Pôrodnica v PO-nová slebo stará?Skúsenosti?

bambulka1105
10. sep 2019

Ahojte, rodičky čo ste rodili v Prešove, to je jedno či stara alebo nova nemocnica...prosim Vas ake su vase skusenosti?
Hlavne ma zaujimaju rodicky, ktore rodili v tomto roku (nie to ako to bolo pred 25 rokmi 😃 ).
A tiez ma zaujima pristup lekarov a sestriciek, ako sa pristupuje k porodom, ci nechaju zenu vytrapit sa, alebo sa staraju aby bolo vsetko ok, priestory ako ste sa tam citili, a tak podobne,..Pripadne co nachystat pre mna a pre babatko do starej a co do novej nemocnice?...
Ďakujem, za kazdu vasu skusenost.

limetka69
10. sep 2019

ahoj pridaj sa do skupin presovska porodnica, neviem ci su oddelene, ci spolu. ja som z presova a som tk blba, ze som sla do bardejova rodit, lebo som chcela baby friendly, no strasne sprosta som bola, kebyze si mam vybrat druhykrat, urcite nova 🙂

sandrasofia
10. sep 2019

1x nova 2x stará a jednoznačne odporúčam starú

ikonica
10. sep 2019

@limetka69 a s cim si bola nespokojna v BJ? Kamoska tam tiez cestovala z PO a tiez bola podobne sklamana... Dokonca az tak ze uz nechce dalsie dieta po tej skusenosti...

ikonica
10. sep 2019

Ja som este nerodila ale par dni som stravila v starej a chystam sa tam ist aj rodit.... Bola som spoko az na to jedlo :D mozno mamicky mali lepsiu stravu :D

limetka69
10. sep 2019

@ikonica ani ja nechcem dalsie, ale nepripisujem to porodnici, 🙂 bola som aj v skupinke porodnica bardejov, tam same chvaly ako je tam super vsetko, pol slova zleho tam clovek sa nedocital, a nakoniec ked som sa prva ozvala, co sa mi nepacil, sa mi tam ozvala kopa rodiciek, co tiez neboli spokojne, 🙂 asi tak :D ja som tam sla, pre super pristup citlivy, ze budem s malym hned od zaciatku, ze mi poradia ako s kojenim, a nic z toho sa nekonalo, sekcia rano o 8.00 dieta som videla na druhy vecer o 20,00, uz som mala paranoje, ze sa daco stalo a nechcu mi to povedat, nikto sa neunuval povedat miery dietata aby som to mohla oznamit najblizzsim, nikto mi nepomohol ako prvorodicke ohladom kojenia, len, ako nejakej degeske mi povedali, ze ked som chcela ta nech sa nedivim, ze reve, bola som zufala, po sekcii som nemala mlieko, ani sa neunuvali mi povedat co a ako, ked som nevedela narvali do neho sladku vodu, potom sa mi maly povracal na izbe, lebo sa ani neunuvali mi povedat, ze do neho ten sajrajt tam pchaju a ja v domneni, ze je hladny som ho nakojila, asi jedna sestricka bola ludska, a spokojna som bola s doktorom co ma odrodil, lebo mam krasne zasite brucho nejakou novou metodou cvokmi robenou, a ze nas pustilil domov s dietatom ako citron od zltacky ani nevravim, pediatricka sa zhrozila, ze ho pustili s takymi vysokymi hodnotami z porodnice, a vobec ho nedali pod tu lampu, hoci vedeli, ze ma vysoke hodnoty, ze ho mam dat na slnko (24.2 v metelici) ooooo a aby som nezabudla, do toho vsetkeho krasneho za mnou ani muza nepustili tyzden pre chripokvu karantenu, cize cele zle, depka, rev, hormony,.... a romky fajcili cez vikendy priamo na izbach 🙂

ikonica
10. sep 2019

@limetka69 och to mi je luto... Kamoska rodila prirodzene ale tiez tam boli nejake zadrhele a podali jej tusim oxitocinv zlej faze a ten jej to cele zhorsil... Uz si presne nepamatam co vsetko hovorila, ale zaver bol asi taky ze keby vedela, tak ide rodit v Po a je jedno, v ktorej porodnici... Len tam uz nie...

limetka69
10. sep 2019

@ikonica no vidis, este na to som zabudla 🤪 spinal mi pichli zle a neochrnula som od pasa ale od krku, cize som nemohla prehltat a tazko sa mi dychalo
😀 😀 😀 a ked mi rano nahej dali ten kater na moc ci co to je, nechali ma nahu hodinu stat v chodbicke a presiel okolo mmna nie len cely personal, ale aj robotnici, odvtedy, sa fakt nehanbim, lebo ked som toto prezila, prezijem uz vsetko 😂🙈

ikonica
10. sep 2019

@limetka69 omg 🤦‍♀️

sims122
10. sep 2019

@bambulka1105 Rodila som v novej nemocnici minuly rok v aprili a idem tam rodit teraz znovu. Chodila som tam na ctg a sestricky/studentky boli veeelmi mile. Pri porode som bola spokojna, sestricky boli velmi zlate na mna, starali sa a lekara som nemala zaplateneho ale tvaril sa ako by bol zaplateny, uplne super bol a citila som sa vdaka tomu dobre. Aj pristup sestriciek a lekarov na sestonedeli bol super. Jedine z coho som bola nervna bolo novorodenecke, lebo tam mi s kojenim nepomohli... a balila som sa podla zoznamu co som nasla na nete, nic speci... davaju tam poporodne vlozky a podlozky ak ti treba, ale urcite si treba vziat aj svoje, oblecenie pre babatko netreba..

limetka69
10. sep 2019

@ikonica este som tam nieco dodala hahaha

sims122
10. sep 2019

@bambulka1105 a este mi napadlo..neviem ci vies ale robia teraz nejake kurzy ci uz ides do novej alebo starej... da sa tam prihlasit a ist zadarmo, terminy su vypisane na nete..este som nebola tak neviem ake su, ale na jeden som prihlasena

ikonica
10. sep 2019

@limetka69 och hroza... No ja sa tiez nehanbim odkedy som v jednu sobotu o polnoci skoncila na pohotovosti s potratom a naslednym kyretom a moju <> videlo asi milion ludi... no ale bol to samozrejme len personal na operacnej sale, ale zdalo sa mi ich akosi privela :D

limetka69
10. sep 2019

@ikonica musíme uznať, že sme silné ženy a muži by to neprežili :D

ikonica
10. sep 2019

@limetka69 👍😉

janynyna
10. sep 2019

@limetka69 ja som z Bj a aj som rodila plánovanou sekciou v Bj. Na lekárov a sestričky na porodnici sa sťažovať nemôžem. Vždy milí a ústretoví. Aj mi prišli povedať miery malého a na druhý deň okolo 10 som ho mala už pri sebe. Ale čo sa týka personálu na novorodeneckom čistá hrôza a des. Modlila som sa aby ma čím skôr pustili domov. Problem s laktaciou a ziadná rada čo a ako. Malý plakal celé dni a noci a ja s ním. Len na odsavacku má dávali prsia a bradavky mi skoro odpadli a mlieko nikde. Takže viem o čom hovoríš. Ja som aspoň rodila v sep. takze aspoň muž a rodina prišli za mnou.

saskia_98
10. sep 2019

@limetka69 tvl žena ja ťa obdivujem 😮 ja by som toto nedala.

limetka69
10. sep 2019

@saskia_98 no neviem či je tu niečo na obdiv, :D či si bola na tej chodbičke kde som bola nahá? 😅 ale nie, sa smejem, proste to bola taká príšerná zhoda náhod, musela som to prežiť, iné mi neostávalo, ale tak rodiť by ma tam už isto nikto nedostal, myslím, že v Prešove by sa mi nič z toho nestalo, alebo minimálne polovica vecí 🙂

saskia_98
10. sep 2019

@limetka69 ja som rodila v snv ale tam som bola jak v bavlnke. 😅 Ne nebola som na tej chodbe ale toto prezit ta som suca na psychologa minimalne 😁😂

limetka69
10. sep 2019

@saskia_98 sli sme na kontrolu kvoli zltacke a cez celu nemocnicu ako sme isli som muzovi vravela, ten ma videl, holu, ta ma videla holu, aj ten ma videl holu, chcela som byt nad vecou, robila si srandy, no ale jak na mna pozreli bola som ako paradajka :D ale od vtedy sa fakt nehanbim, a to som bola extremny hanblivec a introvert 🙂 vsetko zle je na nieco dobre 🙂

via88
10. sep 2019

@limetka69 paaane booze.. no ja s nahotou bemam problem nejaky ale toootoo... pfuuu

Za mna stara, bolo vyborne, ja som si oddychla mne sa nechcelo ist domov 😁

zuzkaluk
10. sep 2019

V starej pôrodnici je novoredenecká jis, čo bolo pre mňa rozhodujúce. Všetky tri pôrody som mala v starej. Pri synovi som mlieko dostala až na štvrtý deň. Sestrička mi veľmi pomohla s dojčením. Syn bol aj pod modrým svetlom.

hanulienka99
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre