Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

leusko217
4. jún 2017

@dobramama1973
To mi odlahlo😉 Diky za info

beruska2567
4. jún 2017

@sara07 ,
dakujem urcite tam zavolame vrchnej sestreicke🙂,
nas skôr zaujimala skusenost priamo dievcat, co uz rodili a isli takto domov, ze ako
to prebiehalo, lebo kamoska uz rodila v rakusku a tam prepustaju ten isty den domov.
a kedze uz ma dietatko , tak hlada nemocku , kde to ide sup-sup🙂,
a rychlo domov🙂, samozrejme ,ked je vsetko ok. No a ja som jej hovorila
prave o ZV,
no snad sa este najde niekdo , kdo ma cerstvu
skusenost a da nam odpoved🙂
Slubila som jej to , ze to preskumam, kedze som dievca , co ju vsetko zaujima🙂, ked zistim nieco mimo dam ti info

maminka1986
4. jún 2017

ahojte no ja mma skusensot moja sestra nechai ju trapit odtiekla plodova voda a čakali skoor dva dni!!!!!dali vyvolavačku a nič iba bolesti a neotvorila sa tak rezali...sestričky na novordeneckom hnusné hlavne vrchna k..a mali sme tu česť otras!! no a dalšia znama roidla nedávno a po mesici muslea ist znova tam zabudli jej kus pplacenty.....tak neviem no

beruska2567
4. jún 2017

@maminka1986 ,
a dietatko v poriadku?
preco su sestricky hnusne na novorodeneckom, ved dietatko ma mamicka pri sebe, nie?
myslis vrchnu sestru, alebo stanicnu sestru z novoreneckeho?
tu nepoznam, ale vrchna z pôrodnickeho a gynekologie je podla mna super,
stretla som sa s nou, ked som tam lezala.Mila, usmiata.
Kus placenty?, kdo jej bol pri pôrode?

sara07
4. jún 2017

@maminka1986 Plodová voda odteká počas celého pôrodu, až do narodenia bábätka, a priebežne sa tvorí nová, takže bábätko nie je „na suchu“.
Ak plodová voda odtečie a nenastanú u ženy pravidelné kontrakcie naznačujúce, že pôrod je blízko, zvyčajne lekári zvolia vyvolanie pôrodu do 24-48 hodín.
Čakali na kontrakcie, bez nich to nevytlačí, mne pri druhom odtiekla o 7.00 a kontrakcie naštastie prišli o 12,00 inak sa proste čakalo to je normálne, tú vyvolávačku jej dali na to aby naskočili kontrakcie na rodenie a ked to nešlo zvolili sekciu - normálny štandartný postup, dávali ju na pásy + chodili počuvat ozvy tam ako nemáš čo viac robit, max sono ako je otočené
Čo sa týka placenty tak predsa pred odchodom sa robí sono a pozerá sa to + robia prehmaty na vizite

beruska2567
4. jún 2017

@sara07 ,
no ja sa nechcem miesat ani zastavat
@maminka1986 , ale ako sa môze plodova voda znovu postupne tvorit v den pôrodu
to je nejaky blud nie, to som v zivote nepocula , predsa moje kamosky sa bali , aby im neotiekla plodova voda skôr ako v 36 tt, aby nerodili predcasne.
Nieco som aj sama citala o tom , ale rada sa poucim🙂.
Neber to zle🙂, ja teraz neriesim lekarov, co mali a nemali to ma nezaujima,
lebo nepoznam ten pribeh a jedna babka povie druhej......., ved vieme🙂,
ale ta postupna tvorba plodovky ma zaujima, co si pisala🙂,
skus mi to vysvetlit budem o nieco mudrejsia , ako som pisala som zvedava a ucenliva🙂
To by bolo ako dobre , keby sa vedela vytvorit nova plodova voda, ked odteka napriklad od 26 tyzdna tehotenstva.
Rada ziskam nove vedomosti, dakujem

beruska2567
4. jún 2017

@sara07 ,
inac ten postup si opisala super, to ako z citanky ,takto som to citala aj ja.
Len ta tvorba plodovej vody sa mi nezda ☹, bohozial, nehnevaj sa🙂, vidim,ze si tesne pred pôrodom, tak sa na mna nehnevaj🙂,dobru noc

sara07
5. jún 2017

@beruska2567 bolo to prebrané z odborného článku, nevytvorí sa rovnaký obsah plodovej vody ale len trocha aby tam nebolo na suchu sú tam úvodzovky
ja ked som bola na sone po odtečení pl vody a teda tieklo poctivo až teda tolko nemuselo, tak na sone bola tam ešte voda to mi sám mudr povedal aj ukázal
objem je u každej iný
ak odtečie voda tak to je jedným z prvych príznakov pôrodu na nete je o tom dost, preto sa pristupuje aj predčasnému , som si myslela že to pochopíš správne však je tam napísané na suchu
ako naštvalo ma to že tu napíše že ju trápili dva dni, proste chceli bez chémie bez napchatia liekov aby rodila
mne nič nedali na urychlenie ked odtiekla, proste že sa počká do rána a ak nič nenabehne sa rozhodnú ako dalej to bolo rozhodnutie a ja som bola velmi vdačná za to , vlastne som mala 6 hodín odtečenu plodovú vodu

sara07
5. jún 2017

@beruska2567
v pohode
vieš je tam kopec teraz dobrých lekárov a takto to fakt zle vyznelo preto som zareagovala
ja napr primára nemusím - proste mi nesadol ako človek - ale ako nemám mu čo vytknút aj ked srandoval a mal dobry den
šima nemusím toho som rada ked je 2 km od nemocnice ale tiež je to len názor tu píšu že je dobry, ale on je vraj dobry len na svoje pacientky , ja nie som a mám neg skusenost, jedno vyšetrenie mi stačilo na cely život
melicherčíka na toho mám tažké srdce, nepočúval čo mu hovorím, prvorodička čo tá už len vie , dúfam že ho už nestretnem
sestričky pri oboch pôrodoch tam boli dve fajn ostatné by som uškrtila , ale povedzme si to na rovinu, dobré odišlo , nemal kto zaplatit a všeobecne ako si porobili školu sa nedá s vydržat - to je názor nejedného lekára ked sa na ne na ktoromkolvek odd postažujete - to ja nemám problém aj za druhých 😅

beruska2567
5. jún 2017

@sara07
ahoj, no prepac, ze som ,,nechapava", ale ty si napisala, ze sa postupne tvori plodova voda.
Ja som reagovala na to , aby si mi to vysvetlila ako sa môze tvorit pocas pôrodu, ja so citala, ze odteka, alebo odtecie postupne a uvolnuje sa aj z blan , ale to by som ti musela prekopirovat cely clanok.
V tomto odbrore nemam specializaciu , studovala som uplne nieco ine.
Tak ma to zaujalo.
Inac , co sa tyka sestriciek je super, ze sa vzdelavaju a robia si vysoke skoly aj , ked sa
to lekarom nepaci, ako ty pises.
Ja neviem preco?
Ved v kazdom odbore sa musia ludia vzdelavat.
A zahranici je predsa bezne, ze je pri tebe kvalifikovana sestra, tak nieviem preco by sme ich mali podcenovat, alebo preco by sa s nimi nedalo.
Ludia si v praci vseobecne povedia svoj nazor.
Tak preco v zdravotnictve nie?
Prave si myslim, ze ked sa vseobecne vytvara tento nazor, ze sa so sestrou neda,tak sa potom nemôzeme
cudovat, ze nebudu sestricky.
Ja davam klobuk dole pred kazdou z nich.
Na kazdom oddeleni. Je to podla mna narocna praca, vseobecne narocne je pracovat s ludmi a este s chorym clovekom, alebo hned na pôrodnej sale, kde sa môze stat vsetko mozne.
Inac ak mam preklep tak pisem pocas soferovania🙂, nezodpovednot, ale idem tiez na stretko s clovekom, ktory môze povedat, ze ako som si urobila skolu sa so mnou neda🙂.
Ja tento nazor lekarov nepoznam, ty mas asi vnutorne info, ja nie.
Viem zo sprav, ze je nedostatok sestriciek aj vo fakult. nemocniciach, kde platovo su v celku dobre na tom. Ale skôr mam pocit, ze sa to uz dievcatam nechce robit a hladaju ine prace, aj ked za menej penazi. Cim to asi je?

sara07
5. jún 2017

@beruska2567 predpokladá sa aj ja tiež že každá žena vie že ked ti odtečie plodová voda , tak sa rodí, v tej vete je poukázané že dieta neostane bez plodovej vody čiže na "suchu" , čiže pôrod po odtečení nemusí byt okamžite ale je tam rezerva 24-48 hod,
ked sa ideme teda tahat o slovička robit vetný rozbor , sú tam uvodzovky !!!!
čo sa týka sestričiek chod si lahnut na oddelenie a potom si pokecáme znova
na gynekologickej časti sú super ale na novoredoneckom okrem 1-2 sestričiek hrôza a píše sa to tu opakovane a nie sú to hormony

seahorse27
5. jún 2017

Myslim, ze aj ja som tu o personale novorodenekeho odd. davnejsie pisala...a moje skusenosti neboli veru pozitivne. Tiez poznam vela zien, ktore maju podobne skusenosti. Mrzi ma, ze doteraz sa tam nic nezmenilo. Ked su sestry nespokojne, vyhorene a frustrovane, nemali by si nervy vybijat na pacientoch, ale zmenit pracovisko...Verim tomu, ze je to narocna praca - pocuvat denne detsky plac a potom sa este venovat hormonmi prevalcovanym rodickam...tuto pracu treba ale robit s laskou, zial vo ZV su mozno 1-2 novor. sestry, u ktorych je to tak...zvysok sa sprava povysenecky, podla nalady a nie vzdy profesionalne. Treba si obhajit svoje a nedat sa, ale je to velmi tazke, ked je zena po porode ubolena a ma hormonmi rozhodenu psychiku...

sara07
5. jún 2017

@seahorse27 plný súhlas 2 x skúsenost osobná a 3 no neverím že bude ina

seahorse27
5. jún 2017

@sara07 asopon uz vies, co mas cakat a budes na to pripravena...ale nic netusiace prvorodicky ostanu asi v miernom soku...

beruska2567
5. jún 2017

@sara07 ,
je dik , ze mi to prajes 🙂ja dufam, ze sa coskoro tam ocitnem🙂,
nepôjdem si len tak lanhnut, ale snad aj ja budem ta mamina.
Co sa bude tesit zo svojej ratolesti🙂.
Inac tej kamoske , co tu chcela rodit prave preto, ze by ju pustili domov po dvoch dnoch by udajne nevadili sestricky z novoredeneckeho.
Ona ich v Rakusku ani poriadne nestretla. No a hovorila, ze by ich nemusela stretnut ani v Slovenskej nemocnici, ved dietatko bude mat pri sebe. Samozrejme ani nepripusta nejaky problem vopred. Keby bol, bude riesit potom.
Kojit ju neucili ani v Rakusku povedali, co a ako, no a zavolala nejaku babu, co sa s tym zaobera a detska lekarka jej tiez povedala, ked mala problem.
Ja neviem ako to funguje tu so setrickami. No snad to raz vyskusam
🙂

maminka1986
5. jún 2017

@sara07 no sono neorbia všade men soono neorbili vobec!!!! ani nehmatali brucho vobec len kontorla po 600 nedeli....sestre dali vyvolavačku až na dalši en ked odtiekla voda a nič sa endialo dalej kontrakcie sa zastavili a potom malý začal už stracat ozvi.... tak rezali ju v hodine 12! asi tolko takže 2 pripady a ako otras
@beruska2567 o akom tvoreni ploodvej vody mi prosim píšeš??? ja osm nič take nepísala! napisala osm že odteikla voda kontrakcie začali ale aj skončili nič sa endialo dali vyvolavačku a nič! dieťa sa začalo dusti a rezali v hodine 12! a sono placenty cez brucho enrobia všade ani men enrobili asi tolko
chceli ste recenzie mate ich

beruska2567
5. jún 2017

@sara07
mozno ta sestricky prekvapia🙂
a po pôrode budes pisat iba kladne zazitky,
drzim palce🙂

beruska2567
5. jún 2017

@maminka1986
prepac, ale precitaj si este raz, co som pisala ja,ja som sa pytala prave sare 07, ako
sa tvori plodova voda, ked sa uz rodi, ze som o tom este nepocula.
Takze asi tak
🙂

maminka1986
5. jún 2017

@beruska2567 teraz to kukam spätne ale osm tam označená preto nechápem... a tvori sa plodova voda????????????? to je čo za somarinu :D :D :D ja ani neviem kedy odtiekla mi čo som jej mala malo...no ale asi sa tvori podla niekoho hm dobruuu

beruska2567
5. jún 2017

@maminka1986
super tak sme si to vysvetlili🙂, oznacila som ta, lebo som sare reagovala na tvoj prispevok.
bru noc

sara07
6. jún 2017

@beruska2567 kamoška rodila 8/16 bola som tam každy den ju mrknut, bola zúfala z nich
a to ešte mala hnis v oku mala a sestrička jej to utrela prstom a stihla jej aj dubnut do toho oka , tak ona tam šaškuje so sterilnou gázou a prevarenou vodou tak jej to utiera a sestrička kludááás prstom aspon zavinovačkou jej to mohla
takže nerorím si iluzie len to proste nejak prežit a bude to , náplast tam sú mudr a gyn čast 🙂 a určite mi tam bude chybat tá strára novorod mudr tá bola super ,

etnologkonik
6. jún 2017

@beruska2567 ahoj, rodila som vo Zvolene pred 3 tyzdnami. Info, ze pustaju po dvoch dnoch neplati. Pri nekomplikovanom porode, ked je matka aj dieta ok, pustaju na stvrty den (plati to aj pre porod cisarskym).

beruska2567
6. jún 2017

@sara07 ,
skutocne neviem na to reagovat a nemôzem hovorit, ci to bolo spravne, alebo nie, co
sestricka spravila.
Nemam dieta a zdravotnicka som nie, takze neviem, ci mu mohla ublizit nejako,alebo nie.
Bude urcite vsetko ok u teba a sestricky nebudes potrebovat🙂, takze sa uz len tesit na prirastok do tvojej rodiny🙂🍀

beruska2567
6. jún 2017

@etnologkonik ,
dakujem ti za tvoju odpoved si mila, ze si reagovala 🙂🙂,
pre moju kamosku sice zla sprava, ale nemusime volat a otravovat, urcite maju dost
prace.
Inac gratulujem,kedze si prave po pôrode,prajem vsetko dobre tebe aj tvojmu dietatku🍀🙂

sara07
7. jún 2017

@beruska2567 ty prosím ta na čom frčíš 😈 prosím ta nereaguj už na mna, ultra pozitvne duše mám alergiu
správne - malá mala zlatého stafyfoloka v očiach, a on išla rukami do oči ten hnis utriet a potom hajde k ostatným ale možno krivdím a utekala si ich umyť na oddelenie , ja by som z kože vyletela keby mi to urobili a malému drobcovi pichnut prstom do oka no žužo

vune
6. aug 2017

@etnologkonik Presne tak. Z pôrodnice vo Zvolene nepustia mamičku po 2 dňoch od pôrodu. Najskôr po 4 dňoch. Informácia o dvoch dňoch je výmysel senzáciechtivých masmédií.

vune
6. aug 2017

Pôrodnica vo Zvolene určite nie je Baby friendly pôrodnica. Aj keby chceli, pravdepodobne tento certifikát znovu nezískajú. Pôrod je profesionálny, starostlivosť ohľadom dojčenia otrasná. Oxytocín je samozrejmosť. Dieťatko na 30 sekúnd po pôrode na bruško - nie na tak dlho aby našlo bradavku. Potom váženie, meranie, ... a asi o 5-10 minút 60 sekundová kontrola sacieho reflexu. Potom dieťatko až na izbe. Priestory pôrodnej sály OK, lekári profesionálni. Cena za osobu pri pôrode 30 EUR. Priestory pre pobyt s novorodencami - izby pre 3 mamy/3 detičky, bez klimatizácie. Strava komunistická, raňajky napr. rožok a (umelými arómami!) ochutený jogurt. Priestory od komunizmu nie veľmi zmenené asi až na omietky a plastové okná. Deti aj oddelenie pre matky s deťmi je v kontakte s hosťami bez akýchkoľvek hygienických opatrení. Je len na návštevách či sa umyjú alebo nie.

vune
6. aug 2017

@beruska2567 Jednoznačne nech ide rodiť do Rakúska!!!!

leusko217
6. aug 2017

@vune Pustit prvorodicku domov po 2 dnoch je podla teba v poriadku? Co sa stane ked pojde domov na 4-ty den? Ver tomu ze ten personal robi maximum. A ked sa damicke nepaci nemocnica, chod nabuduce do Rakuska rodit. Si uvedom v akom kraji zijes!

sara07
6. aug 2017

čo sa týka stravy je možnosť priplatenia lepšej stravy. Rožok je klasický taký ako dostat bežne v obchode,jogurt je zvolenský najkupovanejší v tomto meste - ja osobne som za selsky ale prežila som - strava je v pohode, dá sa oproti ked som rodila prvé sa podstatne ale podstatne zlepšila.
Nové sú aj postele, polohovatelné so stupienkom , určite od prvého synatora ich menili určite , postielky pre deti sú vozíky ako majú bežne v zahraničí, ja osobne som ho moc ocenila.
Pôrod bol v pohode, rodila som u Haška, úžasný doktor môžem len potvrdit, ludský prístup, zlatý bol maximálne, škoda že som aspon takéhoto 50% mudr nedostala pri prvom. Priloženie bolo na chvilu po pôrode - to pri prvom neviem prečo nebolo - tu to bolo bez toho aby som to povedala, chcelo by to nahriate uteráky alebo osušky a dieta by mohlo byt dlhšie a sestričky by sa nestrachovali že nachladne, Setričky na sále super, boli zlaté max sa mi venovali, zabávali , povzbudzovali, a asistovali pri pôrode.
Novorodenecké okrem 2 sestričiek čisté zúfalstvo,jedna mi zahlásila že aj tak nebudem kojiť - no je mi luto kojim , druhá ma zdrbala ako nejakého fracka , to som len oči otvarala po tom sklapla lebo fakt ma vytlakovala . Gyn sestričky v pohode stále sa pytali či niečo nepotrebujem, podložku novú od bolesti . Upratovačky zlaté, v pohode.
Náštevy sme sa dohodli že na izbu nebudú chodit nikto, ja som svoje presmerovala domov okrem rodičov a polovičky , vôbec som nemala náladu riešit náštevy aj keby tam bola pre ne nejaké miestonost, staré zlaté časy ked tam neboli náštevy a všetci videli až po 4 dnoch

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre