť pretrpieť bolesti bruška. Držkaj sa

brita
24. máj 2012

@romy01 Dakujem 😉 Ja si stale hovorim, ze ja to snad nejako zvladnem, len nech su babatka v poriadku. 😉 Ahoj.

katuskaku
26. máj 2012

ja mám s pôrodnicou v Martine, dobrú aj zlú skúsenosť sú tam krásne izby, ale po pôrode nastal problém rodila som v roku 02/2005 to bola akurát pôrodnica nanovo zrekonštruovaná, všetko prebehlo ok po 3 dňoch ma preložili na novorodenecké oddelenie, vraj ja nemám problém, problém má bábätko, nakoľko malý mal silnú novorodeneckú žltačku, dali ma o poschodie nižšie, kde som bola v noci úplne sama, dali mi kľúče od dverí a vraj sa mám zamykať, takže pôrodnica je krásne ale servis po je otrasný, keby som dostala popôrodnú depresiu a som tam zamknutá sama - no neviem, bolo to z ich strany nezodpovedné, na pôrodnici som nemohla ostať, nakoľko bolo strašne veľa pôrodov, mamičky pýtajte sa aj na starostlivosť po pôrode ak má naprídklad bábätko problém, viem, že teraz posielajú mamičky domov, ja osobne by som tam bábätko samé nenechala, trvala by som na tom, aby bolo v mojej blízkosti,

blovitc120
26. máj 2012

@katuskaku im poistovna preplati len urcity pocet dni po porode, preto si musela ist ako sprebvadzajuca matka na prve poschodie, je to tak dane zo zakona, ze na oddeleni sestonedelia mozes byt len isty pocet dni po normal porode a sekcii.

nana776
1. jún 2012

pre boha 🙂 ja sa zacinam uz pomalicky aj obavat toho porodu.

blovitc120
2. jún 2012

@nana776 ja si myslim, ze nemas najmensi dovod sa obavat. Porodnica je v pohode, vsade sa vyskytnu nejake nedorozumenia. Bude to v poriadku

brita
4. júl 2012

Ahojte kocky, teraz v piatok mam ist na moje prve CTG do Martina. Moj gyndos ma tam uz posiela, kedze cakame dvojicky. Ja som ale zo Ziliny a ako som aj vyssie pisala, chcem rodit v Martine. Ziadny odporucaci listok mi nedal, iba ze tam mam ist rano na 7,00. Prosim vas, viete mi niektora napisat, ako to tam funguje na tom CTG? Moj gyndos mi tvrdil, ze tam sa neobjednava, ze tam len jednoducho pridem. Je to anozaj tak? To mi fakt netreba listok od lekara, len tehotensku knizku? Kolko to cele asi trva? Dakujem za akekolvek skusenosti.

blovitc120
4. júl 2012

@brita neobjednava sa, to je pravda. S listkom neviem, ja som chodila bez, ale po znamosti. Trva to ukrutne dlho ak nemas znamosti. Priprav sa na cca od 7 do 11. Prides, zapises sa a cakas, kym prides na rad. Potom cakas, kym dr. vyhodnoti zaznam. Je to na 1. poschodi

cikyta
4. júl 2012

@katuskaku Izby,ktore spomínaš su už zrekonštruované a v r.2009 som na jednej z nich ležala s dalšími dvoma mamičkami...v druhej boli dalšie dve...
Boli čiste, krásne, vzhladovo ako apartmány a bola som velmi vdačná, že som nebola odoslaná domov a nenosila som denne niekolko krát maličkej mliečko v nádobkách ☹ Ale som ju mohla kojiť kedykolvek na požiadanie-zavolanie....Kedže sme mali žltačku, dieťatko extremne spave, tak ju bolo treba kojiť častejšie....Na izbe boli telefony,ktorými nás volali v prípade potreby ku detičkám. V nočných hodinách sme využívali mobil (skrz klud dalších mamičiek)
Takže môžem dakovať tomuto občianskemu združeniu:
http://www.infoturiec.sk/matkadietaturca

brita
4. júl 2012

@blovitc120 Ahoj, dakujem ti za informacie. No znamosti nemam, tak si pockam 😉 Ale dobre vediet, ze to trva tak dlho, aspon si zoberiem aj nieco na citanie, pitie aj jedenie. 😉 A prosim ta, ten doktor mi aj osobne k tomu nieco povie, ci mi daju len do ruky papier s vysledkom a dovidenia?

blovitc120
4. júl 2012

@brita nepovedia ti nic, donesie ti to sestricka na papieri. To ale znamena, ze zaznam je dobry. Keby sa im nieco nezdalo, tak ta zavolaju este raz alebo pojdes na salu na oxytocinovy test alebo ti proste daju instrukcie.

brita
4. júl 2012

@blovitc120 Vdaka este raz 🙂 No, som zvedava, ako v ten piatok dopadnem.A ten oxitocinovy test je co, prosim ta? Ako sa to robi?

blovitc120
4. júl 2012

@brita ak by sa im nezdali ozvy babatiek, pichnu ti infuzku s oxytocinom a budes mat chvilu kontrakcie, aby videli, ako reaguju, ci nie su v tiesni. Ale neboj, to ti robit nemusia, mne to ani pri jednom z deti nerobili a s dcerou som 9t lezala v nemocnici

brita
5. júl 2012

@blovitc120 Vdaka 😉 Vies, lebo ti moji certici vacsinou doobeda asi spia a zacnu vyvadzat hlavne podvecer, vecer a v noci. 😀

brita
6. júl 2012

@blovitc120 Ahoj, tak mame to za sebou. 😉 Vsetko dopadlo dobre, len som tak dlhsie lezala nez ine kocky, lebo raz monitorovali jedno babo a potom druhe, ale vsetko OK. 🙂 Aj to celkom islo celkom rychlo. Dakujem. 🙂 Ty si mala koho pri porode? Rozmyslam, ci si zaplatit konkretneho lekara a ci vobec je to tak, ze sa stretne aj parkrat so mnou skor, nez pojdem rodit....

zuzanockamt
6. júl 2012

@brita ja som na oxytocinovom teste bola, syn mal raz na CTG zachytenu hranicnu tachykardiu (tep 159), tak chceli vediet, ci je to OK, poslali ma na porodnicu a napichli oxytocin, ale len par kvapiek, prisli kontrakcie, reagoval dobre, cize ma poslali domov a na druhy den som mala ist znova na CTG, tam to uz bolo OK ... u mna bol trosku problem, ze po tom oxytocine kontrakcie nejako nechceli ustupit 😝, tak som si musela o par minut dlhsie polezat

brita
6. júl 2012

@zuzanockamt Mne kazali prist az o tyzden, tak zatial to vyzera dobre. Len ma prekvapilo, ze vraj pacientky nechodia vobec za porodnikom, ze vraj maju byt az do porodu v starostlivosti gynekologa, tak mi povedala MUDR. Izakova. A vraj cisarsky neplanuju, ze sa caka, kedy zacnu kontrakcie alebo odtecie plodovka. To sa mi moc nepaci, pretoze ja mam dvojicky, 36 rokov, 9 pokusov IVF po 10 rokoch manzelstva. Aj prenatalny diagnostik mi povedal, ze sa to ma teraz uz stale sledovat a nenechat ich tam az do konca, ale vybrat skor. Tak teraz fakt neviem, co mam robit.

blovitc120
6. júl 2012

@brita no napisem ti do IP co sa tyka vyjadrenia MUDr. Izakovej 😝.
Ja som mala pri prvom porode MUDr. Krivusa, toho som mala dohodnuteho, lebo sa staral o mna kym som lezala 9t v nemocnici, ale nakoniec som rodila pocas pracovneho dna, hned rano, takze tam bol a nic som neplatila. Pri druhom porode aj keby som mala niekoho dohodnuteho, bolo by mi to prd platne, lebo som prisla o 22:00 do porodnice a maly sa narodil 22:05, LTT sme to stihli 😀. Druhe dieta som rodila u kamarata, ktory uplnou nahodou mal vtedy v noci sluzbu.
V tvojom pripade by som sa isto nespoliehala na to, ze pridu kontrakcie, moze to byt velmi rychle a drobci mozu byt zle otoceni, neriskovala by som, navyse si zo ZA a ked je nehoda pod Strecnom, musela by si ist vrtulnikom.... Napisem ti do IP aj nejakych dr.

martincankasr
7. júl 2012

@brita ahoj jaked som bola tehu tak som tak prisla vzdy o 6.45 napisala som sa do knihy a o 7.00 ma sestricka uz volala dnu o 7.30-8.00 som bola vonku pokial sa malá mala dobre s toho som dva krat skoncila na sale prvy pokus plany poplach len ctg im ukazovalo zle alena ale maju lepsie) ak som pobudla 4 hod a potom ma pustili ja som chodila vzdy v piatok a najlepsie je prist tam hned pred 7.00 a budes medzi prvymi porom vindes von cakas v cakarni vyhodnotia ctg zaznam ak je vsetko ok ides domov ak nie sup na 2 poschodie mna rodili dr.Moricova a dr.Dokus super pristup ja mam na tento den najkrajsie spomienky 7.00 prijem o 13.15 sa mala narodila a som prvorodicka nikomu som nedavla ani uplatky uz tu bolo pisane ze je to tam o uplacani...neviem. a dobra sprava izakova nechodi k porodom po mojej dvojicke tak navrieskala ze pri nej dostala epi zachvat.ja mam s nou tiez zle skusenosti vzdy doobeda su tam vsetci lekari mt.porodnica je super hlavne v ludskom pristupe ked pocuvate dr.co vam hovori a ako mate tlacit neni problem.hlavne si zober caj na pitie rano kusok cokolady aby sa ti drobec zobudil napi a naranajkuj.keby nahodou brobec spinkal tak ctg zaznam nema zmysel poslu ta domov a prides cca za dve hodky ako napr.ja som bolapevy krat napojena asi hodinu a Mia spinkala poslali ma domov ze mam zjest cokoladu a vypit sladky caj a prist zas. drzim palceky kb cosi napis poradim ak sa bude dat papa

brita
7. júl 2012

@martincankasr Ahoj moja, dakujem za vsetky rady 😉 Ja tam budem chodit v piatky a kedze cestujem autobusom zo Ziliny, som tam najskor tak 7,15, ale to je v pohode. 😉 Ta Izakova je fakt asi nejaka divna, ako tak citam. 😒 S tou cokoladou ti dakujem za tip, urcite si ju predtym dam, aby krpci kopkali ostosest. 😀

martincankasr
8. júl 2012

@brita izakova je stara baba...ja som jedla cokladu aj ked sa mi nezdali pohyby zjedla som kinder maxi(orieskove by a nemali papat)a lahla som si na chrbat tak mala zacala kopat hned a uz som bola spokojna.izakova ma na starosti len ambulanciu na prvom na nu bolo viac staznosti aj ja som sa na nu stazovala kedmi praskla cysta tak a ku mne spravala otrasne,hrozny zazitok ale porodnica je fakt krasna aj sestricky su mile dokonca aj upratovacky chodili ulne po tichu ked videli ze sa kojime ja mam fakt dobru skusenost,len hlavne je aby si sa pred tym napapala a zober si caj a ku sebe a mobil ak by ti bolo dlho,lebo tam budes lezat stale v jednej polohe a kedy mas presne termin?

brita
8. júl 2012

@martincankasr No vies, oficialny termin mam 5.9, ale dovtedy tam urcite deticky nevydrzia. Aj Grochal z Femicare mi povedal, ze by mali ist skor von, tak idealne v 37. alebo 38. tyzdni, aby sa zbytocne neriskovalo. Samozrejme, ak sa nebudu pytat skor. 😒 Tak si tam chcem zajednat lekara, k porodu, ale s tym, ze chcem aby ma videl dopredu, aby sa nam mna pozrel a naplanoval mi cisarak. Fakt nechcem nic riskovat a moj gyndos je taky somar, nevie mi spravit ani blbe prietoky a skontrolovat plodovu vodu, tak pojdem zase ku Grochalovi. Sice tam zas vysolim 30 EUR, ale to je jedno, hlavne nech to vsetko skontroluje. A to tam asi pojdem k nemu mozno potom este raz. Lebo sam mi v 30. tyzdni povedal, ze uz treba, aby som zacla chodit kazdy tyzden na CTG a kazdy druhy si nechala sledoval tie prietoky a plodovku (akoze u mojho gyndosa). Ale moj gyndos je alibisticky neschopny somar, podla mna to vobec nevie robit, tie prietoky. Tak sa musim zariadit po svojom. 😒 Ten cajik a cokoladku si zoberiem so sebou 😉

martincankasr
8. júl 2012

@brita ahoj.aj ja som bila u grochala zevraj zdrazel ceny ja som platila 37 eur v 20tt aj s foto a v 30tt som platila 27aj s foto a grochal je odbornik... fakt super lekar tak by sa mali spravat vsetci a koho si ides zazmluvnit?mas aj vybrate?oni su tam vsetci dobrí ja mam zlu skusnost s matusekom ci jak sa vola v 22tt som dost skaredo spadla bola zima a spadla som ja lade tak som sla na pohotovost a mal sluzbu najprv som cakala na chodbe asi 30 min.potom vywiel s lekarskej izby nasraty ze ho niekto rusi (bolo totiz 22.00) tak sa ma pytal co sa mi stalo...som mu povedala ze som spadla a bojim sa o drobca(vtedy som nevedela ze cakam dievcatko) spytala som sa ci je vsetko ok on nic,tak sa ho pytam zasa ,,pan doktor vsetko je v poriadku?"zasa ticho len tam fucal zduty ako koza a potom som sa ho spytala uz je vidno aspon pohlavie?on na mna zareval ze ci chcem vediet ci je moje DECKO v poriadku alebo pohlavie -ak ma to zaskocili tlacili sa mi slzy do oci poslal ma von ze si mam pockat tak az potom vysla sesricka a vravi ze plod je ok ze sa nemam bat len lkar nema dobru naladu....super vsak? mne tiez grochal povedal ze pojdem skor urcil mi termin na 12.03.2012 a bum....vtedy sa mala narodila len aby si mala ok tie prietoky.na porodnici su vsetci super...aj biringer je fajn.kamosku rodil dr.hasko a tiez si ho vynachvalila...tak daj vediet koho si si vybrala

martincankasr
8. júl 2012

ja som porodila v 39 tt (dodatok k sprave pre britu)

joannas
8. júl 2012

@martincankasr ten dr grohal to je sukromnik? Za každú poradňu sa uncho platí?

martincankasr
9. júl 2012

@joannas ahoj myslim ze je to sukromna klinika zeny tam chodia vacsinou v 20tt a potom v 30tt na sono,prietoky...pomeria kazdu jednu kost vysvetli vyluci syndromy ak tak je nejaky defekt tak oznami vsetko porozprava urci pohlavie plati sa okolo 50 eur pri prvej navsteve a potom uz je to lacnejsie v tom 30tt ja som platila v roku2011 prvy krat 37 a potom v 30 tt uz len 27 aj fotkami 3D urobi aj video ked budes chciet ja som si dala len fotky krasna pamiatka.ma aj stranku daj si do google famicare-dr.grochal tam je aj kontakt

brita
9. júl 2012

@martincankasr Ahoj moja, veru Grochal je lekar ako ma byt. Ano, dost zdrazel, ceny zdvihol od 1.3., ale o dost. No co narobime! 😖 Ked to clovek potrebuje, musi zaplatit. No vidim, ze si si tiez "uzila" s lekarmi. Ja si chcem zazmluvnit bud Krivusa alebo Biringera, este uvidim. Mam na nich celkom fajn referencie a ako vidim, aj ty Biringera chvalis. 😉 Musim si zistit aj to, ako maju dovolenky a tak podobne. Potom dam vediet. Chcem to doriesit tento tyzden, ze koho si vyberiem. 😉

martincankasr
9. júl 2012

biringer je odbornik...ma dobry pristup..boze tento moj drobec..vcera skusila caro otacania sa s chrbatika na brusko a nic nerobim len po nej kukam aby sa mi nezgulala sikovnica mala mam to pestre stale ju len napravam dnes sme sa zobudili o pol osmej vcera som ju ulozila o desiatej spachtoska..uz mala mesiac a pol a prespala celu noc nechapem...v noci ju stale obraciam kontrolujem baterkou ci dycha...myslis ze keby som ju nenapravila v noci tak keby si pritlacila napr.nostek o okraj postielky(mam okolo hniezdo)ze by mala problemy s dychanim dost sa bojim...tak ju len napravam

brita
9. júl 2012

@martincankasr Ja som videla raz taku fotku z porodnice, kde spia babatka, ze oni ich mali tak chrbatikom otocene k stene postielky a nostek mali tym padom smerom dovnutra postielky, takze sa im o nic neopieral, tak asi tak by som babatko polohovala. Raz chrbatikom k jednej strane postele, raz k druhej, ale musi byt samozrejme v zavinovacej perinke, aby sa to tak dalo "naistalovat" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre