Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

isabel11163
5. aug 2013

@kattikina áno pre bábätko stačia pampersky 20 ks...

kattikina
6. sep 2013

To uz tu nik nechodi ci nik nejde rodit?

majka8858
6. sep 2013

@kattikina ahoj, akurát kukám. nikoho nikde 🙂. Idem ťa poprosiť kde si bola rodiť? a teraz ideš kde?

kattikina
7. sep 2013

@majka8858 bola som v trstenej aj idem naspat do trstenej ja sa nemouem stazovat ako mala som tazky porod ale ako v nemocnici tak v pohode dalo sa

majka8858
7. sep 2013

@kattikina aha tak ďakujem lebo rozmyšlam kde pôjdem 🙂 prajem ti veľa šťastia a síl 🙂

kattikina
7. sep 2013

@majka8858 dakujem lebo kamoska rodila v kubine pred rokom a ked sme prisli na navstevu nemal jej kto anni babo postrazit a dieta mas stale na izbe. Ale povedala ze na porodnici bolo fajn

grenka
9. sep 2013

@majka8858 a t sa kde chystas?pozeram ze mas tiez termin na kotob ja na 4 uvidime ci to do vtedy vydrzime...ja tiez do trstenej idem rodit aj ked porod nebol malina

majka8858
9. sep 2013

@grenka ja mám termín 15. Len neviem či vydržím 🙂 a este sa neviem rozhodnúť kde pôjdem :(

grenka
9. sep 2013

@majka8858 a odkial si?kde to mas blizsie...

majka8858
9. sep 2013

@grenka momentálne bývam v mutnom

jajabax
14. sep 2013

@majka8858 nie je nic krajsie ako mat dieta stale pri sebe! ja by som asi vyskocila z koze, keby som ho mala vidiet iba kazde 3 hodinky na chvilu. a ked nahodou spi a potom sa niekde zobudi a je hladne? tak co s nim urobia? vsimne si ho niekto? co mu daju jest? ked matka ma mlieko, ale akurat nie je ten spravny cas? .... toto mi na trstenskej nemocnici velmi chyba! vraj je tam izba , kde moze byt matka s dietatom stale, ale vraj je to platene. ( samozrejme, ked ma zena problemy, je potrebne aby sa o dieta starali) ale podla mna vela Oravskych matiek si povie, nechcem nikoho urazit, ale zatial som stretla vacsinu takych, ze si este tie 4 dni oddychnu 🙂 bohuzial, ja toto nepochopim nikdy. ked si predstavim, ze to drobatko je v noci niekde same, daleko odomna s ktovieakou sestrickou. ...moj nazor

isabel11163
26. sep 2013

@jajabax tak aby som ťa vyviedla z omylu rooming in izba nie je platená !!! každá mamina ktorá má o ňu záujem môže na tej izbe byť .. deti sa nosia aj individuálne keď spí pri mamke a zobudí sa na oddelení !! keby bol rooming na celom oddelení tak by sme sa potešili aj my sestričky no nie je a nato aby bol sme my malý páni.. a tá veta s ktovieakou sestričkou je fakt nemiestna každá z nás robí pre bábätká a ich mamy čo môže!!! treba si najprv overiť dezinformácie ktorými tu kŕmiš ostatné maminky 🙂

majca424
26. sep 2013

ja neviem či som jediná, ale ved dobre, každá mamička chce byť so svojim dieťatkom čo najviac, ale ked to nejde tak to nejde a myslím, že sa to "dá zvládnuť" aj ked ho nosia len na kojenie.... ja som po pôrode vyzerala hrozne a vtedy som bola ozaj šťastná, že sa mi o neho postarajú sestričky a vlastne mi ho doniesli vždy prebalené, voňavé a ja som ho nakojila 🙂 neviem či som fakt taká zastaralá, ale ved po 4 dnoch sme spolu už 24 hod. denne predsa 🙂

jajabax
27. sep 2013

@isabel11163 super, ze ste napisala, lebo by som potrebovala info z prvej ruky, aku mam sancu, ze ked budem rodit v Trstenej budem mat izbu s rooming in? je mozne, aby bol somnou manzel pri boxe hned ako sa nan dostanem? myslim skor ako sa tlaci? ked po porode zostava rodicka este na sale 2 hodinky je mozne aby bolo dieta s nou a s otcom, ktory je tam s nimi? je mozne aby bolo dieta prilozene hned po porode? ked poziadam, nechaju dotepat pupocnik? ak to nie je mozne, za kym mam ist a poziadat o to? priamo za primarom? alebo este vyssie?a ja som nechcela urazit ziadnu sestricku, pevne verim, ze robite, co je vo vasich silach! hned by som Vam dala aj viac ludi aj vasiu vyplatu! ... a co sa tyka mojho vyjadrenia o ktovie akej sestricke, tak som niekedy trochu nedoverciva a aj tak si myslim, ze placuce dieta ma utesovat, hlavne na zaciatku vlastna matka a nie niekto cudzi. aj ked s laskou. skuste si precitat moj prispevok este raz, ja vobec nehanim sestricky, ale matky! lebo nechapem, kde sa to berie v oravskych zenach, ze im je uplne jedno, ze hned prve dni nie ze nemaju dieta pri sebe, ale im je to jedno! ( nehadzem vsetky do jedneho vreca, aby sa niekto neurazil, ja som tiez oravcanka) vacsinu mladych matiek a myslim, ze ich poznam dost vela, vobec neprotestovali, ze nemaju dieta pri sebe. moj osobny nazor je, ze keby mali to dieta pri sebe stale, ked vladzu samozrejme, mozu sa vela veci opytat prave sestriciek, ktore im isto rady a skusene pomozu. ale doma im kto poradi? jedine nejaka babka, co im povie, vsak prevar 6 mesacnemu babu kravske mlieko, ved je to v poriadku. toto je velmi dlha tema. ale zaklad je to, ze podla mna by sa mali oravske matky zamysliet a chciet mat dieta pri sebe. verim, ze chapete, co tym chcem povedat. a o trstenskej porodnici sa ja nevyjadrujem, lebo som tam nerodila a nazory inych mamiciek nepropagujem, nakolko su velmi subjektivne. ale moj nazor, ze dieta by malo byt stale pri matke a to hned po narodeni mi nik nevezme, ved este aj u zvierat je to tak!

martina833
27. sep 2013

@jajabax pises, ze dostanes dieta kazde 3 hodiny na chvilu..... bolo to na dlhsie, neviem uz presne kolko (1-1,5 hod ?), niekedy som mala pocit, ze som sa najedla, umyla a uz sme zas kojili 🙂 tiez som chcela prilozenie hned po pordode, ale ked mi ju doniesli, musela som poprosit, nech ju zoberu, lebo som nevladala ... ked som sa predtym pytala, ze ako dlho moze byt somnou babatko, tak mohlo byt len chvilu, lebo za babatko je zodpovedne novorodenecke oddelenie a sestricka ma aj inu pracu, ako 2 hodiny dozerat na 1 babo... mozno sa to da nejak zariadit, neviem... drzim palce, nech vladzes vnimat a vobec este chciet svoje poziadavky aj po porode 🙂

jajabax
30. sep 2013

@martina833 prilozenie myslim, hned ako dieta porodim. ... a ano stale hovorim, ze zalezi od situacie, ked zena nevladze je to uplne ine. nikoho neodsudzujem, ani nic. ja si len fakt neviem predstavit, ze nemam dieta pri sebe a neviem, co v danej chvili robi, asi som cudna

grenka
4. okt 2013

@jajabax no tak to si musis ist rodit niekde do blavy alebo inde ked chces take vymozenosti aby bol manzel takto s tebou...akoze nas matky obvinujes zato ze nechceme mat hned po poorde dieta pri sebe?kolke mamicky su po sekcii ako sa moze starat o dieta!!!alebo ked je niektora nadstrihnuta co ledva chodi alebo ma nejake problemy...vsak dieta si uzijem potom az az nie ze by som bola krkavcia matka....napr ja som sa trapila 3 dni na porodnej sale kym som stastlivo porodila drobca a veru som bola rada ze som si mohla odychnut...100 ludi 100chuti 🙂

grenka
27. okt 2013

ahojte ja som rodila pred 3 tyz a zmena riadna ako pred 3 rokmi...nevravim ze my vtedy nieco vadilo ale teraz je to este lepsie...po porode sa pytaju ci mamicky chcu nieco od bolesti...aj take milsie su...

adamnela
8. nov 2013

no ja som v trstenej rodila pred 4 a pol rokmi a co sa tyka pristupu sestriciek, boli mile, az na jednu nemenovanu starsiu pani doktorku. Vsetko tam bolo ok, aj to, ze som nemala malinku hned pri sebe, kedze som mala cisarsky a musela som oddychovat. Jedine co mi najviac vadilo, bolo, ked prisiel manzel so synom nas s malinkou pozriet a museli sme ist na tu malu studenu chodbu, mohli sme sa tam rozpravat asi 5 min. a uz sme museli ist dnu, kdze tam bolo velmi chladno a nie vhodne pre nevorodenca. Neviem, ci sa to uz nejako zmenilo, to jedine mi tam prekazalo.

jahodka87
12. nov 2013

Ja som tam rodila na jar 2013, na porodnom sale to islo rychlo mala som mlade doktorky a pana doktora Raka, aj super sestricky pri porode!!! Ale sestricka na novorodeneckom hruza(mozno dve normalne) arogantne neochotne, prosila som ich aby mi ukazali ako spravne prikladat a no ved takto tu ... (uplne zle) bradavky krvave bolave... a samozrejme ked zle prikladate tak mliecko pomaly tecie cize hned vam daju doktory UM... Podla mna by mala byt v porodnice laktacna poradkyna a pomoct a ukazat ako spravne kojit,prikladat babetko urcite by viacej zien kojilo a nedavalo UM. Odporucam Trstensku porodnicu len ma dve chyby a to su neochotne sestricky a chyba tam laktacna poradkyna.

antonka1
15. nov 2013

@jajabax ja som si presne tak vravela ako ty.rodila som v trstenskej,dokonca som chcela aby bol aj manzel pri porode,lenze sa nam to skomplikovalo tak,ze som musela ist na cisarsky.Prve dve dcerky som mala stale pri sebe,rodila som ich normalne, velmi to ocenujem.Ale pri tomto tretom babatku,bol to prvy cisarsky a poviem vam,ze som bola rada,ze mi ju nedali ku mne,aj ked mi za nou bolo velmi smutno.Ja sama som mala problem sa len posadit alebo otocit na posteli,nie to este kojit.Na kojenie mi ju priniesli az na druhy den po cisarskom.Preto hovorim aj ostatnym buducim mamickam,radsej desat porodov s kontrakciami ako jeden cisarsky.Takto je zena ochudobnena uvidiet prvykrat svoje dietatko a potom este jej ho ani nedaju,az kym sa trocha nezotavi po operacii.Ovsem ine je,ak ten cisarsky je akutny,ako to bolo v mojom pripade.Tam moc na vyber nie je,ak sa chce zachranit babatko.A za to dakujem aj lekarom v trstenskej nemocnici.Ja som s nimi bola nadmieru spkojna,aj ked som tam nechcela zo zaciatku ist rodit.

perlickar
28. nov 2013

Ahojte, ja som pred dvomi týždňai rodila v trstenskej nemocnici.Bola som na roomingu a veľmi som ocenila pomoc sestričiek z novorodeneckého. Skoro hodinu sa mi jedna trošku prísnejšia venovala a ukazovala mi správne techniky kúpania a všetky veci s tým súvisiace (malý samozrejme nebol celú dobu odhalený 🙂 Čo sa týka UM, bola som zaň veľmi vďačná a sama som si ho pýtala, keď mi ho ponúkli, pretože sa mi mliečko rozbehlo dosť neskoro a nemohla som sa pozerať na moje hladné zlatíčko. Výhoda roomingu bola, že som si ho mohla často prikladať a podporiť laktáciu. Čo sa týka laktačnej poradkyne, ta by tam dosť pomohla, sestričky na novorodeneckom toho majú dosť, hoci osobne si myslím, že keby som ich poprosila, tak by mi ukázali ako na to. Nevýhoda rooming izby bola, že som bola na izbe sama, pretože sa tam mamičky moc nehrnú a aj sestričky boli prekvapené, že tam niekoho majú. No a preto som musela vždy keď som išla na toaletu alebo do sprchy, čo bolo dosť často, malého nechávať na novorodeneckom. Ale tam mi ho vždy ochotne zobrali. No a tá druhá nevýhoda roomingu sú sociálne zariadenia, sú cez celú chodbu. Ale aj napriek tomu by som aj pri druhom išla na rooming 🙂

dankabaran
3. jan 2014

@perlickar
@antonka1 baby ja sa chystam vo februari rodit do,trstebej, ako je to tam s eppiduralkou? Pocula som, ze uz je tam,nonstop niekto kto,ju picha. By som,ju chcela

perlickar
4. jan 2014

@dankabaran Vraj sa cez víkend kedysi nedala podať epidurálka, ale ja som rodila v nedeľu a niekoľkokrát mi ju ponúkali, tak predpokladám, že s tým už nie sú ťažkosti. Tak potom držím palce vo februári 🙂

antonka1
4. jan 2014

epiduralku picha jedna pani doktorka,volaju ju "anjel",je velmi zlata a poriadne pracovne zatazena.ako som si vsimla,picha sa na dve etapy.plati sa za nu tusim okolo 50euro,ak nie nahodou viac.jedna baba si tiez dala pichnut epiduralku,ale potom sa jej porod skomplikoval,tak museli rychlo robit sekciu.nastastie sa babatko zachranilo.takze pri porode nikdy clovek nevie.ale personal je tam dobre zohraty,neni sa coho bat.dalsia vec,co mne osobne velmi pomahala je,ze tam na chodbe je kriz a socha Panny Marie.v takom tazkom cakani,ako je nastavajuci porod,mi to velmi dobre padlo,a verim,ze aj inym nastavajucim mamickam.prajem vsekto dobre k nastavajucemu narodeniu babatka.
@dankabaran

dankabaran
4. jan 2014

@perlickar
@antonka1 babenky dakujem,vam,pekne. Uz sa,tesim na babulku

isabel11163
6. jan 2014

@dankabaran nie je problém s epi..pichá ju viac lekárov v ktorúkoľvek hodinu..

anna232
6. jan 2014

@dankabaran
@isabel11163
@antonka1
@perlickar
@grenka
Babenky aký ste mali celkový pocit, vybavenie, ochota, je na sále polohovateľné kreslo?... aké sú izby? majú už laktačnú poradkyňu? je to Baby Friendly Hospital? a čo bonding? rodili ste takto niektorá? trošku viac otázok, ale zaujíma ma to, (keďže mamina robí v nemocnici, odpoveď znela: "je to tá NAJ" nemocnica .... ) samozrejme chcem vedieť od vás 🙂 či pokročili za posledné roky 😀

anna232
6. jan 2014

Projekt Sprievodca pôrodnicami ukončil v januári 2013 svoj druhý ročník. Trstenská nemocnica tam zaradená nebola. Prečo? odpoveď nájdete tu:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

"Do našej uzávierky k 31.1.2013 sme nedostali dotazník z pôrodnice v Trstenej, ktorý slúžil na ohodnotenie služieb. V poradí je teda ohodnotená len podľa informácií získaných na web stránke nemocnice. Keďže po uverejnení výsledkov sa pôrodnica ozvala a pán primár nám poslal vyplnený dotazník, tieto údaje sme spracovali. S doplnenými údajmi by pôrodnica v Trstenej získala 20 bodov v službách, čo by ju zaradilo na 4. miesto v hodnotení služieb. Celkovo by získala 62,4 bodu a umiestnila by sa na 9. mieste."

isabel11163
6. jan 2014

@anna232 ja tam pracujem, vybavenie je myslím si na dobrej úrovni izby sú dve nadštandardné jedna jednoposteľová s vlastným soc. zariadením a druhá 3 posteľová taktiež so sociálnym zariadením.ostatné izby sú 4 alebo 3 posteľové bez sociálneho zariadenia ale to je hneď po ruke..kúpeľne sú prerobené,ešte je izba rooming in ktorá je hneď oproti novorodeneckému odd jej nevýhodou je len to že nemá vlastné soc zariadenie a musíš ísť celou chodbou na wc a do sprchy ale myslím že to nie je zase niečo nezvládnuteľné.na sále sú dve pôrodné polohovateľné kreslá.. laktačnú poradkyňu nemáme a dojčeniu sa venujeme my sestričky.. naša pôrodnica nie je Baby Friendly Hospital. každopádne celý personál sa snaží robiť všetko dobré pre mamičky a ich bábätká.. ale ako to už býva 100 ľudí 100 chutí..niektorým ženám nevyhovie nikto..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre