Pôrodnica Zvolen alebo Banská Bystrica? Kam ísť rodiť?

evian78
1. okt 2011

Ahojte, moc by ste mi pomohli v rozhodovaní či ísť rodiť do Zvolenskej pôrodnice alebo do BB. A ak máte skúsenosti so SUPER pôrodníkom aj to by pomohlo 🙂 .

luciaq
8. aug 2014

@nika1104 nevravim,ze nie je,ale ked to nejde tak sa z toho predsa nezblaznim. poznam vela zien,ktre su riadne prestrihnute z kojenia a az skaredo sa pozeraju na tie co nekoja a vobec nevedia preco. kto chce nech koji,kto nechce nech nekoji, je to kazdeho osobna vec. ja to neriesim pre mna je prvorade a dolezite ci je spokojne babo a nie ci kojim alebo nie 😉

nika1104
9. aug 2014

@luciaq to je jasne, mne je to tiež jedno iba nemám rada slova, že sa to nedá a hľadajú dôvody prečo nie namiesto toho aby hľadali prečo áno ... Mala som kamošku nemala mlieko,dieťa bolo na susenom a skúsila to ešte raz. Výsledok? Kojila skoro 2r. 🙂

seahorse27
6. okt 2014

Baby, ktore ste rodili nedavno v B.Bystrici, viete mi povedat, ako tam prebiehaju vizity na sestonedeli? Ci sa tam dovali tlupa doktorov, sestier, medikov a cumia kazdej medzi nohy ako pred x rokmi? Som na taketo veci dost hakliva a asi to dost ovplyvni moje rozhodnutie, kam ist rodit. Dakujem za info.

darja12
9. mar 2015

Ahojte.. Som prekvapená z negatívnych skúseností s BB.. Tiež mám kamošku, ktorá má zlú skusenosť, ale myslela som si, že je to skôr výnimka. No asi som sa mýlila.. Vidím, že na BB je oveľa viac zlých ohlasov ako na ZV. Pravdupovediac na ZV som si žiadnu negatívnu ani nevšimla..

sasanka33
26. mar 2015

@seahorse27 a čo sa divíte, že na Vás hľadí tlupa lekárov, veď ste v nemocnici a ešte k tomu na gynekológii, tak kde sa Vám majú hľadieť, do očí???????

monicka9
26. mar 2015

@darja12 prvy porod sekcia v BB nikdy viac v BB a to som z Banskej Bystrice 😁 druhy porod sekcia v BS a vynikajúce vsetko uplne😊 treti porod cestujem do BA😊

sasanka33
26. mar 2015

@olusam rozhodne nestačí len prísť rovno rodiť, je dobré, keď sa rozhodnete ísť rodiť do konkrétnej nemocnice, tak tam chodiť aj na kontroly pred pôrodom, aby o Vás vedeli, že či je všetko v poriadku....

seahorse27
26. mar 2015

@sasanka33 Divim sa, lebo nie v kazdej nemocnici je to pravidlo, to nehovorim o zahranici...respektovanie intimity predsa je normalna vec, nie? Tieto vizity mi pridu uplne zbytocne. Vo ZV je jedna pozitivna vec, ze na vizitu chodi ranu a mnozstvo krvacania kontrolovat len 1 lekar. Preco by sa mi ich tam malo pozerat 10? a este z chodby aj upratovacka, ked su rozcapene dvere...Ani sa nedivim, ako sa u nas spravaju lekari k pacientom, ked si zeny nechaju so sebou robit ako s dobytkom....Ako sme si si ich vychovali, tak sa ku nam chovaju...Ja som nakoniec predsa len rodila v BB, ale zaplatila som si nadstandard, takze aj vizity boli tomu prisposobene....

darja12
27. mar 2015

Viem si predstaviť tie názory doktorov a sestričiek ak ich rodička požiada o normálny prístup: náročná, zveličuje a bijú jej na hlavu hormóny.. Ale ani ich nenapadne, že práve oni by mohli zvoliť empatickejší prístup.. A viete čo? ja som si povedala.. Pobyt v nemocnici bude trvať 4 dni (cca) môjho života prežijem to nejako a ostatné si zariadim ako ja chcem.. A sestričky a doktori by sa mali nad sebou zamyslieť. Ale samozrejme, keď im nikto z nás nepovie, že by sa mali kontrolovať oni a myslieť hlavne na to, že sme ľudia a nie dobytok, tak sa nikdy nič nezmení.. Treba si otvoriť ústa a čo už urobia potom je na nich.. Takže u mňa takýto prístup: 4 dni vydržím, keby dačo tak si poviem, ale nezbláznim sa, keď len zazrú.. Budem myslieť na to, že je to len pár dní.

ukulela
11. apr 2015

@seahorse27 ja som si zistovala (kedze mi hrozil porod v BB)- a malo by sa dat odmietnut pritomnost medikov pri vysetreniach aj vizitach. len to treba vyznacit v nejakom formulare ...tiez by mi to nebolo prijemne, 10 studakov hladi medzi moje nohy - ja viem, ze sa toniekde musia naucit, ale da sa to snad aj inac, nez aby sa zena citila ako prave podrezana krava.

seahorse27
11. apr 2015

@ukulela Ja som to odmietla v porodnom plane a moj porodnik ma uistil, ze nic take nehrozi a tak aj bolo ;) A keby sa mi nahodou napriek tomu nahrnuli pri vizite do izby, tak ich jednoducho slusne poslem prec a hotovo. Nech sa to ucia na tych, ktorym to nevadi... ako to tu citam, tak je takych dost ;)

darja12
13. apr 2015

ukulela a seahorse diky za radu.. aj ja to tak vyznačím vo formulári..

darja12
17. apr 2015

BABY, len tak pre zaujímavosť.. Bystrická pôrodnica v hodnotení mamičiek skončila z 54 miest až na 48.. čím to asi tak bude.. Ale jasné.. ,, to tie mamičky sú večne ufrflané, nespokojné, bije im mlieko a hormóny na hlavu,,.. http://bystrica.dnes24.sk/mamicky-hodnotili-por...

danka1603
20. apr 2015

Ahojte....kedže stále uvažujem či rodiť v BB chcem sa spýtať,že či akcuptujú v nemocnici pôrodný plán,či priložia babo po narodený a ako to funguje všetko v BB??? A ako to je s nadštandartnou izbou??? Termín máme v júli okolo 20 tak sa rozhodujem....ďakujem....

danka1603
20. apr 2015

@darja12 dosť smutné aby Bystricu predbehlo aj Brezno ☹

seahorse27
20. apr 2015

@danka1603 Podľa mna v BB záleží od pôrodníka, ci bude akceptovať porodny plán, treba si to dopredu dohodnúť. Dieťatko ti hneď po pôrode priložia bez problémov, ale ak budeš chcieť dotepanie pupočníka alebo 2-hodinový bonding, tak to si treba dohodnúť zvlášť s primárkou novorodeneckeho odd. Nastandardne izby su perfektne, aj starostlivosť ženských sestier. Je veľká šanca dostať sa na nadštandardku, pretože ich tam majú 6 alebo 7. Vo ZV je jedna, takze je to o šťastí. A tiež mám pocit, ze sa prideľuje po známosti.

slavkamesinova
16. máj 2015

Baby ktora porodnica je dobra banska bystrica alebo zvolen?Aj doktori?

darja12
19. máj 2015

slavka, vyhladaj si na google hodnotenie pôrodníc a tam ti vyhodí napr to, že mamičky ohodnotili napr BB pôrodnicu tak, že skončila z 54 miest na 48 mieste a Zvolenská sa umiestnila niekde okolo 20 miesta..

slavkamesinova
19. máj 2015

@darja12 dakujem za info🙂

sitiba
25. nov 2015

Ahoj
Som prvorodička a rozhodujem sa medzi ZV a BB aj napriek tomu, že som z Lc. Chcela by som sa vás opýtať na personál, či sestričky pomáhajú pri dojčení, či bábätko ma mamička pri sebe na izbe a vybavenie pôrodnice. Za každú odpoveď som vám vďačná každý názor či skúsenosť pomôže. Ďakujem

darja12
26. nov 2015

ahoj.. personál je celkom fajn.. ale ked majú veľa porodov nestíhajú sa adekvátne venovať mamičkám ohľadom kojenia.. rodila som pred 2 mesiacmi v ZV. niečo nám ohladom kojenia povedali, ale bolo to narýchlo a bol tam frmol.. každopádne by som ti odporučila, ked budeš mať bábo na izbe (dávajú ich hned na druhý den) aby si ho budila na kojenie aspon každé 3-4 hodky.. síce sa všade píše nebudiť deti na kojenie večer, ale mne spala celú noc v porodnici a prsia sa mi tak naliali, že som mala veľké problémy s tým tam.. nekojia som vtedy asi 9 hodín.. neodporúčajú odsávať, ale ja som si odsávala a dobre som urobila, lebo by som hádam dostala aj mastitídu.. takže zvolenská porodnica je ok, len trošku viac času by mohli venovať informáciám o kojení.. takže budiť dieťa na kojenie a ked budeš mať naliate prsia, tak odsávať.. ja som mala svoju odsávačku od avent. zober si aj mastičku na bradavky, ale takú, aby neobsahovala lanolín, lebo ak budeš mať ragady, tak lanolín to ešte zhoršuje.. dobrá je cicaderma. a ešte by som ti poradila, aby si si už teraz pozrela techniku kojenia.. výborná je asymetrická poloha, kedy je bábo dobre prisaté a nemala by si mať potom s bradavkami problém. ono na začiatku je žena rada, že bábo sa prisaje, ale naozaj si daj pozor na to, ako sa ti prisáva, aby nebolo na prsníku krkolomne, lebo ak sa ti poškodí, bude problém.. ja mám do teraz problém s poraňovaním bradavky.. mám pocit, že ked už sa ti to raz poraní, tak je ťažko to dať dokopy.. píšem čisto subjektívne. čo sa týka vybavenia.. čakačka je fajn, sú tam gauče a samotné pôrodné kreslo je tiež ok.. veľmi spokojná som bola s Dr Kobidovou, ktorá ma odrodila.. veľmi dobrý, citlivý prístup.. je mladá, má do 40 rokov, ale fakt to pri nej bolo super.. nenastrihla ma, roztrhla som sa, šila ma 20 minút, ale možem povedať, že som sa zotavila ani neviem ako.. proste hned som bola ok, čo sa týka tých vecí dole.. v BB ťa automaticky nastrihnú podľa mojich info.. veľa zdaru

slavkamesinova
26. nov 2015

@darja12 babetku pri kojeni staci aj nadvihnes kutik sem tam aby sa mu dostalo vzduchu a potom ti nepotrha bradavky a masticka je dobra bepanthen na bradavky aj na ritku babettka..

darja12
28. nov 2015

ono je to aj typom bradavky si myslím.. čítala som niekde, že ked má žena kratšiu bradavku a nie africkú, tak dieťa ju inak chytá a dochádza k väčšiemu tlaku.. a ešte ked má uzdičku pod jazkykom výraznejšiu, tak aj to zaváži.. a naša má.. laktačná poradkyna mi odporučila, aby sme jej to dali podrezať, ale obvodná doktorka mi povedala, aby som jej to podrezávať nedala, že to sa upraví.. a neupravilo.. tak tak.. ja mám tiež dobré maste na to.. len ked si to zabudnem, alebo nestihnem dať, tak hned je to horšie.. a bepanthen treba stierať pred kojením som počula.. a trochu sa bojím, že by som na to zabudla a pojde to malej do tela.. ja používam citrovitalové kvapky a cicadermu. je to dobré, len nesmiem zabudnúť natrieť po každom kojení.

terez26
28. nov 2015

Moja segra ma traumu mat druhe dieta, rodila v juli v bb...takze asi tak....

darja12
28. nov 2015

z BB majú viaceré traumu.. ja si veľmi pochvalujem ten Zvolen..

danka1603
28. nov 2015

Ja som rodila v júli a som bola maximálne spokojná...

ingrid7
28. nov 2015

Ja som rodila v septembri vo Zvolene a môžem povedať, že lepší pôrod som si ani vysnívať nemohla. 4,5 hod od podania klystiru po samotne zašitie. Rodila som pri MuDr. Fekiačovej a môžem povedať, že skutočne Pani doktorka. Ale oni sú tam všetci zlatí a ozaj že profíci. Veľmi super je aj MuDr. Olajcová. Aj sestričky, či už tie na gynekológii, či na novorodeneckom. Ja som so Zvolenom veľmi spokojná.

alchemilkazltozelena
7. feb 2016

Davaju vo zvolene ak epiduralku? Kolko stoji? V BB som platila v 2014 155ecok - cize najviac na SR asi..bolo to sice dost ale stalo to zato cize dala by som si ju znovu, porodnika som mala super, ale uz tam nerobi :( cize sama neviem kam ist ak sa ma to bude este raz nahodou tykat :D ta epi vo zvolene ma zaujima ak viete niekto..dik

slavkamesinova
8. feb 2016

Kolko stoji epiduralka v b.bystrici a vo zvolene v porodniciach?

alchemilkazltozelena
8. feb 2016

@slavkamesinova ja som platila v bb v 2014 155 €, vo zvolene neviem kolko sa plati

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre