Pôrodnica v Trenčíne - situácia po zrušení pôrodnice v Ilave

zuzana1291
27. dec 2013

Ahojte
rada by som vedela vase skusenosti s porodnicou v Trencine po tom, co zrusili tu v Ilave. Rodila som v Tn, bola som spokojna, ale som zvedava ci sa tam nic nezmenilo. Predsa len, musi tam byt vacsi naval rodiciek, uz minuly rok tam bolo dost plno na moj vkus :( Preto ma zaujimaju reakcie cerstvych mamiciek, ktore rodili niekedy v dobe, ked uz Ilava nebola funkcna 🙂

mami.sk
27. dec 2013

@zuzana1291 ja som rodila teraz v decembri a myslím, že situácia je v TN pôrodnici v pohode 😉 rozšírili oddelenie šestonedelia na 4. poschodí a presunuli oddelenie rizikovej gravidity na 3. poschodie. prijali aj viac lekárov a sestier tak myslím, že to zvládajú dobre 😉
akurát občas je na pôrodných sálach nátresk keď sú všetky obsadené 😀

lila69
27. dec 2013

Ja som rodila teraz v oktobri, prisla som po polnoci a na sale ani noha, a ani na cakacke. Bola som tam uuuuplne sama. Ale poznam baby co rodili v tn po zruseni ilavy a bol natresk.
Takze fakt nemozes vediet ako to bude. Raz je plno inokedy nikoho.

lubical
13. jan 2014

@mami.sk Ahoj, mozem sa spytat, aj pri tom natresku co je teraz v TN, moze mat mamicka porodny plan a neodopieraju bonding? Nechali ti dietatko po porode, ci na to nebol cas? Dakujem 🙂

mami.sk
13. jan 2014

@lubical malého mi po pôrode nechali celé tie dve hodiny, kým mal odviezli na izbu, bol tam s nami aj manžel 😉 do pôrodnice sme prišli o 5 ráno a nátresk tam nebol ... no aj na ostatných sálach sa rodilo 😉
ja som pôrodný plán nemala ale vraj si ho rodičky pred pôrodom konzultujú s primárom a ten keď im ho podpíše tak ho pôrodník dodržuje ... to mám ale len z počutia 😉

larnaca
13. jan 2014

ja som rodila v septembri, v ten deň mali asi 10 pôrodov a úplne v pohode, žiadny problém, boli sme veľmi spokojní s celým lekárskym tímom, rodičiek tam bolo dosť, ale videla som aj poloprázdne/prázdne izby, takže pohoda 🙂

lubical
13. jan 2014

@mami.sk dakujem 🙂 Zatial tu nie je nazor mamicky, ktora zazila natresk, ale tak budem duuufat, ze v den D nebude 🙂

arozaja
13. jan 2014

Ahojte ja som rodila na Silvestra teraz a sice sme rodili tak ze bolo stale full na salach ale perfektny personal a doktori to tak zorganizovali ze sa to vsetko v pohodicke zvladlo. Na izbach bolo super aj ked cez okna kapanek prefukovalo ale tiez sa dalo ked si otocite hlavu na opacnu stranu ;) a na novorodeneckom je to tiez pohodicka mile sestricky s ktorymi sa da uplne v pohodicke vychadzat. Malinky schytal zltacku a uz ma prepustili z porodnice tak som bola na izbe mamiciek (1.poschodie) a aj tam to bolo faajn sice ako v minulom storoci ale pohodka... tak drzim palce

mami.sk
13. jan 2014

@arozaja aj nám strašne fúkalo cez okná, musel mi manžel doniesť deku pre malého lebo bolo chladno, aj dr. a sestričky z novorodeneckého vraveli, že máme na izbách zimu 😔
ja som chcela ísť na nadštandard, no nebolo voľné, bola som v poradovníku , až posledný deň pred prepustením prišla sestrička, že som už na rade. no zostala som poslednú noc na izbe sama tak som to mala ako na nadštandarde 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre