Pôrodnica v Prešove

marcelina542
12. jan 2014

Ahojte maminky. Chcem sa vas opýtať v monobloku čiže v novej pôrodnici je zev raj lepšie vybavenie ale horši prístup sestričiek...neviem kamoška tam odrodila 2 detičky. Ja by som bola rada ak by som asi sla na tu nadštandardu izbu. Neviete aka je cena teraz na takú izbu a ci to stačí ak pôjdem rodiť vybaviť ci to treba nie jak skôr sa zastaviť v pôrodnici ze budem mat záujem o nadštandardnú izbu ? ďakujem vam za radi :P

elina25
12. jan 2014

@marcelina542 Ja som mala izbu aj z inými mamičkami,a asi najlepšieho pôrodníka Marčáka!!!! Ale keby ž môžem idem do starej a Marčáka beriem zo sebou!!!!

marcelina542
autor
12. jan 2014

Ja som pocula ze v Starej je ovela lepsie aj ked deticky davaju len na kojenie .... a aj vybavenie nieje pekne no uvidíme ale nevies aka cena je v monobloku na nadštandardnu

charluc
12. jan 2014

ahoj v starej som bola dvakrat na porodnici a 3 krat na gynekologickom,nemenila by som za nic,pristup sestriciek a osetrovateliek ...uzasny a spolu s mamickami na izbe,super ,ale aj dole na gynek.bolo fajn,len pokial som nemala na izbe 3 babicky po 60 😀 a samozrejme byvaly primar Kysely,uzasny clovek a odbornik

luba28
12. jan 2014

@marcelina542 ja som rodila aj v novej,aj v starej,....a moj nazor je,ze v monobloku je krajsie,ale ten pristup sestier sa mi nepacil,.....v starej je starsie vybavenie,viac ste na izbe,ale personal je lepsi,...a aj sprchy su uz prerobene pekne,.....cize ja nedajboze este raz tak urcite stara porodnica,.... 🙂

saxalendra
12. jan 2014

ja som rodila aj v starej aj v novej, a pojdem zas do novej. v oboch je gynekologia-porodnictvo super, nemozem povedat jedno zle slovo, na ziadnu sestricku ani lekara. ale v starej sa mi strasne nepacila pediatria. ani lekari, ani sestry, az na vynimky. mamicka je tam skor pasivna posluchacka velkych odbornikov, ktori chcu len to naj pre jej dieta. tak akoby matka nechcela len to naj. boli sme tam podla zbytocne dlho (11 dni) aj ked som rodila prirodzene. no nakoniec nas pustili, ale asi len kvoli tomu, ze nemali miesto. odchadzala som odtial s neskutocnymi depresiami a s dietatom, ktore neprospievalo prvych 5. mesiacov, pre prolognovanu zltacku, na ktoru som upozornila uz v prvy den po porode z predchadzajucich skusenosti so starsimi deckami. lekarka vsak cakala pokial diat este viac zozltne, lebo vraj kazde dieta je ine. budis mala pradvu su ine (mam ich uz 5), ale predpoklad rovnakeho priebehu zltacky, ked je taky ocividny, aspon mohla zvazit do uvahy a nie cakat na 5.den, ked sa jej uz diat zdalo dost zlte.

marcelina542
autor
12. jan 2014

dakujem dievcata :D....

ellanna
12. jan 2014

@marcelina542 priamo na otazku neviem odpovedat, kedze som rodila v starej porodnici...len chcem reagovat na to co si napisala, ze deti v starej nosia len na kojenie...ja som tam rodila min.rok a myslim, ze na druhy alebo treti den uz mamicky na nasej izbe mali deticky od rana do vecerneho kupania pri sebe...ja som moju zo zaciatku nemala, lebo grckala este plodovu vodu, tak si ju nechali na novorodeneckom...ja som tiez myslela, ze budem chciet nastandrardnu ale nakoneic som bola rada, ze sme som nemala, lebo je to aj vyhoda ked su viac na izbe, aspon sa co to jedna od druhej naucia, pokecaju 🙂

mackoxxx
12. jan 2014

@marcelina542 rodila som v starej pôrodnici november 2011 a malého som mala pri sebe na izbe (bolo tam 5 postelí a 5 postieľok), aj ostatné mamičky, ak sme dostali návštevu tak sme ich odniesli na novorodenecké a potom sme si pre nich išli. Môj drobec bol aj v inkubátore a mohla som za ním chodievať na novorodenecké, dokonca sestrička chcela vedieť či po mňa môže dôjsť aj v noci ak by sa malý zobudil a chcel jesť mimo klasického kojenia, čo som samozrejme súhlasila a chodila som tam často. Boli tam však aj mamičky ktoré si nakojili drobca a nechali si ho odniesť, sestričky to rešpektovali.

mibi41
12. jan 2014

Maminky a ktoreho lekara odporucate?

1312
21. jan 2014

Ja som rodila v monobloku pred necelymi 2 tyzdnami a som nadmieru spokojna.pristup celeho personalidade ci na gynekoligii ci sestonedeli vratane sestier a lekarov uzasny.nemenila by som 🙂

adush123
21. jan 2014

@ellanna ahoj, takze v starej porodnici maju tiez system rooming in? vedia mi nechat dieta pri mne aj ked nie som na nadstandarde? videla som nadstandard teraz prerobeny a je super, chcela by som ist na 2izbu kt. je tiez prerobena,,,

melanka21
21. jan 2014

Rodila som tam, osobne zas so sestrickami som problem nemala. Ale zas je tam vela novych porodnikov, lekarov, teraz som rodila pri Hrickovi tomu sa ale jednoznacne treba vyhnut je novy nejako neskuseny, ja som s nim problem nemala kedze som nebola sita ale sestra co rodila v decembri teraz tak to ma uplne cele zle pozasivane, zapalene, uplne ju zanedbal. Ako urcite jednoznacne Marcak, Sima, Pitonak 🙂 Hladky ked ma zly den tak sa radsej ani pozerat na neho netreba :D Kudla to je stara skola 🙂 ten ruky prec od vsetkeho, ale tiez je pohodak 🙂 tiez nieje zly 🙂 s tym nadstandardom je to tazsie ak je volna ok ak nie smola kedze je tam len jedna izba. Za obycajnu platis 15 eur no mas tam len wxc a nic viac 🙂 len postel a okno 🙂
@mibi41

ellanna
21. jan 2014

@adush123 no neviem, ci sa to da nazvat uplne, ze rooming in ale nam vtedy tie nase deti na izbe nechali a to sme neboli na nadstandartke, boli sme 5na izbe a babtka sme mali pri sebe v takych vozikoch na kolieskach ci ako to nazvat 🙂
a ak by ti nenechali, treba si popytat, ale teoreticky by nemal byt problem 🙂

mibi41
21. jan 2014

@adush123 tiež mám termín v marci tak sa možno stretneme 🙂

adush123
21. jan 2014

@mibi41 a ides do starej? mne to vychadza cca 14.3 podla velkosti, len kedy sa mlademu uraci prist k nam 😉

mibi41
21. jan 2014

@adush123 hej do starej,ja mam 19.3. ale vrajze dievcata su rychlejsie 🙂,tak neviem este prestne lebo este len idem na ultrazvuk.

elkey
22. jan 2014

Ja mozem napisat iba o starej porodnici, kedze som rodila iba tam a to pred takmer 5 mesiacmi.. Maximalne spokojna! Po porode ti pomahaju sestricky s toaletou a sprchou, na druhy den po porode mas babatko len na kojenie /aby si naposledy sa ako tak vyspala) a na treti den uz aj na caly den, ak ti to vyhovuje. Babo si mozes odniest k sestrickam, ak mas navstevu.. Na izbe nas bolo 5 a to sa mi pacilo asi najviac, kedze som bola prvorodickou. Tie viacrodicky pomohli, dali rady, pokecali sme, dali pozor na babo, ked som potrebovala ist na toaletu alebo sprchu, vsetkym nam rychlo zbehol cas a hlavne ziskala som nove kamaratky! Ak si prvorodickou, a nevies ako s kojenim, prebalovanim, ci kupanim, alebo cimkolvek, tak ti odporucam nebrat si nadstandartnu izbu, kde budes sama, lebo nebude ti mat kto poradit... Hej, sestricky ti mozno vsetko poukazuju, vysvetlia, no urcite pride chvila, ked budes potrebovat radu a budes sama... V starej porodnici boli velmi ochotne a trpezlive sestricky a ak este pojdem rodit, tak jedine tam! Je ako-tak vynovena a aj sprchy su nove. A aspon pre mna sa zdal byt vsetok personal od upratovaciek, sestier, doktorov az k primarke usmievaví a prijemni... 🙂

efca2
22. jan 2014

ahoj. ja som rodila oktober 2010 v monobloku a mala som nadstandard.... bola som nadmieru spokojna 🙂 ..manzel bol pri mne skoro cely den, navstevy mohli chodit na izbu..... personal super len mlade sestricky z novorodeneckeho boli chladne a nie velmi ochotne . ja som rodila pri adamovi (primar) a nevymenila by som ho 😉 .... teraz mam ternin marec/ april a chcem si to vsetko zopakovat 😉

adush123
22. jan 2014

@mibi41 tesim sa, tak moj chlap si asi to natiahne v brusku 😉

katinka110
8. feb 2014

@elina25 aj ja som rodila pri marcakovi..nebol ziaden problem ale zase pre mna nebol az tak super....

elina25
8. feb 2014

@katinka110 práve že ja som mala problémy pri pôrode a pekne ma ukľudnil aj zašil,aj po pôrode nemal službu a prišiel za mnou

mireckaaa
11. feb 2014

baby, viete mi niektora povedat ako su v PO naklonení prirodzenemu porodu po cisarskom? a s akym casovym odstupom? dik 🙂

marryen
6. mar 2014

@mireckaaa ak si mala sekciu, pozerám, že to nebolo tak dávno, tak Ťa určite budú znovu automaticky brať na sekciu. Kamoška rodila spontánne po cisárskom 3 roky a to už uvažovali, že ju vezmú na sekciu. Ale asi som Ťa veľmi nepotešila ☹

puvak
6. mar 2014

@mireckaaa ja som bola v starej porodnici po sekcii po necelych 18 mesiacoch a chcela som rodit normalne, Dr. proti tomu nic nemal - povedal, ze je to uz dost dlha doba, ale aj tak som nakoniec isla na sekciu, lebo porod sa nechcel spustit (to bol problem aj pri prvom porode). Ale ty si mala sekciu asi len kvoli tomu, ze to boli dvojcata.
Svagrina rodila v monobloku, tiez asi 18 mesiacov po sekcii a rodila spontanne...
Asi zalezi od lekara a dalsich okolnosti...

mireckaaa
6. mar 2014

@marryen no napr. v Trencine vobec neberu automaticky na sekciu (osobne som sa informovala)
@puvak ano, bolo to kvoli zlej polohe dvojciat..a asi to fakt zalezi od Dr.

jankka30
11. mar 2014

ahojte, chcem sa spytat, kedy vam lekar na poradni oznamil, ze to bude sekcia, ak prvy porod bola akutna sekcia pred 2 rokmi koli infekcii a zlym odozvam plodu + aj po vyvolavackach som sa neotvarala?...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre