Pôrodnica v Ružomberku

annjelik
2. aug 2006

Ahojte aky mate nazor na pôrodnicu v ružomberku?

lussy211
4. feb 2012

@usacek79 Zravím , všimla som si že chceš rodiť s pôrodným plánom. My sme boli v RK na ohliadke sál a lekárka rovno povedala že je to kravina, pretože môže nastať všeličo a plán ti bude na prd. Že aj tak nikdy podľa toho nešli, lebo každý pôrod je iný;) Každopádne skúsiť to môžeš..to ja len na margo🙂Pekný deň

dinda86
4. feb 2012

Tak v tomto nemáte pravdu, keď príde maminka a mám pôrodný plán a všetko je v poriadku a má fyziologické bábo vždy u nás rešpektujeme pôrodný plán. AAk niečo nejde ako má, informujeme mamičku a ona sa rozhodne čo a ako. Pokiaľ nejde o naozaj urgentnú vec...

usacek79
4. feb 2012

@lussy211 pochopitelne, ze sa to moze vyvinut akokolvek, ale aj nemusi a za kazdych okolnosti ma zena pravo vediet co s nou lekari zamyslaju robit... takze pp je kazdopadne dobra vec uz len preto, by si lekari uvedomili, ze rodicka je v obraze a chce byt informovana..
a v RK samozrejme rodit nebudem, kedze som z BA, to som sa tu vo fore len kontaktovala s babou, ktora mi poslala jej pp, skvelo vypracovany mimochodom.
a @dinda86 ti tiez idpovedala, za co jej dakujem 🙂

bzuco
4. feb 2012

ja ked som tam naposledy rodila pred 4 rokmi, tak sestrička sa ma pýtala, či mám aj svoj vlastný PP
takže určite sa tomu nebránia

dinda86
4. feb 2012

Ja som sestrička na novorodeneckom oddelení 3 a pol roka a viem, že rešpektujeme pôrodný plán. A rešpektujeme aj to keď sa v priebehu hospitalizácie mamička rozhodne tento plán zmeniť-čo sa neraz stalo. Treba nám vopred oznámiť čo si želáte alebo čo si neželáte a pokiaľ je to v našich silách vyhovieme. No treba byť pripravená aj na možnú alternatívu, čo si myslím že rozumná mamička vie pochopiť že nikdy nechceme konať či už proti nej a hlavne proti bábätku....

lussy211
5. feb 2012

@dinda86 Naozaj?To je potom super, lebo nám to tak tá pani doktorka povedala. A hneď nás aj upovedomila že VŽDY robí preventívny nástrih, čím som moc nadšená nebola popravde:( Tak potom skúsim aj ja niečo napísať 🙂Ďakujem za infošku.

dinda86
5. feb 2012

Keď aj nenapíšete, tak sa snažíme ísť aj podľa želania mamičky. A vždy sa nerobí preventívny nástrih!!! To všetko záleží od postupovania pôrodu, spolupráci mamičky pri kontrakciách a hlavne stavu dieťatka.Keď si raz niečo neprajete, a všetko prebieha v poriadku treba sa dohodnúť a nemusíte mať ani pôrodný plán.

marienocka25
10. feb 2012

Ja musím vyjadriť obrovskú spokojnosť s ružomberskou nemocnicou. Nadpriemerná starostlivosť či už na pôrodnej sále alebo od sestričiek z novorodeneckého, alebo z gynekológie. Stále chodili, pýtali sa či niečo nechýba, sestričky z novorodeneckého veľmi zlaté, pomôžu, nikdy neodmietli pomoc, ak som niečo nevedela, vysvetlili, pomohli. Rodila som koncom januára, ale dávam hlboku poklonu a obrovskú chválu. Radšej som šla 25 km do Ružomberka ako 10 km do Kubína. Úžasná starostlivosť, len odporúčam.

damiankad
10. feb 2012

Aj ja som s ružomberkom spokojná..rodila som tu a nakoniec tu budem čochvíľa praxovať...na čo sa stráášne teším hlavne na moje milované gynekologické oddelenie...inak aj lekári a sestry sú perfektný...ja som rodila pri Ondrejkovi a nemenila by som.... 🙂 😉 a tiež sa slušne opýtali ako čo a či súhlasím....takže ja len plne odporúčam..

lussy211
17. feb 2012

@marienocka25 Ja som sa tiež rozhodla pre RK miesto DK..bo som moc nepočula dobrého na DK

lussy211
17. feb 2012

@damiankad Tak to si ma potešila, bo ja sa akosi stále bojím neviem, chcela bysom rodiť pri MUDr. Ondrejkovi ale ten už k pôrodom nechodí takže ak budem mať na neho šťastie ..ak nie však nič sa nedeje, ide len o to že jeho poznám a som rada keď je pri mne niekto koho poznám🙂Nie som toľko v strese.

lussy211
17. feb 2012

@dinda86 Tak to je super si ma moc potešila (ak smiem tykať), a chcem sa opýtať nevieš ako je to s tou EPI?Bo mne sestrička na anesteziologii povedala že ak prídem v noci tak viac menej nemám šancu ju dostať ☹

damiankad
17. feb 2012

@lussy211 neboj sa Ondrejka stále k pôrodom chodí, na Valentína pri ňom sesterka rodila..má služby .ale pomenej

dinda86
17. feb 2012

Aj v noci dávajú EPI, nikdy som nezažila žeby nedali. Len ak mali niečo vážne na inom oddelení. Lebo tu nejde o život, keď sa EPI nepodá...

lussy211
17. feb 2012

@dinda86 No alebo ak má službu prednosta nie ?tak vtedy možno je problém lebo že to len on dáva...no o život nejde ale...už si rodila ?🙂

lilik
22. feb 2012

@dinda86 ahoj chcela by som sa Vás opýtať či je možné, aby bol môj manžel pri mne pri prvej dobe pôrodnej, ale keď už budem rodiť, aby čakal na chodbe. Čiže aby bol na blízku celý čas, ale nechcem, aby bol pri samotnom pôrode na sále. A či by bolo možné, že keď sa drobček narodí, aby ho niekto zavolal. Ak je to takto možné, tak čo k tomu budeme potrebovať, či sa niečo za to platí a tak. Ďakujem 🙂

juliam
22. feb 2012

@lilik platí sa tuším 20 € a podľa mňa nebude problém urobiť to tak, ako si želáš. sestričky sú veľmi ústretové, chodia tam aj študentky z KU, takže určite sa dohodnete 😉 a prajem rýchly, šťastný a čo najmenej bolestivý pôrod 🙂

lilik
22. feb 2012

@juliam Ďakujem 😉 a nevieš, či to treba nejako skôr nahlásiť, či stačí, keď tam potom prídeme rovno spolu?

juliam
22. feb 2012

@lilik stačí prísť priamo v deň D. keď tam spolu prídete, tak sa vás opýtajú, či ide aj manžel k pôrodu. ak by náhodou aj nie, tak im poviete vy, že ako si to predstavujete. myslím, že možno budú aj radi, keď manžel pri samotnom pôrode nebude - keby náhodou odpadol, aby ešte aj s ním nemali robotu 😀 dajú mu oblečenie a určite aj ukážu, ako ti pomôcť, ak ste teda neboli spolu na predpôrodnej príprave. je to veľká pomoc, keď už nebudeš vládať, že sa oňho oprieš, pomasíruje ťa, bude ti podávať vodu... a keď bude za dverami počuť plač vášho bábätka, tak aj sám potom dobehne 😵

lilik
22. feb 2012

@juliam ty si zlatá 🙂 , tak super, to som rada, že sa to takto bude dať.

juliam
22. feb 2012

@lilik 🙂 ak by si mala ešte nejaké otázky, kľudne sa ozvi 😉 držte sa 🙂

micikatka
22. feb 2012

@juliam ahoj citala som ze si dobre poradila lilik, mohla by som sa ta ja spytat ci je mozne aby v prvej dobe porodnej resp. kym sa dostavi moja sestra bol so mnou priatel ale pri samotnom porode by bola sestra?
lebo ja by som tam chcela segru, len kym ona zo ziliny dojde, nerada by som tam bola sama.

juliam
22. feb 2012

@micikatka no tak s takouto výmenou skúsenosť nemám 🙂 ale myslím si, že by s tým nemali mať problém. naozaj je celý personál veľmi milí a ústretoví, ako som už písala. takže keď ich budete dopredu informovať, že ako by si to chcela, tak snáď sa to bude dať. veď sa len vymenia v podstate. len neviem, či nebudete musieť náhodou platiť 2x 😅 možno by bolo dobré tam zavolať a opýtať sa pre istotu. želám všetko dobré 🙂
toto som skopčila z ich stránky: Každú poslednú stredu v mesiaci o 13:00 hodine na našom oddelení organizujeme Stretnutia na pôrodnici. Budúce mamičky majú možnosť prehliadky pôrodného sálu. Možnosť oboznámiť sa s činnosťou a personálom oddelenia šestonedelia, priebehom pôrodu, popôrodia i prvých dní narodeného dieťatka. bývalo to s MUDr. Javorkom, teraz neviem, či to stále robí on.
http://www.uvn.sk/uvn/index.php?option=com_cont...

lilik
23. feb 2012

@juliam ďakujem, a nevieš mi povedať ako to je ak by som rodila cisárskym? Dnes mi Dr povedal, že bližšie mi povie o dva týždne na poradni, ale aby som bola pripravená, že možno pôjdem na cisára. Vtedy môže byť manžel aspoň na chodbe a môže hneď potom vidieť nášho krtka?

juliam
23. feb 2012

@lilik na sále určite nemôže byť, ale na chodbe samozrejme môže čakať.ale potom ti neviem povedať, že či tam môže za vami hneď prísť. ja som rodila prirodzene. ale písala som jednej babe vyššie toto:
Každú poslednú stredu v mesiaci o 13:00 hodine na našom oddelení organizujeme Stretnutia na pôrodnici. Budúce mamičky majú možnosť prehliadky pôrodného sálu. Možnosť oboznámiť sa s činnosťou a personálom oddelenia šestonedelia, priebehom pôrodu, popôrodia i prvých dní narodeného dieťatka. bývalo to s MUDr. Javorkom, teraz neviem, či to stále robí on. je veľmi zlatý a môžeš sa ho opýtať na všetko, čo ťa zaujíma 😉
http://www.uvn.sk/uvn/index.php?option=com_cont......

danbian
23. feb 2012

@tessini vsetkymi desiatimi odporucam martin
www.femicare.org
perfektny a kvalitny pristup so spickovym ultrazvukom

lilik
24. feb 2012

@juliam hm aj tak ďakujem, už tam teraz budem každý týždeň chodiť na pásy tak sa skúsim popýtať. 😉

juliam
24. feb 2012

@lilik tvoj gynekológ ti neurobí pásy v ordinácii? môj ich síce robil, ale len keby som si ich zaplatila. tak som radšej išla do vojenskej, len viem, že neboli nejak moc nadšení. robili to dole na gynde, ale keď nestíhali, tak ma poslali aj hore na oddelenie.

salma22
24. feb 2012

@annjelik je 2 najlepsia na slovensku rodila som tam uz druhy krat a personal bol velmi prijemny mili atd
.......uvidis kde ta to chyti mozes byt na navsteve pri kamoske v kosiciach a nakoniec mozes rodit tam

lilik
24. feb 2012

@juliam nie môj Dr nerobí pásy, poslal ma do vojenskej a presne ako vravíš, dole bolo veľa tehuliek, tak ma poslali hore 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre