Pôrodnica vo Zvolene. Aké s ňou máte skúsenosti?

ada78
16. mar 2007

Ahojte. Rodili ste niektora vo ZV? Alebo nejaka vasa znama? Zaujima ma uplne vsetko o tejto porodnici. Dakujem. 🙂

henna22
10. nov 2009

avila,/ termin porodu?/

vzdycharen teraz vyzera pekne. Sedacka , kresla, fit lopta....chodim okolo vzdycharne na salu na vysetrenie a uz sa mi blizi cas, ze coskoro tam skoncim.
Sice, teraz vo stvrtok mam este KO vo ZV a uvidime ....manzel tiez chodi so mnou a samozrejme bude pri porode.
a bojko som aj ja... ☹

avila
11. nov 2009

Ahojky Henna,

tak dakujem, si ma potesila 🙂 A moze tam byt - na vzdycharni aj manzel s Tebou? Ja som uz pisala vyssie, ze my sme sa akurat zacali "snazit" a ja som priserne planovaci typ - taky postrach pre porodnice 😅 Ale tak dufajme, ze vsetko bude OK, drzim Ti palceky a potom urcite napis, ako si bola spokojna. Si na izbe alebo nadstandart?

Zatial pa.

henna22
11. nov 2009

ahojky avila,
manzel moze byt vsade s Tebou az keby robili sekciu , tak musi ist von z operacky....
vidis...si mi pripomenula planovanie porodu, zajtra sa musim popytat ako je to ...
a na nadstandart nepojdem lebo baby co tam boli , boli spokojne az na to , ze si tam stale sama. Na izbe
moze spat aj manzel a aj najest sa , ale..za vsetko sa plati. niekde som citala , ze ta to vyjde nanejakych 100 eur,ako budes naročná 🙂

ale v normale si s babami 2-3 a mozte aj pokecat ... a kedze mam rada ludi , bude mi milsia spolocnost .

🙂

avila
12. nov 2009

Ahojky, tych 100 euri mi pride trosku brutal, naozaj by som ich mohla vyuzit inak - ale ja som zase niekedy taky "asocial", vies? A myslim, ze manzel sa nepotesi, ked mu poviem, ze sa moze napapat v nemocnoci🙂 Kedy mas termin?

annie13
12. nov 2009

mimi21 dakujem za odpoved vsetky mena mi nieco hovoria okrem Dr. Kobidovej,
myslela som ze Dr. Olajcova je na materskej ze nechodi k porodom, to stiha popri vlastnom babu?
ja som este len v polke tehu, dovtedy ktovie kto bude, prvy porod bol tazky tak sa trosku bojim

vlasatica20
12. nov 2009

Chcem sa opytat boli ste vcera na tom strenuti ?zuzka, alebo ty bibinka ?
Mna to strasne mrzelo, ale nejako mame troska problem so zdravim.Ale urcite je to nie ta nova
chripka,no ani toto nie je nic prijemne.Takze som nechcela nikoho nakazit.
Henna,neboj ty to urcite pekne vsetko zvladnes 🙂 .Budem ti drzat palec.
Avila,nieco mam s tebou spolocne a to to planovanie 🙂 ,ale vsetko sa naplanovat bohuzial neda.
Co sa tyka kojenia je to velmi individualne.Ked sa kojit dlhsie neda,nic s t zena nenarobi, bohuzial.
No teraz su kvalitne nahradne mliecka,takze sa da.Viem to podla seba.
Drzim vam palec ak budem fit rada by som buduci tyzden prisla na to stretnutie Pa

zuzana.k
13. nov 2009

Ahoj Vlastica, ja som bola. Ak myslis thai chi v humanistickom centre. To byva vo stvrtok. Boli sme len dve+dula Janka. Najprv sme cvicili, az teraz som trochu to cvicenie pochopila. Predtym som sa s nicim takym nestretla, nejde totiz o ziadne posilovanie, ani natahovacky, ale skor praca so svojim telom aby energia-tchi mohla prudit celym telom. Potom sme kecali, o zenach, chlapoch, porodoch. Pacilo sa mi viac ako prvykrat. Mna to velmi povzbudilo. Budem rada ked sa uvidime. 🙂

A k tej otazke, ci je to pravda ze len 30% maminiek moze plne kojit nieco vyse pol roka- Mne to pride skor ako statistika zapadnej civilizacie, nie ako vseobecna pravda. Tam kde nemaju nahradne mlieka, tak zeny prirodzene dojcia. My v nasom modernom svete si kladieme sami vela prekazok, alebo ich kladie system. Ano je vela problemov, pre ktore zena moze prestat kojit, ale myslim si ze keby mala podporu a informacie, tak sa daju skoro vsetky prekonat. Len sa netreba bat.

Aj ja vsetko planujem. 🤐

avila
15. nov 2009

Ahojky babule🙂

Sa tesim, povzbudive info - o dojceni. Trosku sa obavam genetickych predispozicii - moja mama nas kojila vsetkych len asi do 2 mesiacov, potom mliko stratila. Ale vtedy bol uplne iny trend, takze urcite to je i o tom. Zenicky... taka otazka: do humanitneho centra chodia s Vami i vasi muzickovia? Aký majú na to oni názor? Ja som sa síce toho môjho ešte nepýtala, ale typujem, že asi sa bude kus okúňať.

zuzana.k
15. nov 2009

Ahojte, vratila som sa z laktacneho kurzu a citim sa ako by som objavila ameriku. V porodnici ma ucila laktacna sestra kojit zle, urobila zasadne chyby ked mi dala klobucik a dietatu cumel. 🙄
Uzasne veci sme sa ucili a pravda je taka ze 99,9% zien moze normalne kojit a to ze po 2-3 mesiacoch prestane lebo sa neda, alebo sa jej "neda" kojit hned, tak je vinou toho ze zena nekoji spravne, ale hlavne toho ze dieta ani matka nezazili prve prisatie, hned po porode, kedy sa malo neumyte dietatko polozit telo na telo na matku, aby sa spustili u oboch spravne hormony. nic take u nas bohuzial nehrozi. ☹ Mne doniesli malu umytu, oblecenu, aby si cuchla.

Avila, najprv sa prid pozriet do HC sama, potom zvazis ci brat aj chlapa. Ja by som svojho nebrala. 😉

mimi21
16. nov 2009

zuzka mne malu prilozili hned, u nas vo ZV, neumytu a sestricka z novorodeneckeho mi ju prilozila na prsnik
pravda je , ze na druhy den rano ked mi ju priniesla sestricka na izbu a zahlasila mi, ze nakojte si ju, som skoro z noh spadla, ale ked som jej vysvetlila, ze som prvorodicka a neviem ako, tak rozniesla babatka a vratila sa ku mne
to bol presny priklad toho co som pisala, ze vsetci boli mili ale aktivitu som musela vyvijat ja sama

a malu dodnes kojim, ma skoro 6 mesiacov, prezila som aj laktacne krizy ale vdaka radam jednej baby tu z konika som ich prekonala
pomaly sa zaciname prikrmovat, lebo mi dr. povedala, ze podla najnovsich trendov sa deti na UM maju prikrmovat od 4 a kojene deti od 5 mesiaca a do konca 6 mes., lebo deti, kt. su vylucne kojene maju vacsi nabeh na celiakiu

a kojenie som si zacala vychutnavat az trochu neskor, ked si bradavky zvykli 😅 , ked vidim malu ako sa tesi, len si tricko vyhrniem, tak je to uzasne a nedokazala by som jej to odopriet aj ked moje prsia uz davno nie su to co byvali 😀 😀 😀

zuzana.k
17. nov 2009

Mimi to je skvele, ze ti ju prilozili. aj ked asi len na chvilku. Ono sa odporuca aspon na 1-2 hodiny. mne ju priniesli na par sekund. Ale je pravda, za po oxytocine som bola tak osprostena, ze som to nevnimala. Pri kom si rodila? Ja som pri Kamodovej a jej vdacim za to ze porod bol v ramci moznosti skvely. A este tej starej pani sestricke.
Teraz vsak budem pri porode aktivnejsia, a budem mat viac poziadaviek a otazok.

K tomu prikrmovaniu a vyskumom, by som bola skeptickejsia. Chapem, ze ked je babo na prasku z kravskeho mlieka, bude potrebovat vyzivu skor, ale ak je kojene a zena sa dobre stravuje, tak ma babo vsetko co potrebuje este dlho. To by vsetky nase prababky boli celiakticky. Ak sa ovsem robil ten vyskum v USA na vzorke zien stravujucich sa v McDonald a ak bol este sponzorovany formou Nestle, tak potom beriem. 😀

avila
17. nov 2009

Zuzi,

Ta zeriem, to su tie veci, ktore presne chcem. Aby mi male neumyvali a dali ovela skorej na prsnik, ako 2 hodky po porode. Vsak inak mu zmyju prirodzenu ochranu koze a nase puto nebude hned vytvorene (a samozrejme hormony sa nenastavia). Nezainteresovani sa sice vysmievaju (niektori empatickejsi menej nahlas), ale nase stare matere to presne takto robili.

Zuzka, do humanitaku dobehnem pozriet az ked budem na 100pro vediet, ze sme uz 3, predsa len sa budem citit lepsie🙂 A mas pravdu, najprv bez polovicky, vsak potom ho budem nalomuvat🙂

Zatial dakujem, papa 🙂

mimi21
17. nov 2009

zuzka no to s tym vyskumom moze byt kludne pravda 😀 😀 😀
ja som rodila pri dr. Kobidovej - super zenska, moj porod nebol najlahsi - v nedelu na obed mi odtiekla voda a mala sa narodila v pondelok o pol4 - poobede, vobec som sa neotvarala, ked mi dali oxytocin tak som sa skoro po stenach skriabala a nakoniec prislo vyslobodenie vo forme epiduralky, na to naplno oxytocin a mala bola za 10 minut vonku a ani neviem ako
ale dnes uz na porod velmi rada spominam, hlavne ked sa ta moja krpana na mna zaskeri tak nemozem mat zle spomienky 😵 😵 😵

chantalka26
18. nov 2009

ahojte vedeli by ste mi poradiť kde vo zv sú nejaké cvičenia pre thotné som 22 týždni a mám pocit že mi odchádza celý chrbát 🙂 mám totiž skoliozu a uz neviem ako mam spat. som resp.budem prvorodicka. dakujem

zuzana.k
18. nov 2009

Chantalka-mne sa velmi pacilo v mandale na Sokolskej. Cvici sa tam joga v ut. a stvrtok, ale lepsie je predom zavolat kedy presne. http://www.studiomandala.sk/index.php?page=joga...
Je to prisposobene aby mohli cvicit aj tehotne. Stoji to 5 eur a cvicenie trva 1,5-2 hod. Tiez ma bolieva chrbat a tam sa mi ponatahovali svaly o ktorych som ani nevedela ze mam.

Mimi ja som mala podobny porod, ale bez epiduralky. Tiez to bola rychlovka kvoli oxytocinu.
Avila tesim sa ked uz budete 3. 😵

malalady
18. nov 2009

zuzana.k 🙂 tha možno sa stretneme v porodnici máš podobný termin ako ja.. 😉 😀

mimi21
19. nov 2009

zuzka a myslis si ze pokial nie su nejake objektivne priciny moze kazda zena kojit???
kamoska mi rodila v ziari a neviem ako to tam funguje a kolko sa jej venovali, ale nema mliecko, takze maly je od zaciatku je maly na nutrilone
tvrdila ze maly tolko tahal ze az mala krvave bradavky, dokonca mal potom aj maly krv v stolici ale mliecko nikde

zuzana.k
19. nov 2009

Mimi, prave to som bola prekvapena, ze v podstate vsetky priciny neschopnosti dojcit su sposobene nejakou chybou pri dojceni, alebo pri porode a daju sa riesit, len musi byt maminka trpezliva. Kravske mlieko by mal byt ten najextremnejsi pripad, bohuzial pod vplyvom biznisu, je prave pediater casto ten, ktory nehlada riesenie ale poradi nutrilon. To ze ma kamoska poranene bradavky je vysledkom zleho prisatia, a moze byt nasledkom toho ze dieta skusilo cumlik, alebo flasu. Tiez vela zalezi od veku miminka, lebo babo si rychlo zvykne a niektorym staci jedna flasa a je zle. To ze nema mliecko, je preto ze babo netaha. To vies sama, ze cim viac si taha, tym viac mas mlieka. Vraj je mozne preucit aj rocne dieta na prsnik, ale vsetko je to o sile a odhodlani zeny. Nie je to lahke. Napis nieco blizsie, skusim nieco zistit, popripade poradit spravnu polohu pri dojceni. Sama sa len ucim.

A este som chcela pre baby co sa chysatli na tai chi, tak dnes cvicenie nebude, lebo Janka je pri porode. Tak na buduci tyzden.

Malady 😉

Neviete ako je to so sonom v porodnici? Mam ist buduci tyzden na sono a pocula som ze sa da ist rovno do nemocnice, ze je to bez cakania.

mimi21
19. nov 2009

no zuzka neviem ci je to bez cakania, lebo sa moze stat ze budu mat porody...alebo bude volny len Simo a k tomu by som ja nesla 😝
preco nechces ist oproti plavarni? tam si vyberies dr. ku ktoremu sa zapises a mas svaty pokoj, no je pravda ze ani tam to nie je uplne idealne s tym cakanim

s tou kamoskou je to uz asi stratene maly ma 2 mesiace
a je to presne tak ako pises, cim mala viacej taha, tym je mliecka viacej
ona sa mi hned vedela krasne prisat, aj ked aj ja som mala trochu ponicene bradavky ale podla mna je to aj trochu normalne, ked ti niekto ozuzlava kožu kazde 3 hodky, tak si na to ta koža musi chvilku zvykat

vlasatica20
19. nov 2009

Ahojte,ako sa mate ?dufam ,ze lepsie ako ja,nejako mi stretnutie v tom centre plnej kladnej energie nevychadza.
Vies zuzana,co myslim 🙂Este dobre,ze dnes nebolo cvicko mrzelo by ma to viacej. Ale stale som tak trosku chora a tak vas nechcem nakazit.Nie nemam tu novu chripku,
ale ani toto nieje dobre, este dobre,ze babo je uz velke a nemalo by mu to uz ublizit.
Co sa tyka toho kojenia citam zuzi,ze si v obraze. Ja som svoje prve baby kojila rok.Potom prisiel zlom.
Ten rok udajne staci, s tou flasou mas pravdu.Hovori sa, ze ked sa da dietatku flaska je to jednoduchsie na tahanie
a dietatko uz potom odmieta kojenie.Ale moja kamoska normalne kojila a cajik davali flaskou.Takze asi je to naozaj
u kazdeho mimca ine 🙂 Aj ja si myslim,ze vela zalezi od trpezlivosti matky,klud a chtenie.No to nechcem ziadnu mamicku urazit,ved kazda maminka chce kojit no bohuzial obcas sa to neda.Ahojte

vlasatica20
19. nov 2009

Este sa vraciam chcem sa spytat tehuliek : baby budete sa ockovat proti tej novej chripke?
Uz ste nad rozmyslali ci ano,alebo nie?Mne to dost vrta hlavou hlavne teraz, ked sa ties necitim fit.
Ak mate infosky dajte vediet,dik.Pa

avila
20. nov 2009

Baby, sa chcem pochavalit. Som v 3.t.t. 😀 Nie je to zvlastne, ze vo Vas zrazu rastie cloviecik (a nie je to schiza 😉 ).

Zuzi, urcite Ta vyhladam, ked bude uz cas (b.t.w. ten najprihodnejsi je kedy?). Teoreticke podklady pre dojcenie mam z D.....a, ten casak je fakt v tom dobry, ale prax je ina - a hlavne, ked to vie mamine niekto ukazat.

Baby, co mate proti Simovi? Pocula som, ze je salamista, ale to hadam nie je jedine...

A ockovat sa proti chripke zrejme nebudem, mam celkom dobru imunitu (klop, klop) a nejak s tym nie som sotoznena. Aky mate nazor na vitaminy Materna? Spolu s 3 omega sa mi zdaju byt pecka, i ked vitaminy som cielene nikdy nepapkala. Ale kys. listovu som uz zacala🙂 Pre istotu.

mimi21
20. nov 2009

avila tak gratulkooooo
ja som dlho zabudala na to ze som tehu, lebo mi nic nebolo a kym brusko nebolo, tak to bolo naozaj take ze som si castokrat uvedomovala, ze boze ved ja som tehu 😀

avila
20. nov 2009

Ale Ti poviem Mimi, cela som opuchla - do tvare a mam taky divny pocit, ze vsak to ostatni musia vidiet tiez. A som ako mechom udreta a vylucila som kavu a to moje telo nie e nie uverit, ze bezkofeinova je tiez KAVA a aj vonia tak a skoro chuti tak. Tak do pekla preco nezabera!!!

zuzana.k
20. nov 2009

Jeej Avila, to je skvele, tesim sa. 😵 Vychadza to na jul/august? 😵 Kyselina listova je fajn, pri prvom tehu som brala nejake doplnky, tiez pre istotu. Teraz sa snazim mat co najlepsiu stravu, to je najvacsia istota aj najbezpecnejsie.
Ockovat sa urcite nejdem dat, potom co som si zistovala budem pri druhom babu s ockovanim veelmi opatrna. Naucila som sa viac verit prirode a svojmu telu ako farmaceutickym firmam. 😝
Vlastica, ty sa liec, tesim sa na teba. 😉 mmch. v kolkom si tyzdni?

avila
20. nov 2009

Dakujem Zuzi, este si tak zvykam na "materstvo". Ale strasne sa s manzelom tesime 😀 Veru, vychadza to na koniec jula alebo zaciatok augusta, Takze budeme mat levica 😅

Inak s tymi doplnkami... ked som si precitala na letaciku, ze som ix uz mala papat bez tehu, tak som mierne spanikarila, ale posledne obdobie som si frcala na zeleninke a ovocicku, tak babatko ma hádam dobru podu 😀

vlasatica20
20. nov 2009

Avila,gratulujem len sa drzte 🙂 ,potravinarske doplnky neuznavam podla mna je to chemia.
Je to sice vec nazoru niekto frci na umeline,niekto si da radsej ovocie a zeleninku-mnam 😀 .
No to je iba moj nazor.Kyselinu listovu som papala,ked som sa snazila otehotniet prvy raz,
vela zeleniny a ovocia.Avila kavu som pila a pijem aj teraz,take slabe kapucino.Mam strasne nizky tlak
90/60 a to po kave, bez by som spadla na zem.

Baby ja som myslela ockovanie proti "prasacej chripke",udajne budu ockovane prave tehotne.
Zuzka dik snazim sa liecit,aj ja sa tesim na teba, ja som 29tt. 🙂

avila
21. nov 2009

Ahojky vlasatica,

ja sa bojim ockovani, tyx negativnych ucinkov je vela. Pijem caje na imunitu, zakazdym sa mazem detolom a snazim sa mysliet pozitivne.

Baby, aj Vy ste tak puchli zo zaciatku? Uz druhe rano som v tvari ako balonik 😒

zuzana.k
21. nov 2009

Ja som s kavou a tlakom podobne ako Vlastica. 😀 Aj ked sa snazim miesto kavy pit po obede banchi caj, je zasadotvorny. Ale casto to ostava len pri snahe.
Nebudem sa ockkovat v ziadnom pripade proti prasacej, ani proti normalnej chripke. Ako pise Avila, ma to viac negativnych ucinkov ako pozitiv.

Avila cim sa to mazes? No a pocas tehu som nikdy nepuchla, ale bolo mi cele tri mesiace zle a bola som unavena.
A co levica, radsej by si ine znamenie? Ja budem mat asi barana. 😅

Budete pouzivat niektora epino?

A u Sima som bola posledne na sono oproti plavarni a zdal sa mi super, vsetko mi vysvetloval. To sa mi este nestalo.
Bud. tyzden skusim pre zmenu tu nemocnicu.

vlasatica20
21. nov 2009

Ahojte,ja som tiez proti ockovaniu nikdy som sa ockovat proti chripke nedala,ani manzel,
ale tezaz o tej chripke noveho typu dost hovoria.Ja som ani netusila,ze to mala aj nekaja
tehulka,co lezi v B.B..Dnes som o tom pocula a dost ma to vyplasilo.
Dufam,ze je to len plany poplach.
Aj ja pozitivne myslim a blokujem mysliunku na nieco take.

Avila to puchnutie neviem nic take som nezazila.Urcite sa radsej na to spytaj svojho lekara.
Opuch byva, ale skor nohy,ruky a to skor v posledne dni,tyzdne tehotensta.
Mozno staci vynechat nieco zo stravy,moze to byt reakcia na urcitu zlozku v potrave,alebo ak papas
nejake vitaminy,ovocie.

A,co ten detol?
A tie znamenia super ja mam svoje prve potomstvo v znameni barana 🙂
Je to o.k.,kazde znamenie ma predsa svoje plus a minus.
Vela zalezi od pristupu rodicov 🙂 .

Zuzana som rada,ze prehresok s kovou nepacham iba ja 🙂
Tie cajiky az tak nemusim hlavne nie ovocne.Mam rada materinu dusku,ta je fajn a zihlavu.
Ale stretla som sa s kamoskou a ta pije kolu.To som sa skor zacudovala.Ved predsa obsahuje tiez podobne
zlozky,ako kava a este aj chemia.Podla mna je kola horsia v tehotenstve ako slabe kapucko 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre