Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

gabii83
25. dec 2008

no ahojte
zunka ja som uzpo. tak ja som bola prva narodila sa 24.12. 8.50 zajtra napiselm viac teraz idem buvat kym ma mala necha. ale nepotesim vas cco sa tyka porodu a sitia, ale nemocnica a sestry super

gabii83
25. dec 2008

mate fotky

gabii83
26. dec 2008

ak niekto by chcela uz rodit, tak som na 5 ke 😀 😀 😀 😀
sme tu tri, a na oddeleni su sami chlapcekovia, moja Leika je jedina baba 😀 😀 😀 😀
sami pipiky 😀

poondelok asi ideme domov, ale ak to stihnete s porodom, podte ma pozriet s Liliankou a zunka s tvojim syncekom

tatolu
26. dec 2008

Gabika,
gratulujem Tebe aj malej Leike. Takže na Vianoce prišiel z neba ten najkrajší darček.
Držte sa a ukážte všetkým tým chlapom, že baby sú najlepšie...

zunka
26. dec 2008

Gabi, ja odpadnem, tak ty to máš za sebou? A tým vlastne ešte všetko pre sebou!!!
Gratulujem a prajem Vám veľa veľa zdravíčka a maminke veľa mliečka. Teším sa s Tebou. Malá je úplne krásne bábätko, aj manžel pochválil a to on hovorí, že také čerstvé bábätká sú také ešte "dokrčené" a tak..., no a tvoju malú pochválil, že aká je krásna. 😉
A napíš viac o tom pôrode. Ale zatiaľ iba pozitíva 😉 , aby si nás nedostrašila. Alebo si založ ružové okuliare a niečo nám o tom napíš. Nemáš nejaké rady pre nás?

zunka
26. dec 2008

A pri kom si rodila?

petka_s
26. dec 2008

paneboze gabi!!!
gratulujem,tak ty si mala posledna termin,a si prva z nas,
to je super,malicka zdrava a ty v poriadku!
neviem co ste popisali nemala som kedy citat,iba toto posledne som si,
ze to uz mas za sebou,
mam perne vianoce,citim sa katastrofalne stale to nechce prist..
dokonca som aj s nervamy mimo,stala sa mi taka neprijemna vec,ale
to je o inom...no proste nic nepomaha 😀
tak sa drzkajte,malicka je krasna,
a som zvedava aj ja na info o porode, pa pa
a zunka,drz sa,uz aby to bolo 🙂

petka_s
26. dec 2008

p.s:ako je mozne pisat z porodky,mate note book?
mame aj my,ale net len u nas doma...hm? 🙂

zunka
26. dec 2008

Petka, ak mas internet v mobile, tak to ide cez mobil. Ja nemám, ale manzel to má, tak ja Vám tiež tak napíšem.

cimba
26. dec 2008

gratulujem gabi, nejaká si rýchla ved si mala rodiť až 3.1. Tá tvoja baba je rýchla mojej sa nechcelo. Tak všetko dobré, krajší vianočný darček si dostať nemohla. 😉 Nech sa darí tebe aby si mala mliečko a maličkej aby bola zdravá, pevné nervy. Ale je krásna, to nejako rýchlo odpisuješ, máš tam notebook?
tatolu nejako mi asi nepomôžeš lebo mám pocit že malej nerobí dobre nutrilon ktorý teraz používame, z ničoho nič sa spučí očervenie a krčí sa a samozrejme plače. Potom je chvíľu ticho a zase sa strhne a toto isté sa opakuje celú noc. Hladná nie je, grcká no hrôza, v pondelok idem k dokine tak uvidím čo mi povie.

petka_s
26. dec 2008

no to teda nemam,
ale tak da sa nejak vediet...
ja sa uz tak tesim,a ako sa zunka citis?
joj cimbus,tak ty mas teda starosti..
a ako vidis ani tej mojej sa nechce,joj 😒

zunka
26. dec 2008

Petka, ako sa cítim. Dosť biedne. Fyzicky je to dosť zlé. Bolia ma slabiny-triesla medzi nohami a vlastne všetko medzi nohami 😕 . Akákoľvek zmena polohy, chôdza - no strach a hrôza. Ale usmievam sa pri tom a som silná.

Cimba, prajem nech sa to zlepší.

petka_s
26. dec 2008

no tak to poznam,
ta chodza je hrozna,som zvedava do kedy sa budem gulat,
a inac to akoze len 3 zienky su v porodnici po porode?
nejak malo,nie?
joj uz sa neviem dockat na malicku,boze moj,nech to uz pride..
no a ako s tym vasim malickym,ako sa to bude volat?🙂

tatolu
26. dec 2008

Ahoj Cimba,
najstarší mi tiež plakával, ale ten bol hladný (málo odo mnňa vytiahol). Zistili to, až keď sme ležali v nemocnici 3 dni, resp. iba dedukovali, keďže mu nič nezistili...
Po 1,5 roku mám dvojičky. Tomáško papal každé 3 hodiny a plakal na hlad a keď sa nemohol vykakať (pomáhali sme teplomerom), Tánička papala čo videla a potom grckala (ale iba vygrcla). Doktorka povedala, že keď nevracia prúdom a priberá je všetko OK. Pri dvojičkách som pravidelne bruško natierala Pupíkom - v smere hodinových ručičiek, lebo tak sú stočené črevá a dosť pomohli kvapky SABSiplex. Sú aj na predpis. Pri prvom som o tom všetkom nevedela, preto Ti to píšem. Ty to možno ovládaš, a možno Ti trošku pomôžem.

Petka_s, možno sa to teraz nehodí, ale už som nenašla Tvoje príspevky medzi študujúcimi mamičkami. Prerušila si, alebo pokračuješ? Vieš aj ja študujem na TU...

petka_s
26. dec 2008

ano studujem stale,mamindiv.plan,a ty costudujesaako?🙂

tatolu
26. dec 2008

Petka poď na študujúce mamičky, aby sa admi nehneval...

sana15
26. dec 2008

Gabi srdecne gratulujem 😵 Prajem vela zdravicka tebe aj malej Lei a rychle zotavenie

sana15
26. dec 2008

ty si to teda zvladla bravurne - este aj skusky aj porod v jeden tyzden ...waw! prislo to nahle?

sana15
26. dec 2008

Petka,este stale 2v1 ? mne dnes bolo nejak divne - ale zrejme zaskodila kombinacia tablekty zeleza a do toho hned rano opekance s makom a veeelmi vela maku to bolo. ale uz je ok,maly si robi akurat diskoteku a ma stikutku

gabii83
26. dec 2008

ahojte mame prenosny orange internet, a laptop. a rodila som u Dr. Melichercika. teraz idem kupat malu pride sestricka mi pomoct uz som to raz robila a ze vraj zajtra idem domov, mozno lebo aj v sobotu sa prepusta a to na 4 den, co mi mame zajtra, tak uvidime. este sa vam dnes ozvem ak sa mi bude dat. a napisem aj o porode, ale v skratke boli to aj sittie, nenormalne ale uz som to zabudla a stalo to za to. 😀 😀

cimba
26. dec 2008

tatolu toto všetko robím aj natieram, aj cvičím s nôžkami aj tie kvapky dávam do každej stravy a ona sa vygrcká a potom je zase hladná tak neviem či jej mám zase dať alebo čo mám robiť.

ttina23
26. dec 2008

Gabi gratulujeme aj my k malemu pokladiku hlavne vela zdravia a mliecka 🙂

ttina23
26. dec 2008

cimba od kedy si zacala s Eliskou chodit vonku?
a malicku aj kojis ci je len na nutrilone?

petka_s
27. dec 2008

tak ahojte,zase jeden den za nami a stale nic ☹
cize sani 2v1..vcera sme boli asi 4 hod.na donovaloch,
a co som sa neskutocne potesila a veeelmi cudovala,
moje shrekove nohy su fuc,vsetko mi odpuchlo,aj lytka,
a niesom si ista ci aj stehna trochu puchnu 😀 ale aj tie ako keby som mala trosku mensie 😀
cikam dost cudny moc,tak do cervena mi pride,tak hadam to nieje zle,v po idem
do porodky nech sa na mna kuk a daju blizsie info k tomu lezaniu..
no a je mi stale na zvracanie,nic poriadne ani nejem,tak chudamale asi aj ona
ma dietu,ale tak co uz ked je to takto..a tie krize,no vobec sa ani zdvihnut z postele neda bez
vzdychania ako to boli..no nech to je uz za nami,lebo je to teraz pre mna hrozne stresujuce,
strasne sa uz zacinam bat,az ma striasa...
vsetky sa drzjkajte
🙂

petka_s
27. dec 2008

a gabi,ako dlho trval porod,a co priatel?
😉

gabii83
27. dec 2008

zacalo to 21.50 odtiekla plodova voda predtzm som pocula prasknutie blany potom do takej druhej som mala slabsie bolesti, ako menstruacne.potom som mala silnejsie od tej 3 a to kazdych 3-5 min. tak som sla na por. salu alebola som len na prst otvurena 😢 😢
potom som uz mala silne kontrakcie tak casto az do konca,dostala som nieco o 7 rano do zadku inj aby som sa rychlejsie otvarala, a pred 8 som sla rodit bola som na posteli 30min
sitie15 minut, bolelo ale nastrihal ma, neroztrhla som sa.

priatela poslali domov potom o 5 sme mu volali ze moze prist, aj si tam zadriemal trosku ale snazil sa mi pomoct, drzal mi ruku,ale dobre mi bolo v sprche, na konci na fitlopte. statocne ma podporoval, aj ma fukal 😀 😀 ani nevedel ako mi ma pomoct kym ma sili on fotil malu

co este vam napisem;?

uz mam vela mliecka 😀 😀 😀
a spinkala som s malou dnes sa usmievala, radim vam jupte odsavacku, ja teraz idem

gabii83
27. dec 2008

ale je tu baba na izbe so mnou ktora mala prvy termin 8ho dec. a 25ho narodil sa jej syncek. to by som nechcela tak dlho prenasat,

inacc cakame na vizitu ale niekto rodi na sale, tak meskaju.

to je co live vysielanie zo Zv nemocniice, no baby zunka petka pridajte sa uz k nam cakame vas na 5 ke hoci sme plna tato izba, ale isla by som vas pozriet.

a na celom oddeleni je len Leika jedina baba, 😀 😀 😀 😀 😀

petka_s
27. dec 2008

joj gabi,hned by som prisla!
ani nevies ako,ten strach uz nezvladam,
a na malicku sa neviem dockat.tak radis ze odsavacku si mam vziat do porodky svoju?
ja ju uz mam davno kupenu 🙂
no a povedz,velke su to tie bolesti?
to sitie az tak velmi boli,a ten nastrih si citila?
a co klistir?
joj,viem ze vela otazok,ale ak neodpises tak nevadi,ale som zvedava,
tesim sa s tebou 🙂

petka_s
27. dec 2008

inac gabi,prides mi hrozne fit,
taka vesela,vobec mi neprides unavena,mam len ja taky pocit 😀 ?

petka_s
27. dec 2008

joj,a nenapisala si kolko ma mala cm a kg?🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre