Pôrodnica v Martine. Aké máte skúsenosti?

zana27
18. aug 2007

Ahojte mamicky a buduce mamicky. Chcela by som vas poprosit, kto mate skusenost s porodom v nemocnici v Martine, o nazor na tuto nemocnicu. Pocula som pred tyzdnom od jednej porodnej sestry, ze maju strasny naval z celeho okolia a ze sa ani nezastavia, tak len dufam, ze to nebude mat nijaky vplyv na kvalitu poskytovanych sluzieb. Prosim, ak ste tu niektora rodila v uplynulych tyzdnoch alebo mesiacoch, aby ste napisali, ako to tam prebieha, pripadne ake mate skusenosti s doktormi a sestrami. Vopred vsetkym dakujem. 🙂

sorciera24
7. júl 2010

ja som mm pri porode nemala a yvladla som to 😉 viem, ze moj muz nechcel byt pri porode, ale vravel, ze ak xcem tak pojde...ale vedela som, ze to bude proti jeho voli, polda mna chlapa nutit do takych veci netreba...a takto som si aspon dokazala, ze som silna zena, ktora to zvladne aj bez chlapa....boli tam ochotne sestricky, aj vodu mi podali, aj sa pytali ako sa mam....dalo sa, a to som tam bola od 16.30 a maly sa narodil az o 7.30 rano.....

romy01
8. júl 2010

ahojt dievcata.
Dakujem za gratulacie
Neozvala som sa vam, lebo sme boli od piatku zase v nemocnici - malemu trosku stupol ten bilirubin, tak mu supli na tri dni infuzku. Cele mu to pomohlo, lebo zacal poriadne papkat. Nastastie som vymakla volnu izbu kde som s nim bola sama. Inak je to strasne ako take male dieta rastie a meni sa zo dna na den, mam pocit ze je to uplne ine babo ako pred dvoma tyzdnami 😀 Co sa mna tyka tak mne ten pobyt v nemocke prospel co sa tyka chudnutia 😀 Este zo dva razy a som ako pred otehotnenim 😀

co sa tyka vasich otazok - manzel pri porode nebol - jednak sa to vlieklo, tak som ho poslala domov s tym ze ked pride na tlacenie, ze mu cinknem nech vidi aspon maleho co najskor.
Co sa tyka epiduralky -nemusitge si ju nahlasovat dopredu le poobede ked som o nu zaziadala bola teta anesteziologicka uz doma tak ju volalai a ona prisla asi do pol hodinky. Este pred tym vam ale musia zobrat krv na vysetrenie ci ju mozete dostat - to som si preventivne dala uz okolo tretej, lebo to vysetrenie trva asi ho´dinu. Je lepsie si to dat urobit, lebo ked uz su kontrakcie kazdu minutu, tak aj polhodinka je ako cakanie na smrt 😝 Inak sama som bola prekvapena ale nemala som problem so silami , teda ze by som bola nejak vysilena alebo co, este o 11 tej vecer mi doniesli maleho nech si pocucka, a ja som bola upne cula. Ale to bolo tou epiduralkou, lebo som si mohla poriadne oddychnut a ani sitie ma nebolelo.

co sa tyka ockovania, budeme ho urcite odkladat. Sama doktorka na porodnici mi ho posunula o tri tyzdne ale po tejto poslednej hospitalizacii ho bude me posuvat este dalej. No a co sa tyka toho dalsieho ockovania tou kombinovanou vakcinou, tak zvazujem ju uplne odmietnut, vzhladom na to ze obsahuje ortud a to moze sposobit aj zaostavanie prip aj autizmus. Aspon tak hovoria niektore studie, ze po zavedeni tej vakciny takym malym detom sa zvysil pocet autistickych deti vo vsetkych krajinach kde bola zavedena

mircova
9. júl 2010

@romy01 to je fajn, že pekne papkáte 🙂 preto sa aj meníte lebo rastiete ako z vody ehm z mlieka 😀

A potom si už manželovi nevolala, alebo to potom už išlo tak rýchlo, že ani nestihol???
Takže ty by si tú epi odporúčala, aj keď si potom nevedela kedy tlačiť?

romy01
10. júl 2010

no mircova, co sa tyka epi - zrejme by som to zvladla aj bez nej keby mi nedavali tu vyvolavacku, bez epi si trufam povedat ze by som neporodila - ja som tak fakt od bolesti uz nic ani nevnimala - bola som ako priopita, uplne mimo, ledva som lapala po dychu. To ze som necitila tlaky nebolo podla mna epiduralkou ale tym ze este proste nenastal cas na porod . Ja som bola otvorena na 8 cm ( este mi chybali 2 cm ) ked uz lekari nahanali aby som tlacila, lebo maly mal problemy s kyslikom a nereagoval dobre. Preto ked som zacala tlacit nebolo to nijak moc platne. Ale tie posledne dva tlaky som zacitila a vtedy som maleho aj spravne vytlacila na dva krat.

No a co sa tyka mm - volala som mu okolo siedmej ze okolo osmej by som mala porodit. Stihol prist akurat ked uz bol maly " oziveny a rozdychany " a uz bol v perinke zabaleny. Porobil fotky na chodbe a isiel domov. Ja som s nim len volala lebo mna este sili a potom som este lezala na sale dalsiu hodinu a tlacila si brucho. Na saluby ho ani nepustili, lebo akurat oriviezli dalsiu mamicku na porod

mircova
12. júl 2010

@romy01 ďakujem za odpovede 🙂 Ako sa mate???

katrinka8
12. júl 2010

Babule, ktore mate uz starsie dievcatka, nedavali ste nastrelit nausnicky niektora? Terezka je sice este malicka, ale tak v polroku premyslame, ze by sme jej dali nastrelit. Len neviem, kde v Martine sa to robi. Snazila som sa vygooglit, ale ani po hodine som nic nenasla ☹ Neviete niektora, ci a kde to tu robia?

denka1
13. júl 2010

@katrinka8 Ja som dala starsej dcere nastrelit nausnice teraz, ked mala 2,5roka.Robia to v tej budove ,ako je galeria smerom do centra.Je tam hned vedla lekaren a nad nou je zlatnictvo Katka a tam nastreluju nausnice a pani mi tam povedala,ze uz nastrelovali nausnice aj 6 tyz dievcatkam.Urcite tam uspejete.Ja chcem dat nasej malinkej tiez nausnicky,ale stale neviem,kedy.Tiez je taka malinka,ako vasa Terezka🙂Netreba sa poradit s odbornikom,kedy je ten spravny cas?Citala som niekde,ze az po roku,pretoze do roka este rastie ten usny lalocek,alebo ako sa to odborne povie.Neviem ,ci je to pravda.Daj vediet,ako ste dopadli 😎

katrinka8
13. júl 2010

Ahoj denka1, jeeeej, dakujem za radu, super! Uz som si myslela, ze budem zlatnictva obiehat 😀 Ja som tiez citala radu odbornika (v Mama a ja bol clanok teraz nedavno), ze najskor od pol roka sa doporucuje alebo niektori doktori dokonca az od roka. Ja zatial premyslam nad tym, ze bud na pol roka na Vianoce alebo naozaj az o rok, presne kvoli tomu lalocku, ze sa to vyvija este 😉 Vraj je dobre, ked sa vyznaju aj v tych akupunkturnych bodoch, aby to dobre nastrelili.

denka1
13. júl 2010

@katrinka8 Ja som tiez citala ten clanok.pani v zlatnictve povedala,ze tam mali aj 2 tyz.babo,takze niektorym rodicom je to jedno.ja by som malej dala nausnice aj hned,ale bojim sa este.20 -30 rokov do zadu,to nik neriesil.Kazde dievcatko muselo mat nausnicky po prichode z nemocnice.Nemas zaco inac 😎 ta pani je tam zlata a suciti aj s maminou a babom.Nasa Vaness uz vrieskala pri tom,ale nie preto,ze ju to bolelo,ale ze sa bala tety a vsetkeho.Takze nastrelit,ked este dieta tak nevnima,lebo potom je to utrpenie.My sme kupili za odmenu babiku 😎 vola sa nausnickova 🙂

denduska
14. júl 2010

jej baby super, dakujem @denka1 za tip, tiez som hladala kde nastreluju a nic som nenasla, lebo nasa starsia este nema nausnicky. Do pol roka by sa nemalo davat lebo usko sa vyvija a potom mozu byt dierka kriva - ja mam jednu taku krivolaku ze od narodenia som tu nausnicu z neho nevybrala asi do 12-rokov 🙄 stale sme to skusali a stale to tak bolelo, ze mi bolo az na odpadnutie...ale asi som to tym vytahala tak ze to potom povolilo. A potom som si davala este jednu nastrelit ale to je fakt take ze AU! a koniec 🙂
Nemyslim si ze male mimino potrebuje nausnice, akurat sa to moze zamotat do svetrika, do ciapocky. Ja dam starsej asi az na tri rocky, to uz bude velka zena 🙂 a zisti ze pre krasu sa trpi 😀

katrinka8
14. júl 2010

No, veru, malemu babu je to asi fakt len na ostaru, aj rucickami si to moze zatrhnut, aj do oblecenia sa to moce... 😒 A ako aj vravi denduska, mne tiez prepichovali ako miminku, ale sa mi to zapalilo a dlho nehojilo, dokonca sa mi casom tie dierky tak posunuli, ze som ich mala strasne blizko hlavy, nie v strede tej usnice a este aj boli krive. Nakoniec mi museli prepichnut uz ako dospelej nove, ked som chcela byt pekna 😀 Takze asi pockame pri Terezke aspon ten rok.

A ako znasate tieto horucavy? A deticky? My chodime k mojim rodicom, maju dvor a zahradu, tak sa tam chladime. V dome maju vacsi chladok ako my v panelaku. A davate detickam trosku vodicky, ked je tak teplo? Nam vcera doki poradila davat v tychto pekoch, tak som skusila s prevarenou Luckou na lyzicke. Terezka to sice vypila, ale neviem, ci to malo daky efekt, Nervozna bola cele poobedie. A predstavte si, dnes sa najedla o pol piatej rano, potom do siedmej zaspala, prebalila som ju a zase spi az do teraz... no neviem, ci nie je hladna, ci co, z toho tepla...

evina0
14. júl 2010

@katrinka nas maly vypije denne vela cajiku ,ved v tych teplach sa mi ani necudujem. lebo ked placka po hodinke a ide si cumlik spapat tak hladny byt nemoze tak to riesim cajikom a hned je dobre.uz zhruba viem kedy dat papanie a kedy vodu.lebo keby som stale davala len papanie tak by mal aj 10 kg.-ale ja uz nekojim len sme na Nutrilone. a doktorka mi povedala ze mal by vypit tak 100ml ale ked vypije aj 200 ml nic a nestane lebo je uz velmi velky a aj vahou aj dlzkou a veslkostou vyzera ako 3 mesacny aj viac..vcera mi napr vypil cca 350ml ale nezblaznim sa ved sme behali autom v takom upeku tak bol chudatko stale smedny..a radsej mu dam pit ako ho neham dehydrovaneho aj tak ten cajik hned vycika do plienky..

denka1
15. júl 2010

@evina0 Presne ja tiez davam malej cajik a pocas celeho dna,je strasne teplo a pred vcerom bola prehriata.Ono sa hovori,ze ked kojis nemusis davat vodu,ale treba potom kojit velmi casto,lebo tie deti v tomto teple su smednejsie.Ked niekto koji kazde 3-4 ,hod tak podla mna, babu voda chyba.Az tak sa prehnane neriadim internetom a citanim tolkych rad, ktore by sme mali dodrziavat.Neuznavam to.Riadim sa sama sebou a nic mojim deto nie je.Su zdrave a rastu tak,ako maju na svoj vek.Babatko ked je po pol hodine nakojenia smadne a taha dudel a zda sa nam,ze je hladne,tak je smadne.Ja ked malej dam caj,tak az hapka,ked ho pije.Potom je kludna a spokojne spinka.Nie je zakazane davat detom caj,ked zena koji.Podla mna ,keby som si kazdych 30 min mala dieta prikladat ,tak sa nikam nedostanem a nic neurobim.Ja neviem,dufam,ze som nikoho neurazila,ale je to moj nazor. 🙂

evina0
15. júl 2010

@denka suhlasim s tebou 🙂
ja sice nekojim ale co mam kamosky s okolia a kojili tiez davali aj cajik aj mamina tak robila...ved su take tepl.a ze dietatko potrebuje vodu. ja som dnes malemu zacala striedat raz cajik a raz vodu a vsimal som si ze vody tolko nevypije betarik malinky lebo neni sladka ako cajik 😉 tak budem striedat ale v ziadnom pripade ho neneham smedneho.
vcer sme mali 6 tyzdnov a Majko vazi uz neuveritelnych 5750 g a 59 cm 😵 😵 dost pribera ale mi sme boli velky aj pri porode 🙂 a to ho klamem cajikom miesto mliekom dakedy inak by sme mali aj 10 kg 😀 😀
dobru nocku

katrinka8
17. júl 2010

Baby, ja malej teda davam teraz v tychto upekoch trosku prevarenej Lucky, tak zo 5 lyziciek (tych mokka) cca kazdu hodinku - dve pomedzi kojenie, ale moc jej to nechuti... Obcas to vypije viac menej ked jej to hupnem do pusy a je z toho prekvapena, ale inak aj mi z toho porozlieva, takze vlastne toho nevypije ani tolko. Len sa mi zda, ze potom naozaj trosku menej zje, ked ju kojim. Ja ju este na osviezenie trosku utieram takou vlhkou utierkou - je to ako odlicovaci tampon, ale vacsie, to namocim do vlaznej vody a utieram jej tym tvaricku a rucicky a nozicky. To sa jej asi paci, lebo sa pri tom usmieva a je spokojna potom 🙂 denka1, kolko toho cajiku davas malej? Ty ju kojis, ze?

evina0, to je Majko riadny chlap 😀 Nasa Terezka bude mat v pondelok 6 tyzdnov a v utorok v poradni nam navazili 4520g a my sme jej namerali 57 cm. Ale hlavne, ze su zdrave, to je najdolezitejsie, ci uz su male alebo velke 😉

denka1
17. júl 2010

@katrinka8 Ja malu kojim a dokrmujem.Mam 3 deticky a v noci som malu krmila aj 3-4 krat,takze mlieko sa mi prestalo tvorit,tak ju este dokrmujem.Cajik jej davam kolko si vypije.Mam 1,5dc vo flaskel a ked je smadna,dam jej.Niekedy vypije aj dve flasky. Mam dobru flasku a zatial sa vie aj pekne prisat na prsnik.Ale toho mlieka mam strasne malo,takze este cez den jej dam cucnut,ale aj tak to konci dokrmenim.Jeduje sa ,ked jej netecie a aj sama si vytlacim len asi 30ml.To je strasne malinko.V pondelok ideme do poradne,tak som zvedava.Ale kamoska malu plne koji a dava malej aj cajik.Ked je po hodine hladna,tak jej da caj,lebo vie,ze je napapana a ze place od smadu.Ja inac malej tu Lucku uplne neperlivu neprevaram.Skor jej prevaram vodu z vodovodu a ta je este filtrovana.Tie teploty su neznesitelne a deticky to znasaju velmi zle.Chudatenka malinke a to este ked placu a ako sa vedia spotit. ☹

mackopuf
18. júl 2010

@denka1 a aku flasku pouzivas?
Lebo ja sa snazim malemu davat aj vodicku v tychto teplach,aj cajik som skusala,ale moc nechce. Tak neviem,ci mu staci moje mliecko,alebo mam zlu flasku 😕 . Pri vanesske to bolo flaskou. Ale on mi uz vypil moje odsate mliecko z obidvoch flias,co som skusala,tak neviem,ci mu nechuti nic ine okrem mliecka 😅

romy01
19. júl 2010

ahojte kocky- konecne sa trosku schladilo. Moj drobec sa vyhadzal potnickami po tvaricke a riadne si to rozskrabal, tak som mu to furt oplachovala vodou a opatrne susila, nech to nema take podrazdene. Inak mne doktorka kazala v teple dat malemu cecik kedy bude pytat a poviem vam ze po jednom dni som myslela ze uz som aj prisla o mlieko, lebo krpec na mne visel kazdu pol hodinu. Nakoniec som to vzdala a normalne som mu dala trosku cajika - neskutocne mi z neho prdkal - az nam s mm vykrucalo nosy a ledva sme prevetrali byt 😀 😀 😀 Raz som skusila aj prevarenu vodu, tiez mu to len tak po troske nalievam do pusinky 🙂

Baby kedy sme davali deti zaockovat ? Myslim to prve ockovanie. My sme objednani na piatok - to bude mat Timko presne jeden mesiac ale premyslam ho preobjednat, lebo zrejme este stale ma zltacku - dnes sme boli na krvi a zajtra budu vysledky

mackopuf
19. júl 2010

@romy01 my ideme na prve ockovanie az v troch mesiacoch . To preco idete vy tak skoro? 😕

romy01
19. júl 2010

tak nas objednali v nemocke, to ma byt to prve ockovanie co sa robi na 4 ty den. No moj drobec ma stale zltacku a teraz neviem ci ho mam preobjednat, lebo doktorka tvrdi ze to nevadi

denduska
19. júl 2010

ahojte,
ja vodicku nedavam, ani cajik, mala mi to vypluva, tak som to vzdala. nastastie pyta najskor po hodke a pol co mi vobec nevadi. 🙂 ale tu uplne neperlivu Lucku neprevaram ani ja.
@romy01 ja som to ocko odsunula v porodnici, objednali nas na 6.tyzden ale mala bola v tom case chora, mala strasne sople, takze nic z toho, ja som to aj tak ockovat nechcela vobec tak sa asi sam Panboh na moju stranu postavil 😅 , je to ocko proti TBC a prednosta novorodeneckeho povedal ze do dvoch rokov sa uplne zrusi... 😕 A ozaj ak sa nezaockuje do 6.tt tak potom az po skonceni zakladneho ocka. Ja som tak dohodnuta s nasim dr., no ale dovtedy to dufam naozaj zrusia 😀
Inac jedna kamoska tuna z MK tiez ockovala pocas zltacky a hojilo sa im to 8 mesiacov ☹ ...ci kvoli zltacke, neviem, to len ma teraz napadlo.

denduska
19. júl 2010

@mackopuf, pocuj, Vanesska je augustova? 🙂 lebo teraz pozeram ze je presne o rok starsia od nasej Emmy.

denka1
19. júl 2010

@mackopuf Su to flasky Lovi z lekarne oni maju ten dudlik taky makkucky,ako bradavku,tak skus tu.Stoji okolo 4-5eur.

denka1
19. júl 2010

@romy01 Skus na tie vyrazky Holtovu mast je paradna,vecer pred spanim mu to natri na tenucko a uvidis do 3 dni mu to zmizne.Moja mala bola hrozna a teraz je uz fesanda 🙂 Nesmies ist ale na slniecko,ako do tiena ani,ale nesmie mu na to palit slniecko 🙂

romy01
19. júl 2010

denk ja maleho vobec na slniecko nedavam - len raz denne na 20 min ale len za oknom kvoli zltacke, inak to mame zakazane. A tu masticku vyskusam, lebo idem dnes na nakupy do lekarne. 😀
denduska o tom planovanom zruseni som pocula, lebo sa to uz zrusilo v EU a EU to odporucila zrusit aj slovensku. Zatial sa tu ale zrusilo len to preockovanie v 11 roku. Ak sa zltacka potvrdi aj z dnesnej krvicky tak to ockovanie urcite zrusim. Nie som ochotna riskovat zdravie mojho babatka kvoli tomu aby si nejaky doktor urobil ciarku ze nas zaockoval.

Baby a aky mate nazor na to ockovanie v 3 ,mesiaci tou kombinovanou vakcinou ? Mali ste nejake problemy ci to prebehlo dobre ? Lebo v mojom okoli s tym mali deti problemy. Teploty a pod. Vraj ta vakcina obsahuje aj ortut a je skodliva,

mackopuf
19. júl 2010

@denduska vanesska je este julova,narodila sa na Annu...tak sa volaju obidve jej stare mamy 😎 😀
@denka1 tu mame doma,dostali sme ju v balicku od poistovne. Dneska som mu skusala dat flaskou MM,ale nechcel a jacal ako keby ho rezali 😀 . A to mi pred 2 mesiacmi v pohode pil z flasky. 🙄

sorciera24
19. júl 2010

@romy01 skus kuknut temu Ockovanie - za a proti tam sa presne prebera to, co pises a ver, ze ked precitas cellu diskusiu, uz asi nedas svoje dieta ockovat vobec 😉 my mame 3. davku zatial posunutu, ale menime pediatra....aj kvoli tomu.....koho mate vy...mozes aj IP

denka1
19. júl 2010

@mackopuf A Aventku si neskusala?Mozno mu ta sadne,ale mozno mu rychlo tecie a boli ho brusko z toho ☹ Mozno ti flasku proste odmieta,je na cicik naviazany a ten mu sedi asi najviac. 🙂 Skus mu dat viac krat za den,mozno to bolo len preto,ze mu nieco bolo a prave v ten moment mu ta flaska vadila.No darmo,maminka je len maminka 🙂 Nasa mala je pazrava,jej je jedno co jej dam,ci cicik,alebo flasku,hlavne,ze tecie 🙂

katrinka8
19. júl 2010

No, nam malicku prvykrat ockovali este v porodnici, na 4. den - ked sme sli domov. Reakcia sa jej ukazala na rucicke cca pred 3 dnami, ale to ma tam len taky malicky cerveny fliacik, nezvacsuje sa jej ani sa nezda, ze by jej vadil. Vraj to je dobre, ze sa objavuje tato reakcia, lebo to je znak, ze vakcina ucinkuje. Ja som teraz z toho ockovania jelen, lebo som toho dost precitala a trochu ma to aj vystrasilo. Ale zas si hovorim, ze na nieco to zakladne ockovanie, ktore sa tu roky robi, asi bude. Tak to povinne jej dame, ale navyse asi veru nic zbytocne davat nebudeme.

romy01, denka ma pravdu s tou Holtovou mastou, stoji to cosi viac ako 1€ a fakt je super. Aj nasa mala bola vysypana a 3x sme natreli a je z nej frajerka 😀

denka1, no nasa malinka papa vo vseobecnosti cez den cca kazde 2 - 2,5 hodinky. Ked boli tieto tepla, tak som jej skusila davat aj kazdu hodinku, ale to len tak 2-3 minutky jedla, alebo skor asi pila 😀 Jedine v noci vydrzi aj 6-7 hodin a ked je vonku v kociku, tak to si tiez aj 4-5 hodin pospi a nepotrebuje papat...

denka1
19. júl 2010

@katrinka8 To iste aj u nas.Cez den doma kazde 2-2,5hod.V noci aj 6 hod a vonku 4hod.Podla pocasia🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre