Pôrodnica v Trstenej. Aké máte s ňou skúsenosti?

reja
14. feb 2007

Ahojte kocky,
su tu nejake Oravky, ktore maju skusenosti s porodnicou v Trstenej?

bobulienkas
11. mar 2012

Ahoj, chcela som sa opýťať, či je tu niekto kto má skúsenosti s rooming in v Trstenej. Čítala som predchádzajúce príspevky no nepochopila som ako je to tam s plienkami...Potrebujem ich na celý pobyt tam, alebo aj keď som len na roomingu stačí ich dať 20 sestričkám. A ozaj tie plienky sa dávajú v Trstenej vždy, alebo len keď chcem ísť na rooming in.
Prečítala som si, že treba bábätku aj uteráčik a ako je to s bavlnenými plienkami, tiež si ich musím doniesť, alebo tam budú....Vopreď vďaka ak sa nájde niekto kto mi na toto všetko odpovie.. 🙂 .Mám tam ísť už v pondelok... 😒

voskovaeva
11. mar 2012

Pokial ides na rooming musis si doniest pre babatko uplne všetko.Pokial ides na klasicku izbu tak musis doniest 2O plienok

voskovaeva
11. mar 2012

@bobulienkas a preco chces ist na rooming???Jasom bola rada ked mi na chvilku babo zobrali sestricky a ja som si vklude mohla zdriemnut alebo spravit hygienu a pod.Nosia pomerne často babatka na krmenie tak ho budes mat vela u seba a aspon sa prvu noc po porode v klude vyspis 🙂

bobulienkas
11. mar 2012

No to som si myslela, že som zbalená, ale ešte si budem musieť minimálne jednu tašku pribaliť. Som druhorodička, a viem koľko toho treba. No ešte ma napadlo, či treba aj oblečenie pre bábo...ja nechápem ako sa to potom rieši, so špinavým prádlom po bábätku, to si budem všetko baliť do tašiek domov alebo by mi to tam mohli oprať?
A to že sa mi ujde rooming in je asi dosť málo pravdepodobné keď je tam len jedna izba...ak som to dobre počula. 😖 Nevieš aký je po tejto izbe dopyt?

bobulienkas
11. mar 2012

Ja vlastne idem na cisársky rez. Prvé bábo som rodila v Kubíne a páčilo sa mi keď som ho mala pri sebe. Tie prvé 2 dni keď mi ho nedali (tiež som mala cisársky) som nespala, a keď mi ho potom doniesli som bola celá šťastná, že som sa mohla oň starať. Stresovala som sa keď som ho pri sebe nemala...Ty si rodila kedy?

dadka1010
11. mar 2012

@bobulienkas Ja som mala tiež cisársky v Trstenej a poviem ti pravdu, že by som starostlivosť o dieťa sama určite nezvládla, tak klobúk dole ak to zvládneš. Ak chceš byť na rooming in, je veľká pravdepodobnosť, že sa tam dostaneš, lebo táto izba je v podstate prázdna. Väčšinou každá využije možnosť oddýchnúť si po pôrode. Boli so mnou na izbe aj ženy, ktoré rodili po 4 krát a veru si radšej nechali dieťatko nosiť. Ja som prvé dva dni na pooperačke skoro celé prespala, dieťatko mi často nenosili, lebo aj tak sa mi mlieko začalo spúšťať až na štvrtý, či piaty deň. A mala som čo robiť sa postaviť z postele. S vecami ti neporadím, ale myslím, že ak budeš na tej izbe, budeš si musieť všetko zabezpečiť sama, aj čisté veci pre bábenko, keďže oni majú všetko erárne, nebudú ti to asi prať 😉

voskovaeva
12. mar 2012

@dadka1010 tak tak ani ja by som na roming nešla .Ležela som tam ked mali vela rodiciek s tim ze sme ten roming nejako nevyuzili .Ta misetnost je hend oproti babtkam tak sme ich stale slyseli a ked sme chceli ist na zachod alebo do sprch tak cez celu chodbu

voskovaeva
12. mar 2012

@bobulienkas rodila som september 2011

tina_22
12. mar 2012

Po cisárskom bábatko ani mamičke hneď nedajú, keď leží na pooperačnej izbe. Prinesú jej ho, ale pokiaľ tam leží, tak ho vezmú.Až potom, keď ju preložia na normálnu izbu- a vtedy si môže vybrať rooming in.

scoobinka
16. mar 2012

ahojte baby, tiez sa chystam rodit v trstenskej nemocnici, pocula som na nu celkom dobre ohlasy. termin mam v maji, no uz teraz mam jemne nervicky z porodu a ako to cele bude prebiehat 🙂 najde sa tu nejaka buduca mamina s podobnym terminom ako mam ja? niekedy zaciatkom maja? 🙂

voskovaeva
16. mar 2012

Ja som tam rodila trikrat a bola som spokojna inde by som nešla .Všade sa najde niekdo kdo nebude dvakrat prijemny , ale treba to len hodit za hlavu.Drzim palečky aby ti všetko dobre dopadlo 🙂

vanesaa
21. mar 2012

Ahojte baby, čo ste obliekli svojim drobcom pri odchode z nemocnice? Odviezli ste si ich vo vajíčku? A ešte by som sa chcela opýtať či ste pri odchode z nemocnice potrebovali pre babatko ortopedicke nohavičky, či su povinne. Toľko otázok, dúfam že si niektora nájde čas mi odpovedať 🙂

grenka
21. mar 2012

@vanesaa aho ja som mala drobca v prenosnej taske,ze vraj je to iba vtedy povolene ked nesies z porodnice...my sme sli v decembri...nas mal biele oblecenie aj dubky ...ano mali sme aj ortopedicke nohavicky a pouzivali sme ich do 3 mesiacov...

voskovaeva
27. mar 2012

@vanesaa my sme prevazali vsetky tri deti v prenosnych taskach,my sme mali oblecene bodycko zamatavy overalik perinku a deku,pri odchode z nemocnice ta nik nekontroluje ako je male oblecene ,ale ortop.nohavky treba 😉 ale ak budes chciet sestricky z novorodeneckeho ti ho oblecu 🙂 nezabudni si jednu cistu pampersku mne dali male o osmej na pokoj a pustili nas az o jednej tak aby babo nebolo v pokakanom 😉

magimi
29. mar 2012

@bobulienkas co sa tyka rooming in izby, tak naozaj po nej az taky dopyt nie je. Vlastne som nezazila mamicku, ktora by mala dietatko ozaj cely cas pri sebe, zeby malo aj vlastne vecicky a tak. Vacsinou, ked mamicka ma zaujem o ten roomingovy sposob, tak sa dohodne so sestrickami na nejakom rezime. Ze napriklad spociatku jej dietatko normalne beru na prebalenie, prezlecenie, ale ked povie, ze by to chcela skusit sama, tak sa jej vyhovie a babatko sa jej nechava dlhsie. Samozrejme moze prist poprosit, aby jej dali cistu kosielku, latkovu plienku a podobne. Co si treba doniest su jednorazove plienky a kozmetiku na umyvanie. Inak je dietatko oblecene v nemocnicnom pradle aj v nemocnicnej perinke.

bobulienkas
30. mar 2012

Ďakujem magimi za odpoveď, v medzičase som už porodila a rodila som v Trstenej naozaj je to ako hovoríš s tým rooomingom. Akurát ma mrzelo, keď som ležala na klasickej izbe a chcela som ísť na rooming, ktorý bol obsadený, zistila som, že baby ktoré tam ležia nemajú deti vôbec pri sebe ani sa vôbec o ne nestarali. Dali ich sestričkám a len tak si ležali akoby sa nechumelilo na roomingovej izbe...podľa mňa by tam mali byť len ženy, ktoré chcú mať deti pri sebe a chcú sa o ne starať....

mirka1985
30. mar 2012

@bobulienkas no tak to je ozaj smola, ze nebola rooming izba volna, vacsinou byva a nebolo nahodou vela rodiciek? Ak maju plno, davaju mamicky aj na rooming izbu s tym, ze deticky nemusia mat pri sebe.

cipsinka
8. apr 2012

@scoobinka jeeeeej ahoj mame podobny termin 😵 😵 😵 Ani tomu neverim 😉 😉 😀 😀 😀 😀

scoobinka
9. apr 2012

@cipsinka ahojky, aj ty patris k majovkam 🙂 no vybrali sme si krasny mesiac nie? odkial si ak mozem vediet? 🙂

cipsinka
9. apr 2012

@scoobinka ano patrim k majovkam a veru,veru kraaaaasny mesiac 😵 😵 😵 😵 😵 A byvame priamo v Tvrdosine 😉 😉 😉

mirka1985
9. apr 2012

@scoobinka
@cipsinka my mame doma tiez majovcatko, krasny mesiac na narodenie babatka, tak vam teda obom drzim palce 🙂

cipsinka
9. apr 2012

@mirka1985 dakujeme 😵 😵 😵

scoobinka
10. apr 2012

@mirka1985 dakujeme 🙂

scoobinka
10. apr 2012

@cipsinka heh takze sa mozno este aj v porodnici stretneme hej? 😀 no snad ma tolko nenechaju prenasat... 🙂 ako zatial prezivas tehotenstvo?

lucc
10. apr 2012

@scoobinka ahoj ... ako tak kukám máme podobný termín, takže možno sa stretneme na pôrodnej sále 😉

scoobinka
10. apr 2012

@lucc ahojky 🙂 no mozne to celkom aj je 🙂 taska do porodnice zbalena? 🙂

lucc
11. apr 2012

@scoobinka veci nachystané ... ale ešte nie tak celkom v taške 😀 a kedy máš termín? Ja mám prvý 20. a druhý 28. 4 🙂

scoobinka
12. apr 2012

@lucc ja som bola akurat dnes na poradni v nemocnici, vsetko v poriadku zatial som stale uzavreta, troska ma ta stara budova vystrasila 😅 ale nieje to nic hrozne...ja mam prvy termin 1. maja a druhy 9.

cipsinka
13. apr 2012

@scoobinka my sme tiez boli dat kolecko s mangelom okolo porodnice,ze ked ma to chyti nech vieme kde utekat 😀 😀 😀 😀 😀 vsade klud,tisko 😨 😨 😨 😨

cipsinka
13. apr 2012

@scoobinka a ty si bola na poradni v nemocnici???To sa tam chodi od nejakeho tyzdna ci??Lebo Dr.mi nic nespominal 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre