Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

ester177
25. okt 2018

@misinka26 ja som sa tam citila ako v base. A to som mala poriadnu a prisnu vychovu. Prisla som s bolestami na 1prst v pondelok rano, mala som silny zapal obliciek. Najprv na mne robili testy vyvolavaciek, z toho jeden dopadol tak, ze sa mi stracal obraz pred ocami a kolabovala som. Na to mi vystresovana sestricka pichla magnezium do zily takmer naraz, co som ledva vydrzala, palenie som citila az v prstoch na nohach. Samozrejme zila na ruke sa mi zapalila, na 3.den mi to obväzovali. Tento zazitok a stres z neho zrejme sposobil, ze malemu zacali vynechavat odozvy. Do vecera ma nechali na cakacke, celu noc som bola budena kazdu polhodinu- na CTG, v utorok rano ma brali na salu, kedze iba na 2cm som bola, tak mi prepichli vodu. Bol utorok rano, a ja som bola bez plodovej vody 33 hodin do nasledujiceho dna - stredy 17:00. Po prepichnuti vody znova dali infuzky, na co malemu zacalo blbnut srdiecko. Tak ma znova dali na cakacku, celu noc kazdu polhodinu CTG(pasy), rano zas na salu, nasadili vysoke davky oxytocinu, kontrakcie 100vky, a maly pri kazdej 5-tej kontrakcii nemal odozvu srdca. Isla som sa zblaznit od strachu, ze sa mi udusi v bruchu. Mala som velmi tvrdy krcok a dlhe "nespotrebovane hrdlo maternice" toto som stale pocuvala. Nakolko som mala nadchu,( a zapal obliciek), nosom som uz nedokazala dychat, bol marec, takze v miestnosti bol.suchy prekureny vzduch, lapala som po kysliku. Toto trvalo cely den az do 17:15, ked synovi prestalo byt srdce. Pani Rusnakova ma rozrezala po kost pri zadku, a dieta vytiahla zvonom. Nakolko je zname, ze prvorodicky si "maju vytrpiet" to je v poriadku, ale preco testovali vydrz uboheho dietata? Ked som uz mala na vlozke v utorok zelene bodky, a sestricka len mavla rukou? Pani Rusnakova sa po porode ku mne ani nepriblizila, na vizite len z dveri sa opytala, ci sme vsetky o.k. Primar ma pohladkal po nohe, ze uz je dobre. To bol jediny prijemny zazitok v tejto porodnici. Vdaka tomuto zazitku som nemala chut otehotniet 9 rokov. A mala som z toho traumu takmer 2 roky. Ide o to, ze som im doverovala, a vysledkom bolo, ze pri prepustani z porodnice mi detska primarka jednoducho oznamila, ze syn bol 4 minuty ozivovany, a po 1 roku odporuca neurologicke vysetrenie. Len zo zaujimavosti, termin porodu som mala o tyzden. Dieta pri poslednej poradni malo okolo 3200g, po porode 2750g. Po zvone mal vytrhutu kozu na hlave v tvare kolesa o priemere 5cm, po mesiaci sa to zahojilo a narastli mu tam vdaka Bohu aj vlasy. Po porode sa so mnou nik nebavil, vsetci sa bali, a papier, ktory tlaci kardiograf, kde su zaznamenavane kontrakcie a odozvy srdiecka, ten predomnou pokrcili a vyhodili. Nechavali len ten, na ktorom bolo vsetko o.k. Lutujem, ze som ho nevytiahla z kosa, ale vtedy ma to ani nenapadlo. Jediny dovod, preco som nedala staznost na urad na dohlad nad zdr.starostlivostou bolo to, ze maly bol nakoniec VDAKA PANI BOHU v poriadku. Inak by som to tak nenechala. O vakuu ma nik neinformoval ani pred ani po porode. Kebyze nemal syncek vytrhnutu kozu aj s vlasmi, tak by sme sa o tom ani nedozvedeli. Mal aj 6mm hematom. Tolko moja skusenost. Mozno je to skvela porodnica, ale pre tie zeny, co nemaju tazkosti. Alebo co si priplatia. Lutujem, ze som si nepriplatila, vtedy ma to nemapadlo, ze to takto dopadne.

ester177
25. okt 2018

@ester177 a zabudla som dodat, ze nakolko v utorok vecer rozmyslali na cisarom, tak som nepila ani nejedla, ani nasledujuci cely den na sale. Dali mi omocit pery. Nespala som dve noci, tak skuste rodit po 2 nevyspatych nociach bez jedla a vody, a celodnovych kontrakciach 100vkach.

lajola
25. okt 2018

@ester177 nerozumiem, preco zene, ktora je otvorena na 1cm niekto dava vyvolavacku ... budem citovat gynekologa: "Ako sa píše v klasických učebniciach pôrodníctva, trpezlivosť musí byť základnou vlastnosťou pôrodníka... Pôrody potrebujú svoj čas a „svoju pohodu a pokoj“.

som len obycajny lajk, ktory sa zaujima, a kladiem otazku, preco rozbiehat nieco, co este nieje pripravene... ? ... vyvolavackou sa sputila retaz kompolikacii, nic s toho nebolo na pohodu a pokoj, bez ktorych porod nikdy nebude prebiehat prirodzene... predpokladam, ze sa vobec nik neunuval vysvetlit Vam, preco na 1cm otvorenej zene, niekto skusa vyvolavacku... ked tu treba hlavne trpezlivost, pokoj a pohodu zabezpecit... aky bol dovod na takto unahleny zaciatok?

https://ahojmama.pravda.sk/clanky/gynekolog-a-p...

lajola
25. okt 2018

@julka550 napis prosim pre dobro nas vsetkych, ako dopadol treti porod... 🙂 ... vopred dik

ester177
25. okt 2018

@lajola po 2.dietati som zacala tuzit asi pred dvomi rokmi (8rokov po porode prveho), zacali sme sa snazit minuly rok, a teraz som v 8.tyzdni. Medzicasom sme sa prestahovali do BA, a tu by som si urcite vybrala Nemocnicu na Antolskej. Znama tam bola rodit pred dvomi rokmi, babo sa jej tiez zacalo dusit, tak nevahali ani chvilu, urobili sekciu. Neviem, mozno v mojom pripade som mala tu smolu, ze som mala po dvadsiatke, a teda vedia, ze mlady clovek vela vydrzi. Porod mi asi vyvolavali kvoli zapalu obliciek. O to horsie bola vsetka bolest, pretoze oblicky bolia aj bez kontrakcii. Do dnes som o tom nikde nepisala, chcela som na to zabudnut. Ale rozhodla som sa, ze to zverejnim, snad sa zamyslia a u nikoho tak nebudu trapit. Najmä dieta, ktore sa dusi, a zrejme ma infekciu. Mysl si, ze uz den pred porodom (2.den pobytu, ked som bola uz 8 hodin po prepichnuti vody), mali urobit cisarsky. Sama som prekvapena, ze to moj syn vydrzal, je zazrak. 5 dni bol v inkubatore na infuziach. Jedno oko mu hnisalo 6 tyzdnov, kym to framykoin vyliecil. Povedala som svoju skusenost, aby ste vedeli, ze kazda strana ma dve mince. A snad sa odvtedy uz nieco podobne neopakovalo v tejto porodnici. Svagrina rodila 2 deti v Trstenej, tretie isla do DK. A povedala, ze velky rozdiel, porodila bez nastrihu. V r. 2012. Aj moja kamaratka 2.dieta isla porodit do DK, a bola spokojnejsia. To, ze niekto dostane plucnu emboliu (pripad Zuzky), to je nestastie, ktoremu sa da tazko zabranit. Ale 2 dni robit pokusy, a 9 hodin davat silne vyvolavacky, to hadam patri niekam do laboratorii, kde sa robia pokusy na zvieratach, nie ma ludoch. Takze teraz po 10 rokoch budem mat druhe dieta. A nebojim sa ist porodit prirodzene, ale do porodnice, kde mozem lekarom naozaj verit. 😧

lajola
25. okt 2018

@ester177 velmi dakujem, ze sa zdielas o svojej skusenosti, verim ze to moze pomoct par uvedomelejsim rodickam rozhodnut sa... a verim, ze osveta o kvalite - nedostatocnosti slovenskeho porodnictva je velmi dolezita...

ester177
25. okt 2018

@ester177 Vcera som sa dozvedela, ze magnezium zastavuje porod, a moze ho zastavit uplne. A oni mi ho veselo pichli po tej zlej reakcii (tusim Smithov test sa volal asi) takze po magneziu potom zase vyvolavacky, katastrofa. Proste som mala pekne zaplatit, a hned by mi urobili sekciu. Velmi lutujem, ze ma neosvietilo. Ja som sa zverila do ich ruk. Mlada=hlupa, ticho som trpela. Teraz mam po 30.ke, a uz by som to nedovolila v ziadnom pripade. Bala som sa nasledkov, jedine, co maly ma, je slabsia porucha pozornosti a musel mat odklad do 1.rocnika. Cele roky som s nim doma, a venujem sa mu, ucime sa spolu, ma jednotky, dvojky. Verim, ze pan Boh nad nami drzal ochrannu ruku, ked je syn zdravy. Za to budem Bohu do smrti vdacna...

makaronka01
25. okt 2018

Ahojte, ja som v Trstenej rodila dvojicky, nastastie cisarskym. Nechapem ako mozu na takomto oddeleni pracovat tak neprijemne sestricky, som rada ze som to tam bez ujmy vydrzala.

ester177
25. okt 2018

@makaronka01 ja som za 3 dni zazila vsetky, a skutocne prijemna a mila bola len jedna. A jedna tiez bola neprijemna. Maju toho dost, su vytazene a unavene. Mozno keby boli platy vacsie, slovenske nemocnice by poskytovali lepsie sluzby.

lajola
25. okt 2018

@makaronka01 osobne si myslim, ze problem trstenskej porodnice nie je v sestrickach, tie chudence pracuju pod takym tlakom, ze ich obdivujem... ja za seba poviem narovinu, ze problem je vo vedeni ... arogancia, sebeckost, povyseneckost, drzost, sebalubost... nikoho nebudem sudit, len som presvedcena, ze porodnicke oddelenie si zasluzi trpezlivu, chapavu a ohladuplnu osobu, ktora nie je skorumpovana...

ester177
25. okt 2018

@lajola no ohladuplnost som tam nezazila. Iba od primara na druhy den, zrejme ked sa po rannej schôdzi dozvedel, ako sme s malym dopadli. Myslim, ze nebol nadseny. Mala som smolu, ze tam nebol, mozno by to ukoncil sekciou aj bez uplatku. Pani Rusnakovej sa nechcelo.
A nieco take ako sukromie a intimita, to ani vo sne. Mas tam lezat rozcapenana stole aj ked ta vysetria az o polhodiny. Hrozne. Nech sa kazdy pozrie, kto ide okolo. Stredovek.
Moja sesternica rodila 2 roky predo mnou, odumierala jej placenta, vyvolavali jej porod, tiez sa neotvarala ako ja. Jej mama tam zavolala, vykricala ich, ze preco trapia ju aj dieta, ked porod nepostupuje. A nech si ju nezelaju, ked sa nieco stane. Do 2 hodin bola na sale a robili sekciu. Proste si asi treba otvorit usta. Alebo zaplatit. Ona rodila druhe, aj prve nemohla porodit, mala obe sekciou. A po tomto uz dalsie deti nechcela.

lajola
25. okt 2018

@ester177 ... zo skusenosti, ktore mam a zazila som na vlastne oci viem, ze je to velmi skorumpovane pracovnisko... a tu je kamen urazu vsetkeho... keby tam je clovek, ktory ma ciste ruky, trpezlivost a porozumenie, tak aj personal sa inak citi, inak sprava... korupcia je vsade len na skodu...

dzulik_
25. okt 2018

Zaujímavé čítanie... ja som v Trstenej rodila svoje prvé dieťatko pred 3 mesiacmi a nestretla som sa ani s jednou nepríjemnou sestričkou a so žiadnym nepríjemným lekárom či lekárkou. Všetci sa správali ukážkovo - ale to veľa závisí aj od toho, ako sa správa rodička. Odpovedali na všetky otázky a snažili sa vyjsť v ústrety nielen mne, ale aj žienke čo bola so mnou na izbe. Nemala som nič zaplatené a nemala som tam ani nijakého známeho. Na pôrod a celý pobyt v pôrodnici mám len pekné spomienky 🙂

ester177
25. okt 2018

@dzulik_ mozno sa to po 10 rokoch zlepsilo. Je to len dobre. Nepisala som to tu len preto, aby som sa len postazovala, ale aby sa to uz nestalo dalsej zene. Lebo ozivovanie dietata nemusi dopadnut dobre, moze mat po nom mozgovu obrnu z dovodu neokyslicenia mozgu. ( vakuum tlakovali na 2 atmosfery, to bol prikaz lekarky) Moze sa stat, ze pri druhom porode budes chora, a kludne to moze mat podobny scenar. Prilis dlhe vyvolavanie porodu urcite nie je dobre ani pre matku, ani pre dieta. A ked hrozia trvale nasledky, je to na zamyslenie. Urcite chces odchadzat domov so zdravym babätkom. Tazko pochopi niekto, kto to nezazil. Mozno raz budes mat tu cest, potom pochopis...

dzulik_
25. okt 2018

@ester177 to by som nerada. Netvrdím, že sa to nemôže resp. nemohlo stať, alebo že Trstená je top pôrodnica. To nehovorím, ja som len pridala svoju skúsenosť a zo srdca prajem každej jednej maminke a jej dieťatku len to najlepšie a taký fajn pôrod ako som mala ja. Ale komplikácie môžu nastať v každej pôrodnici, dokonca aj keď si žena zaplatí. Rovnako sa niečo môže stať v Trstenej, v Kubíne, v Ružomberku či u Kocha 😉

ester177
25. okt 2018

@dzulik_ ved ano, jasne ze vsade sa to moze stat. Ale ked porod nepostupuje 2 dni, rodicka ma zapal obliciek a babetko sa dusi, tak asi nie je spravne este cakat aj 3.den a nasilu vyvolavat. Verim, ze v tomto case to uz tak v Trstenej nerobia. V inej porodnici by takto nepostupovali. Je to risk, ci to dieta vydrzi. Ja verim, ze 2.porod budem mat taky ako ty, a tesim sa nan. A beriem vitaminy a enzymy na podporu imunity, aby som bol zdrava a fit. Vela stastia prajem tebe aj bábätku...

dzulik_
25. okt 2018

@ester177 držím palce, nech všetko dobre dopadne ❤

ester177
25. okt 2018

@dzulik_ ďakujem 😊

lajola
25. okt 2018

@dzulik_ dakujem ze si sa pridala do zdielania skusenosti... mozem poprosim zodpovedat par mojich otazok... cakame 4te a rada by som zistila, ako je na tom Trstena v tejto dobe ohladom prirodzenych porodov... vopred dik za tvoj cas a odpovede...

1/ mala si nastrih hradze? prvorodicka? ci?
2/ davali ti oxytocin?
3/ mala si na ruke kanilu?
4/ merali ti pristrojom ozvy babetka?
5/ akekolvek ine dalsie medikamenty ti davali?
6/ porod sa rozbiehal sam spontanne alebo davali ti vyvolavacku?
7/ pripadne prepychli ti plodovu vodu ci sama ti prirodzene odtiekla?
8/ mohla ta doprevadzat sprevadzajuca osoba? (manzel, osobna PA, dula, mama, sestra, kamoska)?
9/ mala si moznost volne sa pohybovat a zvolit si polohu pri porode?
10/ dotepal ti pupocnik a az potom ho strihali?
11/ babetko bolo v bezprostrednom kontakte koza na kozu cca 2 hodiny po porode s tebou?
12/ bonding s bebetkom bol zabezpeceny pocas celeho pobytu v porodnici tj. mohlo byt babetko uplne stale s tebou?
13/ kolko dni ste stravili v porodnici?
14/ bolo babetko prikrmovane v porodnici? ci vylucne dojcene?
15/ odchadzala si ako dojciaca mamicka alebo prikrmujete?
16/ mala si moznost - stretla si sa s laktacnou poradkynou v porodnici, ktora pomaha s dojcenim?
vopred dakujem za vsetky odpovede... hoc len kratucke info

dzulik_
26. okt 2018

@lajola iste, dúfam, že ti pomôže info 🙂
1 - nemala som nástrih, som prvorodička, cvičila som s Aniball, pri príjme som to oznámila lekárke, rešpektovala to, potešila sa a pri pôrode masírovali hrádzu, aby nedošlo k zraneniam (len 2 malinké stehy, o ktorých ani neviem)
2 - neviem kedy mi ho dali, ale v papieroch som čítala, že mi ho dali
3 - mala som, ale taktiež neviem kedy mi ju dali, všetko to zbehlo veľmi rýchlo 😀
4 - celý čas monitorovali dieťatko a aj mne merali tlak každú chvíľku na sále
5 - nič, po pôrode kyselinu listovú, ale inak nič, nechcela som ani nič od bolesti, nemala som ani epidurál, až na nejaký asi 3.deň som poprosila sestričku nastriekať šitie Betadinom
6 - pôrod sa rozbehol sám doma, prišla som už dosť otvorená, keby sme čakali dlhšie, asi porodím doma alebo v aute 😀
7 - vodu mi prepichli na sále chvíľu pred samotným pôrodom a bol to teda jeden z tých príjemných pocitov 🙂 (bez irónie)
8 - mohol byť pri mne ktokoľvek, ale ja som nechcela nikoho a aj tak sa ku mne správali celý čas pekne
9 - pohybovala som sa voľne na vzdychárni, fitlopta, ale bola som tam len chvíľu, keďže to šlo dosť rýchlo a polohu pri pôrode som vôbec neriešila, klasika na koze, ale tak som to mala aj nacvičené, tak som nemala problém
10 - to som si nevšimla, ale možno aj áno, fakt neviem
11 - ihneď ako sa malinká narodila mi ju priložili na holú kožu
12 - chcela som ju mať celý čas pri sebe, ale sestričky mi povedali, aby som si oddýchla. Nosili ich každé 3 hodiny a boli pri nás 1,5-2 hodiny, takže keď sme ich nemali sme mali čas akurát zavolať rodine, ísť na wc, sprcha, jedlo a zas sme ich mali pri sebe 😉 ale na nadštandarde bola jedna maminka a tá mala dieťatko pri sebe celý čas a teda ani sa v kľude nenajedla, lebo zakaždým jej dieťatko plakalo a odbiehala od obeda k bábätku. Teraz prerábajú všetky izby na rooming-in, takže už budú bábätká stále pri maminkách. Ale ak budeš trvať na tom, že chceš mať bábätko pri sebe, myslím, že nebudú mať problém vyhovieť ti 🙂
13 - 4 dni (zo zdravotných dôvodov)
14 - raz dostala 5ml mliečka, lebo ja som ešte nemala a veľmi plakala od hladu
15 - dcérka bola plne dojčená keď sme odchádzali, pekne papala a priberala, papala cca 60ml
16 - s týmto mi poradili sestričky z novorodeneckého, potom som aj čítala na nástenke, že sestričky majú nejaké školenie ako laktačné a radi poradia keď sa spýtaš.. ja ako prvorodička som nevedela, veľa som sa pýtala a nik nemal problém mi odpovedať 😉

lajola
27. okt 2018

@dzulik_ super... moc a moc dakujem za tieto info... zjavne sa to o pidimalinkaty kusok posuva vpred, hoc v podstate bieda hovorit, v porovnani s postupmi prirodzeneho porodu a praxe zo zahranicia...
... este ale ak mas chut a cas skusim par dalsich otazok... ale odpovedaj, len ak mas chut a cas...
1. pamatas si na kolko si asi bola otvorena, ked si prisla?
2. kolko trvalo od tvojho prichodu do porodnice po porodenie babetka?
3. ako, kde si nacvicovala klasicku polohu na koze?
4. ako dlho po porode si mala malu v kontakte koza na kozu?
5. kedy ju brali na meranie, vazenie?
6. umyvali ju a navliekli do vankusa-viazacky?
7. ked bola dokrmovana - dostala glukozu alebo cudzie materske mliecko alebo ....?
8. dokrmovana bola z flasky, po lyzicke? vies?
9. ked si este nemala mliecko, zachytila si, ze sa Ti tvori kolostrum a dojcila si kolostrom dcerku? ci vtedy bola dokrmovana na novorodeneckom?
10. kedze boli sestricky ochotne poradit s dojcenim, vies poradit, ci tam bola neaka mamicka a mala svoju laktacnu poradkynu? ci nezachytila si nic take?
11. nechavali ste sestrickam, personalu - "drobne pozornosti" - cokoladu, dezert, drogeriu, dakovnu kartu, par drobnych... atd?
12. kolko trval cely porod od prvych kontrakcii, ktore si si zacala uvedomovat po bonding, koniec kontaktu koza na kozu, ked Ti malu brali?
13. sla by si po tejto skusenosti opat rodit do Trstenej?

moc dakujem... hoc toto je pre mna velmi obsiahla tema... nebudem uz otravovat dalsimi otazkami... toto uz isto stacilo... tak vobred dik, ak si najdes cas zodpovedat...

evka1988
27. okt 2018

@lajola Ahoj Zuzka, tak ja som rodila pred mesiacom a funguje to tam stale rovnako nic sa nezmenilo ... este stastie ze bol volny rooming inak by som usla odtial 😉

dzulik_
27. okt 2018

@lajola napíšem do správy večer 😉

lajola
27. okt 2018

@dzulik_ vopred dik ...co sa da kludne pis tu... nech sa informacie siria, aby sa mamicky vedeli rozhodovat... preto sa tu vraciam a pytam sa opakovene na tie iste veci, nech sa vedia, rozhodnut, ci sa veci menia k lepsiemu... kam ist rodit, je velmi dolezite pre zdravie tak mamicky, ako hlavne pre dietatko... ak sa da, zdielaj tu... snad len velmi sukromne veci, daj do IP... ale ako uznas

lajola
27. okt 2018

@evka1988 rozpis skusenost... aspon par riadkami... 🙂 vopred dik

0martina0
27. okt 2018

@magimi ja som rodila tri deti v trstenej a tie protivne sestričky niektore nie všetky to je pod uroven koľko sa narobia a neviem čo všetko posledne dieťa som rodila na kramaroch a tam by som poslala trstenske sestričky aby si zobrali ponaučenie ako samaju spravať

dzulik_
27. okt 2018

@lajola tak napíšem teda tu.. ak má niekomu pomôcť tak snáď pomôže 😉
1 - 9cm
2 - hodinu a trištvrte
3 - nenacvičovala som priamo polohu, ale vedela som ako zhruba vyzerá poloha pri pôrodu tak v tej polohe som sa snažila cvičiť s Aniball
4 - hmm neviem odhadnuť, chvíľu
5 - asi hneď ako mi ju vzali a šli ju utrieť a zavinúť do zavinovačky
6 - áno
7 - dostala umelé mliečko - 1x 5ml
8 - neviem akým spôsobom ich dokrmujú, ale malinká v pohode chytila fľašku už v pôrodnici (s odsatým mliečkom)
9 - papala kolostrum
10 - nič také som nezachytila
11 - nechala som doktorke, kt. bola pri pôrode a vrchnej sestre z novorodeneckého za starostlivosť - boli ochotné doniesť dcérku aj mimo stanoveného času keď bola hladná a vedeli, že už sa mliečko rozbehlo
12 - 11 hodín
13 - áno, pôjdem, ja som bola spokojná a nemám čo vytknúť 😉

lajola
27. okt 2018

@0martina0 ako som uz pisala pred tym, podla mojho nazoru a skusenosti, trstenske sestricky, pracuju pod sialenym stresom... v prisernych podmienkach... ci su skolene k pro-klientskemu pristupu pochypujem, v trstenej je rodicka, prosto pacient... a o vedomostiach ci skusenostiach o prirodzenom porode pochybujem... chyba vsak nie je v sestrickach, opakujem... je to vo vedeni... porodnica si zasluzi trpezlivu, neskorumpovanu, citlivu a nesebecku osobu

lajola
27. okt 2018

@dzulik_ velmi pekne dakujem za tieto info, mne to isto pomohlo ... citajuc pozorne, co si bola ochotna rozpisat, teraz viem, ze je to zial takmer to iste ako pred 7 rokmi, ked sme tam rodili ... nesmierne vela zbytocnej aj skodlivej rutiny stale, ktora ohrozuje zdravy a bezpecny porod... tak pre teraz mam jasno... zatial nie... termin mame sice az v na april maj, ale budem sa pytat priebezne... a hovorit a pisat o tom, co je prirodzeny zdravy porod, ktory zatial zial v Trstenej asi tazko zabezpecit... :( ... moc Ti dakujem za info, ktore si bola ochotna poskytnut

dzulik_
27. okt 2018

@lajola držím palce teda, nech sa rozhodneš ísť kamkoľvek, šťastný pôrod a zdravé bábätko 😉 potom sa s nami podeľ o skúsenosť z inej pôrodnice, možno svoj postoj k otázke 13 prehodnotím 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre