Pôrodnica v Spišskej Novej Vsi verzus v Poprade

zabkakwa
15. okt 2013

Ahojte maminy, nenašla som tu takúto tému,tak mi hádam pomôžete...... viem že mám ešte čas (17tt),ale tak pomaličky sa mi treba zamýšľať nad výberom pôrodnice. Bola som presvedčená o SNV, no po tom, čo som tam jednu noc a pol dňa preležala som povedala,že tam dobrovoľne nepôjdem - hrooozna neochota personálu, jedlo sa jedlom nazvať nedalo :(
No a v poslednej dobe mi veľmi odporúčajú Poprad... tak som chcela vedieť nejaké osobné skúsenosti.

tribalmite0
15. okt 2013

Ahoj,ja som rodila v PP minulý rok 🙂 a určite ti môžem jednoznačne odpotučiť túto pôrodnicu,prístup lekárov aj sestričiek na šestonedelí ale aj na novorodeneckom bol super,sestričky boli ochotné pomáhať a radiť či už pri kojení alebo kúpaní 🙂 🙂 sociálne zariadenia boli čisté a voňavé,strava bola super 🙂

dada7701
15. okt 2013

....ja som rodila v júni v SNV - sekciou...bola som potom na gynekologii až 5 dní, pretože nemali miesto na šestonedelí....čo Ti budem hovoriť....personál ?!..nehádžem všetkých do jedného vreca, to nie je môj štýl...potom ma konečne preložili, keď sa uvoľnilo miesto (miesta sú potrebné pre našich ...spoluobčanov...)....a v 21. storočí, aby nebola na izbe aspoň jedna skriňa a mať osobné veci v taške pod posteľou...no škoda slov....preto ak môžeš,tak chod jednoznačne do PP...toľko moja skúsenosť....prajem krásne tehuľkovanie a šťastný pôrod....

samantha185
15. okt 2013

@zabkakwa ja som rodila v pp pred 2 mesiacmi. Odporucam. Skveli lekari, porodne asistentky a aj sestry na oddeleni. Pomozu a poradia aj o polnoci🙂

malinka27
18. okt 2013

ahoj...ja som rodila v PP pred 10. rokmi (sice necakane, ale s odstupom casu si uvedomujem ako dobre sa mi stalo) a uz vtedy som bola spokojna...ci uz s lekarmi alebo personalom...samozrejme, ze sa nasla jedna "sestricka", ale to je asi vsade tak, ze nic nemoze byt idealne 🙂 ...naviac sa mi syn narodil predcasne a tak sme boli na nedonoseneckom takmer mesiac...nemozem povedat jedneho kriveho slova, fakt ludske a prijemne sestricky...teraz cakam druhe babatko a tiez som rozhodnuta pre PP, tak dufam, ze to neolutujem 🙂

000lulu000
7. nov 2013

ahoj ja som rodila pred troma tyždnami v pp,možem len odporučit ,lekari su super aj setričky ochotne pomoct ,strava vyborny a toalety čistučke ,ozaj velmi na vysokej urovni.

nicky07
7. nov 2013

pridávam sa k väčšine, rodila som v PP pred rokom a na pobyt v nemocnici mám tie najlepšie spomienky. Veľmi ochotný a ľudský personál, skvelé sestričky ktoré dokázali stále poradiť a pomôcť či pôrodné asistentky alebo tie novorodenecké. Všetci doktori veľmi zlatí naozaj vrelo odporúčam. Dokonca aj strava sa celkom polepšila, kým pri predchádzajúcom pôrode mi nosili zásoby jedla z domu teraz som nič nepotrebovala, naozaj veľká spokojnosť, môžem PP len odporúčať. A k soc. zariadeniam - sprchy aj wc nové udržiavané čisté voňavé...

nicky07
7. nov 2013

🙂

tricka
11. nov 2013

so vsetkymi pozitivami v PP nemocnici suhlasim, akurat to wc...ono mozno som len mala smolu , ze akurat tam boli pacientky prasce, ktore si po sebe nevedeli upratat...co bolo dost smutne..., za to ale samozrejme nemoze personal...inak palec hore.. 🙂

majca1581
14. nov 2013

no ja som rodila v SNV a tiez som sa zamyslala na d tym ze kci snv abo pp a nakoniec som sa rozhodla pre snv :D ako je tam problem s tym ze nemaju miesta ale oni za to nemozu hej samozrejme zijeme v takom state že dovi dopo...ja sa na personal nestazujem vobec , mne prave velmi pomohali a boli privetiví a jedlo tiez mi nechutilo moc ale tak ja som sa tam nesla najest ale je pravda ze jednu noc som bola teda riadne vyhladovana , ale nevadi som tu...J a som bola spokojna s lekarmi, musela som ist cisarskym rezom cize mala som strach...ale operoval ma DR. Pokrievka a musim poklopat ze zatial dobre rana sa hoji, a mam na svete malu nadhernu a hlavne zdravu dcerku :D tak ja som bola spokojna s lekarmi a moja rada je ako ma byt tak bude , neovplyvnime ani keby sme rodili v australii....:D v snv nebudes s roms. komunitou , ich davaju na ine izby :D budes mysliet na male hlavne :D tak nech to hlavne dobre dopadne nech to je kdekolvek :D drzim palce do stastneho konca :D
@zabkakwa

zabkakwa
autor
15. nov 2013

ďakujem dievčence 🙂

anuka1234
16. nov 2013

moja neter rodila v pp minuly rok .poslali ju domov sreceptom na nutrilon hoci mala mlieka viac nez dost.prisiel po nu manzel zporodnice domov a este v aute maleho prilozila k prsniku.Koji do dnes.Ma vyse roka.Dojcenie tam primarka asi nepodporuje a za podporu nutrilonu pojde primarka asi na dovolenku k moru.Odmena od firmy alebo distributora.fuuuj.POPrad. 😖

julka1990
17. nov 2013

Ja som rodila v septembri tohto roku..bola som maximálne spokojná priseup lekarov a sestriciek vynikajzci jak na rizikovom tak na šestonedelí a novorodeneckom..jedlo vynikajúce..nemôžem sa sťažovať na nič...

mirka1221
17. nov 2013

@samantha185 ahoj🙂len by som sa chcela opytat,kedze si nedavno rodila v PP..aky je priebeh,ked chcem mat manzela pri porode?moze tam byt cely cas so mnou aj pocas 1.doby porodnej?a ako to tam prebieha?pocs 1.doby som niekde na "cakacke" a az potom na 2.dobu ideme na porodnu salu??dakujem krasne za info;)pekny vecer

lenkaga
17. nov 2013

@zabkakwa ja som rodila 2x v SNV. Povodne som chcela ist do PP, odhovorila ma od toho moja dr. Boli sme pozerat v PP a ak som dobre pochopila wc je tam spolocne s romkami, co v snv nie je. Oni maju svoje.
V SNV som bola spokojna, ale pri oboch porodoch som bola na nadstandardnej izbe. Sestricky boli mile, po druhom porode ku mne chodila sesticka viackrat, lebo som mala horucku a to som bola na nadstandarde na gyn.-takze musela prejst celu chodbu a predsa nemala problem prist. Ja mam pozitivne skusenosti. 😉

samantha185
18. nov 2013

@mirka1221 ahoj, ano manzel tam moze byy odkedy ta prijmu az do konca..
V tom druhom ti neviem povedat levo ja som mala rychli porod a sla som rovno na salu🙂

zabkakwa
autor
18. nov 2013

@lenkaga no tiež chcem ísť jedine na nadštandard..... tak som rada,že sa to dá zvládnuť..... uvidíme,ale rozhodovanie je ťažké.
Mne totižto ide o to, že brat sa narodil (1993) v SNV s pneumotoraxom. Okamžite ho previezli do PP, pretože u nás by nemal šancu prežiť. Mala som ešte jedného brata, o 2 roky (1991) staršieho, toho previezli do KE a tam to žiaľ nezvládol. Keď prišla mamka s mladším do popradu, tak sa jej hneď pýtali,prečo aj s tým starším nešli tam,že majú lepšie prístroje..... 😢

U mňa, teda mojich detí by sa to objaviť nemalo, ale človek nikdy nevie a aj preto chcem byť pripravená.....
ja len dúfam,že nič zlé sa nestane a všetko dobre dopadne.......

lenkaga
18. nov 2013

@zabkakwa nech sa rozhodnes akokoľvek, drzim palce, aby bolo vsetko ok 😉

jojonika
19. nov 2013

@mirka1221 no my sme boli oboznameny ze ked nas bude viac zien tak na prvu dobu porodu ti asi nedovolia manzela.ku mne mojho zavolali 10 minut pred porodom. a potom dostal poučenie že ako sa ma chovať a išli sme rodiť a ver tomu že porod neboli ked pocuvaš sestričky.tak držime pršteky

mirka1221
19. nov 2013

@jojonika cize ked je viacero rodiciek,tak vsetky sme spolu v jednej mistnosti??a pitom na porodnej sale som sama,alebo sa moze stat ze vedla mna bude rodit dalsia zena?🙂juuj ja sa najviac praveze bojim tej druhej doby,ked budem tlacit,ci to fyzicky zvladnem,ci budem vladat..to je moja nocna mora🙂)

jojonika
19. nov 2013

@mirka1221 su tam dve miestnosti jednej su fit lopty,rebrina,kreslo lehatko a v druhej su 2 postele.no ked som ja rodila tak sme boli 4 ženy a dalo sa to zvladnuť a može sa stať že na na boxe nebudeš sama su tam 3 porodne boxy

mirka1221
19. nov 2013

@jojonika 4 zeny v jednej miestnosti??tak to musela byt zabava🙂))no ja som zvedava,ale bojiim:( u koho si rodila?

jojonika
19. nov 2013

no mna odrodil karniš

mirka1221
19. nov 2013

A asi si bola spokojna🙂 ja som si zazmluvnila Raucinu..tak dakujem pekne za odpovede;)

mirka1221
19. nov 2013

@jojonika a asi si bola spokojna🙂ja som si zazmluvnila Raucinu🙂tak dakujem pekne za odpovede;)

jojonika
19. nov 2013

vieš porod v pohode ale ako ma zašil tak horor a raučina bol primne inom zakroku pytaj sa v pohode zvedava som aj ja bola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre